Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ametyst Faradobus pisze:
09 gru 2020, 15:53
Mam lepsze skojarzenie: https://en.wikipedia.org/wiki/Nebraska_Admiral
Genialne! Szkoda, że w kontekście Leocji przychodzi mi na myśl jedynie admirał Wojsk Kosmicznych…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Franklin Garamond »

Jako laik, który nie ma o temacie pojęcia, pozwolę sobie wyrazić opinię.

Jakakolwiek nie byłaby właściwa hierarchia dystynkcji, tak nie ulega wątpliwości, że komandor Harmon Rabb z major (później podpułkownik) Sarą MacKenzie* nie ma żadnych szans na żadnym polu. Dowodzi to zatem, że trzeba patrzeć na zagadnienie wielowymiarowo, a nie jedynie przez pryzmat utrwalonych wzorców. Warto też postawić sobie pytanie na ile wspomniane wzorce odpowiadają potrzebom leockiej marynarki, a na ile przez siłę własnych przyzwyczajeń stwierdzamy „jak to wigilia bez smażonego karpia?”, choć tak naprawdę ten karp ostatecznie kończy w occie, bo nikt go nie je. Na ile potrzeba przygotowywać aż 12 dań na wielkich półmiskach, gdy osób przy stole zasiądzie raptem 4-5? Może lepiej zjeść barszczyk lub zupkę rybną, coś na ciepło - pieczonego pstrąga, kilka pierogów, a potem kawałek makowca do kawki i wystarczy?


* dla nieznających https://pl.wikipedia.org/wiki/JAG_(serial_telewizyjny)
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ja jestem fanem rozbudowanego systemu stopni, bo wtedy zawsze jest szansa na dalszy awans. Nawet jeśli potrzebujecie tylko podpułkownika (z całym moim dużym szacunkiem do hierarchii SAL) to nie będzie złą rzeczą jeśli po jakimś czasie za zasługi awansujecie go na pułkownika, generała, a potem dodacie kolejne gwiazdki. Mnie by średnio motywowało działanie w strukturze, gdzie przejdę przez te 5 stopni oficerskiej i dalej jest już szklany sufit (zwłaszcza, że w mikronacjach nowy oficer ma statystycznie sto razy większe szanse na zostanie po jakimś czasie generałem). Każdy awans to taki pozytywny kop w tyłek.

Sułtan Brunei ma rangę pięciogwiazdkową, a jego najwyższy podwładny jest jednogwiazdkowym generałem. Nikomu to nie przeszkadza. Mamy tę przewagę nad światem realnym, że nie musimy martwić się o piniondze dla kolejnych generałów i admirałów.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
09 gru 2020, 16:19
Ametyst Faradobus pisze:
09 gru 2020, 15:53
Mam lepsze skojarzenie: https://en.wikipedia.org/wiki/Nebraska_Admiral
Genialne! Szkoda, że w kontekście Leocji przychodzi mi na myśl jedynie admirał Wojsk Kosmicznych…
I tutaj się zdziwić możesz... Bialenia dysponuje rozwijaną od lat (stopniowo, etapami i powoli) techniką kosmiczną (obecnie właśnie pod egidą armii... od niedawna to czwarty rodzaj sił zbrojnych, wcześniej był elementem Sił powietrznych), mogę się technologią podzielić, a nawet możemy gdzie zbudować niewielki kosmodrom, taki malutki - jedno stanowisko startowe rakiet i jakiś pas startowy. Z czasem możemy i do tego... oczywiście nie od razu, ale z czasem... czemu nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Ametyst Faradobus »

https://www.youtube.com/watch?v=njJr2nsqVG8
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
09 gru 2020, 18:27
Helwetyk Romański pisze:
09 gru 2020, 16:19
Ametyst Faradobus pisze:
09 gru 2020, 15:53
Mam lepsze skojarzenie: https://en.wikipedia.org/wiki/Nebraska_Admiral
Genialne! Szkoda, że w kontekście Leocji przychodzi mi na myśl jedynie admirał Wojsk Kosmicznych…
I tutaj się zdziwić możesz... Bialenia dysponuje rozwijaną od lat (stopniowo, etapami i powoli) techniką kosmiczną (obecnie właśnie pod egidą armii... od niedawna to czwarty rodzaj sił zbrojnych, wcześniej był elementem Sił powietrznych), mogę się technologią podzielić, a nawet możemy gdzie zbudować niewielki kosmodrom, taki malutki - jedno stanowisko startowe rakiet i jakiś pas startowy. Z czasem możemy i do tego... oczywiście nie od razu, ale z czasem... czemu nie?
Ależ — pamiętam o bialeńskim korpusie kosmicznym. Celowo jednak posłużyłem się przykładem, który w obecnych warunkach jest nieprawdopodobny. Oczywiście, po Twojej wypowiedzi, zacząłem się zastanawiać, czy to nieprawdopodobieństwo nie potrwałoby na tyle krótko (w wymiarze lat realnych, nie mikronacyjnych), że koncepcja z humorystycznej stanie się „realna”. I tak to jest, jak się wszyscy lokują na wyspach… żadnych żartów z czeskiej marynarki wojennej.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Ronon Dex »

