Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Biuletyn informacyjny Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Franklin Garamond »

[glos]
Rewizja gospodarcza
Leocka Izba Handlowa zdecydowała się na rezygnację z importu granulatu polietylenowego i polipropylenowego jako nieopłacalnego. By zabezpieczyć leockie zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne zdecydowano się na stworzenie własnych zakładów petrochemicznych. Tym samym zrezygnowano z transportu gotowej benzyny na rzecz ropy naftowej, jako niezbędnego surowca do produkcji tychże. W związku z rozwojem Leocji i zmieniającymi się potrzebami, rozpoczęto import alkoholu na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, chemicznego i spożywczego.
Nowy Król
W Rzeczypospolitej Obojga Narodów trwają przygotowania do uroczystości koronacyjnych Jego Królewskiej Mości Samuela Kazimierza I. Wszyscy Leoci mogą czuć się zaproszeni, co potwierdza oficjalne zaproszenie przesłane do Palatium.

Obrazek
Wydanie nr 2, Nowy Brzeg, 5 lutego 2020 r.

Manewry na dużą skalę
Trwają utajnione manewry wojskowe. Oficjalnie nikt nie otrzymał powołania, jednostki świecą pustkami, okręty patrolowe nie wychodzą z portu, a Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji przebywa na urlopie.
Rozbudowa portu
Port w Nowym Brzegu w związku ze wzrastającym ruchem handlowym ulega nieustającej modernizacji i rozbudowie. By zapewnić obsługę tej ilości okrętów, przy współpracy z zagranicznymi partnerami z Bialenii, Federacji Nordackiej, Hirschbergii i Weerlandu oraz Slawonii, zbudowano dwa nowe terminale kontenerowe, rozbudowano istniejące doki, odświeżone zostały budynki gospodarcze, ułatwiony został dojazd z miasta i powstał oficjalny herb portu, który ozdobił bramę wjazdową.


Deficyty na giełdzie
Utrzymujące się niskie temperatury wywołały deficyt węgla na Leockiej Giełdzie Towarów. Nasi analitycy zauważają również wyraźną korelację braku produktów spożywczych i wzrastającej konsumpcji alkoholu, którego import niedawno się rozpoczął.
Samolotem do Leocji
Kontynuując politykę otwartych drzwi i wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności międzynarodowej, władze Leocji zdecydowały się na rozpisanie przetargu otwartego na budowę portu lotniczego pod Nowym Brzegiem. Obok właściwych prac rozpisano także konkurs na nazwę lotniska.
Deaktywacja
Czcigodny Namiestnik Helwetyk Romański wyłączył Leocki System Powiadamiania Kryzysowego. Zapytany przez dziennikarzy dlaczego podjął taką decyzję, odpowiedział, że władze Leocji nie przewidują żadnych kryzysów, o których trzeba by było powiadamiać ludność cywilną.

Scysja na górze
Namiestnicy nie zawsze są jednomyślni, czego można było ostatnio doświadczyć, gdy publicznie kłócili się o to co jest ważniejsze — jakość, za czym optował Czcigodny Namiestnik Garamond, a może jednak jakoś (ale szybciej), czego gorącym orędownikiem jest Czcigodny Namiestnik Romański.


Nie dla lwa kultura
Po zapewnieniu podstawowych potrzeb (choć i z tym jest krucho zob. Deficyty na giełdzie), które stanowią podwaliny wielu słynnych piramid, mieszkańcy Leocji chcieliby doświadczyć odrobiny kultury. Pomijając prasę, która zabezpiecza nas swym cienkim papierem przed niepokojami społecznymi, współczesny Leota nie ma jak i gdzie doświadczać wspaniałości sztuki.


Wycieczka do Bengazi
Czcigodny Namiestnik Helwetyk Romański w najbliższą sobotę udaje się na IV Szczyt Rady Państw Nordaty, na które zaproszony został oficjalnie przez MSZ Republiki Bialeńskiej Andrzeja Swarzewskiego. To wielka szansa dla Leocji, by pokazać się z jak najlepszej strony na arenie międzynarodowej, a także nawiązać długofalową współpracę z uczestnikami.
Istniejemy, to już pewne!
Rada Ministrów Księstwa Sarmacji pod kierownictwem Kanclerza Janusza von Hippogriff-Pałasza oficjalnie uznała istnienie Palatynatu Leocji. To wielki sukces Sekretarza Stanu Apolinarego Montserrata i pierwszy akt tego rodzaju w naszej historii. Obecnie Palatium, przy udziale Sekretarza Stanu, rozważa proporcjonalną odpowiedź na tak znaczący gest.
Miesiąc temu w Leocji…
dobiegł końca świąteczny zastój. Wszyscy ochoczo powrócili do budowy świetlanej przyszłości naszego państwa. Głos Leocji uzyskał nowy herb, Namiestnicy wznowili prace koncepcyjne nad systemem, a zagraniczni obserwatorzy odetchnęli z ulgą.
Pogoda
Temperatura utrzymywać będzie się w zakresie 3-7°C. Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami. Wiatr zachodni i południowo-zachodni od 25 do 40km/h. W niedzielę wichura — nawet 70km/h. Temperatura powierzchni wody w okolicach 4°C.
[/glos]
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Helwetyk Romański »

