[Ronino] Przybycie...

Opiekun: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Ronon Dex »

Władza nadała mi działkę... wybrałem sobie teren z mapy, trochę "w ciemno". Teren ładnie się zapowiada, wybrałem sobie na północy wyspy... z jednej strony morze, a z drugiej jezioro. Trzeba by go obejrzeć...

Dobrze, że sobota... wolny dzień. Zapakowałem więc na szybko trochę gratów do starego UVL-A (mała, terenowa ciężarówka z bialeńskiego demobilu) i udałem się na "rozpoznanie terenu". Dobrze, że samochód terenowy, bo dróg za bardzo poza okolicami Nowego Brzegu jeszcze nie ma... ot taki leśny trakt.

Obrazek

Obrazek

Po paru godzinach jazdy (no cóż na leśnych duktach nie da się rozwijać większych prędkości) dotarłem do celu. Polana niedaleko jeziora, bardzo ładne miejsce, w sam raz na nocleg. Jutro za dnia trzeba będzie obejść teren i rozplanować jego zagospodarowanie. Trzeba znaleźć miejsce na dom... to podstawa.

Obrazek

Na razie postanowiłem rozbić obóz...

Obrazek

Na dzisiejszą noc musi wystarczyć mały namiot i ognisko.

Obrazek

Piękna okolica... cicho, spokojnie i gwiazdy nad głową. Pełny relaks...

Otworzyłem flaszkę "rudej wódy na myszach", przegryzłem kiełbasą pieczoną nad ogniskiem i zacząłem tworzyć plan działania:

1. Trzeba sprowadzić tutaj trochę sprzętu, pojazdy i przede wszystkim jakiś porządny generator prądu. Przezucę to sobie do bialeńskiej bazy drogą lotniczą (w końcu jak Ametyst napisał ostatnio w RB... co oligarchia to oligarchia).

2. Trzeba sięgnąć do zasobów Ronon Shield... z 10 ludzi by się przydało do pilnowania terenu i do pomocy. Znajdzie się paru chętnych, w końcu ostatnio nie mają zbytnio roboty, pilnowanie Wyspy Suderland się zakończyło i siedzą w bazie znudzeni. Trzeba im zapewnić jakieś warunki do bytowania czyli prefabrykowany budynek się przewiezie samolotem transportowym z RS.

3. Mam barki desantowe z demobilu i łodzie patrolowe... wszak to moja prywatna firma, a więc trzeba ten sprzęt (po sztuce) tutaj sprowadzić, ale skoro moje statki z BŻM do Nowego Brzegu pływają regularnie, to można nieco zboczyć z trasy i wyładować to w bialeńskiej bazie wojskowej... przy okazji im inspekcję zrobię bo dawno tam nie byłem. Podnieść ciśnienie dowódcy bazy kontrolą nie zaszkodzi...


Zacząłem sobie robić spis sprzętu i pojazdów... ale mnie zmogło... w końcu jutro też jest dzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Helwetyk Romański »

Genialne wprowadzenie. Dołączam się do degustacji — za pomyślność! 🥃
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Ronon Dex »

Kolejny dzień na "działce"...

Wstałem rano i poszedłem nad jezioro.

Obrazek

Po powrocie szybkie śniadanie i trzeba zwijać obozowisko.

Obrazek

Plan na dzisiejszy dzień to znalezienie odpowiedniego miejsca na budowę domu, planem jest gdzieś na wybrzeżu morza. Powoli objechałem całą okolicę... szukając odpowiedniego miejsca na zaplanowanie swojej "hacjendy".

Obrazek

Obrazek

Szybko znalazłem odpowiednie miejsce... w końcu teren mi przyznany nie jest duży. Ładna polana, około 200 metrów od brzegu morza. Pustej przestrzeni jest dosyć, bym sobie postawił zarówno niewielki dom, jak i planowany warsztat rusznikarski.

Obrazek

Od strony morza jest mała zatoczka, gdzie będzie można przybić łodzią, a z czasem wybudować niewielką przystań.

Obrazek

Trzeba zaplanować co przetransportować na planowane miejsce budowy...

Przede wszystkim potrzebny jest generator prądu, a ponieważ szybko tutaj elektryfikacja nie dotrze (w końcu teren jest daleko od "leockiej cywilizacji"), to od razu trzeba przewidzieć duży i wydajny, by z czasem zasilić zarówno dom, jak i planowany warsztat. Na szczęście moja firma w Bialenii produkuje takowe na potrzeby wojska, a więc trzeba jeden tutaj dostarczyć.

