🎙️ Auditorium Disputandum

Korporacja uczonych i specjalistów podejmująca działania służące nauce i kulturze
Obrazek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Musicie nawiązać współpracę z naszym Szpitalem Psychiatrycznym imienia Ofiar Realiozy.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Wieniawa Stempel
Przybysz

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Stanisław Wieniawa »

Mam pytanie, jakie stopnie/tytuły naukowe obowiązują w Leocji? Będąc doktorem, mogę starać się o nadanie tytułu profesora czy jest coś pośredniego?
bp Stanisław Wieniawa OSI

Obrazek
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Apolinary Montserrat »

W Leocji przed profesurą jest jeszcze docentura - szczegóły znajdują się w tej uchwale. Przyjęliśmy pięciostopniową drabinę dla kariery naukowej.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Apolinary Montserrat »

Przyjaciele Nauki,
Czas na kilka ogłoszeń. Po pierwsze - powitajmy w naszym gronie nowego Naukowca - jest nim Ekscelencja Heinz-Werner Grüner. Bardzo cieszymy się z dołączenia Ekscelencji do Leockiej Akademii Nauk i zapraszamy do działania.

Po drugie - przygotowałem nowy wykaz członków Leockiej Akademii Nauk. Coś a la poczet, chciałem ukazać podobizny wszystkich Naukowców w bardziej wyszukany sposób niż same awatary. Uznałem, że oprawiać w ramy będziemy wizerunki nie emblematy, itp. Gdyby były zastrzeżenia do jakości (część musiałem skalować i nie wyglądają zbyt dobrze) lub nastąpią zmiany w wizerunku to proszę o prywatną wiadomość z linkiem do nowej grafiki (min. 250x250 px) i dokonam aktualizacji.

Po trzecie - Palatium znowelizowało dekret o Akademii. Poprzedni dekret obowiązywał do 31 października 2020 r. i został zastąpiony nowym z dnia 1 listopada 2020 r. Akademia nadal może prowadzić działalność edukacyjną, nadawać tytuły honorowe i odznaczenia za działalność w sferze nauki, edukacji i kultury, ale nowy dekret przekazuje nadawanie tytułów naukowych Namiestnikom oraz znosi Zgromadzenie Akademii i wydawanie uchwał. Wszystko po to, żebyśmy nie ugrzęźli, jeśli realioza zaatakuje, poza tym nie chciałbym również organizować głosowań jeżeli w danym czasie są np. tylko dwie osoby. Dalej będziemy dyskutować, opiniować, ale będzie to w formie rekomendacji, ewentualnie uzgodnione decyzje wydam w formie postanowienia Przewodniczącego. Myślę, że jest to generalnie dobry ruch - będzie szybciej i bezpieczniej na wypadek epidemii.

No i na koniec - zachęcam Was do działania w Akademii. Nie trzeba publikować od razu książek, ale można dłubać jakieś badania, napisać jakiś artykuł w Zakładzie lub Szpitalu. Jest co robić, a aura jest ku temu sprzyjająca. 🙂
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ja mam często taki dylemat, że jak już coś wydłubię to nie wiem czy publikować tu w LAN czy na UB czy w ogóle niezależnie. Mam wrażenie, że istotnym problemem jest dziś przepływ tej i tak niewielkiej ilości dorobku v-naukowego pomiędzy instytucjami i państwami.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Helwetyk Romański »

Ametyst Faradobus pisze:
03 lis 2020, 18:54
Ja mam często taki dylemat, że jak już coś wydłubię to nie wiem czy publikować tu w LAN czy na UB czy w ogóle niezależnie.
W obu…? 🤔
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Ametyst Faradobus »

No właśnie, niby można, tak będzie najprościej, ale może jest jeszcze jakaś droga?
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Apolinary Montserrat »

W poprzednim wcieleniu prowadziłem badania w prywatnej instytucji własnej, a raport końcowy i omówienie wyników ukazało się w ramach działalności na uczelni i pracy naukowej. Można kombinować, ale generalnie podzielam opinię, że warto opublikować i tu i tu.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Apolinary Montserrat pisze:
03 lis 2020, 18:35
Czas na kilka ogłoszeń. Po pierwsze - powitajmy w naszym gronie nowego Naukowca - jest nim Ekscelencja Heinz-Werner Grüner. Bardzo cieszymy się z dołączenia Ekscelencji do Leockiej Akademii Nauk i zapraszamy do działania.
Ja również cieszę się, że mogłem dołączyć do grona LAN. To instytucja jakich mało w naszym mikroświecie. Może jeszcze nie dziś, ale na pewno w najbliższym czasie postaram się ruszyć w "teren" i zobaczyć co kryje wyspa leocka... Mogę w końcu poczuć się jak John Pollack z siatką entomologiczną!
Obrazek
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Helwetyk Romański »

Apolinary Montserrat pisze:
03 lis 2020, 18:35
Po drugie - przygotowałem nowy wykaz członków Leockiej Akademii Nauk. Coś a la poczet, chciałem ukazać podobizny wszystkich Naukowców w bardziej wyszukany sposób niż same awatary. Uznałem, że oprawiać w ramy będziemy wizerunki nie emblematy, itp.
Piękna inicjatywa!

Apolinary Montserrat pisze:
03 lis 2020, 18:35
Po trzecie - Palatium znowelizowało dekret o Akademii. […] Nowy dekret przekazuje nadawanie tytułów naukowych Namiestnikom oraz znosi Zgromadzenie Akademii i wydawanie uchwał.
Mam wątpliwość odnośnie do tego, czy należało uchylać uchwałę w sprawie tytułów naukowych z uwagi na to, że w tym momencie nie mamy żadnego dokumentu normującego tytuły. Zgodnie z dekretem, „Namiestnicy nadają tytuły naukowe z inicjatywy własnej lub na wniosek Przewodniczącego Akademii”, gdzie dorozumiane jest, że co do zasady tytuły pozostaną nadawane na wniosek LAN. Zastanowiłbym się, czy raczej cytowanej uchwały nie zmienić w tym właśnie duchu.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Auditorium Disputandum LAN

Post autor: Ametyst Faradobus »

Moim zdaniem Akademia powinna przyznawać tytuły do docenta włącznie, zaś wyższe (zgodnie z popularnym zwyczajem) niech nadaje kolegialna głowa państwa na wniosek Przewodniczącego lub w ogóle zgromadzenia członków.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leocka Akademia Nauk”