Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Biorąc pod uwagę, że lotnictwo będzie jednym z trzonów naszego wojska, a lotnictwo cywilne jednym z głównych sposobów dostania się na wyspę, to chyba trzeba jednak odrobinę zainwestować w lotnisko wojskowe jako osobny byt, by nie zaburzać pracy ani jednej, ani drugiej strony. Dodatkowo szalę przechyla argument o byciu gospodarzem misji czy manewrów.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
17 kwie 2020, 19:13
Helwetyk Romański pisze:
17 kwie 2020, 17:45
... ale podpowiada mi również, że tę decyzję najlepiej pozostawić uznaniu Dowódcy Gwardii Palatynatu Leocji.
No wiesz... wojskowi zawsze chcą mieć jak najwięcej "zabawek", a władza cywilna daje im tyle kasy ile może na to przeznaczyć.
Bardzo przepraszam, ale się nie powstrzymam:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Ronon Dex »

Franklin Garamond pisze:
17 kwie 2020, 20:18
Biorąc pod uwagę, że lotnictwo będzie jednym z trzonów naszego wojska, a lotnictwo cywilne jednym z głównych sposobów dostania się na wyspę, to chyba trzeba jednak odrobinę zainwestować w lotnisko wojskowe jako osobny byt, by nie zaburzać pracy ani jednej, ani drugiej strony. Dodatkowo szalę przechyla argument o byciu gospodarzem misji czy manewrów.
W takim układzie pozostaje wybór lokalizacji dla bazy... Tutaj zdaje się na wskazanie takowego miejsca przez władze państwowe, ponieważ nie znam planów dotyczących kompleksowego zagospodarowania kraju.

Generalnie baza powinna mieć około 20-25 km2 - baza RB w Palatynacie ma 10 km2, ale tam jest tylko element lotniczy i morski. Natomiast w przypadku GPL musimy jeszcze umieścić tam elementy formacji lądowych oraz wszelkie kwestia logistyczne (też magazyny) oraz dowództwo. Drugim warunkiem jest to, aby teren pod bazę był na wybrzeżu, bo będzie tam przecież również element morski. Odległości są na tyle małe, że nie stanowią problemu, a skoro baza będzie miała własny port to nie trzeba będzie przewozić zaopatrzenia z portu cywilnego, a statki z towarami dla wojska mogą zawijać bezpośrednio do portu wojskowego. Baza nie powinna być zbyt blisko lotniska cywilnego, aby nie było problemów z separacją maszyn wojskowych i cywilnych w przestrzeni powietrznej.

Jeśli chodzi o kwestie stref np. TSA - to tutaj problemu nie będzie, bo ze względu na wielkość wyspy to loty ćwiczebne w takich strefach będą odbywały się nad morzem i tam ulokowane zostaną odpowiednie strefy.

Oczywiście jeśli chodzi o żandarmerię, która pełni również rolę policji i straży granicznej to będzie musiała mieć też siedzibę w Nowym Brzegu , ale nie musi być to obiekt duży - w zasadzie musi odpowiadać komendzie policji w mieście tej wielkości. Kwestia warsztatowe i magazynowe żandarmerii zostaną ulokowane w bazie GPL. Do tego niewielkie obiekty będą potrzebne w porcie i na lotnisku, ale tutaj to raczej kwestia naprawdę niewielka... w porcie i na lotnisku w systemie dyżurowym będzie na raz przebywało po kilkunastu żandarmów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 11:15
Franklin Garamond pisze:
17 kwie 2020, 20:18
Biorąc pod uwagę, że lotnictwo będzie jednym z trzonów naszego wojska, a lotnictwo cywilne jednym z głównych sposobów dostania się na wyspę, to chyba trzeba jednak odrobinę zainwestować w lotnisko wojskowe jako osobny byt, by nie zaburzać pracy ani jednej, ani drugiej strony. Dodatkowo szalę przechyla argument o byciu gospodarzem misji czy manewrów.
W takim układzie pozostaje wybór lokalizacji dla bazy... Tutaj zdaje się na wskazanie takowego miejsca przez władze państwowe, ponieważ nie znam planów dotyczących kompleksowego zagospodarowania kraju.
Planów nie posiadamy, więc jakakolwiek dogodna strategicznie (o ile w odniesieniu do naszej głównej wyspy w ogóle występują tu jakieś różnice) lokalizacja będzie w porządku. Skoro ustaliliśmy, że rozdzielamy lotnisko cywilne i wojskowe, to: czy jeśli port lotniczy jest położony na północy wschód od stolicy, baza położona w podobnej — może nieco większej, by pozostawić przestrzeń na rozwój Nowego Brzegu — odległości, ale na południowy zachód, będzie dobrym rozwiązaniem?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 13:15
Skoro ustaliliśmy, że rozdzielamy lotnisko cywilne i wojskowe, to: czy jeśli port lotniczy jest położony na północy wschód od stolicy, baza położona w podobnej — może nieco większej, by pozostawić przestrzeń na rozwój Nowego Brzegu — odległości, ale na południowy zachód, będzie dobrym rozwiązaniem?
I to jest dobre rozwiązanie... w pewnym oddaleniu od miasta, ale niezbyt daleko np. taki teren