Ametyst... i tak masz szczęście, że tutaj jest wyższa cywilizacja/kultura i się trochę hamujesz oraz nie obrzydzasz co drugiej dyskusji jakimiś tandetnymi YT filmikami z tymi obrzydliwymi kato-zbokami i innym "czarnym", zabobonnym tałatajstwem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Ronon Dex »

Ametyst Faradobus pisze:
09 gru 2020, 17:54
Ja jestem fanem rozbudowanego systemu stopni, bo wtedy zawsze jest szansa na dalszy awans. Nawet jeśli potrzebujecie tylko podpułkownika (z całym moim dużym szacunkiem do hierarchii SAL) to nie będzie złą rzeczą jeśli po jakimś czasie za zasługi awansujecie go na pułkownika, generała, a potem dodacie kolejne gwiazdki. Mnie by średnio motywowało działanie w strukturze, gdzie przejdę przez te 5 stopni oficerskiej i dalej jest już szklany sufit (zwłaszcza, że w mikronacjach nowy oficer ma statystycznie sto razy większe szanse na zostanie po jakimś czasie generałem). Każdy awans to taki pozytywny kop w tyłek.

Sułtan Brunei ma rangę pięciogwiazdkową, a jego najwyższy podwładny jest jednogwiazdkowym generałem. Nikomu to nie przeszkadza. Mamy tę przewagę nad światem realnym, że nie musimy martwić się o piniondze dla kolejnych generałów i admirałów.
Tyle, że Palatynat Leocji to ma w sumie całości GPL około 3000 ludzi, i to w sytuacji gdy do Żandarmerii zalicza się również służby ratownicze (pożarnicze i medyczne), straż leśna itp. To ile tych stopni generalskich? Tu nie chodzi o pieniądze, jak w realu - ale o śmieszność sytuacji. Akurat tutaj jak zauważam to "szefostwo" przywiązuje dużą wagę do detali i spójności narracji... czyli dwa stopnie admiralskie w przypadku gdy cały personel pływający to w planach około 300 ludzi. Na razie jedna jednostka mająca 40 osób załogi z możliwością jej zwiększenia o 75 ludzi do określonych misji (np może zabrać pluton piechoty morskiej), a w planie powiedzmy jeszcze ze 3 patrolowce, których załogi to będzie po około 30 ludzi.

Ja raczej proponuję, wyjść z założenia, że na obecna chwilę to jeden admirał to aż nadto... gdyby, kiedyś tam... flota Leocji się rozrosła do rozmiarów takich, które uzasadnią więcej niż jednego admirała to zawsze można system stopni rozbudować, zmiany systemów stopni nie są niczym dziwnym, ani w realu, ani w wirtualu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilhelm Mähnenwolf Stempel
Obywatel

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Wilhelm Mähnenwolf »

Tyle, że Palatynat Leocji to ma w sumie całości GPL około 3000 ludzi, i to w sytuacji gdy do Żandarmerii zalicza się również służby ratownicze (pożarnicze i medyczne), straż leśna itp. To ile tych stopni generalskich? Tu nie chodzi o pieniądze, jak w realu - ale o śmieszność sytuacji. Akurat tutaj jak zauważam to "szefostwo" przywiązuje dużą wagę do detali i spójności narracji... czyli dwa stopnie admiralskie w przypadku gdy cały personel pływający to w planach około 300 ludzi. Na razie jedna jednostka mająca 40 osób załogi z możliwością jej zwiększenia o 75 ludzi do określonych misji (np może zabrać pluton piechoty morskiej), a w planie powiedzmy jeszcze ze 3 patrolowce, których załogi to będzie po około 30 ludzi.

Ja raczej proponuję, wyjść z założenia, że na obecna chwilę to jeden admirał to aż nadto... gdyby, kiedyś tam... flota Leocji się rozrosła do rozmiarów takich, które uzasadnią więcej niż jednego admirała to zawsze można system stopni rozbudować, zmiany systemów stopni nie są niczym dziwnym, ani w realu, ani w wirtualu.
W obecnej sytuacji jeden admirał wystarczy, nawet nie wiem czy kontradmirał nie byłby złym rozwiązaniem. Z punktu widzenia jest odpowiednikiem generała brygady, więc albo kontradmirał albo admirał i jak już padło wyżej jest aż nad to.
(—) Wilhelm Mähnenwolf
Obywatel Palatynatu Leocji
Per Mare, Per Terram
Obywatel Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski-Lisewicz Stempel
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Lokalizacja: Białowieża

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Wybaczcie, że i ja (który się zbytnio nie znam na rzeczy) się wtrącę, ale prawdę mówiąc (chociaż pozostawienie jednego admirała uważam za właściwe), najwyższym stopniem w Marynarce Wojennej wcale nie musi być admirał. Analogicznie, jak dowódca Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej jest w randze pułkownika, a wyższych stopni tam nie ma. Dlatego tutaj równie dobrze mógłby to być komandor. Taka tylko sugestia, nie nalegam, tylko mi to przyszło do głowy. :)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Tworzenie systemu stopni, oznaczeń itp. - temat roboczy

Post autor: Ametyst Faradobus »

Kontradmirał albo wiceadmirał przy braku admirała byłby pewnym kuriozum (inb4 polska morska Straż Graniczna).
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”