Kosmos mikroświata - dyskusja

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ustawą ustanowić kosmos.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Karl F. von Wittelsbach
Obywatel
Lokalizacja: Pałac Schleißheim, Bawaria

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Karl F. von Wittelsbach »

Moim zdaniem utworzenie Agencji kosmicznej było by wielkim wydarzeniem dla Mikroświata.
Karl Friedrich von Wittelsbach  
Król Senior Bawarii
Książę Lippe
Feldmarschall Wojsk Lądowych Armii Cesarstwa Niemieckiego
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr de Zaym
Przybysz

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Piotr de Zaym »

Obawiam się, że każda mikronacja stworzy swój własny kosmos. Nieco na zasadzie światów równoległych... Jeśli próbować cokolwiek zrobić, to może ustalić istnienie w mikronacyjnym kosmosie np. trzech gwiazd, które widać na mikronacyjnym niebie i które byłyby wspólne dla wszystkich. A resztę kosmosu każdy uzupełniałby sam.
Hasselandzka Agencja Kosmiczna, funkcjonująca w będącym częścią Sarmacji Hasselandzie, ostatnio nie organizowała żadnych wypraw - ale w przeszłości miało miejsce kilka i to interesujących.
Piotr de Zaym (Piotr Paweł I)
Minister Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji
Lord Protektor Królestwa Hasselandu
diuk sarmacki - arcyksiążę hasselandzki
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Piotr de Zaym pisze:
28 mar 2021, 20:21
Obawiam się, że każda mikronacja stworzy swój własny kosmos.
Niekoniecznie "każda" - gdy Bialenia zaczęła się w to bawić, to podstawą było to co już wcześniej się pojawiło, a gdy zaczęto się bawić w kosmos w Suderlandzie to też jak widzę w dużej mierze jest to kontynuowaniem tej drogi.

Oczywiście jak najbardziej w innych przypadkach będą kontynuowane "własnej drogi", bo przecież jak wspomniałem wcześniej nie ma tak naprawdę nawet wspólnej mapy Mikroświata. Choć nie sądzę by to były za każdym razem "odrębne drogi". Raczej należy się spodziewać grup uznających to czy tamto...
Piotr de Zaym pisze:
28 mar 2021, 20:21
Hasselandzka Agencja Kosmiczna, funkcjonująca w będącym częścią Sarmacji Hasselandzie, ostatnio nie organizowała żadnych wypraw - ale w przeszłości miało miejsce kilka i to interesujących.
Przy okazji odtwarzania kwestii kosmicznych w RB, przez przypadek znalazł się też kosmodrom HAK, który robiłem kilka lat temu (w czasach gdy Hasseland był niepodległym państwem i współpracował z Bialenią).

Obrazek

Obrazek

Jeszcze się nie odnalazło hasselandzkie malowanie samolotu kosmicznego (stąd skórka defaultowa), ale pewnie i to da się odnaleźć i odtworzyć. W każdym razie stanowisko z rakietą nośną, którą ten samolot wynoszono się zachowało (to była moja kompilacja różnych dodatków do Orbitera) i widać je na fotce poniżej.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Przybysz

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
28 mar 2021, 19:33
Myślę, że można by go (kongres) zwołać niedługo, w przeciągu miesiąca. Trzeba jeszcze to ustalić. :-)
To jutro do Pana na Discordzie napiszę.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Franklin Garamond »

My tu w Leocji jeszcze dobrze prądu i kanalizacji nie mamy, więc bym się tak w kosmos nie spieszył ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Franklin Garamond pisze:
28 mar 2021, 21:06
My tu w Leocji jeszcze dobrze prądu i kanalizacji nie mamy, więc bym się tak w kosmos nie spieszył ;)
Zawsze można zostać zawiezionym... od czego ma się przyjaciół, którzy w zdobywanie kosmosu bawią się od kilku ładnych lat i już niejednego sprzętu się dorobili. jak to powiedział Daniel Jackson w jednym z odcinków SG-1... Tak się składa, że mam przyjaciela z dużym statkiem kosmicznym.
Piotr de Zaym pisze:
28 mar 2021, 20:21
Hasselandzka Agencja Kosmiczna, funkcjonująca w będącym częścią Sarmacji Hasselandzie, ostatnio nie organizowała żadnych wypraw - ale w przeszłości miało miejsce kilka i to interesujących.
A co do poprzedniego postu i Hasselandzkiem Agencji Kosmicznej to jednak odnalazły się w czeluściach dysku starego kompa również sprzęty. Trochę zakurzone i już nienajnowsze (wtedy to były "hitem nowoczesności"... pierwszy pojazd, który zastąpił zwykłe rakiety z jednorazowymi kapsułami załogowymi), ale działają...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta rakieta nośna jest duża, ale ona z założenia zabiera na raz oba samoloty kosmiczne.

