Annuario Pontificio

Przedstawicielstwo dyplomatyczne Państwa Kościelnego Rotria
Awatar użytkownika
Pio Maria Cesare de Medici Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Monastero Madre di Chiesa Rotria

Annuario Pontificio

Post autor: Pio Maria Cesare de Medici »

Obrazek

Annuario Pontificio
Wieści z Państwa Kościelnego Rotria
z dnia 26 kwietnia AD MMXX

Sprawy polityczne

Odpowiednim aktem kościelnym Jego Świątobliwość Pius Leon II powołał na urząd Nuncjusza Apostolskiego w Palatynacie Leocji obecnego Sekretarza Stanu, kard. Pio Marię de Medici. Purpurat od razu "zadomowił się" w Nowym Brzegu.

Nowy system gospodarczy, zaaprobowany przez Ojca Świętego Jana I, został na nowo uruchomiony. Po zniknięciu poprzedniego Ekonoma Patriarszego, Maurycego Orańskiego, sprawami ekonomicznymi zajął się obecny Sekretarz Stanu. Kardynał de Medici przygotował nowe dokumenty ws. pensji urzędników państwowych oraz hierarchów kościelnych, a także uporządkował sprawy Banku Rotryjskiego czy Księgi Majątków Ziemskich.

Trwają przygotowania do wznowienia działalności Surmenii. Przedstawiciel bratniego narodu poszukuje w tej chwili legalnego następcy tronu z rodu de Medici y Zep, a więc potomków Karola II Skarlandzkiego, którzy rozsiani są po całym mikroświecie.

Sejm Księstwa Sarmacji przyjął Traktat między Państwem Kościelnym Rotria a Księstwem Sarmacji. Dokument został podpisany przez Jego Książęcą Mość Filipa I Gryfa i czeka na podpis ze strony rotryjskiej. W tej chwili także trwają pertraktacje między władzą kościelną a rządem Federacji Nordackiej.


Sprawy kościelne

Najprężniej działający w Kościele Rotryjskim zakon Jezuitów wybrał Nowego Generała. Na ten urząd ponownie został wybrany Jego Ekscelencja Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini, markiz Sieny i prymas Cesarstwa Bizantyjskiego. Ponadto Towarzystwo Jezusowe może poszczycić się dwoma nowymi członkami zakonu.


Sprawy naukowe i kulturalne

W ostatnich dniach Jego Ekscelencja Stanisław Dmowski podjął się wysiłku przygotowania krótkiej analizy mikroreligii na kanwie scholandzkiego v-chrześcijaństwa. Niniejsza praca naukowa znalazła uznanie nie tylko wśród Rotryjczyków, ale chociażby na terenach Królestwa Dreamlandu.

Pracę z zakresu charakterystyki Surmeńskiego Kościoła Chrześcijańskiego przygotował Jego Eminencja Hieronim Sieniawski. Wielki Inkwizytor przygotował syntezę całej znanej nam obecnie nauki o zwyczajach, liturgii czy prawie jednego z fundamentów obecnego Kościoła Rotryjskiego.

Ksiądz Prałat Janusz Zabieraj ubogaca za to kulturę rotryjską. W "Winiarni u Bernarda", znajdującej się w pięknym mieście Bari, dzieli się z mieszkańcami i gośćmi z zagranicy swoją twórczością pisarską. Wiersze Wielebnego Zabieraja zbierają laury nie tylko w malutkim Bari, ale także w wielkich państwach, jak chociażby Księstwo Sarmacji.

Mieszkańcy Rotrii postanowili odsłonić rąbka tajemnicy i ujawnić trochę informacji o sobie. W zabawie "Powiedz nam, kto jest na Twoim zdjęciu?" Rotryjczycy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, poglądami czy przywiązaniami do obranego przez siebie zdjęcia.


Quod scripsi, scripsi,
Ad maiorem Dei gloriam,
(+) Pius Maria Caesar Medicus,
Nuntius Apostolicus in Leotia
Ioannes III
Pius Maria Caesar Medicus

Patriarcha Emeryt,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Annuario Pontificio

Post autor: Helwetyk Romański »

Kawał dobrej roboty. Nie zamierzam ukrywać tego, że wieści autorstwa Waszej Eminencji stanowią dla mnie — w zależności od ujęcia tematu — bardzo złą lub bardzo dobrą inspirację. Do tej pory nie odczuwałem wystarczającej motywacji do tego, aby podobny zbiór informacji prowadzić w leockich placówkach dyplomatycznych

Czy gdzieś można zapoznać się z ogólnymi założeniami systemu gospodarczego Państwa Kościelnego?

