Nr 01 - 2. To jest czas na nowe życie... w Leocji!

Agencja prasowa Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Nr 01 - 2. To jest czas na nowe życie... w Leocji!

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek
[artykul]
Nr I - XI 2019 | 4
Obrazek

To jest czas na nowe życie...
w Leocji!


We wstępie do pierwszego wydania Głosu Leocji stwierdziłem, że nadchodzą ciekawe czasy, że przed nami nowe państwo i nowa jakość. To nie są ani puste słowa ani też reklamowe slogany.

Wielu z nas działa w mikronacjach od wielu miesięcy, a wielu działa od lat. To co nas łączy to wspólny cel, chęć wymiany poglądów, dzielenia się umiejętnościami, ale również potrzeba miłego spędzania wolnego czasu. To oczywiście cechy miejsca idealnego, a o takie coraz trudniej. Wiele mikronacji boryka się z problemem zmęczenia, ogólnego znużenia oraz blokowania inicjatyw przez zasiedziałych obywateli na stanowiskach lub tych zasłużonych dla państwa.

Kiedy robi się duszno...
Trzeba tutaj rozróżnić dwa przypadki - trudność w wejściu i trudność w pozostaniu. Po pierwsze czymś innym są trudności w zaklimatyzowaniu się a czymś zupełnie innym jest doświadczanie niechęci i krytyki. Każdy kto przybywa do wirtualnego państwa w pierwszym momencie czuje się zagubiony i zaczyna zadawać sobie pytanie czy to jest rozrywka dla niego. Przezwyciężenie tych odczuć, postawienie pierwszych kroków, obserwacja społeczności i udział w jej życiu przez kilkanaście dni pozwala ocenić sytuację. Pierwsze kroki i działania mogą spotkać się z informacją zwrotną, że coś można zrobić inaczej, że tutejsze zwyczaje są trochę inne, ale zawsze jest to szczera chęć pomocy, niepodszyta złośliwościami i arogancją. Trzeba zrobić pauzę i zastanowić się jak przekonać społeczność do swoich racji, a przede wszystkim wytłumaczyć to co chcemy osiągnąć.

Obrazek

Zarówno osoby zaczynające swoją przygodę z mikronacjami, jak również te, które posiadają już obywatelstwo konkretnego państwa, może łączyć ta druga kwestia, czyli doświadczenie hejtu. Tłumaczenie tego słowa w dzisiejszych czasach nie jest chyba potrzebne, wystarczy stwierdzić, że jest to zachowanie przejawiające nieuzasadnioną złość, złośliwość, wrogość czy nawet nienawiść wobec kogoś lub jako zachowanie uogólnione jest krytyką wszystkiego dla podbudowania własnego ego. Zazwyczaj potrafimy rozpoznać hejt od razu i to właśnie to rozpoznanie powinno być czerwoną lampką.

Przybyszu, możesz stwierdzić, że to rozważania czysto teoretyczne, że wystarczy raz czy dwa odpowiednio odpowiedzieć i uwolnić się od hejtu, a krytyki wszystkiego po prostu nie zauważać. To bardzo przydatna umiejętność, ale nie każdy potrafi wykształcić w sobie mechanizm obronny. Wielu ludzi przyjmuje taką nieuzasadnioną krytykę jak informację zwrotną, że jest ze mną coś nie tak, że jakieś moje zachowania są niewłaściwe i trzeba je zmienić, ale to ślepa uliczka.
Moje poprzednie wirtualne życie wyczerpało swoją formułę. Kilkanaście miesięcy poświęciłem na budowanie postaci, począwszy od wizerunku, przez osobowość, wykształcenie, przeszłość, tradycje domu, rodzinny biznes. To wszystko przyniosło mi ogromną satysfakcję i radość, było wyjątkowym sposobem spędzania wolnego czasu, ale... No właśnie od początku zderzałem się z brakiem entuzjazmu, z owym zmęczeniem i znużeniem wielu decyzyjnych osób.

Nowy początek na horyzoncie
Zaproszenie do Palatynatu Leocji pojawiło się w najlepszym możliwym czasie. Państwo dopiero się kształtuje, dopracowywane są zasady funkcjonowania społeczności, powstają systemy i funkcjonalności. Nie ma chyba lepszego czasu na dołączenie do społeczności niż moment, w którym każde ręce są na wagę złota. Oczywiście później, kiedy projektowanie zostanie zakończone, one też będą potrzebne, ale dla mnie osobiście uczestniczenie w kształtowaniu państwa i w zawiązaniu społeczności ma w sobie coś wyjątkowego.