Obrazek

Jest ok. 15 kilometrów od miasta, czyli nie za blisko, ani nie za daleko. Ani lotnisko, ani np. strzelnica przeszkadzać nie będzie razić nadmiernym hałasem (strzelnica przestaje być słyszalna z odległości 5-6 km, lotnisko z około 10-12 km - oczywiście słychać samolot w oddali, ale nie jest to dźwięk, który przeszkadza). Jednocześnie 15 km to jest odległość, która nie pociąga za sobą nadmiernych kosztów transportu... bo przecież żołnierze i ich rodziny będą mieszkali w mieście (to nie jest tak jak baza SZ RB na północy, która musi mieć zakwaterowanie dla personelu), zapewne w bazie znajdzie zatrudnienie około 200-300 osób cywilnego personelu, ludzi którzy będą do pracy dojeżdżali z Nowego Brzegu. Żandarmeria będzie miała w miarę blisko na posterunki w mieście, w porcie i na lotnisku cywilnym, itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Franklin Garamond »

Jak na moje, to taka lokalizacja jest w porządku.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 14:12
Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 13:15
Skoro ustaliliśmy, że rozdzielamy lotnisko cywilne i wojskowe, to: czy jeśli port lotniczy jest położony na północy wschód od stolicy, baza położona w podobnej — może nieco większej, by pozostawić przestrzeń na rozwój Nowego Brzegu — odległości, ale na południowy zachód, będzie dobrym rozwiązaniem?
I to jest dobre rozwiązanie... w pewnym oddaleniu od miasta, ale niezbyt daleko np. taki teren […]
Czyli — pierwsza inwestycja przed nami. Wykarczowanie lasu, budowa drogi dojazdowej, budowa samej bazy, zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych żołnierzy GPL oraz — być może — zapewnienie komunikacji zbiorowej (w linii nieprostej to już ok. 25 km i tyle samo minut samochodem) między Nowym Brzegiem a bazą, której zapewne przydałaby się nazwa… Myślę, że to dobra okazja do tego, żeby podkręcić narrację gospodarczą oraz przetrzeć szlaki na przyszłość. Krajowe lub międzynarodowe przetargi…?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 20:52
Krajowe lub międzynarodowe przetargi…?
Kwestie sprzętu wojskowego zapewniają bialeńskie firmy, za kasę Sił Zbrojnych RB - to mamy "w gratisie", w zamian za dzierżawę terenu pod bazę. Z transportem tego nie ma problemu... Leocja transportem morskim stoi.

Natomiast faktycznie można by narracyjnie stworzyć całą otoczkę budowy bazy, port wojenny, lotnisko, koszary, strzelnica, magazyny, budynki administracyjne. Może znajdzie się ktoś chętny do stworzenia narracyjnej firmy budowlanej?
Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 20:52
...zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych żołnierzy GPL oraz — być może — zapewnienie komunikacji zbiorowej (w linii nieprostej to już ok. 25 km i tyle samo minut samochodem) między Nowym Brzegiem a bazą, której zapewne przydałaby się nazwa…
Swego czasu pytałem o kwestię linii kolejowej... może do dobry pomysł? Coś takiego jak trójmiejskie SKM, na początek łączące Nowy Brzeg z portem lotniczym oraz bazą GPL (w końcu to też będzie poważny pracodawca, dla ludności). W tej materii akurat mógłbym coś ruszyć...

