Kosmos mikroświata - dyskusja

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Maciej Gerwazy Lisewicz
Przybysz
Kontakt:

Post autor: Maciej Gerwazy Lisewicz »

Od pewnego czasu myślę nad założeniem agencji kosmicznej. Jednak nurtuje mnie wiele wątpliwości w sprawie naszego kosmosu.

Na Mikropedii znalazłem na moje oko dziwne zapiski, np. większość planet jest niby podległa jakiemuś państwu. Innym przykładem jest to, że wokół Pollinu krążą dwa księżyce zamieszkałe od milionów lat przez zwierzęta i ludzi (wyewoluowałych z małp).

Moim zdaniem kosmos powinien być chociaż trochę bardziej realistyczny. Może powinno się zwołać międzynarodowy kongres o kosmosie i uchwalić międzynarodowe prawo kosmiczne?

Zapraszam wszystkich uczonych (i nie tylko) z całego Pollinu o włączenie się do dyskusji.
Z wyrazami szacunku,
Maciej Gerwazy Lisewicz

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus
Przybysz

Post autor: Ametyst Faradobus »

Wczoraj rzuciłem w sumie podobny pomysł w Bialenii: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/show ... 4#pid22784
prof. net. mgr
Ametyst H. Faradobus
LAN · OPN · ZKZPL(3) · Sułt. Fb · Kn. Ja

prezydent Republiki Bialeńskiej, lew Wolnogradu,
bardzo wspaniały król Hirschbergii i Weerlandu etc.

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
Przybysz

Post autor: Aleksander »

Przecież wszyscy wiedzą, że kosmos nie istnieje, a mirkoświat to wielka kula tyle, że żyjemy w jej środku i to co w nocy uważacie w Leocji za gwiazdy to tak naprawdę są światła Dreamopolis.
(-) Król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Przybysz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Suderland i Bialenia na pewno coś w tym zakresie sporo działały, o ile mnie wzrok nie szwankuje.
Była chyba o tym mowa na disco... Ja nie w temacie.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCKM Franciszka Leopolda I do Czcigodnych Palatynów, Helwetyka Romańskiego i Franklina Garamonda
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop
Przybysz

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
28 mar 2021, 17:46
Innym przykładem jest to, że wokół Pollinu krążą dwa księżyce zamieszkałe od milionów lat przez zwierzęta i ludzi (wyewoluowałych z małp).

Moim zdaniem kosmos powinien być chociaż trochę bardziej realistyczny.
Okej, życie na księżycach zbyt realistyczne nie jest (na Pollińskich). Ale już sam system realistyczny jest, jak najbardziej.
Może powinno się zwołać międzynarodowy kongres o kosmosie i uchwalić międzynarodowe prawo kosmiczne?
Popieram. Sam już od dawna (od jakoś połowy zeszłego roku) łożę się z tym pomysłem. Tylko gdzie i kiedy?
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Obywatel

Post autor: Ronon Dex »

Od pewnego czasu myślę nad założeniem agencji kosmicznej. Jednak nurtuje mnie wiele wątpliwości w sprawie naszego kosmosu.

Na Mikropedii znalazłem na moje oko dziwne zapiski, np. większość planet jest niby podległa jakiemuś państwu. Innym przykładem jest to, że wokół Pollinu krążą dwa księżyce zamieszkałe od milionów lat przez zwierzęta i ludzi (wyewoluowałych z małp).

Moim zdaniem kosmos powinien być chociaż trochę bardziej realistyczny. Może powinno się zwołać międzynarodowy kongres o kosmosie i uchwalić międzynarodowe prawo kosmiczne?

Zapraszam wszystkich uczonych (i nie tylko) z całego Pollinu o włączenie się do dyskusji.
Swego czasu (czyli w październiku 2014) Bialeńska Agencja Kosmiczna podjęła się badań naszego Układu V-słonecznego. Wysłano trzy sondy badawcze, które wykonały zdjęcia planet i ich satelitów oraz zebrały informacje o nich, co pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy o najbliższym nam V-kosmosie.