Zabawa „Powiedz nam, kto jest na Twoim zdjęciu?” brzmi kusząco…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Pio Maria Cesare de Medici Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Monastero Madre di Chiesa Rotria

Annuario Pontificio

Post autor: Pio Maria Cesare de Medici »

Nie wiem czy Annuario Pontificio powinno stanowić jakąkolwiek negatywną inspirację, jakoby pobudkę do konkurencji. Jestem Nuncjuszem w Palatynacie to czuję się w obowiązku informować o bieżących sprawach Państwa Kościelnego Rotria. Sam dostrzegam, że wśród wielu ambasadorów to właśnie Ekscelencja Namiestnik jest tym najaktywniejszym. To jest przykład nie tylko dla naszego korpusu dyplomatycznego, ale dla wszystkich dyplomatów mikroświata!

Co do systemu gospodarczego - jest on oparty troszkę na wzór Rzeczypospolitej Obojga Narodów (na inny nie możemy sobie pozwolić w tej chwili). Wszystko opisane jest w bulli Zelus Domus Tuae. Na dniach skończę przygotowywać mapę Apostolskiego Miasta, więc możliwy będzie zakup parceli pod kamienice, pałace, manufaktury czy zakłady. Pojawią się także Ambasady - w tym Leocka w dzielnicy dyplomatycznej. Ale to na dniach. :)
Ioannes III
Pius Maria Caesar Medicus

Patriarcha Emeryt,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Annuario Pontificio

Post autor: Helwetyk Romański »

Pio Maria Cesare de Medici pisze:
26 kwie 2020, 13:59
Nie wiem czy Annuario Pontificio powinno stanowić jakąkolwiek negatywną inspirację, jakoby pobudkę do konkurencji.
Chciałem w tym miejscu odpowiedzieć fragmentem z „Dwóch Papieży”, w którym Jego Świątobliwość Benedykt XVI wyjaśnia cechy niemieckich żartów, ale, niestety, źródła mnie zawodzą. Przez złą inspirację miałem na myśli to, że dorównanie jakości zaprezentowanej przez Waszą Eminencję wiązałoby się z zauważalnym nakładem czasu i pracy po mojej stronie, ale nie pierwszy (i nie ostatni) raz to, co wychodzi spod moich palców, w ostatecznym rozrachunku mocno rozmija się z moimi intencjami. 😉

Poważniej już — życzliwą konkurencję uważam za ze wszech miar pożądaną, podobnie jak wzajemne inspirowanie się do podejmowania pożytecznych przedsięwzięć. Można zachęcić sąsiada do remontu elewacji słowem, skuteczniej jednak będzie samemu dokonać remontu i pozostawić resztę dobrze rozumianej ambicji. Jeżeli równać, to tylko w górę. To zresztą nieco szerszy temat, na motywach zdecydowanie zbyt popularnej w mikroświecie konwencji upadku, która przy okazji całkiem skutecznie usprawiedliwia bezczynność.

Jeżeli „sąsiad z Rotrii” zorganizuje wystawę, w następstwie czego podobne wystawy zorganizują także Bialenia i Leocja — skorzystamy na tym wszyscy. Jeżeli „sąsiad z Surmenii” zacznie głosić nieuchronność upadku, w następstwie czego zniechęci do działania Dreamland i Sarmację — wszyscy na tym stracimy. To, co piszę, jest naturalnie najbardziej oczywistym banałem, jestem jednak mocno przekonany co do tego, że od czasu do czasu warto takie banały przypominać. To, że mamy kryzys, to jedno (a jestem jak najdalszy od zaklinania rzeczywistości i stwierdzeń typu „mogło być gorzej”). To jednak, jak się do niego odniesiemy, to drugie i tutaj możemy podążyć w dwie zupełnie przeciwne strony.

Pio Maria Cesare de Medici pisze:
26 kwie 2020, 13:59
Sam dostrzegam, że wśród wielu ambasadorów to właśnie Ekscelencja Namiestnik jest tym najaktywniejszym. To jest przykład nie tylko dla naszego korpusu dyplomatycznego, ale dla wszystkich dyplomatów mikroświata!
Pozostaje mi jedynie tradycyjnie podziękować Waszej Eminencji za niezmiennie dobre i za niezmiennie niezasłużone słowa. 😉

Pio Maria Cesare de Medici pisze:
26 kwie 2020, 13:59
Co do systemu gospodarczego - jest on oparty troszkę na wzór Rzeczypospolitej Obojga Narodów (na inny nie możemy sobie pozwolić w tej chwili). Wszystko opisane jest w bulli Zelus Domus Tuae.
Dziękuję! System zapowiada się bardzo ciekawie i mam nadzieję, że jego ponowne uruchomienie zakończy się sukcesem. Wszystkie tego typu inicjatywy uważam za bardzo cenne, zwłaszcza że…

Pio Maria Cesare de Medici pisze:
26 kwie 2020, 13:59
Na dniach skończę przygotowywać mapę Apostolskiego Miasta, więc możliwy będzie zakup parceli pod kamienice, pałace, manufaktury czy zakłady. Pojawią się także Ambasady - w tym Leocka w dzielnicy dyplomatycznej. Ale to na dniach. :)
…marzy mi się, że w Pollinie siłą rzeczy zdominowanym przez arystokrację i szlachtę, nawet określającą się mianem towarzyszy, wytworzy się moda na posiadanie majątków w różnych mikronacjach. Poranek nad leockim jeziorem, obiad w rotryjskiej restauracji, wieczór w wiedeńskiej operze…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Annuario Pontificio

Post autor: Ametyst Faradobus »

Nieskromnie uważam siebie za prekursora tej mody na majątki w różnych częściach Polinu. Szkoda, że w Bialenii jakoś zanikła moda na nadawanie lenn obcokrajowcom, ja sam wciągnąłem się tak do RB.

