Pracuj w Leocji — szczęście, rozwój, kariera

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyklasnąć chęci zaangażowania się w życie Leocji! Witamy na pokładzie!
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Ametyst Faradobus »

Mam pytanie: czy jeśli bym chciał sobie wybudować przy porcie w Nowym Brzegu faktorię służącą do sprowadzania towarów to czy muszę dopełnić jakichś formalności?
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Helwetyk Romański »

Ametyst Faradobus pisze:
27 mar 2020, 15:56
Mam pytanie: czy jeśli bym chciał sobie wybudować przy porcie w Nowym Brzegu faktorię służącą do sprowadzania towarów to czy muszę dopełnić jakichś formalności?
Odruchowo odpowiedziałbym, że nie (bo i jakich?), ale możemy wspólnie uznać, że narracyjnie jakiś dokument z pieczątką będzie wyglądał korzystniej. Tym samym — proszę o rozwinięcie wątku. 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Ametyst Faradobus »

(pobyt bialeńskiej delegacji i ogólne święto przyjacielstwa bialeńsko-leockiego to chyba dobry moment na załatwianie interesów)

Otóż moja Kompania jest jak JE Prezydent-Hrabia Potocki i zajmuje się różnego typu działalnością, niekiedy dosyć staroświecką, ale wydaje mi się, że ma to swój sens. Między innymi w różnych zakątkach v-globu budujemy swoje faktorie, które służą nam do prowadzenia handlu, utrzymywania stałych placówek i szeroko pojętego zaplecza tej wielobrażnowej działalności.

Najbardziej znana jest faktoria w Bialenii. Jest ona o tyle specyficzna, że zbudowałem ją na terenie lenna przyznanego mi przez władze RB. Wcześniej mieliśmy faktorie między innymi w Tirimudzii (krótkotrwałe państewko na Hiperborei w klimatach hinduskich) oraz na Półwyspie Brytyjskim, który jest (albo był) pozostałością po tzw. Królestwie Anglii, gdzie nawet mnie zrobili marionetkowym królem. W przypadku państw ledwo działających albo ziem niczyich chodzi głównie o uzyskanie źródła egzotycznych towarów, które następnie rozprowadzam w różnych krajach. W mikronacjach aktywnych, takich jak Bialenia i Leocja, ten handel idzie w dwie strony.

Przechodząc do meritum - będę potrzebował nieruchomości w Nowym Brzegu, w której będę mógł ulokować biura oraz przestrzeń magazynową i całe zaplecze. Będę jej używał do sprowadzania i eksportowania towarów oraz oferowania różnego typu usług. Wydaje mi się, że Wasza stolica jest do tego idealnym miejscem. Nie wiem tylko, jak wygląda u Was sprawa zakupu/wydębienia takiego obiektu.

PS. Tak w sumie to muszę też pomyśleć o jakimś domku w Leocji.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Helwetyk Romański »

Ametyst Faradobus pisze:
28 mar 2020, 22:57
Otóż moja Kompania jest jak JE Prezydent-Hrabia Potocki i zajmuje się różnego typu działalnością […].
Dostaję komunikat o odmowie dostępu.

Ametyst Faradobus pisze:
28 mar 2020, 22:57
Między innymi w różnych zakątkach v-globu budujemy swoje faktorie, które służą nam do prowadzenia handlu, utrzymywania stałych placówek i szeroko pojętego zaplecza tej wielobrażnowej działalności.
W takim razie zdecydowanie proponuję wydanie jakiegoś dokumentu. Niestety, moje poszukiwania przez Google zawodzą, ale myślę o czymś na kształt przywilejów, jakie (najprawdopodobniej) otrzymywała Hanza. Znalazłem nieco ogólniejsze źródło, choć, w razie czego, chętnie oszczędziłbym sobie przekładu.

Ametyst Faradobus pisze:
28 mar 2020, 22:57
Przechodząc do meritum - będę potrzebował nieruchomości w Nowym Brzegu, w której będę mógł ulokować biura oraz przestrzeń magazynową i całe zaplecze […]. Nie wiem tylko, jak wygląda u Was sprawa zakupu/wydębienia takiego obiektu. Tak w sumie to muszę też pomyśleć o jakimś domku w Leocji.
Musimy się zmobilizować do wycięcia wielu elementów graficznych z plików źródłowych w celu umieszczenia ich na naszej systemowej mapie. To zadanie z gatunku niewdzięcznych, więc proponowałbym na początku nie czekać na konkretną lokalizację tylko uznać, że obiekt istnieje. 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Ametyst Faradobus »

Fantastycznie. To biorę się za tworzenie jakiegoś ładnego opisu.