Jakoś przede wszystkim! (A, pisząc nieco poważniej, przemawia do mnie ta argumentacja, tylko proszę nie szukać na cytowanym kanale kontrargumentów przemawiających za gatunkowym kodem, bo takie też mogą się znaleźć…). Artykuł należycie opublikowany. Nad sferą kultury zdecydowanie należy się pochylić!
Obrazek
(Pamiętam o filharmonii).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Franklin Garamond »

Helwetyk Romański pisze:
05 lut 2020, 18:55
Jakoś przede wszystkim! (A, pisząc nieco poważniej, przemawia do mnie ta argumentacja, tylko proszę nie szukać na cytowanym kanale kontrargumentów przemawiających za gatunkowym kodem, bo takie też mogą się znaleźć…).
W Wieczorze Wybrzeża jakość stoi i zawsze będzie stać na pierwszym miejscu.
Jeśli zaś chodzi o kod, to moglibyśmy bardzo długo rozmawiać przy wódeczce, a do czego bardzo gorąco namawiam.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
06 lut 2020, 11:09
Helwetyk Romański pisze:
05 lut 2020, 18:55
Jakoś przede wszystkim! (A, pisząc nieco poważniej, przemawia do mnie ta argumentacja, tylko proszę nie szukać na cytowanym kanale kontrargumentów przemawiających za gatunkowym kodem, bo takie też mogą się znaleźć…).
W Wieczorze Wybrzeża jakość stoi i zawsze będzie stać na pierwszym miejscu. Jeśli zaś chodzi o kod, to moglibyśmy bardzo długo rozmawiać przy wódeczce, a do czego bardzo gorąco namawiam.
Z prawdziwą przyjemnością (byle nie jak przedostatnim razem w moim wykonaniu…)!

Tak jednak się upewniam, że materiał został obejrzany, w szczególności od okolic trzeciej minuty do okolic piątej minuty? Trochę liczyłem na dyskusję o założeniach założeń systemu… 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Torgus Hosteen Stempel
Przybysz

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Torgus Hosteen »

Cóż za ciekawa, a momentami emocjonująca, czy wręcz elektryzująca (Scysja) lektura!
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Helwetyk Romański »

Torgus Hosteen pisze:
06 lut 2020, 12:45
Cóż za ciekawa, a momentami emocjonująca, czy wręcz elektryzująca (Scysja) lektura!
A ile nie wychodzi na światło dzienne…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Franklin Garamond »

Helwetyk Romański pisze:
06 lut 2020, 11:57
Tak jednak się upewniam, że materiał został obejrzany, w szczególności od okolic trzeciej minuty do okolic piątej minuty? Trochę liczyłem na dyskusję o założeniach założeń systemu… 😉
Został obejrzany, nie wiem jednak jak to się ma do założeń systemu jako takiego. Gdzie ja przez założenia rozumiem tutaj nasze ustalenia, a nie wybrane rozwiązania dotyczące architektury, jak i implementacji.

Jeśli jednak po prostu szturchacie mnie tutaj kijem, że może już bym zaczął pisać, a nie myślał o tym, co i jak chcę napisać, to cóż, możliwe, że macie rację. Każdy ma jednak inne potrzeby i proces twórczy.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
10 lut 2020, 20:27
Helwetyk Romański pisze:
06 lut 2020, 11:57
Tak jednak się upewniam, że materiał został obejrzany, w szczególności od okolic trzeciej minuty do okolic piątej minuty? Trochę liczyłem na dyskusję o założeniach założeń systemu… 😉
Został obejrzany, nie wiem jednak jak to się ma do założeń systemu jako takiego. Gdzie ja przez założenia rozumiem tutaj nasze ustalenia, a nie wybrane rozwiązania dotyczące architektury, jak i implementacji.
Chodzi mi tu o metazałożenie, w myśl którego większość projektów zakończy się niepowodzeniem, wobec czego niekoniecznie warto przyjmować na początku najbardziej estetyczne rozwiązania. (Tak, to niezmiennie na motywie jakoś czy jakość).

