Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z posiadanymi przedsiębiorstwami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Ronon Dex »

Niedawno w toku przygotowań do zagospodarowanie mojej posiadłości na północy wyspy, zorientowałem się w pewnych potrzebach ludności oraz wymyśliłem sposób na ich zaspokojenie... postanowiłem zająć się sprowadzaniem i handlem sprzętem z demobilu. Po tym jak sam musiałem sprowadzać odpowiednie pojazdy i sprzęt aż z Bialenii. A skoro padł "biznesowy"pomysł to nie można zwlekać... i trzeba "kuć żelazo póki gorące".

W związku z tym postanowiłem uruchomić Przesiębiorstwo Handlowe Dexmobil, które zajmować się będzie sprowadzaniem pojazdów wojskowych z demobilu i różnistym sprzętem takiego pochodzenia, który może być przydatny przy zagospodarowaniu Naszej Wyspy.
Obrazek
Już wczoraj rozglądałem się za teren, który można szybko wynająć w tym celu... a zwlekać nie mogę, bo zamówiona pierwsza partia sprzętu już została załadowana na statek i zmierza w kierunku Leocji. Znalazłem coś na przedmieściach, co można szybko wynająć od przedsiębiorcy budowlanego stojącego na skraju bankructwa.

Facet chciał zostać potentatem budowlanym w Leocji, ale mu "nie wyszło"... Powodów nie znam. Może był z niego marny budowlaniec, a może marny biznesmen... a może jedno i drugie. W każdy razie podczas pierszej naszej rozmowy gość strasznie psioczył na jednego z przedstawicieli władzy, który nie godzi się na budowę domów "ze stali i szkła"... Nieszczęśnik w tym upatrywał przyczynę swojej klęski - jednak każdy życiowy nieudacznik ma swoje wymówki, zawsze to "zły świat" i "źli ludzie" są winni jego niepowodzeń. Zresztą to bez znaczenia... ma teren, który potrzebuję, warunki wynajmu są korzystne, a sam teren do wzięcia "od zaraz".

Udałem się tam więc zaraz po pracy w Dowództwie GPL.

Obrazek

Ten teren niegdyś był wykorzystywany przez tworzącą się Gwardię Palatynatu Leocji, składowano tam przybyły z Bialenii sprzęt i pojazdy. Po zorganizowaniu naszej kompanii zmechanizowanej i Żandarmerii Palatynatu Leocji stał się zbędny, gdyż jednostki przeniosły się do docelowych obiektów. Sprzedano go i powstawało tutaj zaplecze i planowany skład wspomnianej firmy budowlanej... jednak nic z tego nie wyszło...

Obrazek

... a jego właściciel szukał możliwości jego wynajęcia. W sumie pewnie by go i sprzedał, ale prawdę powiedziawszy teren "szału nie robi". PH Dexmobil docelowo planuje wybudowanie porządnej siedziby i magazynów, ale odkładam to do czasu gdy władze będą wynajmowały działki miejskie. Na razie powinno mi to wystarczyć.

Obrazek

Jest kilka obszernych magazynów, z dużymi wrotami, co pozwala na przechowywanie tam pojazdów z demobilu.

Obrazek

W sumie nie wyglądają źle, choć są nieco "zapuszczone". Dodatkowo po przeciwnej stronie placu (duży i przydatny do manewrowania sprzętem) postawiono kilka prefabrykowanych hangarów o lekkiej konstrukcji.

Obrazek

Są dość duże, a więc będzie można tam składować ciężki sprzęt i parkować duże pojazdy. Cały teren jest ogrodzony, a na jego części znajduje się kilka budynków... nic nadzwyczajnego - proste budownictwo spotykane na różnych obiektach koszarowych... nie wiem czy będę je wykorzystywał.

Obrazek

Ogólnie to wszystko robi wrażenie niezbyt imponujące i pewnie w ramach rozbudowy Nowego Brzegu z czasem nadaje się tylko do likwidacji i sensowniejszego zagospodarowania, ale na chwilę obecną mi to odpowiada... szczególnie, że czas mnie trochę goni bo sprzęt już płynie. Wynająłem...

Po załatwieniu tej sprawy, jeszcze przed wieczorem zdążyłem podjechać do pobliskiej wsi, by obejrzeć teren pod planowany niebawem "jarmark pojazdów" z demobilu.

Obrazek

Sama wieś niespecjalnie mnie zachwyciła, ale ma taką zaletę, ze dojechać do niej łatwo asfaltową szosą i jest niedaleko od Nowego Brzegu. Do tego niedaleko jest las i bezdroża, gdzie ewentualni potencjalnym zainteresowanym będzie można zaprezentować zalety oferowanego sprzętu.

Obrazek

Dogadałem się więc szybko z miejscowymi (rodzina wspomnianego wcześniej marynarza, który zamustrował się na jeden z moich statków, gdy moja BŻM zaczęła pływać do Nowego brzegu), chętnie sobie trochę dorobią, a mają spory kawałek nieużywanego na co dzień gruntu.