W samym Nowym Brzegu przydałoby się wybudować siedzibę dla żandarmerii czyli ten odpowiednik miejskiej komendy policji, tutaj Komenda Żandarmerii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 21:53
Natomiast faktycznie można by narracyjnie stworzyć całą otoczkę budowy bazy, port wojenny, lotnisko, koszary, strzelnica, magazyny, budynki administracyjne. Może znajdzie się ktoś chętny do stworzenia narracyjnej firmy budowlanej?
Tak sobie właśnie myślę… Abstrahując od tego, że nie mam pojęcia, ile realnie powinna trwać i kosztować budowa bazy (tak, żeby dokonać stosownych przeliczeń), nie musielibyśmy nawet zakładać, że całość inwestycji zostałaby zrealizowana przez jeden podmiot. Jedna firma (niekoniecznie leocka) może wybudować drogę (ba, nawet odcinek), inna może wybudować część — lub całość — bazy, jeszcze inna port i lotnisko. Kwestia, moim zdaniem, tego, żeby to ciekawie ująć i znaleźć dobry punkt równowagi między jednozdaniowymi komunikatami a specyfikacją, która okaże się niemożliwa do realizacji w praktyce.

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 21:53
Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 20:52
...zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych żołnierzy GPL oraz — być może — zapewnienie komunikacji zbiorowej (w linii nieprostej to już ok. 25 km i tyle samo minut samochodem) między Nowym Brzegiem a bazą, której zapewne przydałaby się nazwa…
Swego czasu pytałem o kwestię linii kolejowej... może do dobry pomysł? Coś takiego jak trójmiejskie SKM, na początek łączące Nowy Brzeg z portem lotniczym oraz bazą GPL (w końcu to też będzie poważny pracodawca, dla ludności). W tej materii akurat mógłbym coś ruszyć...
Miałem w tyle głowy naszą dyskusję o kolei, ale wydawało mi się (z podkreśleniem słowa „wydawało”), że liczba pracowników i żołnierzy będzie na tyle niewielka, że kolejka byłaby, z wszystkimi możliwymi zastrzeżeniami, nieopłacalna ekonomicznie. Dlatego, pisząc te słowa, myślałem o PKS-ie — choć, gdybym mógł wybierać, zawsze wybrałbym pociągi (naturalnie, z wagonami dla palących).

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 21:53
W samym Nowym Brzegu przydałoby się wybudować siedzibę dla żandarmerii czyli ten odpowiednik miejskiej komendy policji, tutaj Komenda Żandarmerii.
Bezapelacyjnie!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 22:20
Abstrahując od tego, że nie mam pojęcia, ile realnie powinna trwać i kosztować budowa bazy
Przede wszystkim czas w mikroświecie płynie inaczej... znacznie, znacznie szybciej - bo gdyby było inaczej to byśmy się zanudzili. Moim zdaniem czas budowy, tworzenia... czegokolwiek trwa w mikronacji tyle, ile potrzeba czasu na zrobienie i zilustrownie opisu.

Posłużyłbym się tutaj przykładem zarówno armii bialeńskiej, jak i np. rozwojem rozwojem techniki kosmicznej w RB. Przejście od pierwszych lotów kosmicznych, do stosunkowo zaawansowanych samolotów kosmicznych (ale bez przesady... takich "near future") zajęło mi trzy lata, przejście z armii "arabskiej" do nowoczesnej tez około 2-3 lat.

Ale budowa obiektu typu baza, to jednak tyle ile potrzeba na zrobienie kilku ładnych opisów budowy oraz stworzenie opisu i planu obiektu, wraz z ilustracjami. Można spokojnie założyć, że jeśli to powstanie w 2-3 tygodnie to nie ma "przegięcia". Bo czas w mikronacjach płynie o wiele szybciej jak w realu.
Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 22:20
Miałem w tyle głowy naszą dyskusję o kolei, ale wydawało mi się (z podkreśleniem słowa „wydawało”), że liczba pracowników i żołnierzy będzie na tyle niewielka, że kolejka byłaby, z wszystkimi możliwymi zastrzeżeniami, nieopłacalna ekonomicznie. Dlatego, pisząc te słowa, myślałem o PKS-ie — choć, gdybym mógł wybierać, zawsze wybrałbym pociągi (naturalnie, z wagonami dla palących).
Ja znowu miałem na myśli kolej jako inwestycję przyszłościową... przecież kiedyś na wyspie powstaną kolejne siedziby ludzkie. Zauważ, ze koleje podmiejskie, jako rozwiązania komunikacyjne sprawdzają się jeśli mają długość kilkudziesięciu kilometrów. Ale tworząc kolej od zera, to trzeba do czegoś zacząć...

