Spotkanie Księcia Sarmacji z mniejszością sarmacką

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Spotkanie Księcia Sarmacji z mniejszością sarmacką

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana z Unisławowa jest jedyną placówką w Nowym Brzegu, która posiada w swojej ofercie klasy dwujęzyczne leocko-sarmackie, skierowane jako oferta dla mniejszości sarmackiej w Palatynacie Leocji.

Z tego właśnie powodu, to tutaj już za kilka minut rozpocznie się spotkanie Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana, Księcia Sarmacji, z mniejszością sarmacką zamieszkałą w Palatynacie.

Emocje sięgają zenitu, gdy Jego Książęca Mość wchodzi na salę gimnastyczną, gdzie przygotowano dla niego scenę.

Obrazek
Gdy ostatecznie przedostaje się przez tłumy zebranych Sarmatów, dzieci w ludowych strojach witają go solą i chlebem, wchodzi na scenę i rozpoczyna swoją przemowę.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Arkadiusz Maksymilian Stempel
Przybysz

Spotkanie Księcia Sarmacji z mniejszością sarmacką

Post autor: Arkadiusz Maksymilian »

Czcigodny Namiestniku,
Szanowni Państwo,
Drodzy Krajanie!

Proszę mi wybaczyć, że moja przemowa będzie krótsza, niż zwykłem wygłaszać, szczególnie zaś w takich okolicznościach. Niech każda i każdy z Was obecny na tej sali czy oglądający nas poprzez środki masowego przekazu — będzie pozdrowiony! Wyrażam swoje wielkie szczęście i nieopisywalną radość z faktu, że mogę się tutaj z Wami spotkać, kochani Krajanie. Losy naszego życia bywają przewrotne — tak też się złożyło, że z różnorakich przyczyn opuściliście Księstwo Sarmacji i przywędrowaliście tutaj, do Palatynatu Leocji. Chcę Wam z serca życzyć wszystkiego co najlepsze; szczególnie dalszego rozwoju, osobistych sukcesów i satysfakcji z pełnionych zadań. A przede wszystkim chcę Was zapewnić o mojej pamięci — Wasz Książę o Was pamięta i nigdy Was nie zapomni! Z serca Was zapraszam do częstych odwiedzin Księstwa Sarmacji, Waszej Ojczyzny, z której wyrośliście, i która powołała Was do istnienia.

Przekazuję również podziękowania na rzecz władz Leocji za ciepłe przyjęcie sarmackich obywateli oraz stworzenie im godziwych warunków egzystencji. Czcigodny Pan Namiestnik przed tym spotkaniem powiedział, że Leocki Urząd Statystyk szacuje, że sarmacka mniejszość wynosi około 10-15% ogółu obywateli. To pokaźna masa ludzi, której nie można ignorować. Cieszę się, że Leocja Was nie ignoruje. Nie ignoruje Was również Sarmacja w osobie Jej Księcia, który mówi Wam, że dla każdej i każdego z Was miejsce w Ojczyźnie czeka.

Na koniec jeszcze raz przyjmijcie słowa mojego dziękczynienia za to spotkanie. Głęboko wierzę, że jesteście tutaj szczęśliwi — i tego Wam życzę: bądźcie szczęśliwi i nie zapominajcie o Księstwie Sarmacji. Pozdrawiam Was z nadzieją rychłego spotkania na Ojczystej Ziemi. Dziękuję!
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Spotkanie Księcia Sarmacji z mniejszością sarmacką

Post autor: Franklin Garamond »

Po zakończonej przemowie Jego Książęca Mość poświęcił kilka minut na rozmowy ze zgromadzonymi i pamiątkowe zdjęcia.
Obrazek
Następnie udał się w drogę powrotną do Palatium, gdzie dobiegły końca przygotowania do bankietu.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Spotkanie Księcia Sarmacji z mniejszością sarmacką

Post autor: Piotr vel Bocian »

Wiwat Książę!
Cieszę się, że mogłem pstryknąć sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”