Obrazek

Spory plac (kiedyś hodowali tutaj chyba konie) świetnie się nada na miejsce prezentacji pojazdów z demobilu. Może i powinienem to zrobić z większym rozmachem... ale to może w przyszłości. Na razie trzeba jakoś zacząć, a to miejsce wydaje mi się całkiem niezłe.

Początek został zrobiony, jak przybędzie sprzęt to zobaczymy co z tego wyniknie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
15 gru 2020, 21:46
W każdy razie podczas pierwszej naszej rozmowy gość strasznie psioczył na jednego z przedstawicieli władzy, który nie godzi się na budowę domów "ze stali i szkła"...
O, jak wznoszę toast! 😄
Piękny opis.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Mähnenwolf Stempel
Obywatel

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Wilhelm Mähnenwolf »

Już zacieram ręce. Jestem bardzo zainteresowany asortymentem, który się pojawi w przyszłości. Może jakaś współpraca się z tego wywiąże między Korporacją Wolfstruppe a Dexmobile ;)
(—) Wilhelm Mähnenwolf
Obywatel Palatynatu Leocji
Per Mare, Per Terram
Obywatel Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Ronon Dex »

Wilhelm Mähnenwolf pisze:
15 gru 2020, 22:01
Już zacieram ręce. Jestem bardzo zainteresowany asortymentem, który się pojawi w przyszłości.
Mam nadzieję w najbliższą niedzielę (jak nic nie przeszkodzi) zrobić pierwszy "jarmark demobilu" i zaprezentować pierwszą część asortymentu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszko Gustolúpulo Stempel
Obywatel

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Zbyszko Gustolúpulo »

Świetnie prowadzisz narracje! Pochwalisz się co to za gra/symulator? ;)
emeryt i rencista,
Zbyszko Gustolúpulo
🏴‍☠️ Tropikańska Rewolucja 🏴‍☠️
⚽️ Tropikana Zlote Piaski ☀️
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Ronon Dex »

Zbyszko Gustolúpulo pisze:
15 gru 2020, 23:08
Pochwalisz się co to za gra/symulator? ;)
W sumie staroć straszna z 2009... stąd grafika już mocno "kanciasta" - Armed Assault II. No, ale przez lata jej świetności wyszły dodatki oficjalne oraz co ważniejsze cała masa modów (sprzęt, postacie, tereny) robionych przez graczy, co pozwala właśnie na tworzenie różnych scenek na potrzeby mikronacyjne. Kwestie lotnicze robię głównie w FSX... też ma przewagę nad nowym FS2020 (choć grafika już leciwa) właśnie ze względu na masę dodatków, nazbieranych przez lata. Do FSX to akurat sam tworzę malowania, bo nie jest potrzebne dedykowane oprogramowanie do ingerowania w pliki gry - wystarczy program graficzny i trochę cierpliwości. Natomiast sprawy kosmiczne w Orbiterze 2010... a parę innych kwestii w innych "simach" np. Train Simulator itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Co innego wiedzieć gdzie, a co innego "zainscenizować"! Chwała Dexowi! :)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Franklin Garamond »

Jak już będzie otwarte, to się z chęcią wyposażę w to i owo. Jednak jakość sprzętu i odzieży, chociaż z demobilu, jest o kilka klas wyżej od cywilnej, a cenowo sporo niżej. Moro na polowania mi się przyda, o ile uda mi się wyzbyć zapachu magazynu.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franklin Garamond pisze:
17 gru 2020, 0:41
Jak już będzie otwarte, to się z chęcią wyposażę w to i owo. Jednak jakość sprzętu i odzieży, chociaż z demobilu, jest o kilka klas wyżej od cywilnej, a cenowo sporo niżej. Moro na polowania mi się przyda, o ile uda mi się wyzbyć zapachu magazynu.
Dobre perfumy zabiją każdy zapach. ;) I przy okazji odstraszą zwierzynę. ;)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Przedsiębiorstwo handlowe DEXMOBIL

Post autor: Franklin Garamond »

Heinz-Werner Grüner pisze:
17 gru 2020, 11:57
Franklin Garamond pisze:
17 gru 2020, 0:41
Jak już będzie otwarte, to się z chęcią wyposażę w to i owo. Jednak jakość sprzętu i odzieży, chociaż z demobilu, jest o kilka klas wyżej od cywilnej, a cenowo sporo niżej. Moro na polowania mi się przyda, o ile uda mi się wyzbyć zapachu magazynu.
Dobre perfumy zabiją każdy zapach. ;) I przy okazji odstraszą zwierzynę. ;)
Tego byśmy akurat nie chcieli, a przynajmniej ja bym nie chciał 🙃
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedsiębiorstwa w Leocji”