Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacyjnym sportem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Utworzenie reprezentacji tuż przed mundialem spowodował, że musiałem do każdej linii formacji dokupić zawodnika, który wzmocniłby umiejętnościami i wiekiem kolegów. Przed nami jednak teraz dwa sezony "spokojne", w których oczywiście będę się starał zyskać jak najlepszy wynik, ale jednak dopiero po nich mają się odbyć kolejne mistrzostwa, a celem moim jest przynajmniej wyjście z grupy. Mając więc czas zacząłem modyfikować zespół.

I tak oto do zespołu dołączyli:
2021-03-09 Esteban Villareal O 18 l.
2021-03-10 Zinedine Chatillon N 21 l.
2021-03-14 Lucek Parufka N 19 l.
2021-03-14 Tomcio Serdelek N 23 l.
2021-03-14 Micah Langebrunner P 21 l.

Niestety Zinedine Chatillon jest osobą, z którą nikt nie chciał grać, więc mimo doskonałej przydatności konieczne były kolejne zakupy zawodników z ataku. Z Zinedine pożegnamy się gdy tylko będzie możliwość jego sprzedania (po miesiącu od zakupu). Pozostali zakupieni zawodnicy mają zapewnione miejsce w składzie i za dwa sezony mają być wzmocnieniem dla drużyny.

Jak wspominałem kilkoro zawodników zostało wcześniej zakupionych w jednym celu - uniknąć klęski podczas mundialu - i teraz są już z racji wieku niepotrzebni. Zostali wystawieni na listę transferową i liczę, że ich ktoś kupi.

Póki co udało się opchnąć dwóch zawodników:
Aleksander Nykiel P - zagrał trzy dobre mecze, jednak budując zespół patrzę nie tylko na umiejętności, ale też na przydatność w zespole. Jeśli z zawodnikiem nikt nie mógł się porozumieć, to nie mogłem pozwolić sobie na trzymanie bezużytecznego zawodnika.

Augustyn Lonka O - mimo krótkiej historii zespołu mogę szczerze powiedzieć, że to jest nasza legenda. Zagrał we wszystkich sześciu oficjalnych meczach i był podstawą naszej obrony. Trzykrotnie wybierany był do Jedenastki Kolejki. W prawie każdym rozegranym meczu był naszym najlepszym zawodnikiem. Dlaczego go sprzedałem? Z pewnością na kolejnym mundialu jako 35latek mógłby jeszcze pokazać na co go stać, ale po pierwsze pewnie byłby to jego pożegnalny występ, a po drugie potrzebowałem pieniędzy, a sprzedaż takiego zawodnika był jedyną możliwością by je zdobyć..

Sprzedaż zawodników był konieczny by zdobyć fundusze na zakupy i treningi. Jednak do pozyskania nowych zawodników konieczne było coś jeszcze - miejsce w składzie. Niestety przestój podczas mistrzostw spowodował, że cały skład był wypełniony po brzegi i niektórzy zawodnicy szwendali się tylko po szatni. Po "uwolnieniu" rynku transferowego ludzie jakoś nie rzucili się na zakupy u mnie, a ja potrzebowałem miejsca. Trzeba było więc bezpardonowo pozbyć się niektórych zawodników i rozpocząłem od tych wartych najmniej.

Z zespołu na przysłowiowy ryj wylecieli:
Sasza Janczak P oraz Herbert Wolniakowski N - powiedzmy szczerze, że zupełnie bezwartościowi zawodnicy, którzy chyba nawet ani razu nie wyszli na boisko. Bez żalu się ich pozbyłem.

Romuald Kicinski N - miał być jednym z podstawowych napastników i nawet sprawdzał się w towarzyskich meczach. Jednak okazało się, że dużo lepiej sprawdza się Zdzisek Wilk (który od początku był na liście transferowej), który wygryzł go z pierwszego składu, co w sumie okazało się dobrą decyzją.

Mariusz Przybylowicz N - dobry zawodnik będący zmiennikiem podstawowych zawodników. Zagrał jeden mecz i dobrze się sprawdzał. Konieczne jednak było ustąpienie miejsca młodszym kolegom.
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie miałem czasu zająć się wydarzeniami związanymi z reprezentacją Leocji, a tu już rozegrane zostały trzy mecze. Poniżej więc zamieszam krótkie podsumowania.

