Linie Lotnicze Air Nan Di

Lotnisko w Nowym Brzegu
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Ronon Dex »

Obrazek
Linie Lotnicze "Air Nan Di" uruchamiają stałe połącznie pomiędzy Wiecznym Miastem (stolica Protektoratu Nan Di), a Nowym Brzegem. Bezpośrednie połączenie umożliwiają samoloty RAT PA-380-800, które zabierają 555 pasażerów w 3 klasach, a licząca około 7500 kilometrów (samolot nie leci w linii prostej, bo omija wiekszość lądów, choć przelatuje nad należącymi do Bialenii Wyspami Przyjaźni) podróż trwa nieco ponad 9 godzin (wraz z procedurą startu i ladowania) i odbywa się z prędkością przelotową 900 km/h.

Obrazek

Protektorat Nan Di jest terytorium zależnym Brodrii, jako taki uznaje zwierzchnictwo Cara Brodrii oraz nie prowadzi włąsnej polityki zagranicznej. W innych kwestiach jest terytorium w pełni autonomicznym - posiada własne siły zbrojne pod nazwą Siły Samoobrony Nan Di, zresztą jest to terytorum gdzei władzę sprawuje armia, a na czele terytorium stoi Generał-Gubernator. Klimatem przypomina realową południowo-zachodnią Azję, głównie Chiny, ale ma też elementy mongolskie czy wietnamskie. Protektorat Nan Di, podobnie jak i Brodria mieści się na Forum Republiki Bialeńskiej.

Nan Di pojawiło się w Mikroświecie stosunkowo niedawno... bo za datę powstania uważa się 10 sierpnia 2021. Wtedy to wydano Dekret Organizacyjny Generała-Gubernatora. Samo powstanie Nan Di jest ściśle związane z odrodzeniem się Brodrii. To terytorium niegdyś było w składzie terytorium Brodrii (jednak nigdy nie było specjalnie zagospodarowane), ale w chwili jej obecnego odrodzenia znalazło poza ścisłą "Imperialnaą Brodrią". Pierwotnie nawet teren miał pozostać OBPP, ale na skutek kontrowersji wokół nadmiernego rozrostu terytorialnego Brodii (głoszonych przez niektórych), a z drugiej strony wobec zarzutów o porzucenie "brodryjskiego dziedzistwa" (podnoszonych przez innych) postanowiono zastosować pewien kompromis. Teren nie wszedł ściśle w skład samej Brodrii, ale stał się jej terytorium zależnym gdy znalazła się osoba gotowa je poprowadzić.

Z portu lotniczego w Wiecznym Mieście (NNWM) można polecieć samolotami regionalnymi do wielu miejsc w Nan Di - dla pasażerów lotów z Palatynatu Leocji, Linie Lotnicze oferują przelot na mniejsze lotniska za pomoca samolotów RAT PA-318-100 w cenie biletu z Leocji.

Obrazek

Zapraszamy do odbywania podróży do Nan Di... miłośnicy górskich wypraw znajdą tam najwyższy i największy masyw górski Nordaty - Wrota Nieba, z najwyższym szczytem Nordaty, który sięga 6895 m nad poziom morza.

Obrazek

Armatorów zapraszamy do odwiedzenia Grupy Przemysłu Okrętowego „Haishe”, która ma 6 stoczni o ogromnych mocach produkcyjnych, ponieważ przemysł stoczniowy ma być jedną z głównych gałęzi gospodarki Nan Di. Przemysł Nan Di zresztą już zagościł w Palatynacie Leocji - ponieważ samoloty dla 1 Eskadry Lotniczej Gwardii Palatynatu Leocji zostały wyprodukowane w Zakładach Lotniczych "Shigon".
ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z OFERT NASZYCH LINII LOTNICZYCH
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Piotr Romanow »

