[XHS]Budowa.

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z posiadanymi ziemiami
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[XHS]Budowa.

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Francis D. Blackwood pisze:
20 lip 2021, 15:07
Samuel Radziwiłł pisze:
19 lip 2021, 20:30
Książe Radziwiłł zstanawia się głośno, czy jest w Leocji firma budowlana, która podjęła by się dalszej budowy Huty, czy może sam będzie zmuszony do znalezienia robotników i samemu poprowadzić dalsze prace?
Czcigodny Książe Blackwood Innovations w swoim szerokim wachlarzu usług, które świadczy posiada również usługi związane z budownictwem, remontami. Jeśli Książe jest zainteresowany to oczywiście czekam na odpowiedź.
Zainteresowany jestem, Szanowny Panie Blackwood. Ile to będzie kosztowało i jak długo to potrwa?
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Francis D. Blackwood
Obywatel

[XHS]Budowa.

Post autor: Francis D. Blackwood »

Wszystko co tyczy się okresu prac budowalnych zależy od tego na jakim poziome owe prace zostały pozostawione. Dlatego też proszę o informacje dotyczące stanu faktycznego budowy, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie mi określić oddanie obiektu.
Co do zapłaty to myślę, że uda nam się dojść do porozumienia. W tej chwili mam dostępne trzy dostępne brygady budowlane, geodetę oraz kilku inżynierów oraz ma się rozumieć sprzęt ciężki; koparki, spychacze, dźwigi, itd. Ilość pracowników, która będzie pracowała wynosi 155 ludzi.
Ilość pracowników skierowanych do prac budowlanych nad Hutą jest nieco okrojona z powodu otrzymania ziem i rozpoczęcia na nich prac budowlanych.
United We Stand, Divided We Fall !
Obrazek
Członek Klubu Senackiego Leones ex Leocji, Mąż Zaufania
Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[XHS]Budowa.

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Prace zatrzymały się na wykopaniu wielkiej dziury pod fundamenty samej huty i pod piec martenowski. Gotowe do wylewania fundamentów.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Francis D. Blackwood
Obywatel

[XHS]Budowa.

Post autor: Francis D. Blackwood »

Samuel Radziwiłł pisze:
21 lip 2021, 21:34
Prace zatrzymały się na wykopaniu wielkiej dziury pod fundamenty samej huty i pod piec martenowski. Gotowe do wylewania fundamentów.

Bardzo dziękuję za sprecyzowanie. Drogi Książe oczywiście Blackwood Innovations podejmie się zlecenia dokończenia budowy. Jeśli Książe pozwoli termin wejścia brygady budowlanej, a tym samym de facto, rozpoczęcia prac to zaproponuję 26.07.2021.
United We Stand, Divided We Fall !
Obrazek
Członek Klubu Senackiego Leones ex Leocji, Mąż Zaufania
Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[XHS]Budowa.

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Jak dla mnie, to Szanowny może wchodzić na budowę w oznaczonym dniu :) Z poprzednikiem ustaliłem kwotę 1 500 P, z czego 200 P wypłacono, czy kwota 1 300 P może być na pokrycie dalszych prac?
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Francis D. Blackwood
Obywatel

[XHS]Budowa.

Post autor: Francis D. Blackwood »

Samuel Radziwiłł pisze:
22 lip 2021, 20:18
Jak dla mnie, to Szanowny może wchodzić na budowę w oznaczonym dniu :) Z poprzednikiem ustaliłem kwotę 1 500 P, z czego 200 P wypłacono, czy kwota 1 300 P może być na pokrycie dalszych prac?
Dziękuję bardzo. Moi ludzie pojawią się w uzgodnionym terminie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to proponuję 1000. Oczywiście Jaśnie Panie koszta dotyczące surowców leżą w Pana gestii. Jeśli huta ruszy to jako przedstawiciel Blackwood Innovations chciałbym oczywiście korzystać z usług huty, liczę na początku na niewielki procent upustu.
Czy Książe jest zainteresowany takim podejściem?
United We Stand, Divided We Fall !
Obrazek
Członek Klubu Senackiego Leones ex Leocji, Mąż Zaufania
Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[XHS]Budowa.

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Francis D. Blackwood pisze:
22 lip 2021, 20:22
Samuel Radziwiłł pisze:
22 lip 2021, 20:18
Jak dla mnie, to Szanowny może wchodzić na budowę w oznaczonym dniu :) Z poprzednikiem ustaliłem kwotę 1 500 P, z czego 200 P wypłacono, czy kwota 1 300 P może być na pokrycie dalszych prac?
Dziękuję bardzo. Moi ludzie pojawią się w uzgodnionym terminie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to proponuję 1000. Oczywiście Jaśnie Panie koszta dotyczące surowców leżą w Pana gestii. Jeśli huta ruszy to jako przedstawiciel Blackwood Innovations chciałbym oczywiście korzystać z usług huty, liczę na początku na niewielki procent upustu.
Czy Książe jest zainteresowany takim podejściem?
Ależ oczywiście, Szanowny Blackwood. Współpraca może nam obu przyniesć korzyści.

Zrobię przelew części należności.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Francis D. Blackwood
Obywatel

[XHS]Budowa.

Post autor: Francis D. Blackwood »

W takim razie Książe naszą umowę możemy uznać za zawartą. Ja w tym czasie przygotuję pracowników jak i sprzęt.


Potwierdzam otzymanie przelewu.
United We Stand, Divided We Fall !
Obrazek
Członek Klubu Senackiego Leones ex Leocji, Mąż Zaufania
Obrazek
Awatar użytkownika
Francis D. Blackwood
Obywatel

[XHS]Budowa.

