Gry, które uzależniają

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy niezwiązane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Gry, które uzależniają

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Jak ktoś lubi pociągi, to od jutra (no, dzisiaj) przez tydzień na Epic Store ma być za darmo dostępny Train Sim World 2. A jakby ktoś rozwijał kolej w Leocji, to już w ogóle 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Gry, które uzależniają

Post autor: Ronon Dex »

Osobiście jestem nieuleczalnie uzależniony od symulatorów lotniczych... aktualnie bawię się MSFS 2020 (ale z racji łatwości wykonywania i implementowania malowań dla Mikronacji cały czas mam na dysku jeszcze starszą wersję czyli FSX) czyli obecnie najnowszą wersją symulatora Microsoftu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Domowy kokpit...

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Gry, które uzależniają

Post autor: Franklin Garamond »

Piękny zestaw! Jak się przedstawia wsparcie dla tego typu kontrolerów? Dużo trzeba na piechotę konfigurować?
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Gry, które uzależniają

Post autor: Ronon Dex »

Franklin Garamond pisze:
30 lip 2021, 12:14
Jak się przedstawia wsparcie dla tego typu kontrolerów? Dużo trzeba na piechotę konfigurować?
Wszystko... oczywiście spotyka się jakieś konfiguracje gotowe (nawet gra ma jakieś wstępne zaprogramowanie), ale są one kompletnie bez sensu. Mają zapewne sens dla tego co je zrobił, ale nie dla innych "symulotników".

Korzystam jak widać z zestawu elementów (akurat CH Products) złożonego z joysticka (z dodatkową osią i osiami trymerów), przepustnicy (w sumie też ma minijoystick pod kciukiem), wolantu (w 3 osiami w oryginale przeznaczonymi dla przepustnicy, regulacji skoku śmigła i regulacji składu mieszanki) oraz pedałów orczyka (z osiami niezależnych hamulców kół) - i takie konfiguracje robi się "pod siebie", trochę lat się w to bawię i każdy konfiguruje sobie te kontrolery różnie. To się roni już w panelu gry, a akurat seria FS ma to bardzo dobrze rozwiązane i jest to sprawa dość prosta (przede wszystkim jest filtrowanie grupy funkcji i możliwość filtrowania komend już zaprogramowanych, niezaprogramowanych i wszystko).

Oczywiście w programie mam niejedną konfigurację... bazuje na dwóch: z wolantem i bez czyli w zależności jakie sterowanie występuje w danym modelu symulowanego samolotu. Mam więc wariant wolant-przepustnica-pedały oraz joystick-przepustnica-pedały.

W przypadku używania wolantu nie rezygnuję z użycia przepustnicy (pomimo, że wolant ma taka oś) - sterowanie silnikiem mam na przepustnicy - bo jest to wygodniejsze niż sięganie ponad wolantem. Zresztą w realu takie rozwiązanie jest czy raczej było niezmiernie rzadkie. Mam więc sterowanie silnikiem/silnikami cały czas na przepustnicy... w sumie poza mieszanką i skokiem śmigła na wolancie. To jednak nie są osie wymagające "szybkich reakcji" (mieszankę reguluje się do wysokości lotu, a skok śmigła też najczęściej zmienia się po starcie i przed lądowaniem... w czasie lotu tylko czasami, bo to nie samoloty bojowe), a do tego regulacja mieszanki to tylko w silnikach tłokowych (w turbośmigłowych już nie... oczywiście w odrzutowcach tez nie). Skok śmigła też w nowoczesnych samolotach już zautomatyzowany.

Jakieś gotowe konfiguracje nic by nie dały... ludzie używają różnych kontrolerów, w różnych zestawach i różnie je sobie konfigurują. Tak ciekawostka... wcześniej używałem Saiteka X-45 (komplet joya i przepustnicy) oraz orczyka (ale nie tego, który mam obecnie). Przepustnica Saiteka X-45 miała oś która mogła pełnić rolę wolantu (pod palcami dłoni obejmującej przepustnicę) - i gdy w 2011 przez miesiąc miałem nogę w gipsie to skonfigurowałem sobie "samolot dla niepełnosprawnych", bo nie mogłem korzystać z orczyka. Ale masa ludzi "latała" na Saitekach X-45 właśnie bez orczyka, tylko używając tego "ersatzu" na przepustnicy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Gry, które uzależniają

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Franklin Garamond pisze:
29 lip 2021, 0:32
Jak ktoś lubi pociągi, to od jutra (no, dzisiaj) przez tydzień na Epic Store ma być za darmo dostępny Train Sim World 2. A jakby ktoś rozwijał kolej w Leocji, to już w ogóle 😉
To pewnie coś dla mnie... Ferrad tego potrzebuje i Leocja też :)
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Gry, które uzależniają

Post autor: Oswald Baskerville »