Panie Dex, czy miałbym możliwość się skontaktować z Panem w sprawie przygotowania własnych zdjęć pod Luftromanow? Nie mówię, że od razu konkurencja z Muratyki, ale fajnie by było, gdyby było więcej środków transportu powietrznego. :)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze:
23 sty 2022, 20:46
Panie Dex, czy miałbym możliwość się skontaktować z Panem w sprawie przygotowania własnych zdjęć pod Luftromanow? Nie mówię, że od razu konkurencja z Muratyki, ale fajnie by było, gdyby było więcej środków transportu powietrznego. :)
Konkurencja nie stanowi najmniejszego problemu, bo konkurencja na rynku usług lotniczych jest ze wszech miar pożądana... zresztą podobnie jak i w innych mikronacyjnych narracjach biznesowych. To tylko buduje ciekawe narracje w Mikroświecie.

Jest tylko jeden "mały" problem... ta cała Wasza Muratyka zerwała stosunki zarówno w Republiką Bialeńską, jak i z Brodrią (a Nan Di jest terytorium zależnym Brodrii), co więcej wycofała też uznanie obu dla tych państw. Powoduje to występowanie w tej materii "konfliktu interesów". Jako lojalny obywatel zarówno Republiki Bialeńskiej, jak i Brodrii nie mogę i nie chcę zaopatrywać wrogiego państwa, nawet w sprzęt lotniczy typowo cywilny czy udzielać mu jakiejkolwiek pomocy. No cóż... nie moja wina, że jakiś tamtejszy błazen poczuł się czymś tam urażony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Piotr Romanow »

Rozumiem, w takim razie będę musiał wystąpić o to prywatnie jak zarejestruję firmę w Sarmacji. Wtedy to będzie to już rozmowa pomiędzy prywatnymi inwestorami. :)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze:
23 sty 2022, 21:05
Rozumiem, w takim razie będę musiał wystąpić o to prywatnie jak zarejestruję firmę w Sarmacji. Wtedy to będzie to już rozmowa pomiędzy prywatnymi inwestorami. :)
Tylko, że Sarmacja to też raczej nie jest zaprzyjaźnione z Bialenią państwo (delikatnie mówiąc). Proponuję zarejestrować firmę w jakimś normalnym i nieskonfliktowanym v-państwie np. właśnie w Leocji - wtedy nie będzie żadnych przeszkód do współpracy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Piotr Romanow »

Ronon Dex pisze:
23 sty 2022, 21:09
Piotr Romanow pisze:
23 sty 2022, 21:05
Rozumiem, w takim razie będę musiał wystąpić o to prywatnie jak zarejestruję firmę w Sarmacji. Wtedy to będzie to już rozmowa pomiędzy prywatnymi inwestorami. :)
Tylko, że Sarmacja to też raczej nie jest zaprzyjaźnione z Bialenią państwo. Proponuję zarejestrować firmę w jakimś normalnym i nieskonfliktowanym v-państwie np. właśnie w Leocji - wtedy nie będzie żadnych przeszkód do współpracy.
W sumie masz rację, w końcu Leocja jest najbardziej neutralnym i przyjaznym światem całego Pollinu. :)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
23 sty 2022, 20:36
(Samolot nie leci w linii prostej, bo omija większość lądów, choć przelatuje nad należącymi do Bialenii Wyspami Przyjaźni).
W zasadzie to… dlaczego? 🤔 Wnosząc po mapie i obecnej sytuacji międzynarodowej, zamknięta byłaby chyba tylko muratycka przestrzeń powietrzna? Licząc zgrubnie, różnica maksymalnie 2%, zakładając kontynuację lotu nad winkulijskim wybrzeżem.