A Potocki może pójdzie z tego lynku:

Obrazek
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Helwetyk Romański »

Ametyst Faradobus pisze:
29 mar 2020, 13:22
A Potocki może pójdzie z tego lynku: […]
Ach, ten! (Mało kawy). Wspaniała okładka, pasuje do mikronacji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Mähnenwolf Stempel
Obywatel

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Wilhelm Mähnenwolf »

Mam takie pytanie i liczę, że nie popełnię gafy, ale temat Marynarki Wojennej nie został poruszony. Jeśli tak, czy istniała by możliwość by moja skromna osoba się zajęła tym rodzajem sił zbrojnych?
Nie ukrywam strona militarna najbardziej mi odpowiada, z chęcią służę pomocą przy aktualnych projektach.
(—) Wilhelm Mähnenwolf
Obywatel Palatynatu Leocji
Per Mare, Per Terram
Obywatel Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Helwetyk Romański »

Wilhelm Mähnenwolf pisze:
30 lis 2020, 23:26
Mam takie pytanie i liczę, że nie popełnię gafy, ale temat Marynarki Wojennej nie został poruszony. Jeśli tak, czy istniała by możliwość by moja skromna osoba się zajęła tym rodzajem sił zbrojnych? Nie ukrywam strona militarna najbardziej mi odpowiada, z chęcią służę pomocą przy aktualnych projektach.
W tej sprawie z przyjemnością wywołuję Znamienitego [mention]Ronon Dex[/mention], dowódcę Gwardii Palatynatu Leocji — być może pomocny będzie ten wątek. Jeżeli chodzi o aktualne projekty ogółem, na tapecie mamy, między innymi, zajęcie się stolicą (i zarazem jedynym miastem), Nowym Brzegiem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Mähnenwolf Stempel
Obywatel

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Wilhelm Mähnenwolf »

Ronon Dex pisze:
01 gru 2020, 6:10
Wilhelm Mähnenwolf pisze:
30 lis 2020, 23:26
Mam takie pytanie i liczę, że nie popełnię gafy, ale temat Marynarki Wojennej nie został poruszony. Jeśli tak, czy istniała by możliwość by moja skromna osoba się zajęła tym rodzajem sił zbrojnych?
Nie ukrywam strona militarna najbardziej mi odpowiada, z chęcią służę pomocą przy aktualnych projektach.
Cała flota Palatynatu Leocji to jeden okręt wojenny... przekazany w ramach spłaty należności za bazę wojskową przez Republikę Bialeńską.

Prawdą jest, że faktycznie trzeba by się nim zająć, bo jak na razie to udało się stworzyć (kolektywnie) banderę wojenną. Okręt trzeba by nazwać, no i przydałby się ktoś kto nim dowodzi czyli robiłby narrację "z życia jednostki".
Super! Dziękuję bardzo za wszelkie przekazane mi informacje. Nie ukrywam, że tematyka marynarki jest mi bardzo bliska i z przyjemnością zająłbym się tym tematem. Co do okrętu to porządna maszyna, nie ma to tamto. :)
(—) Wilhelm Mähnenwolf
Obywatel Palatynatu Leocji
Per Mare, Per Terram
Obywatel Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Pracuj.lc — szczęście, rozwój, kariera

Post autor: Helwetyk Romański »

Wilhelm Mähnenwolf pisze:
01 gru 2020, 10:10
Helwetyk Romański pisze:
01 gru 2020, 9:51
Jeżeli zachowujemy jeden okręt, trochę kusi mnie OPL Okręt Palatynatu Leocji
OPL Namiestnik aż się patrzy :)
O ile będzie to OPL [mention]Franklin Garamond[/mention], nie zgłaszam uwag!

Wilhelm Mähnenwolf pisze:
01 gru 2020, 10:10
Jeśli posiadalibyśmy kilka jednostek patrolowych, małych, zwrotnych i idealnych do ochrony granic morskich to, czy znajduje się jakiś odnośnik do ich specyfikacji?
Tu, ponownie, [mention]Ronon Dex[/mention]. Na odcinku Żandarmerii Palatynatu Leocji, „dowództwo rozgląda się za niewielkimi łodziami patrolowymi, które nie będą potrzebowały jakiejś skomplikowanej infrastruktury portowej oraz będą zdolne do patrolowania wybrzeży wyspy”, ale nie wiem, czy mowa tu o tych samych jednostkach, co w kwietniu, gdy jeszcze nie było mowy o straży wybrzeża.

Moja rola ogranicza się tutaj do podziwiania oraz przy… uważania pozbawionych większego znaczenia nieścisłości w detalach. 🧐
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”