Prokuratoria nowobrzeska

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

No w zasadzie w Polsce działa ambasada Palestyny (i to bynajmniej nie jako ambasada "Autonomii Palestyńskiej").
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Walencja
Kontakt:

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Miguel de Catalan »

Poproszę działkę 181 pomiędzy dwoma ambasadami jako działkę dla ambasady Skarlandu w Leocji. 😊
/-/ Miguel Jorge de Catalan OSI
Presidente de la Generalidad
Príncipe de Scarlaña
Obispo de Lviv

Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Franklin Garamond »

Obie ambasady zostały oznaczone na mapie.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Walencja
Kontakt:

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Miguel de Catalan »

[mention]Franklin Garamond[/mention] Rozmawiałem z ambasadorem czyli moim batem i nastąpi pewna zmiana.
Poprosimy aby Ambasada RON była na polu nr. 19,a Ambasada Skarlandu na 16. Czyli proszę usunąć Skarland z pola 181. :D
/-/ Miguel Jorge de Catalan OSI
Presidente de la Generalidad
Príncipe de Scarlaña
Obispo de Lviv

Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Franklin Garamond »

Ładna lokalizacja, ładna. Dokonałem zmian.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Franklin Garamond »

Heinz-Werner Grüner pisze:
11 kwie 2021, 10:53
Samuel Radziwiłł pisze:
10 kwie 2021, 20:10
Franklin Garamond pisze:
10 kwie 2021, 19:44
https://dump.leocja.org/nb/

Budynki naniesione na mapę. Kwestie adresu pozostawiam póki co otwarte.

Mogę obszarom przypisać nazwę dzielnicy i wtedy byśmy używali czegoś na tę modłę: 766979* Nowy Brzeg, Stare Miasto, nr 342.

* LEO, ale zamiast liter są ich numerki. Ogółem w adresie powinny być jakieś numerki, wygląda to jakoś godniej.
Myślę, że brytyjski system kodów można by wypróbować np. NB5 6ZS, co można rozumieć Nowy Brzeg 6(tu określenie kwartału/poddzielnicy/rejonu); 6( podobnie jak z lewej) Strefa Zielona
Szczerze powiedziawszy, choć idea i nawiązanie całkiem słuszne, a z wyjaśnieniem, ma sens to ja wolę jednak pamiętać adres ambasady jako np. Nowy Brzeg 000. :)
Odkopuję temat, gdyż ponieważ chciałbym w końcu ustalić, jak podchodzić będziemy do kwestii adresów w mieście 😀

Jakkolwiek skróty literowe są ciekawą opcją, tak chyba odrobinę odzierają całą ideę adresów z narracyjności, a to chyba ich główna rola z mikronacyjnej perspektywy.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja tam bym szedł w tradycyjne nazewnictwo ulic. Dodałbym tylko numer parceli (pól) i już.
I tak powstałyby unikatowe adresy.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Oswald Baskerville »

Ja również jestem za tradycyjnym polskim modelem. Narracyjnie wypełni swoją rolę w 100%, a i nie będzie zbędnego zamieszania i skomplikowania dla ewentualnych nowych mieszkańców.

Drobne pytanie poboczne: czy można zarezerwować parcelę czy coś podobnego, a nie nadawać jej jeszcze nazwy? Jestem w trakcie formowania pewnych tematów, które nie są jeszcze gotowe do publikacji, więc miło byłoby móc już coś zaklepać :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Franklin Garamond »

Tylko przy ulicach pojawia się problem ciągłości numeracji budynków, poza tym trzeba je nanieść na mapę. Z lenistwa chciałem wykorzystać numerację parceli. Chociaż tak może będzie ładniej, gdy mapę pokryją nazwy ulic.
Oswald Baskerville pisze:
30 cze 2021, 22:46
Drobne pytanie poboczne: czy można zarezerwować parcelę czy coś podobnego, a nie nadawać jej jeszcze nazwy? Jestem w trakcie formowania pewnych tematów, które nie są jeszcze gotowe do publikacji, więc miło byłoby móc już coś zaklepać :)
Przy zastrzeżeniu, jak kilka postów wcześniej - w obrębie murów póki co tylko lokale użytkowe, jak najbardziej.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franklin Garamond pisze:
30 cze 2021, 23:30
Tylko przy ulicach pojawia się problem ciągłości numeracji budynków, poza tym trzeba je nanieść na mapę. Z lenistwa chciałem wykorzystać numerację parceli. Chociaż tak może będzie ładniej, gdy mapę pokryją nazwy ulic.
Oswald Baskerville pisze:
30 cze 2021, 22:46
Drobne pytanie poboczne: czy można zarezerwować parcelę czy coś podobnego, a nie nadawać jej jeszcze nazwy? Jestem w trakcie formowania pewnych tematów, które nie są jeszcze gotowe do publikacji, więc miło byłoby móc już coś zaklepać :)
Przy zastrzeżeniu, jak kilka postów wcześniej - w obrębie murów póki co tylko lokale użytkowe, jak najbardziej.
Ale naniesieone numery parcel jak najbardziej można wykorzystać. Wiadomym jest, że nie będzie to "poprawnie", ale to mikro...
I tam mielibyśmy adres np.: Plac Garamonda 181, a dalej 295, nie musi być przecież po kolei. Natomiast na Skwerze Baskerville'a załóżmy przypadał by numer 183 i 297. To tylko umowne, pamiętajmy o tym. A numer budynku nadal byłby unikatowy. ;)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Prokuratoria nowobrzeska

Post autor: Oswald Baskerville »

Heinz-Werner Grüner pisze:
01 lip 2021, 9:24
I tam mielibyśmy adres np.: Plac Garamonda 181, a dalej 295, nie musi być przecież po kolei. Natomiast na Skwerze Baskerville'a załóżmy przypadał by numer 183 i 297. To tylko umowne, pamiętajmy o tym. A numer budynku nadal byłby unikatowy. ;)
Jakoś wcześniej nie skumałem tego, co napisałeś :D Zgadzam się z tym, można przyjąć taki model, bo, jak zaznaczyłeś, numery działek i tak są unikatowe, więc nie będzie żadnych kłopotów z odnalezieniem po samym numer lub po nazwie ulicy + numer.

Odchodząc od tematu nazewnictwa ulic, chciałbym poprosić o przyznanie 3 działek:
1. Nowobrzeska Oficyna Wydawnicza - działka nr 113.
2. Lokal użytkowy X (nazwa zastępcza do czasu ujawnienia instytucji użytkującej budynek) - działka nr 96.
3. Lokal mieszkalny - działka nr 478.

W najbliższych tygodniach poproszę o dwie kolejne parcele, ale to w swoim czasie.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”