Ronon Dex pisze:
23 sty 2022, 21:09
Proponuję zarejestrować firmę w jakimś normalnym i nieskonfliktowanym v-państwie np. właśnie w Leocji — wtedy nie będzie żadnych przeszkód do współpracy.
Piotr Romanow pisze:
23 sty 2022, 21:10
W sumie masz rację, w końcu Leocja jest najbardziej neutralnym i przyjaznym światem całego Pollinu. :)
Nawet gdyby zaszła potrzeba pośrednictwa w handlu bronią to się dogadamy… Przypływają wozy opancerzone, wypływają traktory. 🧙✨
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Piotr Romanow »

Rozumiem, że to jakaś dobra oferta handlowa? Hahah. :)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
23 sty 2022, 23:59
Ronon Dex pisze:
23 sty 2022, 20:36
(Samolot nie leci w linii prostej, bo omija większość lądów, choć przelatuje nad należącymi do Bialenii Wyspami Przyjaźni).
W zasadzie to… dlaczego? 🤔 Wnosząc po mapie i obecnej sytuacji międzynarodowej, zamknięta byłaby chyba tylko muratycka przestrzeń powietrzna? Licząc zgrubnie, różnica maksymalnie 2%, zakładając kontynuację lotu nad winkulijskim wybrzeżem.
Nie wiem dlaczego... ale Twój obrazek mi się nie wyświetla. Zrobiłem swój:

Obrazek

Wybranie trasy bezproblemowej to różnica raptem 300 km czyli 20 minut lotu. Niewielki koszt za oszczędzenie sobie wszelakich prób zawierania umów na przeloty nad obcym terytorium, konieczności rejestrowania się często na forach, na których w ogóle nie bywam i mnie tam nie ciągnie. Ponadto musiałbym to robić za pośrednictwem dyplomacji brodryjskiej, bo Nan Di nie prowadzi odrębnej polityki zagranicznej.

Tak się składa, że pomimo paru rozmów na ten temat nigdy nie doprowadziliśmy do jakiejś międzynarodowej konferencji na temat lotnictwa cywilnego - tak więc nie mamy jakiś ogólnych umów dotyczących korzystania z przestrzeni powietrznej i innych takich rzeczy potrzebnych do prowadzenia nieskrępowanej komunikacji lotniczej.

Te 300 km dołożone pomiędzy Nan Di, a Leocją to jest nic w porównaniu z ilością kilometrów podczas prowadzenia komunikacji z Republiką Bialeńską... bo muszę dołożyć ok. 1500 km.

PS. Tak wiem, że mapa jest uproszczona oraz o tym, że planeta jest kulista, a więc tak jak w realu nawet proste linie na mapie nie są w rzeczywistości liniami prostymi. Ale tak jest prościej i wygodniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Linie Lotnicze Air Nan Di

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
24 sty 2022, 6:02
Nie wiem dlaczego... ale Twój obrazek mi się nie wyświetla. Zrobiłem swój: […]
Raz nie wgrałem do Kustosza i takie są skutki. Na ile udało mi się nałożyć granice z mapy politycznej na Twoją mapę, mnie wychodziło tak — przy założeniu, że Twoje 7400 km jest wzorcowe — 7522 km do 7400 km, czyli 1,6% różnicy, w liczbach bezwzględnych 122 km.
Obrazek

Ronon Dex pisze:
24 sty 2022, 6:02
Tak się składa, że pomimo paru rozmów na ten temat nigdy nie doprowadziliśmy do jakiejś międzynarodowej konferencji na temat lotnictwa cywilnego — tak więc nie mamy jakiś ogólnych umów dotyczących korzystania z przestrzeni powietrznej i innych takich rzeczy potrzebnych do prowadzenia nieskrępowanej komunikacji lotniczej.
Tradycyjnie — projektów wiele, czasu mało. W tym roku mam jednak silne postanowienie pchnięcia dalej dwóch tematów: „Organizacji Narodów Zjednoczonych” jako najbardziej ogólnej płaszczyzny współpracy oraz afiliowanych przy niej wyspecjalizowanych organizacji. Z mocnym wskazaniem na Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (tu także: kody lotnisk) oraz wszelkiego rodzaju agendy, które mogłyby budować narrację międzynarodową.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Interoceaniczny Port Lotniczy”