🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Oswald Baskerville »

Obrazek


Kochane Leotki, Kochani Leoci!

Zrobiło się ciepło, wyciągnęliśmy z szaf lżejsze ciuchy i wszyscy wiemy, co się zbliża, nawet mimo ostatnich deszczowych dni — lato, słońce i relaks! Nie wiem jak Wy, ale ja przebieram nogami na myśl o urlopie 🌞

W naszej realnej ojczyźnie zima trwa 8 miesięcy w porywach do 10, więc tych kilka tygodni słońca trzeba wykorzystać do maksimum. Wiadomo co się z tym wiąże w mikronacjach — flauta. Sezon ogórkowy rozbraja mikronacje bezlitośnie, ale zeszłoroczne wakacje pokazały, że jesteśmy w stanie wycisnąć z siebie kilka postów, że lato też może być czasem aktywności, nawet jeśli mniejszej niż reszta roku.

Dlatego chcę Was zaprosić do wspólnej zabawy! Pora przełamać klątwę lata i w niezobowiązujący oraz luźny sposób podbić rankingowe wyniki. Lato z Leocją to propozycja zorganizowania letnich aktywności, by każdy z nas mógł z doskoku i w miarę chęci zajrzeć do Palatynatu po wizycie na plaży czy przed pójściem w góry. Pomysł zrodził się dziś na Discordzie, zupełnie spontanicznie, więc konkretów na razie brak — są jednak chęci co najmniej kilku osób, a to najważniejsze! Pojawiło się kilka luźnych propozycji, poniżej lista uzupełniona o moje wymysły:

- rejs Statkiem Miłości z Edelweiss — jak ten statek wyciągniemy na morze, jeszcze nie wiemy
- odwiedzanie leockich plaż — niech [mention]Ignats ik Ruth[/mention] napisze, co miał na myśli
- oprowadzanie po Nowym Brzegu — lato to sezon turystyki, więc należy zadbać o naszych gości

Niewiele, wiem, ale wierzę, że zgodnie ze staroleockim zwyczajem inicjatywa urośnie przy naszym wspólnym wysiłku. Oprócz tego powoli toczyć się będą już rozpoczęte tematy, czyli GPL, Normy Szczęścia, porządki na forum, etc. Zatem zapraszam do aktywności i kto ostatni przy drink-barze będzie grabił wszystkie plaże!


PS. [mention]Helwetyk Romański[/mention] czy w ramach wdrażania letniego nastroju można zmienić tło forum na słoneczną wersję jeziora? :) Dajcie zgodę, a poszukam odpowiedniej fotki :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Ignats ik Ruth »

Oswald Baskerville pisze:
10 cze 2022, 16:41
@Helwetyk Romański czy w ramach wdrażania letniego nastroju można zmienić tło forum na słoneczną wersję jeziora? :) Dajcie zgodę, a poszukam odpowiedniej fotki :)
To jeszcze dla równowagi pingnę [mention]Franklin Garamond[/mention], żeby pilnował tych dwóch. ;p
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Franklin Garamond »

Tak dobrze się bawią, że chyba zaraz złożę fotel.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Przybysz

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

My z Alfredzikiem już wywalamy wysyłamy syna na kolonie karne dla dzieci. Starzy muszą się pobawić.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Oswald Baskerville »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze:
10 cze 2022, 17:54
My z Alfredzikiem już wywalamy wysyłamy syna na kolonie karne dla dzieci. Starzy muszą się pobawić.
🎶 Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni.
Zarzygany będzie dzisiaj cały rynek nowobrzeski. 🎶
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Anastasia Windsachen »

Oswald Baskerville pisze:
10 cze 2022, 17:59
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze:
10 cze 2022, 17:54
My z Alfredzikiem już wywalamy wysyłamy syna na kolonie karne dla dzieci. Starzy muszą się pobawić.
🎶 Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni.
Zarzygany będzie dzisiaj cały rynek nowobrzeski. 🎶
🎶 Jeszcze kilka dni i nocy i wszystko wróci do normy
Będziemy zorganizowani i poważni, uczesani i przezorni 🎶
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Ronon Dex »

Oswald Baskerville pisze:
10 cze 2022, 16:41
Pojawiło się kilka luźnych propozycji, poniżej lista uzupełniona o moje wymysły:

- rejs Statkiem Miłości z Edelweiss — jak ten statek wyciągniemy na morze, jeszcze nie wiemy
- odwiedzanie leockich plaż — niech @Ignats ik Ruth napisze, co miał na myśli
- oprowadzanie po Nowym Brzegu — lato to sezon turystyki, więc należy zadbać o naszych gości
Nie wiem czy zaakceptujecie, ale skoro się ostatnio mało w Mikroświecie udzielam... jak wiecie w moim dotychczas (od ponad 8 lat) "głównym" v-kraju doprowadzono do odejścia aktywnych ludzi w imię "sprawowania władzy nad nicością" - to może połączę "przyjemne z pozytecznym".