Palatynat Leocji 1 (1 - 1) 2 Trizondal
Posiadanie piłki: 39 - 61 (43-57)
Szanse: 2 - 4 (2-1)

Gol: Tomcio Serdelek (asystował Ryszard Rodziewicz)
Trizondal przewyższa naszą reprezentację siłą - oszacowana ona jest na 11 punktów, a nasza tylko na 7. Widać to było również podczas meczu, gdzie byliśmy raźnie krócej przy piłce i mieliśmy dwa razy mniej groźnych akcji podbramkowych. Mimo to, w 17. minucie jako pierwsi strzeliliśmy bramkę. Wyrównującego gola straciliśmy dwie minuty później, a do 72. minuty broniliśmy remisu. Niestety nie udało się. Przegrywamy, ale wydaje mi się, że pokazaliśmy się z dobrej strony.


Królestwo Teutonii 5 (5 - 0) 1 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 69 - 31 (67-33)
Szanse: 6 - 1 (6-0)

Gol: Lucek Parufka (asystował Zygmunt Baran)
Królestwo Teutonii było bardziej wymagającym przeciwnikiem. Ich siła określona jest na poziomie 12 pkt (o 5 więcej niż nasza). Na boisku nie byliśmy w stanie dojść do piłki - posiadaliśmy ją tylko przez 31 procent czasu gry i tylko raz podeszliśmy od bramkę przeciwnika. No, może za dużo powiedziane - oddaliśmy jeden strzał z dystansu. Ale za to jaki! Udało nam się zdobyć honorowego gola:) Niestety podsumowanie jest takie, że oprócz pięciu bramek, w wyniku kontuzji straciliśmy na 9 dni naszego kapitana Czesława Leśniaka. Jak pech, to pech.

Palatynat Leocji 1 (0 - 0) 0 Voxland
Posiadanie piłki: 54 - 46 (57-43)
Szanse: 7 - 2 (3-1)

Gol: Zdzisek Wilk (asystował Hélder Quintino)
W końcu trafił się przeciwnik w naszym zasięgu. Reprezentacja Voxlandu siłę ma niewiele wyższą od zespołu Leocji (8 wobec 7). Wyszliśmy na boisko w zmodyfikowanym składzie, ze wzmocnionym atakiem - wprawdzie przy piłce byliśmy niewiele dłużej, ale za to mieliśmy dużo więcej groźnych akcji niż przeciwnicy. Udało nam się wykorzystać jedną szansę i wpakować piłkę do bramki. Wygrywamy pierwszy mecz w 47. sezonie MUP, dzięki czemu wskakujemy na 14. lokatę.

Obrazek

W międzyczasie z zespołem pożegnali się:
2021-03-27 Bartlomiej Wedzynski 26 O
2021-03-27 Varei Farrag 30 N
2021-03-27 Josef Näsholm 31 O
2021-03-20 Silvio Benavides 33 B
2021-03-17 Adolf Lindeborg 32 P

Do zespołu ze szkółki piłkarskiej dołączyli:
2021-03-29 Maksymilian Mlynarski 18 P
2021-03-24 Fryderyk Wenta 18 P
Niestety trafili oni od razu na listę transferową.

W sumie w marcu przyszło do nas 7 zawodników, a pożegnało się 11 zawodników.
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Życie piłkarskie tak mnie wciągnęło, że pomiędzy treningami i meczami trudno było znaleźć chwilkę na podzielenie się wrażeniami z minionych wydarzeń :) Nadrabiam spore zaległości w ekspresowym tempie:


Winkulia 1 (0 - 1) 3 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 44 - 56 (48-52)
Szanse: 2 - 5 (0-3)

Gole: Lucek Parufka (asystował Zdzisek Wilk)
Lucek Parufka (asystował Ryszard Rodziewicz)
Tomcio Serdelek (asystował Mikolaj Jedras)

Drużyny dysponują taką samą siłą, więc mecz zapowiadał się wyrównany. Różnica była jednak widoczna na boisku - my wyszliśmy z trójką napastników i nastawiliśmy się ofensywnie, a przeciwnik ostrożnie w formacji 442, którą przewidzieliśmy. Również w obronie skupiliśmy się na zagęszczeniu środka, którym próbowano podejść pod bramkę. Wszystko to sprawiło, że zarówno obrona jak i atak pokazały się w meczu z lepszej strony i zdobyliśmy kolejne cenne punkty.