Podobnie z pojazdami, bo będzie potrzeba zarówno autocysterna na paliwo, jak i jakiś ruchomy warsztat... przecież wszystko trzeba tutaj będzie przygotować na miejscu. Znowu jest dobra okazji bo Ronon Arms i współpracująca firma dostała zlecenie od Secesyjnej Republiki Westland na wyposażenie ich dywizji zmechanizowanej. Między innymi są tam pojazdu logistyczne, to się zdejmie warsztat, autocysternę i jakieś dodatkowy pojazd z linii produkcyjnej i przetransportuje do Leocji. Co prawda ciężarówki terenowe typu UVM-3-66 nie grzeszą nowoczesnością, ale dobrze sobie radzą w terenie i opierają się na prostocie konstrukcji. To będzie tutaj zaleta, bo do Nowego Brzegu daleko czyli o warsztat samochodowy "w okolicy" raczej trudno. W Razornie mam zresztą parę pojazdów w tym jeden taki samochód... zresztą UVM-N (z dawnego kontraktu dla NUPIA) też by się sprawdził.

Nie będę mógł tutaj siedzieć cały czas, to trzeba na stałe zainstalować ludzi z Agencji Ochrony i Usług Militarnych Ronon Shied i zorganizować im jakieś lokum oraz pojazdy (te się weźmie "z firmy"). Na razie prefabrykowany barak, ale docelowo trzeba wybudować dla ochroniarzy jakiś domek, gdzie będą mogli zamieszkać na stałe wraz z rodzinami, zresztą na podobnej zasadzie trzeba zatrudnić kilku pracowników jako kierowców i do utrzymania terenu oraz do pracy w warsztacie. Czyli w pobliżu musi powstać dla nich jakiś dom... dopisuję jako kolejną inwestycję.

Do komunikacji sprowadzi się barkę desantową... najpierw posłuży do przewiezienia tutaj pojazdów i sprzętu (trzeba to będzie przeładować w bialeńskiej bazie, bo ze zwykłego statku to się nie rozładuje "na plaży", a potem jednostka posłuży jako prom do komunikacji z wyspą na północy. To kilkanaście kilometrów, a więc w zupełności się sprawdzi doraźnie takie rozwiązanie. Takich barek mam sporo, pozostały po działaniach na Wyspie Suderland... Wpisuje do planu sprzętowego, można zresztą ze dwie przysłać. Dodatkowo jakaś łódź patrolowa dla ochroniarzy, albo od razu dwie... Przeciez i tak trzeba trzeba zaproponować takowy sprzęt dla Żandarmerii, to będą "dwie pieczenie na jednym ogniu", bo się od razu zrobi prezentację.

Dobrze, że mamy "technikę", a więc telefon satelitarny i niech już "moi ludzie" w Razornie działają, niech przygotowują i transportują sprzęt do bialeńskiej bazy, a stamtąd na miejsce przeznaczenia.

Obrazek

Obrazek

Dyspozycje wydane... czas wracać do Nowego Brzegu, weekend się kończy czas wracać do pracy.

W drodze powrotnej napotkałem patrol Żandarmerii Palatynatu... nie byli uprzedzeni o mojej tutaj bytności to się zainteresowali co to za ciężarówka kręci się po pustej okolicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze wiedzieć, że Żandarmeria czuwa i jest czujna. 😉

Przed wieczorem dotarłem do przedmieść Nowego Brzegu... koniec wycieczki.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Ametyst Faradobus »

Zainspirowałeś. Jutro kopnę się posiąść moją posiadłość.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Ronon Dex »

Co prawda wycieczkę na swoją ziemię musiałem wczoraj zakończyć (do pracy trza było wracać), ale... dyspozycje zostały wydane.