Jestem (co niektórzy wiedzą) fanem lotniczego v-świata (simy lotnicze), to może taki pomysł... Lot/rajd dookoła v-świata. Zorganizowany przez Aeroklub Leocji. Mogę wykrzesać z siebie trochę aktywności oraz chęci do działania w v-świecie (jakieś fajne samolociki zorganizuję... większe niż te z tematu o początkach aeroklubu) i zabrać grupkę Leotów na lotniczą wycieczkę po v-świecie. Z jednej strony opisywalibyśmy ilustrowane "przygody" z lotu (tutaj narrację lotniczą i ilustrację mogę zapewnić za pomocą MSFS2020), a z drugiej może też nawiązywalibyśmy kontakty w v-świecie.

Przy czym pewnie nie jako jakieś mocno regularne wydarzenie, ale powiedzmy jakieś kilkanaście postów miesięcznie jako reportaż z podróży by się dało zrobić. Ze strony "lotniczej" mogę tyle zdeklarować... z co do "zwiedzania" na ziemi to już na Was bym liczył... jakby się chętni znaleźli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ronon Dex pisze:
10 cze 2022, 22:07
Jestem (co niektórzy wiedzą) fanem lotniczego v-świata (simy lotnicze), to może taki pomysł... Lot/rajd dookoła v-świata. Zorganizowany przez Aeroklub Leocji. Mogę wykrzesać z siebie trochę aktywności oraz chęci do działania w v-świecie (jakieś fajne samolociki zorganizuję... większe niż te z tematu o początkach aeroklubu) i zabrać grupkę Leotów na lotniczą wycieczkę po v-świecie. Z jednej strony opisywalibyśmy ilustrowane "przygody" z lotu (tutaj narrację lotniczą i ilustrację mogę zapewnić za pomocą MSFS2020), a z drugiej może też nawiązywalibyśmy kontakty w v-świecie.
Moim zdaniem superpomysł, trzeba tylko ustalić jakaś formę komunikacji, by Ci którzy będą w wakacje bardzo rzadko wchodzić też mogli jakoś brać udział. Bo zadbanie o takich jest tutaj celem nadrzędnym. Myślę, że propozycja ogarnięcia za innych części wizualnej narracji to już bardzo dużo. ❤ Ja jestem za!
Ronon Dex pisze:
10 cze 2022, 22:07
Przy czym pewnie nie jako jakieś mocno regularne wydarzenie, ale powiedzmy jakieś kilkanaście postów miesięcznie jako reportaż z podróży (...)
Moim zdaniem, tym lepiej. :P
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Ronon Dex »

Ignats ik Ruth pisze:
10 cze 2022, 22:18
...trzeba tylko ustalić jakaś formę komunikacji, by Ci którzy będą w wakacje bardzo rzadko wchodzić też mogli jakoś brać udział. Bo zadbanie o takich jest tutaj celem nadrzędnym.
Spokojna komunikacja w jakimś "technicznym temacie" (poza tym oficjalnym opisującym podróż) na Forum?

Na pewno nie jakieś diskordy czy inne dziwne komunikatory, bo to wymaga po pierwsze posiadania takowych, a po drugie działania w "czasie rzeczywistym" (śledzenie wiadomości na bieżąco) - co w sumie odpada, bo ja też latem mam często ciekawsze zajęcia niż siedzenia przy kompie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

🌞 Lato z Leocją 2022 - aktywne wakacje w Palatynacie 🌞

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ronon Dex pisze:
10 cze 2022, 22:22
Spokojna komunikacja w jakimś "technicznym temacie" (poza tym oficjalnym opisującym podróż) na Forum?
Myślę, że starczy. Nie wiem, jak pozostali.
Ronon Dex pisze:
10 cze 2022, 22:22
Na pewno nie jakieś diskordy czy inne dziwne komunikatory (...)
Ja jestem ich użytkownikiem, ale do tego rodzaju wydarzenia — zgadzam się — nie przydadzą się zupełnie.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”