Franklin Garamond pisze:
10 lut 2020, 20:27
Jeśli jednak po prostu szturchacie mnie tutaj kijem, że może już bym zaczął pisać, a nie myślał o tym, co i jak chcę napisać, to cóż, możliwe, że macie rację.
W żadnym razie. Inicjatywy inicjatywami, ale znajduję radość także w dyskusjach dla samych dyskusji. 🙄
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Franklin Garamond »

Helwetyk Romański pisze:
10 lut 2020, 21:07
Chodzi mi tu o metazałożenie, w myśl którego większość projektów zakończy się niepowodzeniem, wobec czego niekoniecznie warto przyjmować na początku najbardziej estetyczne rozwiązania. (Tak, to niezmiennie na motywie jakoś czy jakość).
Tylko że czasochłonność sprzątania kodu takiego portu rośnie z każdym nowym ficzerkiem. To jest dług, który zaciągacie na bardzo wysoki procent. Ja rozumiem przesłanie filmiku, zgadzam się z nim, tak zresztą pracuje większość startupów. Robimy coś z kilkoma ficzerami, jak się przyjmie, znajdą inwestorzy, to lecimy dalej z implementacją.




Jednakże podstawowe założenie startupów jest takie — jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem, czyli: gotowy framework, który zapewni warstwę bazową, do której trzeba dodać wyłącznie oryginalny kod, a nie kodować strukturę architektoniczną, dopisywać obsługę baz danych od zera, zabezpieczać zapytania itd. Wygląd - bootstrap czy inne takie, żeby nie musieć klepać i tego od zera. To zapewnia optymalną pracę, porządek w kodzie (bo framework narzuca architekturę) i łatwość późniejszego rozwoju bez konieczności przepisywania czegokolwiek.

A Wasza "jakoś" jest właśnie kosztem. I to dużym. Z perspektywy startupu — to strzał w stopę. Produkt się przyjął, trzeba pisać nowe ficzerki, ale trzeba też przepisać stary kod, bo pojawiają się problemy ze zmianami, bo coś występuje w wielu miejscach, całość staje się nieczytelna, pojawiają się kolejne błędy, które wynikają z niepełnych zmian, kolejne ficzerki wdraża się coraz ciężej, aż ostatecznie następuje implozja.

Coś, co można było rozwiązać na samym początku, inwestując dodatkowy czas na zastanowienie się JAK coś zrobić, urosło do monstrualnych rozmiarów i zabiło projekt, zanim ten zdążył się rozwinąć.

Pomijam już kwestię frustracji pracowników, którzy nie rozumieją kolanokodu, który nie posiada dokumentacji, pracuje się na nim powolnie, a sporo rzeczy trzeba dopisać, bo ich brakuje z punktu widzenia "bazy" funkcjonalnej do implementacji ficzerów. Koszty, koszty, koszty.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wieczór Wybrzeża nr 2020/2

Post autor: Helwetyk Romański »

Oczywiście, zgadzam się co do zasady — mam jednak wrażenie, że przyjmujemy odmienne kryteria ilościowe. W zasadzie jestem w stanie wskazać tylko jeden przykład zaciągnięcia faktycznego, potężnego długu: integrację systemu informatycznego i forum Księstwa Sarmacji. Błędy o tak doniosłych konsekwencjach, mam nadzieję, nigdy nie zostaną powtórzone.

Moje obawy przed podejściem „jakościowym” (cudzysłów w pełni zamierzony) sprowadzają się właśnie do czasu poświęcanego na szeroko rozumiane namysł i przygotowania. Przy ich okazji okaże się (najzupełniej zasadnie), że coś można rozwiązać inaczej, weźmie się pod uwagę kilkanaście etapów do przodu (też słusznie) — ale produkt pojawi się na rynku później, kosztem czasu, który moglibyśmy spożytkować na coś innego*. Oczywiście, gdybyśmy mieli gwarancję powodzenia: doskonale, ale tej gwarancji przecież nie mamy, możemy tylko w oparciu o nasze doświadczenie przypuszczać, że coś raczej się przyjmie, a coś innego raczej nie, posiadając i tak ograniczoną kontrolę nad środowiskiem zewnętrznym. Można się zwyczajnie nie wstrzelić w odpowiedni czas, mogą nam również po drodze wypaść realne zobowiązania etc. etc. etc.

Wiadomo, że przepisywanie kodu jest wybitnie niewdzięczną robotą (statystyki pamiętamy i wspominamy ciepło), ale — wydaje mi się — z dwojga złego lepiej zacisnąć zęby i przepisać kod wtedy, gdy wiemy, że jest faktycznie potrzebny, niż wykonać kawał doskonałej roboty do szuflady. Dotyczy to, rzecz jasna, zdecydowanej większości przedsięwzięć mikronacyjnych, nie tylko infrastruktury informatycznej.

───────────────────────────
* Naturalnie, zupełnie abstrahuję od przyjemności pracy nad dobrym kodem. Czas miło spędzony nie jest czasem straconym.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wieczór Wybrzeża”