Mikronacje uznawane przez Palatynat Leocji

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Obywatel

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ignats ik Ruth pisze:
26 sty 2021, 15:33
Tymczasem Sarmaci podróżują coraz niżej, poszukując ciemności :P https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f ... 37#p345986
Teraz zauważyłem, ze przed "ciemności" brakuje "jądra". Musialo mi się usunąć ;p
Obrazek
Obrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Prokrustes
Przybysz

Post autor: Prokrustes »

W pełni rozumiem, że wniosek ten może budzić konsternację - ale prawo jest prawem, a Trybunał Trybunałem :-)

Z dystansem odnoszę się do stwierdzeń generalizujących, że Sarmacja "to albo tamto" na podstawie faktu, że ktoś złożył w pełni legalny wniosek do Trybunału. O wiele bardziej szokujące by było gdyby taki wniosek został odrzucony "bo to strata czasu" albo "bo się Księciu nie podoba" ;-)
Awatar użytkownika
Aleksander
Przybysz

Post autor: Aleksander »

Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2021, 22:14
Ametyst Faradobus pisze:
26 sty 2021, 21:46
Trochę jak kłótnie z ludźmi w internecie, które ja traktuję głównie jako sport, a inni jako sens życia.
A łącznie kilka godzin z życia uczestników postępowania i składu orzekającego robi „fru”… 💸
Proponuję zatem starogalicyjską instrukcję postępowania ze sprawami różnymi:
1. sprawdź, czy aby na pewno nie jest właściwy ktoś inny, inny organ, może starosta, a może inny urząd gminy, zawsze można bez sensu wysłać, bo jak będą chcieli odesłać, to oni weszczną spór kompetencyjny i to oni będą musieć pisać wniosek o jego rozstrzygnięcie,
2. nie udało się? może to nie jest sprawa twojego wydziału? albo chociażby twojego referatu? nie? to może chociaż koledze z pokoju obok to dasz?
3. jednak twój urząd jest właściwy i dekretacja jest na ciebie? zastanów się, czy nie powinieneś się wyłączyć,
4. nie udało ci się wyłączyć? jak pech to pech, ale głowa do góry! sprawdź brak formalny... jak to nie ma? musi być! zawsze jest, więc poszukaj dobrze, może znaczek z najjaśniejszym panem jest naklejony do góry kołami?
5. braku nie ma, albo był, ale został uzupełniony... cóż, pamiętaj, że zawsze masz 30 dni...
Franklin Garamond pisze:
26 sty 2021, 22:49
Ikar podleciał za blisko Słońca i mu się lepione na wosk skrzydła... a tu Sarmacja... ani nie do Słońca, ani nie skrzydła, ani tym bardziej nie na wosk...
Piękne!
(-) Król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus
Przybysz

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ogłosiłem dzisiaj kalendarz wyborów prezydenckich w Bialenii. Pierwsze przebłyski kampanii już się pojawiły.
profesor net. generał brygady
Ametyst Herod von Faradobus
OPN ORF OWS OPT BB'17 OBR ON'2 OSMA ZKZPL(3) LAN

19. i 31. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Gospodarz Dziadolina Etc.

Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Post autor: Helwetyk Romański »

Prokrustes pisze:
27 sty 2021, 0:56
O wiele bardziej szokujące by było gdyby taki wniosek został odrzucony "bo to strata czasu" […]
W zasadzie, nie byłoby; jest to całkowicie normalna praktyka sądów konstytucyjnych, które Trybunał Koronny w średnio udany sposób naśladuje. To jeden z przejawów sarmackiej biurokratyzacji, wobec której (z oczywistych, mam nadzieję, powodów) nie jestem w stanie przejść zupełnie obojętnie. Niedawno Sejm przyjął ustawę konstytucyjną o rozwiązaniu prowincji, więc Księstwo Sarmacji po raz kolejny usiłuje włożyć sobie kij w szprychy. Podtrzymuję swoje zdanie, że w takich szeroko rozumianych warunkach nikt poczytalny nie chciałby sprawować władzy. Nie dość, że trzeba wygrać wybory i uzgodnić koalicję, to jeszcze trzeba wszystkie decyzje ująć w formie przepisów, a na dokładkę obronić je przed Trybunałem Koronnym, którego wyroki często są przypadkowe. Procedura dla procedury. Szaleństwo.

Ametyst Faradobus pisze:
28 sty 2021, 0:21
Ogłosiłem dzisiaj kalendarz wyborów prezydenckich w Bialenii. Pierwsze przebłyski kampanii już się pojawiły.
Four more months!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Helwetyk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik Palatynatu Leocji
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Helwetyk Romański pisze:
28 sty 2021, 13:01
Procedura dla procedury. Szaleństwo.
Tak jeszcze rozwijając wątek, oddając cześć Matce Prokrastynacji. Całokształt funkcjonowania aparatu państwowego Księstwa Sarmacji przypomina mi kult cargo. Ciągłe odtwarzanie formy przy pominięciu treści i celów, jakie przyświecały pierwowzorom oraz kontekstu, w jakim rzeczone pierwowzory funkcjonują. Na przykładzie tej nieszczęsnej sprawy przed Trybunałem Koronnym — wniosek obywateli powinien służyć temu, aby niczyje konstytucyjne prawa nie zostały naruszone przez organ władzy publicznej. Zamiast tego Trybunał Koronny będzie w imię nie wiadomo czego rozstrzygał (i, co gorsza, uzasadniał, rozstrzygnięcie jest proste…), czy wolno podzielić treść konstytucji na dwie zakładki w przeglądarce internetowej, bo do tego się sprowadza istota tego jakże istotnego zagadnienia prawnego. Jeżeli rzut kością okaże się niepomyślny i odpowiedź będzie negatywna, pojawi się kolejny problem do bohaterskiego rozwiązania — co począć ze styczniową ustawą konstytucyjną i w jakim trybie trzeba będzie ponownie podjąć tę samą decyzję.

Zanim zaś orzeczenie Trybunału Koronnego w ogóle zapadnie, pomimo domniemania konstytucyjności ustaw i tak w praktyce będzie obowiązywał stan zawieszenia. Powtórzyć dla dowolnej innej sprawy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Izabela
Cesarstwo Teutonii

Post autor: Joanna Izabela »

Ja bym chciała zauważyć, że bawienie się w TK sarmackim jest już wielomiesięczną tradycją. Jak widać w ostateczności nie prowadzi do niczego dobrego, chociaż może obecnie to jest element kluczowy obecnej zabawy.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Joanna Izabela pisze:
28 sty 2021, 14:34
Ja bym chciała zauważyć, że bawienie się w TK sarmackim jest już wielomiesięczną tradycją. Jak widać w ostateczności nie prowadzi do niczego dobrego, chociaż może obecnie to jest element kluczowy obecnej zabawy.
No właśnie… zabawy?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Izabela
Cesarstwo Teutonii

Post autor: Joanna Izabela »

Mamy Leocje która jest za ograniczeniem prawa, możemy mieć Sarmacje która będzie państwem przepisów i bawienia się w TK. Nikomu nie zabraniam szukania swojej niszy, może kogoś bawi, mnie przestało w październiku. ;P
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus
Przybysz

Post autor: Ametyst Faradobus »

Przynajmniej mają prawdziwy Trybunał.
profesor net. generał brygady
Ametyst Herod von Faradobus
OPN ORF OWS OPT BB'17 OBR ON'2 OSMA ZKZPL(3) LAN

19. i 31. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Gospodarz Dziadolina Etc.

Obrazek
ODPOWIEDZ