BBCode w Palatynacie Leocji

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Helwetyk Romański »

1. Publikacja zdjęć i ilustracji
Pod oknem edycji wypowiedzi znajduje się przycisk Img-Upload. Zachęcamy bardzo mocno do wgrywania zdjęć i ilustracji za jego pośrednictwem, dzięki czemu pozostaną one dostępne nawet jeżeli źródła po latach znikną.



2. Papier listowy
Papieru listowego można użyć w celu zaakcentowania bardziej oficjalnego charakteru wypowiedzi. Naturalnie, w środku można umieścić dodatkowe elementy graficzne, takie jak herb czy podpis.

Kod: Zaznacz cały

[pismo][/pismo]



3. Ramka na zdjęcie lub film
Uwaga: liczba przy znaczniku okladka oznacza grubość ramki.
Obrazek
Nie jest to najłatwiejsze BBCode, ale można korzystać z mechanizmu kopiuj-wklej

Kod: Zaznacz cały

[okladka=1][szpalta=100][img]https://forum.leocja.org/ext/dmzx/imageupload/files/f59fec6bee14bb10084e22e6220f9d19.jpg[/img][center][size=85]Nie jest to najłatwiejsze BBCode, ale można korzystać z mechanizmu kopiuj-wklej[/size][/center][/szpalta][/okladka]



4. Wyrównanie do obu marginesów
Drogi Marszałku, Wysoka Izbo. PKB rośnie Nikt inny was nie zaś teorię, okazuje się iż wzmocnienie i miejsce szkolenia kadr powoduje docenianie wag dalszych poczynań. Tak samo istotne jest że, zawiązanie koalicji wymaga sprecyzowania i miejsce ostatnimi czasy, dobitnie świadczy o tym, wykorzystanie unijnych dotacji ukazuje nam efekt dalszych kierunków rozwoju. Drogi Marszałku, Wysoka Izbo, zakup nowego sprzętu pomaga w kształtowaniu modelu rozwoju. Reasumując. dalszy rozwój jest ważne zadanie w przygotowaniu i określenia modelu rozwoju. Troska organizacji, a także nowy model działalności powoduje docenianie wag dalszych poczynań. Jednakowoż, realizacja określonych zadań stanowionych przez organizację. Do tej decyzji skłonił mnie fakt, że zakres i unowocześniania postaw uczestników wobec zadań programowych zabezpiecza udział szerokiej grupie w wypracowaniu postaw uczestników wobec zadań stanowionych przez organizację. Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko aż cała izba nie postanie! Nazywam się dziś nagodzi do dworu uprawne dobrze na piasku, bez żadnych ozdób, ale myśl twarz od króla Stanisława.

Kod: Zaznacz cały

[justify-h]Drogi Marszałku, Wysoka Izbo. PKB rośnie Nikt inny was nie zaś teorię, okazuje się iż wzmocnienie i miejsce szkolenia kadr powoduje docenianie wag dalszych poczynań. Tak samo istotne jest że, zawiązanie koalicji wymaga sprecyzowania i miejsce ostatnimi czasy, dobitnie świadczy o tym, wykorzystanie unijnych dotacji ukazuje nam efekt dalszych kierunków rozwoju. Drogi Marszałku, Wysoka Izbo, zakup nowego sprzętu pomaga w kształtowaniu modelu rozwoju. Reasumując. dalszy rozwój jest ważne zadanie w przygotowaniu i określenia modelu rozwoju. Troska organizacji, a także nowy model działalności powoduje docenianie wag dalszych poczynań. Jednakowoż, realizacja określonych zadań stanowionych przez organizację. Do tej decyzji skłonił mnie fakt, że zakres i unowocześniania postaw uczestników wobec zadań programowych zabezpiecza udział szerokiej grupie w wypracowaniu postaw uczestników wobec zadań stanowionych przez organizację. Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko aż cała izba nie postanie! Nazywam się dziś nagodzi do dworu uprawne dobrze na piasku, bez żadnych ozdób, ale myśl twarz od króla Stanisława. [/justify-h]
5. Wideo z serwisu YouTube


Kod: Zaznacz cały

[media]https://youtu.be/uzKE81tteNc[/media]



6. Plik MP3
BBCode działa analogicznie do znacznika img.


Kod: Zaznacz cały

[mp3]http://gov.leocja.org/dokumenty/bacznosc.mp3[/mp3]



7. Kolumny i szpalty
Uwaga: szpalty w potocznym rozumieniu oznaczają kolumny. Znacznik kolumna jest wymagany, aby włączyć podział danego obszaru tekstu na szpalty. Przykładem użycia kolumn i szpalt jest cała niniejsza wypowiedź.

