Katastrofa morska

Dyskusje związane z systemem gospodarczym Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Katastrofa morska

Post autor: Ronon Dex »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Helwetyk Romański pisze:
28 paź 2020, 14:06
Ronon Dex pisze:
08 paź 2020, 22:04
Pełen współczucia dla Kolego Armatora z powodu strat... zacząłem się zastanawiać czy nie warto by wzorem mojego lenna w Republice Bialeńskiej (mieści się na półwyspie, a gospodarka morska odgrywa tam niepoślednią rolę) zorganizować w Palatynacie Leocji stosowne służby ratownictwa Morskiego?
W ramach GPL czy oddzielne?
Do decyzji władz pozostawiam... w moim lennie jest to służba cywilna, odrębna.

Ale ja mam tam gwardię wielokrotnie liczniejszą (z dopuszczalnych 15 tysięcy + 3 tysiące kontyngentów, wykorzystałem już nieco ponad 15 tys.) niż cała GPL.

Tutaj równie dobrze mogłaby to być służba w składzie GPL - aby nie mnożyć niewielkich bytów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Katastrofa morska

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
28 paź 2020, 17:13
Helwetyk Romański pisze:
28 paź 2020, 14:06
Ronon Dex pisze:
08 paź 2020, 22:04
Pełen współczucia dla Kolego Armatora z powodu strat... zacząłem się zastanawiać czy nie warto by wzorem mojego lenna w Republice Bialeńskiej (mieści się na półwyspie, a gospodarka morska odgrywa tam niepoślednią rolę) zorganizować w Palatynacie Leocji stosowne służby ratownictwa Morskiego?
W ramach GPL czy oddzielne?
Tutaj równie dobrze mogłaby to być służba w składzie GPL - aby nie mnożyć niewielkich bytów.
Tak też i podpowiada mi intuicja. Tylko nie wiem, czy Palatium może tu w jakikolwiek sposób pomóc…?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Katastrofa morska

Post autor: Ronon Dex »

W sensie techniczno-organizacyjnym to ogarnę... Trzeba tylko umiejscowić to formalnie.

Czy ratownictwo morskie ma być elementem GPL na zasadzie podobnej jak np. w USCG? Czyli członkowie tej służby są gwardzistami (tak jak ratownicy USCG są żołnierzami USCG, mają stopnie, mundury itp.) czy może jest to służba cywilna, ale podległa GPL?

Tutaj Palatium mogło by pomóc...
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Katastrofa morska

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
29 paź 2020, 10:50
Czy ratownictwo morskie ma być elementem GPL na zasadzie podobnej jak np. w USCG? Czyli członkowie tej służby są gwardzistami (tak jak ratownicy USCG są żołnierzami USCG, mają stopnie, mundury itp.) czy może jest to służba cywilna, ale podległa GPL?
Z cyklu „nie znam się, więc się wypowiem”: bliska jest mi konwencja GPL jako jednolitej umundurowanej formacji, realizującej tak funkcje wojskowe, jak i policyjne (żandarmeria, o której dyskutowaliśmy parę miesięcy temu) i ratownicze. Chyba tylko straż pożarna już by tutaj nie pasowała, z naciskiem na „chyba”.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Katastrofa morska

Post autor: Ametyst Faradobus »

W Rosji służby ratownicze (w tym oczywiście straż pożarna) mają osobny resort (MCzS), ale są ściśle skoordynowane z wojskiem. Mam koleżankę, która jest oficerem tej służby i ona podlega temu samemu dowódcy garnizonu co żołnierze.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Katastrofa morska

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
29 paź 2020, 12:28
Ronon Dex pisze:
29 paź 2020, 10:50
Czy ratownictwo morskie ma być elementem GPL na zasadzie podobnej jak np. w USCG? Czyli członkowie tej służby są gwardzistami (tak jak ratownicy USCG są żołnierzami USCG, mają stopnie, mundury itp.) czy może jest to służba cywilna, ale podległa GPL?
Z cyklu „nie znam się, więc się wypowiem”: bliska jest mi konwencja GPL jako jednolitej umundurowanej formacji, realizującej tak funkcje wojskowe, jak i policyjne (żandarmeria, o której dyskutowaliśmy parę miesięcy temu) i ratownicze. Chyba tylko straż pożarna już by tutaj nie pasowała, z naciskiem na „chyba”.
Dla mnie osobiście jest to wszystko jedno, ale koncepcja GPL jako formacji wojskowo-policyjno-ratowniczej jest OK, szczególnie przy skali mikro. Formacja pożarnicza jak najbardziej pasuje do tego. Skoro pasuje ratownictwo morskie to również każde inne. W takim razie niech mi władza da czas parę dni na opracowanie całościowej koncepcji pod akceptację.
Obrazek
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Katastrofa morska

Post autor: M2.r »

Ostatecznie nie wiem jak się potoczyła sprawa Ratownictwa Morskiego, ale w Leocji mógłby sprawdzić się system brytyjski, znany z RLNI, czyli organizacja dobroczynna, której szeregi zasilają najczęściej ochotnicy. Biorąc pod uwagę, że Leocja ma naprawdę duże wody terytorialne i dość niewielkie zasoby mieszkańców, dodatkowe obciążanie Gwardii pełnoprawnymi zadaniami SAR jest trochę na wyrost. Natomiast w każdym mniejszym porcie mogłaby się znaleźć niezatapialna łódź ratownicza (lub po prostu charakterystyczny pomarańczowy ponton), która szła by do akcji w przypadku zasłyszenia "mayday" na kanale 16. Co oczywiście nie wyklucza samego pojawienia się wojskowego ratownictwa morskiego... (z helikopterami i innymi bajerami)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Katastrofa morska

Post autor: Ronon Dex »

M2.r pisze:
08 lut 2021, 11:46
Ostatecznie nie wiem jak się potoczyła sprawa Ratownictwa Morskiego, ale w Leocji mógłby sprawdzić się system brytyjski, znany z RLNI, czyli organizacja dobroczynna, której szeregi zasilają najczęściej ochotnicy.
W Leocji stanęło na tym, że wszelkie służby ratownicze zostały podporządkowane Żandarmerii Palatynatu Leocji - pełni ona funkcje policyjne, straży graniczne, służb ratowniczych lądowych (straż pożarna i ratownictwo medyczne), straży leśnej, straży wybrzeża oraz właśnie służb ratownictwa morskiego. Wszystkie służby zajmujące się bezpieczeństwem wewnętrznym umieszczone w jednej formacji. Z racji niewielkiej liczebności ułatwia to współdziałanie i prowadzenie różnych działań.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Port w Nowym Brzegu”