A co do arystokracji nazywającej siebie towarzyszami to to jest przecież żywy dowód na zwycięstwo monarchosocjalizmu.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Wieniawa Stempel
Przybysz

Annuario Pontificio

Post autor: Stanisław Wieniawa »

Obrazek

Annuario Pontificio
Wieści z Państwa Kościelnego Rotria
z dnia 09 września AD MMXX

Sprawy polityczne

Odpowiednim aktem kościelnym Jego Eminencja Mikołaj kardynał Dreder jako Regent powołał na urząd Nuncjusza Apostolskiego w Palatynacie Leocji ks. dr net. Janusza Adama Zabieraja SJ. Infułat od razu "zadomowił się" w Nowym Brzegu, choć cierpi na srogą realiozę. Lekarze przewidują, że będzie trwać jeszcze co najmniej tydzień i zalecają pozostanie w łóżku.

Kontrowersje i perturbacje polityczne na linii Państwo Kościelne Rotria - Rzeczypospolita Obojga Narodów wywołał ślub, który w RON zawarł Dominik de Roche, były diakon Kościoła Rotryjskiego z Eugenią von Sarm. Niedopełnione zostały przepisy Ceremoniału Kwirynalskiego, gdyż Pan Młody skopiował jego treść, zamiast "odgrywać" z udziałem kapłana oraz Panny Młodej, jak ma to miejsce zgodnie z tradycją. Dodatkowo, gdy zwrócono mu na to uwagę, zaczął grozić odejściem z Kościoła oraz obrażać Jego Świątobliwość Patriarchę Rotrii, nazywając go "Papą". Sprawa otarła się o Kongregację ds. Świętej i Powszechnej Inkwizycji, która odpowiedziała na dubia. W sprawie zabrał głos również Sekretarz Stanu Jego Eminencja Pius kardynał Medycejski.


Sprawy kościelne

Audiencją Generalną Ojca Świętego Jana II rozpoczął się Sobór Florencki III. Głównym jego zadaniem jest przyjęcie obrządku welijskiego, regulującego ceremoniał wzorowany na realnym prawosławiu. Sobór ma także za zadanie zlikwidować luki w rotryjskim prawie kanonicznym. Legatem Soborowym mianowany został piszący te słowa.


Sprawy naukowe i kulturalne

Na Uniwersytecie Rotryjskim trwa sympozjum poświęcone wszystkim Patriarchom Rotrii od Wiktora I do Piusa Leona II. W trzech panelach wspominamy i dyskutujemy o czasach minionych. Sympozjum zapoczątkował dziekan Wydziału Historii Uniwersytetu Rotryjskiego dr net. prof. UR Mikołaj kardynał Dreder SJ.

Kongregacja ds. Dyscypliny kontynuuje grę w Tajemnicę Wielkiego Bractwa. W Państwie Kościelnym nadal dzieją się niepokojące wydarzenia. Śledźmy je z uwagą.


Quod scripsi, scripsi,
Ad maiorem Dei gloriam,
(+) Janusz Adam Zabieraj SJ,
Nuntius Apostolicus in Leotia
bp Stanisław Wieniawa OSI

Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Annuario Pontificio

Post autor: Ametyst Faradobus »

Muszę się przyznać, że kiedyś w prywatnej rozmowie z Waszym aktualnym patriarchą nazwałem go papą, ale się nie obraził.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Wieniawa Stempel
Przybysz

Annuario Pontificio

Post autor: Stanisław Wieniawa »

Ametyst Faradobus pisze:
09 wrz 2020, 21:33
Muszę się przyznać, że kiedyś w prywatnej rozmowie z Waszym aktualnym patriarchą nazwałem go papą, ale się nie obraził.
W prywatnej rozmowie, to można nawet zapytać Ojca Świętego, czy lubi gumę Turbo żuć.

Appendix do AP z 09. 09. 20 r.
10 września 2020 r. chęć przejścia na emeryturę, połączoną z rezygnacją z pełnionych urzędów złożył Jego Eminencja Hieronim kardynał Sieniawski. Realioza okazała się za silna, by móc pozwolić temu sędziwemu duchownemu godnie sprawować obowiązki
bp Stanisław Wieniawa OSI

Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Annuario Pontificio

Post autor: Ametyst Faradobus »

Jakby ktoś był ciekaw to pytałem, lubi.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Annuario Pontificio

Post autor: Franklin Garamond »

Żuć, jak żuć, ale czy zbiera obrazki?
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nuncjatura Apostolska”