Zimowe manewry - kilka pytań

Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Co to jest RS6?

Z gier grałem lub posiadam:
- CS:GO
- World of Tanks
- Tom Clancy's The Division, The Division 2, Wildlands, Breakpoint
- Sniper Elite 4
- Battlefield 1942, 3, 5

Osobiście jestem bardziej fanem gier PvE, ale grupowo i bez ciśnienia na wyniki mogę w PvP pograć.
A wrzucić zrobione dronem zdjęcie czołgów stojących nad oceanem i jakimś opisem romantycznym zawsze można 😉 Może jakieś małe podsumowanko. Nie trzeba pisać ścian, ale coś tam warto skrobnąć, żeby miało to jednak charakter quasi-manewrowy.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Benjamin »

A może walki w Minecrafcie? XD
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: M2.r »

Rainbow 6 Siege.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Franklin Garamond »

M2.r pisze:
04 gru 2022, 13:25
Rainbow 6 Siege.
Czyli powinno być R6S 🙃
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
04 gru 2022, 1:28
Jeżeli gra to jaka? To jest ważne pytanie i potrzebne na przyszłość. Jakie gry macie? World of Tanks, Battlefield, CS:GO, RS6, Wargame Red Dragon, WARNO, Arma (choć ją uważam za wersję dla hardkorów i sama ją tak niezbyt lubię...)? To w sumie kluczowa sprawa jeśli chodzi o jakieś wspólne gry. Można się nawet pokusić o grę w Starcrafcie I lub II (są za darmo, II tylko w części, ale multik ma).
Z mojej strony ArmA III, ale jakby było trzeba to moge też na powrót poinstalować starocie czyli ArmA lub Arma II.

Jednak to w sumie faktycznie hardkor... bardzo fajna gra, można niby prawie wszystko pod mikronacje, ale samo przygotowanie wymagało by sporo czasu. Jest to w sumie gierka dla tych co lubią długie przygotowania, dłubaninę trwającą godzinami, ale też w zasadzie nieograniczone możliwości... akurat dłubię w niej obecnie Oceanię Leocką, w tej chwili wyspę Pilu (tą gdzie jest baza wojskowa Gwardii Oceanii... w tej chwili przemalowuję samoloty tak by były identyczne z tymi zrobionymi w MSFS20202):

Obrazek.

Obrazek

Ale osobiście jestem, otwarty na jakieś inne gierki. Jeśli chodzi o RS6 to grałem w nią od początku czyli 1999 - Rainbow Six Rogue Spear, ale skończyłem na "złotej Edycji" z 2004 (ta mam do dzisiaj i to 2 komplety pudełkowe, bo żona też się bawiła). Jednak jak pamiętam to była fajna gierka tak więc nie ma problemu by zakupić aktualną wersję (te stare to już grafiką w oczy szczypią) - jakbyście uzgodnili to proszę link do Steamu lub odpowiednie info i się dostosuję... czyli zakupię. Jakby chodziło o RS6 to akurat do 8.12 jakaś zniżka na to jest.

Jednak jestem gotowy na jakiekolwiek ustalenia... można poszukać czegoś co by pasowało i jednocześnie w cenie poniżej 100 zł, aby dla chyba nikogo nie był to problem z zakupem (nawet tylko do zabawy w Leocji) i pobawić się wspólnie pod egidą Leocji. Miło by było by była to gierka gdzie dało by się zrobić jakąć modyfikację dla klimatu... choćby np. możliwość wstawienia odpowiedniej flagi na rękaw munduru itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pierre Binkoff Stempel
Obywatel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Pierre Binkoff »