Palatynat Leocji 1 (1 - 0) 0 Westland
Posiadanie piłki: 53 - 47 (56-44)
Szanse: 4 - 1 (2-1)

Gol: Czeslaw Lesniak (asystował Ryszard Rodziewicz)
Przeciwnik był teoretycznie silniejszy od nas, ale w meczu mieliśmy sporo szczęścia. Przede wszystkim przewidzieliśmy ich formację, a oni nie. W 3. minucie w wyniku kontuzji z boiska zszedł podstawowy pomocnik Westlandu, a pół godziny później sędzia nie uznał strzelonego przez nich gola. Była to jedyna groźna akcja przeciwników. My mieliśmy cztery próby i raz udało się przebić przez grającą dużo lepiej od naszej linię obrony Westlandu i strzelić zwycięskiego gola :)

Skarland 3 (1 - 0) 1 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 52 - 48 (50-50)
Szanse: 10 - 3 (3-0)

Gol: Oliverio Moises (samobójczy)
Był to pierwszy mecz z długiej serii porażek. Przeciwnik był silniejszy, a w meczu wzmocnił linię pomocy, przez co zdominował środek boiska. Mieliśmy dużo mniej szans na zdobycie gola, a zawodnicy Skarlandu strzelali nam bramki na wszystkie możliwe sposoby. Nawet byli tacy mili, że sobie też strzelili, dzięki czemu nie przegraliśmy do zera ;)

Palatynat Leocji 1 (0 - 2) 2 Starosarmacja
Posiadanie piłki: 55 - 45 (56-44)
Szanse: 4 - 5 (0-5)

Zdzisek Wilk (asystował Dariusz Prokop)
Starosarmacja jest silniejsza od nas o dwa punkty (belki), dlatego patrząc na przebieg meczu wydaje mi się, że mimo przegranej pokazaliśmy się z dobrej strony. W tym meczu zagroziliśmy bramce przeciwników tylko o jeden raz mniej niż oni nam, mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, a mecz jakby nie patrzeć kończyliśmy w 10-tkę. Remis byłby bardziej sprawiedliwy, ale nie ma co narzekać, bo nasze dotychczasowe spotkania kończyliśmy z czterema golami straconymi więcej niż zdobyliśmy (5:1 i 4:0).

Sclavinia 2 (1 - 0) 1 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 48 - 52 (57-43)
Szanse: 8 - 2 (4-0)

Dariusz Prokop (asystował Zygmunt Baran)
Ponownie sytuacja jest taka, że oba zespoły są mniej więcej na tym samym poziomie, mamy przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafimy skonstruować groźnych akcji. Nie ma co ukrywać - mamy słabszą obronę, która jest w meczach kluczowa. Przegrywamy jedną bramką i zjeżdżamy w tabeli na niższą pozycję.

Slawonia 4 (1 - 0) 0 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 70 - 30 (64-36)
Szanse: 11 - 2 (3-1)

Niestety mecz odbył się bez mojej obecności, bo przez kilka dni byłem w miejscu, gdzie zasięg boi się zajrzeć ;) Zawodnicy bez treningu, skład ustalony na zapas bez możliwości korekty przed spotkaniem, no i przeciwnik o wiele silniejszy od nas. Dlatego na boisku w ogóle naszych piłkarzy nie było widać, nie przeprowadzaliśmy akcji i musiało się to tak skończyć jak się skończyło. Przegraliśmy i był to nasz pierwszy mecz w tym sezonie, w którym nie zdobyliśmy gola.

Palatynat Leocji 0 (0 - 2) 3 Baridas
Posiadanie piłki: 36 - 64 (43-57)
Szanse: 5 - 8 (3-3)

Podczas tego spotkania byłem już obecny, ale nic to nie dało, bo zarówno piłkarze byli bez formy i dopiero rozpoczęli treningi, jak i przeciwnik miał dokładnie dwa razy większą siłę zespołu niż my. Nie mieliśmy teoretycznie szans na nawiązanie walki, więc pięć groźnych akcji pod bramką przeciwnika jest czymś pozytywnym. Szkoda tylko, że nie przekłada się to na jakieś punkty. Dodatkowo z boiska zniesiony został obrońca Ryszard Rodziewicz, który został wyłączony z gry na 6 dni.


