Dzień dobry, cześć i czołem!

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się!
ODPOWIEDZ
Torgus Hosteen
Przybysz

Post autor: Torgus Hosteen »

Nie pytajcie skąd się wziąłem... No sam co nieco powiem - niektórzy z Was wiedzą kto zacz tu pisze, inni nie i w sumie... wolałbym, żeby większość danych pozostała poza Leocją. Jestem chyba już doświadczonym mikronautą, ale tutaj w pewnym sensie chciałbym rozpocząć wszystko od nowa; nie porzucając innych wcieleń mikronacyjnych, ale bez łączenia. Myślę, że po to Leocja w pewnym sensie powstała - nie tylko dla nowych, ale i jako "nowy start" dla starych.
Nie będę pisał czym się interesuję, bo chyba poszukam sobie po prostu czegoś. Z resztą mimowolnie już mnie jedno "coś" znalazło - na prośbę jednego Namiestników o "jakieś" informacje o środowisku morskim... przedstawiłem całkiem spory zarys tego zagadnienia. Jakoś tak wyszło. I być może pójdę w tę stronę, choć mam nadzieję, że nie tylko.

Tym niemniej cieszę się, że się tutaj znalazłem. Mam nadzieję na miłe powitanie i przyjęcie. No i że "coś" z tego mi tutaj wyjdzie.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Post autor: Franklin Garamond »

Witamy serdecznie na gościnnej, leockiej ziemi! 🎈
Wszyscy tu przybyliśmy w zasadzie szukając bezpiecznej przystani, nowego początku. Liczymy, że uda nam się spełnić oczekiwania i nadzieje w nas pokładane 🙂
Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Post autor: Helwetyk Romański »

Torgus Hosteen pisze:
29 sty 2020, 12:37
Myślę, że po to Leocja w pewnym sensie powstała — nie tylko dla nowych, ale i jako „nowy start” dla starych.
To prawda — ale powstała również jako nowy początek, i w pewnym sensie restart, dla samych mikronacji. Część naszej, mniej lub bardziej sprecyzowanej, idei przewodniej to eksperymentowanie z nowymi rozwiązaniami — zwłaszcza na odcinku społecznym (prole), politycznym (obywatelstwo będące swojego rodzaju odpowiednikiem pierwszego tytułu szlacheckiego), i instytucjonalnym. Na tyle, na ile to możliwe, chcemy odejść od założenia, że podstawą funkcjonowania państwa są przepisy — to, z kolei, jest wspomniany restart. Marzy nam się powrót do mikronacji, w których podstawą jest budowa świata, ponowny rozkwit inicjatyw, zabawa w dobrej atmosferze; dlatego właśnie nie rozpoczęliśmy od naboru na funkcje „polityczne” i szeroko rozumianego formowania organów władzy publicznej.

Torgus Hosteen pisze:
29 sty 2020, 12:37
Tym niemniej cieszę się, że się tutaj znalazłem.
Zapewniam, że uczucie jest wzajemne!
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Helwetyk Romański, ʟᴀɴ
Namiestnik Palatynatu Leocji, kawaler Rewelacyjnej Komandorii ORF
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat
Obywatel

Post autor: Apolinary Montserrat »

Witamy serdecznie w Leocji! 🙂
dr Apolinary Montserrat, LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk