Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z posiadanymi przedsiębiorstwami
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Ronon Dex »

Po pewnych rozmowach i wstępnych uzgodnieniach z Namiestnikem Romańskim postanowiłem utworzyć przedsiębiorstwo o nazwie INFRADEX.
Obrazek
Jest to firma, która będzie zajmowała się budową infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej na terenie Palatynatu Leocji. Na razie czekamy na uzgodnienia dotyczące potrzeb i możliwości dotyczących wspomnianych dziedzin, ale jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia działań.
Obrazek
Mamy możliwość budowy linii przesyłowych (różnych), stacji transformatorowych czy pełnej infrastruktury telekominikacyjnej, włącznie z dużymi "wieżami telewizyjnymi".
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
27 gru 2020, 13:52
Na razie czekamy na uzgodnienia dotyczące potrzeb i możliwości dotyczących wspomnianych dziedzin, ale jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia działań.
Myślę, że punktem wyjścia powinny być ustalenia co do typu elektrowni oraz budowa szkieletowej (jeżeli to poprawny termin…) sieci przesyłowej, do której będzie można podłączać poszczególne dzierżawy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Ronon Dex »

Dlatego czekam na informację na temat złóż surowców służących wytwarzaniu energii elektrycznej... co nie przeszkadza mi przygotowywać się do budowy odpowiedniej infrastruktury, która w sumie jest niezależna od tego z czego i jak będziemy wytwarzać energię elektryczną. Czy to będzie węgiel, ropa, gaz czy nawet elektrownia atomowa... infrastruktura dostarczająca energię będzie podobna.

Trzeba będzie zbudować stacje transformatorowe...

Obrazek

... oraz linie przesyłowe.

Obrazek

Obrazek

Na razie czekamy na ustalenia i rozwiązania problemu zasilania, ale INFRADEX jest gotowa zbudować infrastrukturę wg potrzeb, od linii wysokiego napięcia do elektryfikacji na poziomie niewielkich osad ludzkich na Wyspie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
27 gru 2020, 15:04
Dlatego czekam na informację na temat złóż surowców służących wytwarzaniu energii elektrycznej... co nie przeszkadza mi przygotowywać się do budowy odpowiedniej infrastruktury, która w sumie jest niezależna od tego z czego i jak będziemy wytwarzać energię elektryczną. Czy to będzie węgiel, ropa, gaz czy nawet elektrownia atomowa... infrastruktura dostarczająca energię będzie podobna.
Dokładnie — skądinąd, zawsze możemy niezbędne surowce energetyczne importować. Energetyka słoneczna i wiatrowa są ze swojej natury zbyt niestabilne, więc ze źródeł odnawialnych ewentualnie pozostaje geotermia (choć źródła podają, że na pewnej szwedzkiej wyspie sprawdza się średnio).

Na marginesie, bez agregatów przez dłuższy czas i tak się nie obędziemy. Mnie nieustająco kusi atom, ze wskazaniem na niewielkie reaktory [1] [2]
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Ametyst Faradobus »

Kiedy miałem sześć lat to wszedłem na taki słup i zawołałem mamę, aby zobaczyła jak fajnie, ale nie doceniła i miałem pszypau.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
27 gru 2020, 15:25
Dokładnie — skądinąd, zawsze możemy niezbędne surowce energetyczne importować. Energetyka słoneczna i wiatrowa są ze swojej natury zbyt niestabilne, więc ze źródeł odnawialnych ewentualnie pozostaje geotermia (choć źródła podają, że na pewnej szwedzkiej wyspie sprawdza się średnio).

Na marginesie, bez agregatów przez dłuższy czas i tak się nie obędziemy. Mnie nieustająco kusi atom, ze wskazaniem na niewielkie reaktory...
Osobiście optuję za wydobyciem z dna oceanu ropy i gazu... atom rzecz fajna, ale nasza wyspa niewielka, a ropa i tak potrzebna do wytwarzania paliwa dla pojazdów, a występujący "przy okazji" gaz ziemny jako w miarę czyste paliwo dla energetyki... w każdym razie lepsze niż węgiel lub ropa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
27 gru 2020, 16:34
Helwetyk Romański pisze:
27 gru 2020, 15:25
Na marginesie, bez agregatów przez dłuższy czas i tak się nie obędziemy. Mnie nieustająco kusi atom, ze wskazaniem na niewielkie reaktory...
Osobiście optuję za wydobyciem z dna oceanu ropy i gazu... atom rzecz fajna, ale nasza wyspa niewielka, a ropa i tak potrzebna do wytwarzania paliwa dla pojazdów, a występujący "przy okazji" gaz ziemny jako w miarę czyste paliwo dla energetyki... w każdym razie lepsze niż węgiel lub ropa.
Z powodu rozmiarów wyspy myślałem właśnie o niewielkich reaktorach (choć, dla jasności, w tym przypadku przeprowadziłem jedynie risercz ziemkiewiczowski ograniczający się do jednego artykułu na Wikipedii i paru artykułów na blogach popularnonaukowych, z którego wynikało, że takowe już zaczęły komercyjnie funkcjonować w Rosji). To zupełnie abstrahując od ropy, bo — tak jak piszesz — będą jej schodziły (mam nadzieję…) znaczne ilości i mam nadzieję, że jakąś uda się odkryć…

Z drugiej strony, elektrownia gazowa może być „ciekawsza” choćby z tego banalnego powodu, że wymaga stałych dostaw paliwa.

Z trzeciej strony, nie musimy się ograniczać do jednej elektrowni. ⚡
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
27 gru 2020, 16:49
Z drugiej strony, elektrownia gazowa może być „ciekawsza” choćby z tego banalnego powodu, że wymaga stałych dostaw paliwa.

Z trzeciej strony, nie musimy się ograniczać do jednej elektrowni. ⚡
Elektrownia atomowa też wymaga sporo zabiegów... to nie jest perpetuum mobile. Ale osobiście wolę gaz i ropę... mógłbym uruchomić w Leocji też gazowce i tankowce, jak w RB
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
27 gru 2020, 17:01
Elektrownia atomowa też wymaga sporo zabiegów... to nie jest perpetuum mobile. Ale osobiście wolę gaz i ropę... mógłbym uruchomić w Leocji też gazowce i tankowce, jak w RB
Wiadomo — tutaj pisałem o samych tylko uzupełnieniach paliwa (raz na półtora roku do dwóch lat, za Wujkiem Google). Symulacja już nawet samego reaktora byłaby delikatnym overkillem, zupełnie abstrahując od braku możliwości napisania kodu w jakimkolwiek poczytalnym czasie. 😉

Odnośnie do gazowców i tankowców — to nie puścilibyśmy gazu i ropy dnem…? (I znowu się rozpędzam, bo pomyślałem od razu o światłowodzie…).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Infradex - budowa infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej.

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
27 gru 2020, 17:16
Odnośnie do gazowców i tankowców — to nie puścilibyśmy gazu i ropy dnem…? (I znowu się rozpędzam, bo pomyślałem od razu o światłowodzie…).
A to zależy jak daleko na oceanie znajdziemy surowce.. jak w miarę blisko to rurociąg po dnie, jak dość daleko to statki... zresztą też zależne od głębokości dna itd.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedsiębiorstwa w Leocji”