Kod: Zaznacz cały

[kolumna]
[szpalta=SZEROKOŚĆ_W_PROCENTACH][/szpalta]
[szpalta=SZEROKOŚĆ_W_PROCENTACH][/szpalta]
[szpalta=SZEROKOŚĆ_W_PROCENTACH][/szpalta]
[/kolumna]



8. Poziome linie
Przykładem użycia linii jest cała niniejsza wypowiedź. Kolor można wyrazić szesnastkowo lub jako RGBA. Drugi parametr oznacza grubość.

Kod: Zaznacz cały

[linia=rgba(16,53,76,0.25)]1[/linia]

Kod: Zaznacz cały

[linia=#ff0000]1[/linia]



9. Zawijanie tekstu
Obrazek
Jak widać na niniejszym przykładzie, tekst oblewa od lewej strony herb Palatynatu Leocji, który jest wyrównany do prawej krawędzi.

Obrazek  
Jak widać na niniejszym przykładzie, tekst oblewa od prawej strony herb Palatynatu Leocji, który jest wyrównany do lewej krawędzi. Dodano dwie twarde spacje, aby tekst nie sklejał się bezpośrednio z ilustracją.

Kod: Zaznacz cały

[float=right][img]https://forum.leocja.org/images/icons/herby/leocja.png[/img][/float]

Kod: Zaznacz cały

[float=left][img]https://forum.leocja.org/images/icons/herby/leocja.png[/img]  [/float]
* * *
W przypadku zapotrzebowania na nowe znaczniki BBCode, zachęcam do kontaktu. W odniesieniu do nowych fontów możliwe (a nawet, z uwagi na urządzenia korzystające z innych systemów operacyjnych, zalecane) jest zgłoszenie chęci użycia dowolnego fontu z serwisu Google Fonts, dopóki posiada polskie litery diakrytyczne. Zapraszam również do zadawania pytań w tym wątku — niektóre konstrukcje nie są najbardziej oczywiste.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ja bym chętnie użył sobie Georgii, bo w sumie zawsze mam w niej podpis, ewentualnie właśnie opcji podpis, która wyrównuje sygnaturkę.

W ogóle doradzałbym wgranie tych najbardziej podstawowych fontów: Verdana, Times, Courier, Georgia. Przydają się.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Helwetyk Romański »

Ametyst Faradobus pisze:
25 kwie 2020, 8:54
Ja bym chętnie użył sobie Georgii, bo w sumie zawsze mam w niej podpis, ewentualnie właśnie opcji podpis, która wyrównuje sygnaturkę. W ogóle doradzałbym wgranie tych najbardziej podstawowych fontów: Verdana, Times, Courier, Georgia. Przydają się.
No właśnie — nie do końca, z uwagi na to, że to fonty zainstalowane jedynie na Windowsie. Naturalnie, dodam jakąś opcję szeryfowego fonta, ale raczej z listy https://bit.ly/2KA4cV4 tak, aby zachować ten sam wygląd na urządzeniach z systemem Microsoftu i pozostałych urządzeniach.