Palatynat Leocji 1 (0 - 3) 4 Hasseland
Posiadanie piłki: 35 - 65 (36-64)
Szanse: 3 - 12 (0-8)

Zdzisek Wilk (asystował Zygmunt Baran)
Spotkanie z finalistami ostatniego v-Mundialu i liderem tabeli nie przebiegało po naszej myśli. Wyszliśmy na boisko z trzema napastnikami, a przeciwnicy z piątką pomocników, którzy skutecznie przerywali każdą akcję. Mało byliśmy przy piłce, niewiele mieliśmy okazji do strzałów. Honor uratował Wilk, który po podaniu Barana (!) zdobył bramkę.

Po serii sześciu przegranych z rzędu zajmujemy odległą 14. pozycję w tabeli.


Obrazek

W międzyczasie z zespołem pożegnał się:
2021-05-10 Edgar Jarka 31 B

Do zespołu ze szkółki piłkarskiej dołączył:
2021-04-25 Tadek Zdunek 19 B
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Pniemy się do góry! 😁
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Franklin Garamond pisze:
13 maja 2021, 16:05
Pniemy się do góry! 😁
Porównując poszczególne sezony, to tak, ale patrząc tylko na obecny, to niestety po pierwszych zwycięstwach zsuwamy się na dół tabeli :)
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Jak powiadają starzy górale, wszystko ma swój czas. Będzie lepiej.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Liczy się ogólny trend. Wiadomo, że starych zespołów nie przeskoczymy w sezon czy dwa, ale robiąc swoje możemy wkrótce zacząć być co najmniej uciążliwym przeciwnikiem ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejna dłuższa przerwa w życiu komentatorskim, ale nie piłkarskim, dlatego uzupełniam informacje, bo jest o czym pisać!

Oto mecze, które odbyły się w czasie mojej przerwy:


Pustkowia Gellonii 3 (2 - 1) 3 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 56 - 44 (54-46)
Szanse: 12 - 4 (5-1)

Gole:
Czeslaw Lesniak asystował Ryszard Rodziewicz
Czeslaw Lesniak (rzut wolny)
Czeslaw Lesniak (rzut karny)

Było to pierwsze w historii spotkanie tych drużyn i piękny mecz w naszym wykonaniu. Warto zauważyć, że jesteśmy słabsi o dwa punkty. Obydwie drużyny przewidziały nawzajem swoją taktykę, poza tym ustawiły styl gry na ofensywny, dlatego było to ciekawe spotkanie. Było dużo groźnych akcji, chociaż szkoda, że dużo mniej w naszym wykonaniu. Niemniej w posiadaniu piłki nie odstawaliśmy zbytnio od Pustkowia Gellonii, a gra naszej obrony została oceniona tak samo jak naszych przeciwników (9 pkt). W meczu dostaliśmy cztery żółte kartki a w 64 minucie z boiska zszedł kontuzjowany Tomcio Serdelek, którego nie miał kto zastąpić, dlatego w ataku pojawił się pomocnik Dariusz Prokop. Najciekawsze jednak było przed nami, bo przy wyniku 3:3 w 91 minucie został podyktowany karny dla Pustkowia Gellonii, który obroniliśmy! Remis 3:3 został uratowany a bohaterem meczu bezsprzecznie został zdobywca hat-tricka Czeslaw Lesniak.

Dreamland 4 (2 - 1) 3 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 61 - 39 (64-36)
Szanse: 8 - 6 (4-2)

Gole:
Andreas Hafner (samobójczy)
Zdzisek Wilk asystował Hélder Quintino
Zdzisek Wilk asystował Ryszard Rodziewicz

Ponownie drużyna nieco silniejsza od naszej - takich w lidze jest najwięcej ;) Dreamland, który zajmuje miejsce w czołówce tabeli szuka cały czas do swojej drużyny bramkarza, który stanowiłby podstawę linię obrony - trzech ostatnich wychowanków szkółki piłkarskiej to właśnie bramkarze, ale tylko Stephan Kremslehner dostał kilka szans na grę, w tym ostatnio podczas kontuzji podstawowego zawodnika. Kremslehner wystąpił także w meczu z nami i na nieszczęście dobrze mu poszło. Przepuścił tylko dwa nasze gole (plus jeden strzelony przez własnego obrońcę). Mecz skończył się naszą przegraną, ale warto pokazać jaka przepaść dzieliła w czasie meczu obydwie drużyny - wszystkie trzy nasze formacje uzyskały ocenę po 8 punktów. Podczas gdy atak Dreamlandu otrzymał ich aż 14. Cieszę się więc z wyniku, bo skala porażki mogłaby być dużo większa.

