RMAW - temat ogólny

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacyjnym sportem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

RMAW - temat ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Heinz-Werner Grüner pisze:
29 sty 2024, 10:14
BTW. Ten cały ChatGPT to jest darmowy? Jeszcze nigdy tego na oczy nie widziałem...
W niższej wersji, tak. Trzeba się tylko zarejestrować.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

RMAW - temat ogólny

Post autor: Franklin Garamond »

Helwetyk Romański pisze:
29 sty 2024, 10:18
Heinz-Werner Grüner pisze:
29 sty 2024, 10:14
BTW. Ten cały ChatGPT to jest darmowy? Jeszcze nigdy tego na oczy nie widziałem...
W niższej wersji, tak. Trzeba się tylko zarejestrować.
Jeśli coś jest za darmo...
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

RMAW - temat ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
29 sty 2024, 10:30
Helwetyk Romański pisze:
29 sty 2024, 10:18
Heinz-Werner Grüner pisze:
29 sty 2024, 10:14
BTW. Ten cały ChatGPT to jest darmowy? Jeszcze nigdy tego na oczy nie widziałem...
W niższej wersji, tak. Trzeba się tylko zarejestrować.
Jeśli coś jest za darmo...
Mogę z tym żyć.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

RMAW - temat ogólny

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Helwetyk Romański pisze:
29 sty 2024, 10:11
Heinz-Werner Grüner pisze:
29 sty 2024, 10:08
Nawet ChatGPT pisze " prawdopodobnie wydałbym decyzję", ale to nie AI podejmowało decyzje tylko osoba fizyczna. Samo AI miało 4 punkty interpretacji. Ja miałem z 10. :)
Pociągnąłem temat dalej zgodnie z moją najlepszą interpretacją stanu faktycznego:
Helwetyk pisze: Przepis jest sformułowany rygorystycznie, a niewstawienie obrazka miało wpływ na przebieg zawodów — lokaty uzyskane przez pozostałych uczestników.
ChatGPT pisze: W takim przypadku, pomimo intencji uczestnika i błędu wynikającego z literówki, trzeba uwzględnić rygorystyczną formułę przepisu oraz jego wpływ na przebieg zawodów, zwłaszcza na ocenę osiągnięć pozostałych uczestników.

Biorąc pod uwagę, że przepis jest sformułowany rygorystycznie i niewstawienie obrazka miało istotny wpływ na lokaty uzyskane przez pozostałych uczestników, musiałbym zastosować przepis zgodnie z jego brzmieniem. W takiej sytuacji, niestety, zasada nie zostałaby uznana za wykorzystaną, nawet jeśli intencja uczestnika była dobra.

Jest to trudna decyzja, ale konsekwentne stosowanie przepisów regulaminowych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia uczciwości i równości w zawodach. Jednakże, warto również podkreślić konieczność jasnego sformułowania przyszłych przepisów, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

(A jeszcze dekadę temu żartowaliśmy, że można zastąpić nieaktywnego księcia Sarmacji skryptem…).
Należy uwzględnić mu, że poprzednie takie przypadki były nie uznawane. (Rajd Muratyki)
GPT odpowiada na tylko, na ile mu zasugeruje pytanie oraz bazuje na poprzednich rozmowach z pytającym. Tak więc dwie osoby, mogą dostać różna odpowiedź.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

RMAW - temat ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
29 sty 2024, 12:02
GPT odpowiada na tylko, na ile mu zasugeruje pytanie oraz bazuje na poprzednich rozmowach z pytającym. Tak więc dwie osoby, mogą dostać różna odpowiedź.
Wiadomo, dlatego to tylko akademicka zabawa (przy czym nie jestem pewny, czy czat bazuje na poprzednich rozmowach, czy wyłącznie na treści aktualnej rozmowy). Wyobrażam sobie jednak — naturalnie, pozostając w tej konwencji — scenariusz, w którym „strony” uprzednio uzgadniają treść pytania zadanego Elektronicznej Wyroczni, jednocześnie zgadzając się na jej rozstrzygnięcie.

Są też, naturalnie, inne — również mniej lub bardziej poważne — alternatywy: zdanie się na rzut kością, ordalia (strony sporu uczestniczą w specjalnym odcinku), doraźna „ława przysięgłych” złożona z trzech wylosowanych uczestników, którzy nie są członkami zespołów ani reprezentacji narodowych stron sporów, oraz których wynik w klasyfikacji nie zależy od rozstrzygnięcia…

Jeżeli już jednak odpiąłem wrotki, to, ponownie je zapinając:
Heinz-Werner Grüner pisze:Na przyszłość postaram się przygotować krótkie wytyczne odnośnie mojej interpretacji wprowadzania ikonek na forum i przekazać osobiście każdemu startującemu kierowcy.