Ronon Dex pisze:
04 gru 2022, 16:42
Sam tworzysz mapę? Z tego co wiem, do ARMY III jest dodatek zawierający tropikalną wyspę Tanoa, pasująca do klimatu Oceanii.
Obrazek
(-) gwardzista frontowy Pierre Binkoff
Komenda Żandarmerii Palatynatu Leocji w Nowym Brzegu
II Departament Gwardii Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Pierre Binkoff pisze:
04 gru 2022, 10:31
Chętnie włączę się do manewrów, jedynie narracyjnie jako Żandarmeria. Ni cholery nie znam się na wojsku.
Można, jak najbardziej. Są one dla wszystkich, a co do znajomości - większość również. Sama jestem głównie hobbystką w temacie. Efekt tego jest taki, że nie mamy wojskowej atmosfery, a raczej a'la wojskową, mocno wymieszaną z wszelką satyrą i komedią (Żandarm, Dad's Army, Akademia Policyjna etc.) by stworzyć z tego zabawę dla każdego. Oczywiście czasem coś poważniejszego się przewinie, ale to pojedyncze posty raz na czas.
Z darmowych gier opcją do przełknięcia jest World War III.
Przełknięcia... Jak czytam opinie to widzę, że nie różnią się zbytnio od tego, co sama spotkałam w czasie, gdy dopiero wychodziła. Widzę dalej wczesny dostęp. Nie pamiętam jedynie czy działała słabo na laptopie, czy już na pc (na wymianę grafiki jeszcze musi poczekać kilka msc). Chociaż można się zastanowić nad tym. Może jutro puszczę instalację by zobaczyć, jak się zmieniła w porównaniu do tego 2018.
Alternatywą może być darmowa gra przeglądarkowa Supremacy 1914 - strategia multiplayer z rozwijaniem swojej gospodarki, miast, armii i oczywiście przejmowaniem obcych terytoriów. Za dzieciaka przegrałem w niej mnóstwo czasu. Można zrobić zamkniętą grę, tylko dla biorących udział w manewrach. Problem jest w tym, że rozgrywka toczy się dość długo.
Ciekawa opcja, zwłaszcza fragment o zamkniętej grze. Do sprawdzenia :).
Jeśli chodzi o udział ŻPL w manewrach to elegancką opcją jest stara, ale wciąż sprawiająca radochę SWAT 4, traktująca o kontrterrorystach. Multiplayer raczej już nie żyje, więc to opcja dla jednego gracza. Dobrze byłoby podciągnąć wątek oddziałów specjalnych żandarmerii. Wiem, że odgrywamy państwo małe, jednak zawsze może być potrzebna grupa drabów w mundurach uzbrojonych od stóp do głów. Z czasem chciałbym zaproponować oficjalny podział na wydziały/ogniwa/referaty ŻPL i ich opis.
Ze staruszków do zabawy w antyterroryzm mam na płycie stare R6, jak np. Vegas. Dało się tam grać na boty i tworzyć własne gry? Słowo raczej przy wzmiance o MP traktuję, jako cień szansy, że dałoby się coś ogarnąć. Zwłaszcza np. całkiem żandarmeryjne szkolenia dla narracji i inne takie. Co do drugiej części wypowiedzi - zapraszam do prezentacji pomysłów. Doszedł nam do ŻPL jeszcze [mention]Damiano Windsachen[/mention], więc jak zacznie działać to zawsze oprócz NPC będzie ktoś jeszcze. Dodatkowo ścigam wciąż [mention]Ignats ik Ruth[/mention], który przebąkiwał coś o ŻPL lub MW.
Zawsze można połączyć narracyjne forumowe manewry z grami. Nie ograniczajmy się tylko do jednej formy zabawy. Realne manewry trwają zazwyczaj krótko, ale przecież wszystko odbywa się na forum i nie każdy może mieć czas wejść o określonej godzinie.
Dobra uwaga. Kiedyś, jak to planowałam to myślałam właśnie o hybrydzie. Główna część na forum, a jako dodatek gra. Udział i w tym, i w tym to np. większa wypłata? Ale tak, taka hybryda. Chyba w to pójdziemy :).
Benji pisze:
04 gru 2022, 10:34
Żadne xD
Oczywiście, jeśli będzie coś darmowego, to jak najbardziej mogę spróbować zainstalować...
Gdybyśmy coś darmowego lub możliwego do ogarnięcia na półlegalnie znaleźli to no zawsze. Ale właśnie jesteś przypadkiem, który jest wspomniany przed chwilą. Także nawet z tego względu warto myśleć o hybrydzie byś jednak Ty czy inni, którzy nie będą mieli szansy by dołączyć bo sprzęt, czas, brak gry, mogli jednak również uczestniczyć.