Palatynat Leocji 0 (0 - 1) 1 Wandystan
Posiadanie piłki: 45 - 55 (43-57)
Szanse: 3 - 5 (1-3)

Niestety mecz bez strzelonej przez nas bramki. Szkoda niewykorzystanych szans. Wandystan ma tylko czterech obrońców (z czego jeden nastolatek) i trzech napastników (w tym jeden, który dopiero uzyskał pełnoletność), dlatego liczba kombinacji ustawień formacji jest ograniczona. Mimo wszystko wystarczyło to, aby powstrzymać naszych pomocników, bo to oni stanowili w tym meczu podstawę naszego ataku. Przegraliśmy jedną bramką, chociaż mogłoby byc nieco lepiej.

Bialenia 1 (0 - 3) 6 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 38 - 62 (41-59)
Szanse: 2 - 8 (1-5)

Gole:
Lucek Parufka asystował Ryszard Rodziewicz
Czeslaw Lesniak (rzut wolny)
Lucek Parufka asystował Micah Langebrunner
Czeslaw Lesniak asystował Micah Langebrunner
Zdzisek Wilk asystował Mikolaj Jedras
Czeslaw Lesniak (karny)

Mecze takie jak ten powinny się zdarzać co jakiś czas, aby poprawić statystki i ogólny humor. Bialenia grająca od dłuższego czasu bez trenera nie miała szans by uzyskać pozytywny wynik nawet z taką drużyną jak nasza. Gorzej, że nie zwróciłem uwagi na fakt iż gra bez selekcjonera i nie dopasowałem się do taktyki przeciwników. To nic - wygraliśmy dużą różnicą bramek poprawiając statystyki, Czeslaw Lesniak znowu strzelił trzy bramki i został bohaterem meczu, a my poprawiliśmy o jedno oczko pozycję w tabeli. Nie ma co się więcej rozpisywać, bo grając z drużyną-widmo trudno jest przegrać (chociaż mi się to akurat zdarzało).

Palatynat Leocji 0 (0 - 3) 4 Austro-Wegry
Posiadanie piłki: 35 - 65 (37-63)
Szanse: 4 - 6 (3-4)

Niestety reprezentacja Autro-Węgier była dla nas wyraźnie zbyt silna i nie byliśmy w stanie przeprowadzić dobrej akcji. Przeciwnicy mając szeroki i wyrównany skład mogą wybierać wśród zawodników, dlatego trudno było wcelować w ich taktykę. Byli zdecydowanie dłużej przy piłce, bo wzmocniona i silniejsza od naszej linia pomocy nie pozwalała rozwinąć skrzydeł. Cztery nasze groźne akcje wynikają tylko i wyłącznie z ustawionej taktyki i prób strzelania z dystansu. Niestety były to próby nieskuteczne. Zasłużona przegrana, jednak szkoda, że nie udało nam się chociaż raz trafić do bramki.

Loardia 0 (0 - 0) 1 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 49 - 51 (51-49)
Szanse: 2 - 2 (0-0)

Gol:
Ryszard Rodziewicz asystował Hélder Quintino

Mecz jak widać po statystykach był bardzo wyrównany i tylko łut szczęścia spowodował, że zeszliśmy z boiska z trzema dodatkowymi punktami. Jedyne co mogę dodać to fakt iż w obronie w Loardii zagrał 17-letni Kuba Hogh , który wprawdzie, od czasu gdy w marcu przybył ze szkółki piłkarskiej, gra w pierwszym składzie regularnie, to jednak jeszcze w obecnym sezonie jego umiejętności mogły w linii defensywnej nieco odstawać od kolegów. Nieco zaskakujący był osamotniony napastnik Zacharias Whitebread, który ma najwyższe umiejętności w zespole, jednak jego wiek może dawać obawy, że i tak nie dotrwa do kolejnego v-Mundialu. Może warto jednak postawić na nieco młodych? 19-latkowie Stef Dierickx i Henning Albrechsen, ze swoimi umiejętnościami i dodatkowymi cechami, zapowiadają się wręcz na doskonałych zawodników.