W świetle powyższego komunikatu Ojca Organizatora wydaje mi się, że dla rozwiązania tego akurat przypadku wystarczyłby jeden z dwóch komunikatów dla dwóch ostatnich rajdów sezonu — w Sarmacji i Austro-Węgrzech (obydwa fora to silniki phpBB):
  1. Niezamieszczenie ikony w formie grafiki lub zamieszczenie ikony z jakimkolwiek, choćby najdrobniejszym błędem (np. zła licencja), nie będzie uznawane.
  2. Uznawane będzie niezamieszczenie ikony w formie grafiki lub zamieszczenie ikony z błędem, jeżeli intencje uczestnika nie będą budziły najmniejszych wątpliwości interpretacyjnych (np. literówka, odsyłacz do obrazka zamiast wrzucenia grafiki, użycie słowa „tankowanie” czy „licencja”, wrzucenie złej licencji* etc.).
Przy czym: oddzieliłbym poprzednie rajdy grubą kreską. W bazie danych mamy 151 historycznych odcinków. Najgorszemu wrogowi nie życzyłbym ich przeglądu.

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
* Na marginesie, system liczący w ogóle nie wymaga wskazywania poprawnych licencji. Te dane znajdują się już w bazie danych. Wystarczyłaby w zupełności „licencja” bez dookreślania.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Przybysz

RMAW - temat ogólny

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Helwetyk Romański pisze:
29 sty 2024, 12:35
Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
29 sty 2024, 12:02
GPT odpowiada na tylko, na ile mu zasugeruje pytanie oraz bazuje na poprzednich rozmowach z pytającym. Tak więc dwie osoby, mogą dostać różna odpowiedź.
Wiadomo, dlatego to tylko akademicka zabawa (przy czym nie jestem pewny, czy czat bazuje na poprzednich rozmowach, czy wyłącznie na treści aktualnej rozmowy). Wyobrażam sobie jednak — naturalnie, pozostając w tej konwencji — scenariusz, w którym „strony” uprzednio uzgadniają treść pytania zadanego Elektronicznej Wyroczni, jednocześnie zgadzając się na jej rozstrzygnięcie.

Są też, naturalnie, inne — również mniej lub bardziej poważne — alternatywy: zdanie się na rzut kością, ordalia (strony sporu uczestniczą w specjalnym odcinku), doraźna „ława przysięgłych” złożona z trzech wylosowanych uczestników, którzy nie są członkami zespołów ani reprezentacji narodowych stron sporów, oraz których wynik w klasyfikacji nie zależy od rozstrzygnięcia…

Jeżeli już jednak odpiąłem wrotki, to, ponownie je zapinając:
Heinz-Werner Grüner pisze:Na przyszłość postaram się przygotować krótkie wytyczne odnośnie mojej interpretacji wprowadzania ikonek na forum i przekazać osobiście każdemu startującemu kierowcy.

W świetle powyższego komunikatu Ojca Organizatora wydaje mi się, że dla rozwiązania tego akurat przypadku wystarczyłby jeden z dwóch komunikatów dla dwóch ostatnich rajdów sezonu — w Sarmacji i Austro-Węgrzech (obydwa fora to silniki phpBB):
  1. Niezamieszczenie ikony w formie grafiki lub zamieszczenie ikony z jakimkolwiek, choćby najdrobniejszym błędem (np. zła licencja), nie będzie uznawane.
  2. Uznawane będzie niezamieszczenie ikony w formie grafiki lub zamieszczenie ikony z błędem, jeżeli intencje uczestnika nie będą budziły najmniejszych wątpliwości interpretacyjnych (np. literówka, odsyłacz do obrazka zamiast wrzucenia grafiki, użycie słowa „tankowanie” czy „licencja”, wrzucenie złej licencji* etc.).
Przy czym: oddzieliłbym poprzednie rajdy grubą kreską. W bazie danych mamy 151 historycznych odcinków. Najgorszemu wrogowi nie życzyłbym ich przeglądu.

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
* Na marginesie, system liczący w ogóle nie wymaga wskazywania poprawnych licencji. Te dane znajdują się już w bazie danych. Wystarczyłaby w zupełności „licencja” bez dookreślania.
Jeśli chodzi o rajd w Sarmacji, to na pewno będzie trzeba uważać i odpowiednio zareagować, aby już nie bawić się w protesty i jakieś dramy. Z pewnością jak zaraz będziemy ogarniać organizację, to obgada się dokładnie tą kwestię. Ja bym raczej poszła bardziej na luz i w tą drugą propozycję. Na te dwa ostatnie rajdy trzeba uważać po prostu, aby ponownie to wszystko się nie powtórzyło, bo trochę to zniechęca. A po sezonie trzeba przysiąść do rozmów i wprowadzić pewne zmiany, bo tego teraz i tak nie zrobimy.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Za dużo chyba polityki w tym wszystkim. Dajcie ochłonąć.