Post autor: Francis D. Blackwood »

Zgodnie z umową zawartą między Księciem Samuelem Radziwiłłem, a Blackwood Innovations dotyczącą dokończenia budowy Huty Stali pierwsze ciężarówki ruszyły wraz ze sprzętem budowlanym. Termin rozpoczęcia prac to 26.07.2021. Blackwood Innovations cechuje się tym, że swoim klientom stara się zapewnić jak najlepszy stadard świadczonych usług. Blackwood Innovations nie ma w planach żadnych opóźniej dlatego też już dziś konwój rusza.
Obrazek
United We Stand, Divided We Fall !
Obrazek
Członek Klubu Senackiego Leones ex Leocji, Mąż Zaufania
Obrazek
Awatar użytkownika
Francis D. Blackwood
Obywatel

[XHS]Budowa.

Post autor: Francis D. Blackwood »

Ostanie autokary oraz busy firmy Blackwood Innovations przybyły dziś nad ranem wraz z pracownikami na teren budowy. Zbliża się spokojne i miłe południe, to pierwsi pracownicy już od rana przygotowywali niezbędne narzędzia oraz sprzęt do wylania kolejnych warstw betonu.
Obrazek
Inżynierowie oraz wyscpecjalizowani pracownicy rozpoczęli sprawdzanie stanu przeprowadzanych wcześniej prac. Na szczęście poprawek jest nie wiele, a elementy zewnętrzne nie uszkodziły stanu jeszcze surowego budynku.
Obrazek
Po godzinie 10 ciężki sprzęt rozpoczął przygotowywanie wykopu kolejnych dziur, które będą zalana betonem, a całość sprawi, że za kilka tygodni zostaną zbudowane piece i inne pomieszczenia Nowej Huty.
Obrazek
Tam gdzie nie wymagane byłu poprawki, a prace pozostawiono w bardzo surowym stanie zaczęto montować zbrojenia. Inżynierowie i geodeci sprawdzają, czy obecna powierzchnia w pełni wystarcza aby pomieścić tak duży budynek jakim jest huta.
United We Stand, Divided We Fall !
Obrazek
Członek Klubu Senackiego Leones ex Leocji, Mąż Zaufania
Obrazek
Awatar użytkownika
Francis D. Blackwood
Obywatel

[XHS]Budowa.

Post autor: Francis D. Blackwood »

Minęły kolejne dni. Praca wre. Brygadziści poganiają ludzi, kierwcy ciężarówek czekają na rozładunek materiałów budowlanych. Słychać przekleństwa oraz muzykę z niewielkich przenośnych radyjek. Codzienność budowy to temat bardzo ciekawy. Można posłuchać dysput na wszelakie tematy, między innymi dotyczących spraw codziennych, a kończąc na polityce. Inżynierowie z wciśniętymi pod pachami planami przechadzają się od jednego do drugiego końca budowy.
Obrazek
Dziś po raz pierwszy budowę odwiedził elegancki jegomość. Wysłany przez samego Blackwooda miał na celu skontrolowanie postępów budowy. Elegancki sportowy samochód podjechał. A delegacja, która miała przywitać niezapowiedzianego gościa zebrała się pośpiesznie, w postaci kilku brygadzistów oraz inżynierów. Wszyscy stali w milczeniu czekając na rozwój sytuacji. Pośród nich stał kierownik budowy. Na początku, ze spuszczoną głową. Przypominał ucznia czekającego Gdy tylko drzwi od auta otworzyły na oścież mężczyzna pobladł, zmieszał się i ściągnał kask.
Kierownik budowy- Panie Dyrektorze co za nieoczekiwana wizyta.
Dyrektor- Może Pan sobie darować te uprzejmości Kierowniku. Jestem tutaj aby przypomnieć wam o planowanym zakończeniu budowy.
Kierownik budowy- Zapewniam Pana, Panie Dyrektorze pracujemy tak szybko jak tylko możemy.
Dyrektor-Być może znajdę nowe sposoby aby ich zmotywować.
Kierownik Budowy- Powtarzam, Nowa Huta zostanie zbudowana według planu.
Dyrektor- Pan Blackwood nie podziela Pańskiej optymistycznej wizji.
Kierownik Budowy- Ale wymaga niemożliwego...potrzebuję więcej pracowników.
Dyrektor- Będzie więc Pan miał okazję powiedzieć mu to osobiście.
Kierownik Budowy- P-prezes tu przyjedzie?
Dyrektor- Zgadza się Kierowniku, muszę dodać, że jest bardzo niezadowolony z braku widocznych efektów.
Kierownik Budowy- Podwojmy nasze wysiłki!
Dyrektor- Mam taką nadzieję Kierowniku. Prezes nie jest tak wyrozumiały jak ja.
Pogoda jest tym elementem, który potrafi pokrzyżować nawet największe plany budowlane. Na szczęście ostatnio pogoda nie płata figla, więc prace idą ciągle do przodu. Montowana jest kanalizacja, rozkładane są powoli wszystkie elementy wchodzące w skład elektryki.
Obrazek
Zaczęto przygotowania do budowy kolejnego pieca. Niektóre ściany już zaczynają powstawać i za kilka tygodni budynek zacznie przypominać szkielet pozbawiony wnętrzności.
Obrazek
United We Stand, Divided We Fall !
Obrazek
Członek Klubu Senackiego Leones ex Leocji, Mąż Zaufania
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemie w Leocji”