Zawsze podziwiałem zapał fanów symulatorów różnej maści wehikułów - sam lubię gry z samolotami i lataniem w sensie różnorakim, ale gdy gra zaczyna być pracą, to dziękuję bardzo :D

Jeśli o mnie chodzi, to taką grą jest od ponad dekady Championship Manager 2008. Nie umiem grać w nowe Football Managery, nie wgryzłem się w nie, gdyby były prostsze, a teraz już nie mam siły się uczyć tego excela - nigdy w żadnym FM nie dokończyłem sezonu. Za to w Championship Managerze 2008 mam nabite 800h na jednym sejwie i do tego dochodzi kilka(naście) sejwów od 50 do 200 h. Polska bierze wszystko: mistrzostwa świata, Europy, europejskie puchary. Anglia, Hiszpania czy Włochy modlą się o niski wymiar wpierdolu i smarują dupsko pół roku przed meczem.

A teraz, żeby pokazać jak bardzo pojebany jestem i jak głęboko w tej grze: polska liga w CM2008 ma dwie klasy rozgrywkowe, Ekstraklasę i 1. Ligę (wtedy nazywało się to jeszcze 1. i 2. Ligą). Do Ekstraklasy awansują zespoły z 1. Ligi, wiadomka, a do 1. Ligi w miejsce spadkowiczów gra wsadza losowe ekipy z długie listy setek polskich klubów (nie ma symulacji niższych lig, po prostu losowo, więc i drużyna, która grała w 2008 w 4 lidze, może nagle zagrać w 1.). W obecnym sejwie prowadzę zespół z rodzinnego miasta, którego nie można wybrać przy rozpoczynaniu nowego sejwa - trzeba liczyć na to, że szczęście się uśmiechnie i klub wskocz do 1. Ligi. Po grubo ponad 1000 h w CM2008 udało się i prowadzę tę drużynę, awansowałem do Ekstraklasy, zająłem miejsce na pudle i (chyba, jeśli mnie pamięć nie zawodzi) wygrałem Puchar UEFA. A można było poświęcić to na jakąś pracę, czy coś :D
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Gry, które uzależniają

Post autor: M2.r »

Przed zostaniem pełnowymiarowym mikronautą, natłukłem ponad 2000 godzin w ArmA II i III. Oczywiście dwójeczka z odpowiednim zestawem modów jest nie do przebicia... ale III ma genialny edytor. Kiedyś bawiłem się w wieloosobowym klanie.. dzisiaj raczej sam albo ze znajomym pykam napisane przez siebie scenariusze :D
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Gry, które uzależniają

Post autor: Oswald Baskerville »

M2.r pisze:
24 lis 2021, 2:07
Przed zostaniem pełnowymiarowym mikronautą, natłukłem ponad 2000 godzin w ArmA II i III. Oczywiście dwójeczka z odpowiednim zestawem modów jest nie do przebicia... ale III ma genialny edytor. Kiedyś bawiłem się w wieloosobowym klanie.. dzisiaj raczej sam albo ze znajomym pykam napisane przez siebie scenariusze :D
Nigdy w Armę nie grałem. Mocno stawia na realizm, czy leszcze szukający czegoś do popykania, jak Call of Duty, dadzą radę grać? I czy da się powgrywać jakieś mody, żeby zorganizować bitwy na kilka rodzajów wojsk?


W innym temacie: w grudniu wychodzi Gothic 2: Kroniki Myrtany, polski mod do Gothica 2: Noc Kruka. Zapowiada się ciekawie. Ktoś zamierza odświeżyć Gothica z tej okazj? :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Gry, które uzależniają

Post autor: Franklin Garamond »

Oswald Baskerville pisze:
02 gru 2021, 12:52
W innym temacie: w grudniu wychodzi Gothic 2: Kroniki Myrtany, polski mod do Gothica 2: Noc Kruka. Zapowiada się ciekawie. Ktoś zamierza odświeżyć Gothica z tej okazj? :)
Cóż mogę powiedzieć...


A jest jeszcze Gothic 2 MMO 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Gry, które uzależniają

Post autor: Oswald Baskerville »

Franklin Garamond pisze:
02 gru 2021, 13:24
A jest jeszcze Gothic 2 MMO 😉
Gracie?
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Gry, które uzależniają

Post autor: Ignats ik Ruth »

Oswald Baskerville pisze:
02 gru 2021, 12:52
W innym temacie: w grudniu wychodzi Gothic 2: Kroniki Myrtany, polski mod do Gothica 2: Noc Kruka. Zapowiada się ciekawie. Ktoś zamierza odświeżyć Gothica z tej okazj? :)
Bardziej czekam na Dzieje Khorinis, ale zawsze jest czas na Gothica. 🖤🤍❤️
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karczma Pod Fortuną”