Project Reality - szybko sprawdzone i wygląda ok. Widzę też macie dobre opinie, więc również do zastanowienia.
Krzysztof Windsor pisze:
04 gru 2022, 12:24
Dziękuję. A co do gier to oczywiście World of Tanks ( ale ja akurat Biltz).
Hmmm, kompletnie nie miałam przygody z tą wersją. Raczej, jak już to ta zwykła, ale od dawien dawna nic na nim nie robiłam w niej. Poza tym tutaj trzeba by i tak nowe konto, co by każdy zaczął z równego poziomu.
Franklin Garamond pisze:
04 gru 2022, 12:55
Co to jest RS6?
Nie umiem się wysławiać. Tak. Chodziło oczywiście o R6S, co też kolejne osoby już wytłumaczyły (1 w nocy...).
Z gier grałem lub posiadam:
- CS:GO
- World of Tanks
- Tom Clancy's The Division, The Division 2, Wildlands, Breakpoint
- Sniper Elite 4
- Battlefield 1942, 3, 5
CS:GO to każdy może mieć więc lux. Podobnie WoT. TC - mam tylko The Division, nie wiem czy Wildlands albo Breakpoint nie ma w ramach XBOXa, ale jednak to wciąż, co nie każdy może mieć... BF 3 to chyba nawet do zgarnięcia za grosze i w miarę zdatny do grania. BF ogólnie ładnie się wybija na tle wszystkich (razem z PR) tym, że można biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, ruchu strzelać i zabijać.
Osobiście jestem bardziej fanem gier PvE, ale grupowo i bez ciśnienia na wyniki mogę w PvP pograć.
A wrzucić zrobione dronem zdjęcie czołgów stojących nad oceanem i jakimś opisem romantycznym zawsze można 😉 Może jakieś małe podsumowanko. Nie trzeba pisać ścian, ale coś tam warto skrobnąć, żeby miało to jednak charakter quasi-manewrowy.
No tutaj zawsze bez ciśnienia bo chodzi o dobrą zabawę, a nie górowanie w tabelach. A z opisem również. Kilka zdań, zdjęcie. Jak wizja poniesie.
Benji pisze:
04 gru 2022, 13:03
A może walki w Minecrafcie? XD
A serwer mamy xD? No i ten... ostatecznie każda z powyższych gierek oferuje możliwość zrobienia zrzutu ekranu i cyk na forum. Ale tak na marginesie to chyba kiedyś będzie trzeba pomyśleć znowu o jakimś serwerze MC... Tylko to takie NK

No dobra, poczekamy jeszcze czy ktoś jeszcze coś dopowie albo Wam coś jeszcze przyjdzie i zobaczymy. Jak teraz myślę to raczej przesunęlibyśmy manewry na styczeń, na razie narracyjnie coś podziałali odnośnie Rajdu, Jarmarku, codzienności GPL.
Ronon Dex pisze:
04 gru 2022, 16:42
Obrazek.

Obrazek
Cudo. Realowy F-16?
Ale osobiście jestem, otwarty na jakieś inne gierki. Jeśli chodzi o RS6 to grałem w nią od początku czyli 1999 - Rainbow Six Rogue Spear, ale skończyłem na "złotej Edycji" z 2004 (ta mam do dzisiaj i to 2 komplety pudełkowe, bo żona też się bawiła). Jednak jak pamiętam to była fajna gierka tak więc nie ma problemu by zakupić aktualną wersję (te stare to już grafiką w oczy szczypią) - jakbyście uzgodnili to proszę link do Steamu lub odpowiednie info i się dostosuję... czyli zakupię. Jakby chodziło o RS6 to akurat do 8.12 jakaś zniżka na to jest.

Jednak jestem gotowy na jakiekolwiek ustalenia... można poszukać czegoś co by pasowało i jednocześnie w cenie poniżej 100 zł, aby dla chyba nikogo nie był to problem z zakupem (nawet tylko do zabawy w Leocji) i pobawić się wspólnie pod egidą Leocji. Miło by było by była to gierka gdzie dało by się zrobić jakąć modyfikację dla klimatu... choćby np. możliwość wstawienia odpowiedniej flagi na rękaw munduru itp.
No tutaj poczekajmy właśnie, ale ja bym się kierowała (pod kątem dostępności dla większości) w stronę Project Reality czy BF 3/4... W BF 4 można było robić własny pluton i nadać mu unikalny emblemat:
Obrazek
Wyświetla się i na pojazdach, i na odpowiednich elementach ubioru czy uzbrojenia. Nie wiem, jak z możliwością modowania w nim - wiem, że np. najnowszego Battlefronta da się zmodować na tyle by postacie były kompletnie inne. Niby ten sam wydawca, silnik i producent, ale czy możliwości te same? No i dodatkowo BF 4 to za grosze można dorwać. 3 oferuje te same możliwości. 3 i 4 to czasy w większości sprzęt odpowiadający naszym realiom, więc fajnie.

Rainbow... to już bardziej na kameralne spotkania, małe grono itd. bo wymagania to swoje ma. Ale no, niech inni jeszcze coś dodadzą bo poniekąd, co tu ustalimy to chyba będzie taką stałą ramą dla manewrów.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Ronon Dex »