Helwetyk Romański pisze:
29 sty 2024, 12:35
Przy czym: oddzieliłbym poprzednie rajdy grubą kreską. W bazie danych mamy 151 historycznych odcinków. Najgorszemu wrogowi nie życzyłbym ich przeglądu.
Zastanawiałem się czy nie dodawać wszystkich by baza była pełna... ale czy to by coś zmieniło, dałoby się coś wyciągnąć, jakieś stasty etc? *
*Tu po myśli pojeba. :D
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

RMAW - temat ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Heinz-Werner Grüner pisze:
29 sty 2024, 21:36
Zastanawiałem się czy nie dodawać wszystkich by baza była pełna... ale czy to by coś zmieniło, dałoby się coś wyciągnąć, jakieś stasty etc?
Gdyby stworzyć dodatkową bazę danych uczestników (taką stałą, bo personalia mogły ulegać zmianom) i spiąć ją z bazami uczestników tworzonych co rajd, to pewnie… Ale z całego serca, nie polecam.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No i stało się! Rajd Szarotki przechodzi do historii. Fascynujące to było wydarzenie i myślę, że wyścig spodobał się wielu, a w pamięci na pewno zostaną mechanicy i drogi przełajowe. Trochę odskoczni od standardowej jazdy na pewno rozbudziło zamiłowanie do ścigania. Szczególnie mniej doświadczeni kierowcy mieli sposobność poznać coś nowego. Cieszę się, że pomysł przypadł do gustu.

Chciałbym wszystkim podziękować za udział i jednocześnie przekazać informację o nagrodach pienieżnych. Te znajdziecie jeszcze dzisiaj na swoich kontach. Dostanie je każdy, kto ukończył rajd. Tymczasem wypada podsumować klasyfikacje generalne kierowców i zespołów.


Klasyfikacja Generalna Kierowców - Sezon V

Obrazek




Klasyfikacja Generalna Konstruktorów - Sezon V

Obrazek
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek


Nadszedł i moment rozdawnictwa, a więc po kolei:

- Okolicznościowe medale
Rozporządzeniem Oberhaupta nr 107/1924 nadano pamiątkowe odznaczenia z dwóch kruszców. Sami sprawdźcie!

- Nagroda pieniężna w MBP
Jak przed miesiącem w Muratyce, w związku z olbrzymim zainteresowaniem sponsorów nagrody finansowe otrzymał każdy kierowca, który przekroczył linię mety. Nie sposób tu wszystkich wymienić, ale sprawdźcie sami, że stan waszego konta uległ poprawie.
(Nagroda Andrzeja Fryderyka trafiła, jak poprzednio na konto Izabeli Trotylskiej.
(W wyniku złego zaksięgowania, niektórzy kierowcy otrzymali pieniądze z mojego edelwajskiejgo konta prywatnego. Proszę mi jednak wierzyć, że oszustw żadnych nie było. W razie czego przedstawię bilingi :) )


Obrazek


- A jak już jest chwilka, a nie chcę już powielać miliardowy raz w tym miesiącu postów to zachecam do udziału w Mistrzostwach Kotliny w Narciarstwie Alpejskim. Już w czwartek zaczniemy zawody w Glänzbergu, kończąc tym samym zmagania w zimowym anturażu zjazdowym. Serdecznie zapraszam pod ten link, by zapoznać się z zawodami.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

RMAW - temat ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

"ŚLADAMI SARMACKICH ZAMKÓW"
Tik tak, zegar skazuje, że czas rozpocząć odliczanie do kolejnego rajdu! Tym razem kierowcy będą zmagać się z trasami wyznaczonymi w granicach Księstwa Sarmacji. Dodatkową atrakcją będzie podróż "szlakiem zamkowym", także będzie coś miłego dla fanów sportu i historii. Miejcie się na baczności, niedługo startujemy. Zapraszamy już 16 lutego na prolog po angemonckich ulicach, by dotrzeć dwa dni później do mety w Koronowie. Myśle, że nie trzeba już nikogo zapraszać, wiecie co i jak!

Kierowcy meldować o udziale, sponsorzy o datkach - mamy mało czasu. :)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w Leocji”