Za pomocą dwóch samolotów transportowych C-17 należących do mojej Agencji Ochrony i Usług Militarnych "Ronon Shield" przetransportowano mi najbardziej potrzebny sprzęt. Maszyny wylądowały w bialeńskiej bazie lotniczo-morskiej na północy Leocji.
Obrazek
C-17 w barwach Ronon Shield.
Dwa samoloty przywiozły kilka samochodów, głównie ciężarowych UVM-3-66 oraz pojazdy przewidziane dla kilkuosobowej ochrony posiadłości oprócz tego duży agregat prądotwórczy i trochę zaopatrzenia technicznego...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęte z linii montażowej w LisTruck (m. Pasat, Lenno Lisendorff, Półwysep Lisewski - "spółka-córka" Zakładów Zbrojeniowych Ronon Arms) wojskowe ciężarówki kazałem przemalować na jakieś cywilne kolory... ale czemu machnęli je w większości na czerwono? Doprawdy nie wiem... podejrzewam, że to "efekt uboczny" wytwarzania jakiś pojazdów pożarniczych, a kolejny "machnęli" na policyjny-niebieski. No cóż... ludzie nawykli do produkcji wojskowej mają chyba słabą inwencję jeśli chodzi o kwestie cywilne. 😉

Swoją drogą to trochę dziwne, że takich pojazdów nie mogłem nabyć w Palatynacie Leocji... że trzeba je było ciągnąć z Bialenii. Jako mikronacyjny przemysłowiec i biznesmen wyczuwam w tej materii lukę. Trzeba pomyśleć nad otwarciem w Nowym Brzegu jakiego punktu sprzedaży pojazdów tego typu. W końcu dróg w Leocji jak na lekarstwo, większość to leśne drogi, nieutwardzone i wyboiste - samochody terenowe, wszelakiej maści - takie o militarnych korzeniach, powinny się nieźle sprzedawać. Czas o takim biznesie pomyśleć... handel sprzętem z demobilu oraz pojazdami terenowymi wywodzącymi się z wojskowych - powinno się sprawdzić. No i pewnie może być kolejną ciekawą inicjatywą w Palatynacie Leocji - może nawet jakieś targi demobilu urządzę niebawem?

Obecnie czekam na dostawę reszty sprzętu droga morską, statki Bialeńskiej Żeglugi Morskiej, typu M100 pływające regularnie do Nowego Brzegu mają mi to w tygodniu "podrzucić". Przede wszystkim czekam na dwie barki desantowe, które mają przewieźć sprzęt z bialeńskiej bazy na moją "działkę", a potem służyć jako promy (do komunikacji pomiędzy wyspami) i resztę sprzętu pływającego oraz całe zaopatrzenie i resztę sprzętu technicznego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ściągnąłbyś mi po znajomości agregat do prądu?

A z takich usług sam bym skorzystał, bo i sam siebie w tej luce widzę. Trochę jeszcze minie zanim ta moja rudera zostanie doprowadzona do porządku.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Ronon Dex »

Ametyst Faradobus pisze:
14 gru 2020, 21:50
Ściągnąłbyś mi po znajomości agregat do prądu?
Taki mniejszy czy taki duży na przyczepie? jak taki duży to po znajomości holownik-autocysternę dorzucę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
14 gru 2020, 21:47
Trzeba pomyśleć nad otwarciem w Nowym Brzegu jakiego punktu sprzedaży pojazdów tego typu. W końcu dróg w Leocji jak na lekarstwo, większość to leśne drogi, nieutwardzone i wyboiste - samochody terenowe, wszelakiej maści - takie o militarnych korzeniach, powinny się nieźle sprzedawać.
O, tak… Ale i będziemy potrzebowali wiele sprzętu do efektywnego wykarczowania lasów… 🪓

Ronon Dex pisze:
14 gru 2020, 21:51
Ametyst Faradobus pisze:
14 gru 2020, 21:50
Ściągnąłbyś mi po znajomości agregat do prądu?
Taki mniejszy czy taki duży na przyczepie?
…i pierwszej elektrowni. Moglibyśmy pójść w kierunku wiatraków, ale czy chcemy?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Chyba nie będę innowacyjny jak napiszę, że posty Znamienitego Dexa są w tym temacie "nutką" inspiracji.

Swoją drogą, całkiem realny wygląd. ;)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Ronino] Przybycie...

Post autor: Helwetyk Romański »

Heinz-Werner Grüner pisze:
14 gru 2020, 21:59
Chyba nie będę innowacyjny jak napiszę, że posty Znamienitego Dexa są w tym temacie "nutką" inspiracji.
Moim skromnym zdaniem, zbyt subtelny. 😉 Chciałbym, aby na odcinku Nowego Brzegu moja narracja była choć w ćwierci tak dobra (ale nie będzie).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ronino i Sokolnica”