Z innej beczki... linia kolejowa istnieje np. na wyspie Wight, która ma raptem niecałe 400 km2 (wiem bo ma tą linie z symulatorku kolei.. i w sumie pewnie na niej bym się oparł przy robieniu naszej).

A ekonomia? No cóż... GPL to ma być około 1000 ludzi, plus jakieś 200-300 żandarmerii, a do tego dochodzi zapewne ze 200-300 cywilnych pracowników. Czyli dzienni do pracy i z powrotem to kilkuset ludzi będzie z miasta dojeżdżać - uważasz, że autobusy są bardziej ekonomiczne? A port lotniczy? Przecież jesteśmy na wyspie - duża część komunikacji ze światem odbywać się będzie drogą lotniczą... siłą rzeczy.

Przecież ja nie proponuję budowanie jakiejś Union Pacyfic czy jakiś szybkich linii kolejowych, ale coś w tym stylu:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Tworzenie Gwardii Palatynatu Leocji - temat roboczy.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 23:07
Helwetyk Romański pisze:
18 kwie 2020, 22:20
Abstrahując od tego, że nie mam pojęcia, ile realnie powinna trwać i kosztować budowa bazy
Przede wszystkim czas w mikroświecie płynie inaczej... znacznie, znacznie szybciej - bo gdyby było inaczej to byśmy się zanudzili. Moim zdaniem czas budowy, tworzenia... czegokolwiek trwa w mikronacji tyle, ile potrzeba czasu na zrobienie i zilustrownie opisu.
Zgadzam się co do zasady, ale aż tak mocno bym nie zakrzywiał czasoprzestrzeni. Łatwo można sobie wyobrazić potężną inwestycję, do której opis (wystarczający na nasze potrzeby) powstanie w ciągu kilku godzin — na przykład, elektrownię jądrową, którą buduje się latami. Dobrym punktem wyjścia wydaje mi się reguła, zgodnie z którą jeden miesiąc w mikronacjach odpowiada jednemu realnemu rokowi — w przypadku budowy nowych obiektów, pod kątem wspomnianego braku nudy, można byłoby przyjąć nieco efektywniejszy przelicznik. Oczywiście, celem byłaby tutaj i spójność narracji, i atrakcyjność narracji jako taka.

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 23:07
Ale budowa obiektu typu baza, to jednak tyle ile potrzeba na zrobienie kilku ładnych opisów budowy oraz stworzenie opisu i planu obiektu, wraz z ilustracjami. Można spokojnie założyć, że jeśli to powstanie w 2-3 tygodnie to nie ma "przegięcia". Bo czas w mikronacjach płynie o wiele szybciej jak w realu.
Kilka tygodni byłoby, moim zdaniem, najzupełniej w porządku — bo i pozwala na spokojne podejście do tematu (przy założeniu, że nie ogłaszamy od razu rezultatu), i pozwala na konwencję budowy. Jego Ekscelencja [mention]Vilarte[/mention] podrzucił mi jako punkt odniesienia budowę domu kultury w teutońskim Srebrnym Rogu: prace trwały przez dwa miesiące, od 11 października do 15 grudnia 2019 roku. Wydaje mi się, że to zgrabne ramy czasowe.

Ronon Dex pisze:
18 kwie 2020, 23:07
Ja znowu miałem na myśli kolej jako inwestycję przyszłościową... przecież kiedyś na wyspie powstaną kolejne siedziby ludzkie. Zauważ, ze koleje podmiejskie, jako rozwiązania komunikacyjne sprawdzają się jeśli mają długość kilkudziesięciu kilometrów. Ale tworząc kolej od zera, to trzeba do czegoś zacząć... Z innej beczki... linia kolejowa istnieje np. na wyspie Wight, która ma raptem niecałe 400 km2 (wiem bo ma tą linie z symulatorku kolei.. i w sumie pewnie na niej bym się oparł przy robieniu naszej).
O, proszę! Być może zbyt mocno zasugerowałem się polskim podejściem do (likwidacji) linii kolejowych, bo ta wyspa wydaje się bardzo dobrym punktem odniesienia. Co prawda, jej populacja jest trzykrotnie wyższa od naszych obecnych okolic 50 000, ale właśnie — obecnych…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”