Pierre Binkoff pisze:
04 gru 2022, 16:57
Ronon Dex pisze:
04 gru 2022, 16:42
Sam tworzysz mapę? Z tego co wiem, do ARMY III jest dodatek zawierający tropikalną wyspę Tanoa, pasująca do klimatu Oceanii.
Nie, no budowa map... no cóż aż tyle czasu to nie poświęcę, w zasadzie nie mam natchnienia by tworzyć własne mody w Armie III (graficznie to nie problem, ale nie mam cierpliwości na resztę koniecznych działań czyli te wszystkie konfiguracje itd.) dla mikronacji - po prostu przerabiam istniejące np. te flagi, to znalazłem jakiś dodatek z flagami sci-fi (chyba z HALO) i wstawiłem tam grafiki mikronacyjnych flag. Na sprzęt się wstawi znaki rozpoznawcze, samoloty odpowiednio pomaluje (choć akurat z tym F-2/F-16 miałem fart bo jakiś czas temu zastąpiłem malowania jednite Oceanii takimi na wzór japoński... bardzo mi się po prostu podobają, a w Armie III jest japoński mod z tym samolotem, to się tylko zmieniło oznaczenia) i doda jakieś flagi czy znaki (jest z czego przerabiać).

Akurat jeśli chodzi o Wyspę ilu to nie ma najmniejsego problemu, bo Pilu to... realowa Wyspa Wake (tak mi pasowała, bo to przecież w realu jest tylko baza wojskowa na oceanie i nic więcej), a ta jest w Armie III jako dodatek i to całkiem fajnie zrobiony. Tanoa jak najbardziej się przyda... jakieś inne też się znajdą. W przeciwieństwie do ujęć z powietrza, które robię na bazie MSFS2020 i gdzie widać cały kształt wysp (dlatego stworzyłem Oceanię na bazie odrealowych kształtów wysp), to w Armie (z lądu) widać fragmenty... wystarczy znaleźć kawałek terenu odpowiadający roślinnością, terenem itd.
Anastasia Windsachen pisze:
04 gru 2022, 17:18
Cudo. Realowy F-16?
Obrazek
Taki sam zrobiony w MSFS2020

Tak... Oceania Leocka, ma sprzet generalnie z "odzysku" czyli to co zostało ewakuowane z zakładów RAT, gdy opuszczałem Bialenię czyli samoloty niedostarczone mojej tamtejszej gwardii lennej lub SZ RB, wytworzone kiedyś na eksport, ale niesprzedane do czasu mojej emigracji.

Stąd mieszanka: RAT F-2 (realowy F-16... zbieżność oznaczenia z realowym japońskim klonem F-16 zupełnie przypadkowa... w chwili emigracji wymieniałem na nie starsze maszyny w mojej gwardii), RAT F-3 (realowy F-14... niedoszły handel z Westlandem), doszło parę RAT F-9A (realowy F-22... ale tylko 4 operacyjne, niedostarczone do SP RB... stały w RAT gdy wyjeżdżałem) oraz RAT F-12B (realowe F-35B, przywiezione z upadłej Samondy, gdzie organizowałem siły zbrojne - w ramach misji humanitarnej w Oceanii pojawią się Emigranci z Samundy, w tym piloci i obsługa tych samolotów).
Anastasia Windsachen pisze:
04 gru 2022, 17:18
Nie wiem, jak z możliwością modowania w nim - wiem, że np. najnowszego Battlefronta da się zmodować na tyle by postacie były kompletnie inne. Niby ten sam wydawca, silnik i producent, ale czy możliwości te same? No i dodatkowo BF 4 to za grosze można dorwać. 3 oferuje te same możliwości. 3 i 4 to czasy w większości sprzęt odpowiadający naszym realiom, więc fajnie.
Nie wiem czemu, ale jak wpiszę w Steam "Battlefront" to mi się jakieś Star Warsy wyświetlają... może chodzi o Battlefield? Ale musiałabyś link zapodać, bo widzę że z tego to jest tyle różnych "odcinków", że nie wiem, o który konkretnie chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Tutaj oczywiście się rozgadałam. Tak Battlefront to Star Wars i o nich wiem tylko tyle, że da się modować. Natomiast do manewrów Battlefield 4 lub 3, z czym na Steam mają ceny o wiele za wysokie i trzeba by szukać gdzie indziej klucza lub iść w abonament -> https://store.steampowered.com/app/1238 ... lefield_3/, https://store.steampowered.com/app/1238 ... lefield_4/
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Franklin Garamond »

Zrobiłem mały risercz i wychodzi na to, że EA bardzo nie lubi modowania gier. Zwłaszcza w tych nowszych.

Jeszcze mi gdzieś z tyłu głowy zagrało Call of Duty...
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Franklin Garamond pisze:
04 gru 2022, 19:05
Zrobiłem mały risercz i wychodzi na to, że EA bardzo nie lubi modowania gier. Zwłaszcza w tych nowszych.

Jeszcze mi gdzieś z tyłu głowy zagrało Call of Duty...
Które? Na pewno na płycie mam pierwszego MW i na Steam MW3
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”