Oczywiście tworzenie układu planetarnego nie odbywało się "pod prąd" - w chwili gdy do niego przystąpiliśmy, to w pierwszej kolejności uwzględniono wszystko to co można było znaleźć w tym temacie w Mikroświecie, a więc np. planeta Cidaris i jej księżyc Alexis to kontynuacja pomysłu rodem NUPIA, opisanego w Mikropedii. podobnie z nazwą planety Belgraida (też została wcześniej wzmiankowana w Mikropedii) i Czerwonej Planety (tam niegdyś bazę miał Wandystan).

Obecnie te historyczne badania zostały umieszczone w dziale Korpusu Kosmicznego (aktualnie bialeński program kosmiczny znajduje się pod egidą wojska... aby "nie mnożyć bytów"), w temacie "Biuro Analiz", gdzie również umieszczono podsumowanie tych badań.

Dział Korpusu Kosmicznego jest może jeszcze dość skromny, ale stosunkowo niedawno Korpus Kosmiczny został wydzielony jako odrębny rodzaj wojsk... przedtem podlegał Siłom Powietrznym, a część badawczą była prowadzona przez cywilną Bialeńską Agencję Kosmiczną.

Co więcej... odbyła się nawet wyprawa na angielskojęzyczną planetę Mikra (leży w innym układzie v-słonecznym) oraz nawiązano kontakty z tamtejszymi Mikronautami. Jest o tym wzmianka w temacie "Z kart historii Bialeńskiego Programu Kosmicznego".

Po pewnej przerwie niedawno ponownie ruszył rozwój Korpusu Kosmicznego i planowane jest założenie baz orbitalnych na orbitach obiecujących planet czy księżyców (dzisiaj czyli niebawem wyrusza pierwsza taka wyprawa), założenie bazy na Księżycu Pollinu oraz badania pod kątem uzupełnienia układu v-słonecznego o mniejsze obiekty, jak planety karłowate czy planetoidy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej Gerwazy Lisewicz
Przybysz
Kontakt:

Post autor: Maciej Gerwazy Lisewicz »

Myślę, że można by go (kongres) zwołać niedługo, w przeciągu miesiąca. Trzeba jeszcze to ustalić. :-)
Z wyrazami szacunku,
Maciej Gerwazy Lisewicz

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Obywatel

28 mar 2021, 19:33
Myślę, że można by go (kongres) zwołać niedługo, w przeciągu miesiąca. Trzeba jeszcze to ustalić. :-)
Bardzo chętnie wezmę w nim udział... na razie to wyruszyła bialeńska wyprawa na Belgraidę I.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Obywatel

uchwalić międzynarodowe prawo kosmiczne?
Naprawdę chcecie od razu zająć się biurokracją? "Prawo kosmiczne"? I to międzynarodowe? Przypomnę, że międzynarodowo to się nawet nie udało dogadać w sprawie jednolitej mapy Pollinu, nie istnieje jakiekolwiek międzynarodowe prawo na powierzchni naszej v-planety - a tutaj od razu prawo w kosmosie...

Jakoś pływanie statkami po morzach i oceanach Pollinu nam wychodzi, a nijakiego "prawa morskiego" nikt nie uchwalał. Radzę pamiętać o tym, że tworzenie zbędnej biurokracji może zabić chęć zabawy...

PS. Proszę o połączenie postów... moje niedopatrzenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus
Przybysz

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ustawą ustanowić kosmos.
prof. net. mgr
Ametyst H. Faradobus
LAN · OPN · ZKZPL(3) · Sułt. Fb · Kn. Ja

prezydent Republiki Bialeńskiej, lew Wolnogradu,
bardzo wspaniały król Hirschbergii i Weerlandu etc.

Obrazek
ODPOWIEDZ