Obrazek

Mikronacja to niezwykła rozrywka. Po pierwsze daje nieograniczone możliwości - możesz być kimkolwiek zechcesz, możesz tworzyć swoje v-życie jak tylko będziesz chcieć. Jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia i szczypta zasad obowiązujących w społeczności. A Palatynat Leocji będzie szczególnym miejscem - głównym zamysłem jest stworzenie miejsca, w którym bycie mikronautą będzie przyjemnością a nie obowiązkiem, będzie można tutaj rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe, a także dowiedzieć się czegoś o sobie. Tutaj mieszka ten entuzjazm, którego było mi brak w innym miejscu. Dodatkowo możesz sprawdzić się na wielu płaszczyznach. Bycie sprawnym politykiem w mikronacjach to świetny start do podbicia sceny politycznej w rzeczywistości, a jeśli Twoim marzeniem było zostanie naukowcem, ale natura skierowała Cię na ścieżkę sprawnego pisania a nie liczenia to w mikronacjach masz szansę dokonać epokowych odkryć i całkiem sprawnie prowadzić laboratorium.

Obrazek

Jeśli jesteś Przybyszem, który trafił do nas przypadkiem - nie uciekaj, poświęć chwilę, aby poznać nas i to miejsce, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że odkryjesz w sobie mikronautę. Jeśli jesteś obywatelem v-świata i chcesz poznać zupełnie nową jakość mikronacyjnego życia to pomyśl o osiedleniu w Leocji. Pamiętaj, że niczego nie tracisz, a możesz zyskać bardzo wiele - przede wszystkim nowe znajomości, miłe spędzanie czasu, rozwijanie się i v-życie wolne od tego co trapi inne mikronacje. :-)


Z serdecznym zaproszeniem,
Obrazek
[/artykul]
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
George S. Patton Stempel
Obywatel

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: George S. Patton »

Więcej niż ładnie, naprawdę
(—) George S. Patton
1. Na początku byli Regenci
2. Potem %przyszłem ja
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: Helwetyk Romański »

Iwan Koniew pisze:
22 lis 2019, 16:23
Więcej niż ładnie, naprawdę
Jak przedpiszca (po całym dniu przed komputerem i, mimo wszystko, odrobinie pracy zarobkowej, nie stać mnie na więcej niż „popieram”; proszę o wybaczenie ;-)).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: Apolinary Montserrat »

A dziękuję, jak człowiek ma za dużo czasu to się wyliterowuje... ;-)

Zastanawiam się czy ze względu na czytelność i powstającą stronę nie trzeba by przyjąć innego sposobu oznaczania wydań i poprawić tytuły wątków np.:
Głos Leocji - I - Wstęp; Słów kilka o powstaniu Palatynatu Leocji
Głos Leocji - I - To jest czas na nowe życie... W Palatynacie Leocji!
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: Helwetyk Romański »

Myślę, że nie ma co wybiegać w przyszłość: na etapie ustawiania serwisu zrobi się tak, żeby było dobrze i mieściło się w odpowiedniej liczbie wierszy. ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
George S. Patton Stempel
Obywatel

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: George S. Patton »

Ponieważ ostatnio pisałem o tablicach rejestracyjnych, to mam manię ;)
Może GL1 - Tytuł - będzie bardziej czytelnie, bez redundancji, bla, bla.
(—) George S. Patton
1. Na początku byli Regenci
2. Potem %przyszłem ja
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: Apolinary Montserrat »

Iwan Koniew pisze:
22 lis 2019, 18:28
Ponieważ ostatnio pisałem o tablicach rejestracyjnych, to mam manię ;)
Może GL1 - Tytuł - będzie bardziej czytelnie, bez redundancji, bla, bla.
To może krakowskim targiem... ;-)
GL1 - Wstęp; Słów kilka o powstaniu Palatynatu Leocji
GL1 - To jest czas na nowe życie... W Palatynacie Leocji!
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: Franklin Garamond »

Czy nazwa jest potrzebna w tytule, jeśli już dział ma nazwę gazety?
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: Apolinary Montserrat »

Franklin Garamond pisze:
22 lis 2019, 19:57
Czy nazwa jest potrzebna w tytule, jeśli już dział ma nazwę gazety?
Najczcigodniejszy, może pełna nazwa nie, ale takie oznaczenie jak wyżej, czyli np. GL1, przydałoby się do łatwego numerowania kolejnych okładek numerów. :-)
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
George S. Patton Stempel
Obywatel

Głos Leocji - Nr I - XI 2019 [2]

Post autor: George S. Patton »

Apolinary Montserrat pisze:
22 lis 2019, 18:39
To może krakowskim targiem... ;-)
GL1 - Wstęp; Słów kilka o powstaniu Palatynatu Leocji
GL1 - To jest czas na nowe życie... W Palatynacie Leocji!
Żadnym tam targiem, dokładnie o to mi chodziło :)
(—) George S. Patton
1. Na początku byli Regenci
2. Potem %przyszłem ja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głos Leocji”