Palatynat Leocji 3 (0 - 0) 0 Loardia
Posiadanie piłki: 54 - 46 (51-49)
Szanse: 8 - 1 (2-0)

Gole:
Jan van Poeck (samobójczy)
Tomcio Serdelek asystował Zdzisek Wilk
Hélder Quintino asystował Mikołaj Jedras

Rundę rewanżową rozpoczęliśmy z przytupem. Poprzednie skromne zwycięstwo było po wyrównanym meczu dziełem przypadku, natomiast w tym udało się uzyskać lepszy wynik. Trzeba jednak zauważyć, że również szczęście nam dopisało. Najpierw w pierwszej połowie Loardia straciła swojego 36-letniego obrońcę Derricka Richardsona (puście go już na emeryturę!) a potem samobójczą bramkę strzelił ich najlepszy obrońca. Dwa dodatkowe nasze gole były tylko wykorzystaniem sytuacji. Wygrywamy pewnie zdobywając trzy punkty i umacniamy się nie zmieniając pozycji w tabeli.

Austro-Wegry 1 (0 - 0) 0 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 58 - 42 (61-39)
Szanse: 5 - 1 (1-0)

Ponowna przegrana, ale tym razem zaprezentowaliśmy się dużo lepiej. Znowu postawiliśmy na wzmocnienie pomocy i tym razem przecinikowi nie było już tak łatwo w środkowej częsci pola. Pewnie dlatego, że trener Austro-Wegier poczuł się na tyle pewnie, że na boisko wpuścił młodszych zawodników: 21-letniego obrońcę Wiktora Mareckiego i pomocnika Ryśka Zagorskiego. Byliśmy nadal krócej przy piłce, ale różnica nie była aż tak wielka jak w poprzednim spotkaniu. Nie mieliśmy groźnych akcji pod bramką - udało się nam tylko raz oddać dobry strzał z dystansu. Liczę, że w kolejnym sezonie będziemy już dla Austro-Wegier równorzędnym przeciwnikiem.

Palatynat Leocji 4 (3 - 0) 1 Bialenia
Posiadanie piłki: 44 - 56 (48-52)
Szanse: 2 - 5 (0-3)

Gole:
Tomcio Serdelek asystował Micah Langebrunner
Czeslaw Lesniak asystował Ryszard Rodziewicz
Staszek Grynkiewicz asystował Czeslaw Lesniak
Zdzisek Wilk asystował Czeslaw Lesniak

Kolejne spotkanie z opuszczoną przez trenera drużyną mogło się skończyć inaczej. Już w 2. minucie strzeliliśmy gola, a na przerwę prowadziliśmy trzema bramkami. W drugiej połowie pokazali się zawodnicy grający rzadziej i już gra nieco siadła. Wprawdzie strzeliliśmy jeszcze jednego gola, ale też nasz obrońca Mikolaj Jedras zdobył się na gest i sprezentował przeciwnikom piękny podarunek kierując piłkę do swojej bramki. Łatwo zdobyte trzy punkty.

To był bardzo dobry okres dla naszej reprezentacji. Niestety teraz zaczyna się seria rewanżów z drużynami, z którymi poprzednio przegrywaliśmy.

Po 20 meczach (7 zwycięstw, 1 remis i 12 porażek) zajmujemy 12. pozycję w tabeli mając na koncie 22 punkty - jakby nie patrzeć znajdujemy się w środkowej części tabeli :)


Obrazek

W międzyczasie z zespołem pożegnał się:
2021-06-02 Zinedine Chatillon N - dobry piłkarz, ale zupełnie nie pasował do mojej koncepcji gry, więc szkoda by siedział na ławce tracąc umiejętności.

Do zespołu ze szkółki piłkarskiej dołączył:
2021-06-08 Adolf Szamalin 17 O - dobrze zapowiadający się zawodnik, ale nie ma już czasu na przebudowę składu. Czeka na liście transferowej.
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Leocja idzie do przodu i to jest najważniejsze :) Gratuluję trenerowi tej woli walki.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Dwa oczka do góry? Brawo! Widać, że plan się sprawdza. Tak trzymać! 😎
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Oswald Baskerville »

Nie zgłębiałem jeszcze stanu leockiej kadry, ale z tej dzisiejszej relacji zauważyłem jedną ciekawą rzecz - nie potrzebujemy wielu szans, żeby strzelić. Dobra konwersja, w przypadku opisanych meczów lepsza niż u rywali (tak na oko, nic nie liczyłem). Korzystnie :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w Leocji”