Obrazek

To tak na pamiątkę dawnej współpracy pomiędzy Bialeńską Agencja Kosmiczną, a Hasselandzką Agencją Kosmiczną. Dzisiaj nie ma już BAK (program przejęło wojsko), a Hasseland to teraz zdaje się jakaś sarmacka prowincja, ale powspominać można...
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej Gerwazy Lisewicz Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Maciej Gerwazy Lisewicz »

Zauważyłem, że ostatnio w mikroświecie dużo się mówi o kosmosie. Mój pomysł na założenie agencji kosmicznej wziął się z tego, że ostatnimi czasy interesuję się rakietami i ogólnie wyprawami kosmicznymi (w rzeczywistości). Przez ostatni miesiąc byłem mniej aktywny i jakieś 2 tygodnie temu wpadłem na ten pomysł. Wczoraj zaś dowiedziałem się o tym, że sprawy v-kosmiczne akurat teraz się rozwijają i wyszedł spory zbieg okoliczności :-)

Firma SpaceLeo będzie raczej nastawiona na konstruowanie rakiet „po kolei”, tzn. że zaczniemy od rakiet jednorazowych (bardziej jak to było w realu). Będziemy również prowadzili badania, być może na jakieś zlecenia z LAN, z którym chciałbym nawiązać współpracę.

Jednak zanim się wezmę za tę nową firmę, zajmę się LIS-BUDem, w którym ostatnio mało się dzieje…
Maciej Gerwazy Lisewicz
Prezes Zarządu LIS-BUD oraz SpaceLeo
Awatar użytkownika
Józef Wilhelm Potocki Stempel
Obywatel
Kontakt:

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Józef Wilhelm Potocki »

Z góry przepraszam za tak długą nieobecność, ale real wymusił ograniczenie czasu spędzanego w mikronacjach do tylko tych najważniejszych i takich gdzie byłem najbardziej potrzebny.
Co do kosmosu, temat ciekawy i wart uwagi. W oko wpadła mi planeta CIDARIS, albowiem skojarzyła mi się ze słowem kidrys (moje wczesno-dziecięce określenie na tygrysa 😁). Wprawdzie RON i Skarland nie za bardzo wiekowo, ale jako obywatel Leocji z chęcią bym się zaangażował.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynie Leocji i Pustkowiach Winków
Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
29 mar 2021, 8:11
Firma SpaceLeo będzie raczej nastawiona na konstruowanie rakiet „po kolei”, tzn. że zaczniemy od rakiet jednorazowych (bardziej jak to było w realu).
No cóż w Bialenii tak właśnie realizowaliśmy nasz program kosmiczny... w 2014 - budowa pierwszych rakiet nośnych, pierwszy lot na orbitę, pierwsze loty załogowe, budowa pierwszej stacji orbitalnej, pierwszy samolot kosmiczny, potem budowa doskonalszych i większych oraz budowa statków mogących latać do innych planet układu. itd.

Obecnie ten etap jest już za nami, teraz głównie wykorzystujemy samoloty kosmiczne, choć ładunki wielkogabarytowe i pojazdy, które nie są przystosowane do lotów atmosferycznych dalej wysyłamy na orbitę rakietami nośnymi. Służą też jeszcze czasem jako wspomaganie startu samolotów kosmicznych (dla zaoszczędzenia ich paliwa do dalszego lotu). Stacje orbitalne weszły na "wyższy poziom", a obecnie planowana jest budowa jeszcze większych i doskonalszych. Podobnie czynione są przygotowania do budowy stałej bazy na V-księżycu (tym bliższym i większym) oraz realizowane są wyprawy do najbliższych planet układu v-słonecznego.
Józef Wilhelm Potocki pisze:
29 mar 2021, 11:15
Co do kosmosu, temat ciekawy i wart uwagi. W oko wpadła mi planeta CIDARIS, albowiem skojarzyła mi się ze słowem kidrys (moje wczesno-dziecięce określenie na tygrysa 😁). Wprawdzie RON i Skarland nie za bardzo wiekowo, ale jako obywatel Leocji z chęcią bym się zaangażował.
Cidaris została wymyślona dawno temu przez NUPIA, choć pierwotnie jej założenia były nieco zbyt optymistyczne. Gdy rozpoczynaliśmy prace nad układem v-słonecznym w Bialenii, to byliśmy w kontakcie z NUPIA.

Uzgodniliśmy pewien wariant kompromisowy czyli planeta nadaje się do życia (tak od początku było w NUPIA i to się znalazło w Mikropedii), ale warunki na niej są trudne, jest to planeta pokryta lodem i śniegiem, z pewnymi enklawami nad brzegami oceanów. Trochę klimat jakby Grenlandia... albo i jeszcze surowszy, arktyczny. Da się, żyć ale nad brzegami oceanów.

Przyznam, że jestem w trakcie nowych wizualizacji, ale oficjalnie wyprawa jeszcze nie ruszyła - to na razie chowam to w "czeluściach kompa". Na dniach będziemy się tam wybierać by zainstalować stację na orbicie i dokonać lądowania na powierzchni.

Planeta jak widać "arktyczna"...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i ma jeden księżyc Alexis.

Obrazek

Arktyczny klimat może być ciekawy... dla jakiejś narracji badania innych planet, bo u nas na Pollinie to zdaje się nijakiej "Antarktydy" jeszcze nie mamy. A zresztą jak się gdzieś na Pollinie wlezie, to zaraz się robi "wojna i piksele", a kosmos jest ogromny, niezbadany (zawsze można coś nowego odkryć, jak w naszym układzie v-słonecznym, to w jakimś innym) i mało kogo on interesuje. To się można pobawić. Zresztą jak dla mnie science-fiction (bez nadmiernego gubienia członu fiction) to ciekawy temat na narrację. Zawsze można sobie zrobić coś w stylu "The Expanse" (z pierwszych tomów/sezonów) czyli eksploatacja układu, ale z umiarem itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ametyst Faradobus »

My w ZSKHiW kiedyś robiliśmy wyprawę na Ceres, ale nie mam niestety materiałów ją dokumentujących.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”