Samoloty DL-35 dla ITL

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Obywatel

Samoloty DL-35 dla ITL

Post autor: Ronon Dex »

Rozpoczęcie działania Interoceanicznego Towarzystwa Lotniczego stawia przed nami konieczność podejmowania pierwszych decyzji dotyczących rodzaju działań oraz wyboru odpowiednich statków powietrznych. Ponieważ w okolicy działają już duże linie lotnicze jak Air Bialenia czy Stal-Hydro-Flot, to należało poszukać niszy na rynku lotniczym. Jedną z takich nisz na rynku usług lotniczych są szybkie przewozy pasażerów niewielkimi maszynami dyspozycyjnymi czy przewozy ważnych i pilnych przesyłek.

Samolotem, który idealnie nadaje się do takich przewozów jest produkowany przez Ronon Air Tech w Bialenii samolot dyspozycyjny RAT DL-35B i DL-35C (wcześniejsza odmiana DL-35A była eksploatowana jako D-4A w Bialeńskich Siłach Powietrznych jako samoloty VIP). Ten pierwszy służy do przewozu pasażerów, a ten drugi jest maszyną do szybkiego transportu towarów.
Obrazek
Jest to niewielki, dwusilnikowy samolot odrzutowy, zbudowany w układzie dolnopłata z silnikami umieszczonymi w gondolach po bokach kadłuba oraz pojedynczym usterzeniem pionowym z układzie "T". Samolot ma bardzo dobre osiągi oraz spory zasięg, umożliwiający na dotarcie do wielu miejsc w mikroświecie.

Dane samolotu DL-35A
Załoga: 2 osoby
Ilość miejsc pasażerskich: 6 do 8 (w zależności od zapotrzebowania - wersje VIP są 6-miejscowe)

Długość: 14.83 m
Rozpiętość skrzydeł: 12.04 m
Wysokość: 3.73 m

Masa własna: 4152 kg
Masa startowa max: 8165 kg

Napęd: 2 x silnik odrzutowy 16 kN.

Prędkość max: 872 km/h
Prędkość przelotowa ekonomiczna: 774 km/h
Pułap: 14000 m
Zasięg: 5300 km

Wraz z wyborem samolotu powstała potrzeba opracowania odpowiedniego i wyróżniającego nasze samoloty malowania. Wersje pasażerskie będą malowane trójkolorowo - wybór barw jest związany z międzynarodowością ITL... wybrane barwy pochodzą od flagi lenna Razorno czyli majątku współwłaściciela ITL Ronona Dex oraz są zaczerpnięte z flagi Palatynatu Leocji.
Obrazek
Kolorem wspólnym jest kolor czerwony, a więc to on został wybrany jako kolor główny samolotów pasażerskich/dyspozycyjnych ITL. Dodatkowymi kolorami jest niebieski oraz czarny lub zielony. Samoloty rejestrowane w Palatynacie Leocji będą miały czarny jako trzeci kolor, a rejestrowane w Republice Bialeńskiej kolor zielony.

Na chwilę obecną w przygotowaniu znajdują się trzy samoloty w odmianie DL-35B czyli pasażerskie. Dwa będą zarejestrowane w Palatynacie Leocji, a jeden w Republice Bialeńskiej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Charakterystycznym elementem, wyróżniającym samoloty ITL jest wizerunek czarnego smoka - identyczny, jak ten umieszczony w logo firmy.
Samoloty DL-35B w odmianie "leockiej"...
Obrazek

Obrazek

... oraz "bialeńskiej".

Obrazek
Odmienne malowanie będzie występowało na maszynach DL-35C służących szybkim przewozom przesyłek - w dziale ITL nazwanym "DRAK Przesyłki Ekspresowe" (DPE). Jest autorski pomysł Helwetyka Romańskiego - samolot w kolorze żółtym i czarnym, mający kojarzyć się z osą.
Obrazek

Obrazek
Po dopracowaniu kwestii graficznych samoloty zostają wpisane do rejestru statków powietrznych i otrzymają stosowne karty rejestracyjne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Samoloty DL-35 dla ITL

Post autor: Helwetyk Romański »

😍
(Tak, dzisiaj będę pisał w emoji).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Helwetyk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik Palatynatu Leocji
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH
ODPOWIEDZ