Odnośnie do podpisu wyrównującego sygnaturkę (tę część wyedytowałem po rozmowie), proszę uprzejmie:

prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów LAN
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika Etc.
Obrazek
Obrazek

Kod: Zaznacz cały

[wciecie][/wciecie]
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Teoretycznie można by zbudować bbcode, który z klucza, po podaniu nazwy, ładuje font z Google Fonts... Nie jestem jednak przekonany czy byłoby to dobre rozwiązanie.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Ametyst Faradobus »

Dzięki, zaraz postaram się podać zestaw z GoogleFonts, który by mnie interesował.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
25 kwie 2020, 10:15
Teoretycznie można by zbudować bbcode, który z klucza, po podaniu nazwy, ładuje font z Google Fonts... Nie jestem jednak przekonany czy byłoby to dobre rozwiązanie.
Jak sądzę, wskazana byłaby wtyczka, ale nakład pracy byłby — moim zdaniem — o wiele większy niż punktowe dodawanie kolejnych fontów. Tymczasem dodaję znacznik BBCode font, zachęcając jednak do tego, aby zgłaszać fonty Googlowskie.

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko się z Paryża baronem. Gdyby żył dłużej, może zyska bo tak to mówiąc, że zdradza! Taka była największa różnica ogrodniczka dziewczynką zdawała się imion spisem woźnemu jest armistycjum, to mówiąc, że tamuje progresy, że w dawnej surowości prawidłach wychował. Tadeusz Telimenie, Asesor zaś dowodził na jutro solwuję i przymioty.

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko się z Paryża baronem. Gdyby żył dłużej, może zyska bo tak to mówiąc, że zdradza! Taka była największa różnica ogrodniczka dziewczynką zdawała się imion spisem woźnemu jest armistycjum, to mówiąc, że tamuje progresy, że w dawnej surowości prawidłach wychował. Tadeusz Telimenie, Asesor zaś dowodził na jutro solwuję i przymioty.

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko się z Paryża baronem. Gdyby żył dłużej, może zyska bo tak to mówiąc, że zdradza! Taka była największa różnica ogrodniczka dziewczynką zdawała się imion spisem woźnemu jest armistycjum, to mówiąc, że tamuje progresy, że w dawnej surowości prawidłach wychował. Tadeusz Telimenie, Asesor zaś dowodził na jutro solwuję i przymioty.

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko się z Paryża baronem. Gdyby żył dłużej, może zyska bo tak to mówiąc, że zdradza! Taka była największa różnica ogrodniczka dziewczynką zdawała się imion spisem woźnemu jest armistycjum, to mówiąc, że tamuje progresy, że w dawnej surowości prawidłach wychował. Tadeusz Telimenie, Asesor zaś dowodził na jutro solwuję i przymioty.

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko się z Paryża baronem. Gdyby żył dłużej, może zyska bo tak to mówiąc, że zdradza! Taka była największa różnica ogrodniczka dziewczynką zdawała się imion spisem woźnemu jest armistycjum, to mówiąc, że tamuje progresy, że w dawnej surowości prawidłach wychował. Tadeusz Telimenie, Asesor zaś dowodził na jutro solwuję i przymioty.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Apolinary Montserrat »

Franklin Garamond pisze:
25 kwie 2020, 10:15
Teoretycznie można by zbudować bbcode, który z klucza, po podaniu nazwy, ładuje font z Google Fonts... Nie jestem jednak przekonany czy byłoby to dobre rozwiązanie.
Można by rzec czcionkowy bazarek... 😁
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

https://www.phpbb.com/community/viewtop ... p=14386041
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Helwetyk Romański »

Początek traktatu czasu panowania Fryderyka Wielkiego, Króla Pruskiego żył w rozumie umieszczony; ten środek jest praistnością to było nabyć, boby ta niemiała żadnej ludzkiej woli i dziękuję Dobraj Opatrzności, że człowiek trwać ma: więc godnemi uczynić nieprzerwanej szczęśliwości. Ale te są substancyami, ponieważby w cnotę, tak nazwane, animadversiones. Pszykładne które ja się w sobie jako to potrzeba nam pierwiastkową Istnością. Tu uważamy Dobra jako konieczną hypotezę przyjąć. Zażółć gęślą jaźń. Zażółć gęślą jaźń. Zażółć gęślą jaźń. Zażółć gęślą jaźń.

Niech tylko ktoś spróbuje użyć fontu bez polskich znaków do tekstu z takowymi…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

BBCode w Palatynacie Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Dopiero do mnie dociera, co uczyniłem...
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”