Nr 04 - 1. Leocja ogłasza Deklarację Niepodległości

Agencja prasowa Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Nr 04 - 1. Leocja ogłasza Deklarację Niepodległości

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek
[artykul]
Nr IV - II 2020 | 2
Obrazek

Wstęp od Redakcji

To już czwarty numer Głosu Leocji! Będzie to wydanie szczególne, bo dzieją się w Leocji rzeczy wyjątkowe. Oficjalne ogłoszenie istnienia państwa jest wydarzeniem o szczególny znaczeniu dla życia społeczności. Każdy naród mikronacyjny marzy o tym, aby być państwem silnym i widocznym na arenie międzynarodowym, niemniej jednak aby tak się stało niezbędne jest proklamowanie niepodległości.

Palatynat Leocji od 20 stycznia 2020 r. jest suwerennym państwem na mapie świata. I choć tak wiele już się w Leocji wydarzyło, wiele było wspólnych działań i starań to zdaje się, że Leocja rodzi się drugi raz i jest to moment niezwykły.


Obrazek
Redaktor Naczelny
[/artykul]

[artykul]
Nr IV - II 2020 | 3
Obrazek

Leocja ogłasza deklarację niepodległości

Są takie dni w życiu każdego narodu, które przechodzą do historii. Są daty szczególne, które zapisują się w pamięci każdego obywatela. Taką szczególną chwilą jest dla każdego z nas dzień 20 stycznia 2020 r. To właśnie wtedy z Palatium Namiestników Leocji w Nowym Brzegu popłynął w świat sygnał, że oto Palatynat Leocji rozpoczyna funkcjonowanie na arenie międzynarodowej jako pełnoprawne państwo.

W godzinach porannych w Palatium byli już obecni wszyscy sygnatariusze Deklaracji Niepodległości, czyli czterech pierwszych mieszkańców Leocji, odznaczonych Krzyżem Ofiarodawców Leocji. Byli to Najczcigodniejsi Namiestnicy - Franklin Garamond i Helwetyk Romański oraz Iwan Koniew i Apolinary Montserrat. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9 w Komnacie Lwów, czyli największej reprezentacyjnej sali Palatium.

Na początku wysłuchano hymnu Palatynatu Leocji oraz w asyście Gwardii Palatynatu Leocji wprowadzono symbole Leocji. Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiły krótkie przemowy Namiestników, wspominano początki tworzenia się państwa, pierwsze trudności i sukcesy. Kilkanaście minut po godzinie 10 nastąpiło uroczyste podpisanie Deklaracji.

A czym właściwie jest Deklaracja Niepodległości?


Obrazek


To dokument złożony z dwóch części. Pierwsza stanowi podziękowanie dla tych, którzy budowali polski mikroświat, odwołuje się do wieloletniej tradycji trwania mikronacyjnych państw. Jest również zwróceniem uwagi na to z czego winniśmy czerpać jako naród i jednocześnie jest apelem o odnowienie norm i wysokich wartości wirtualnego życia, wskazuje także czego należy unikać, aby stworzyć państwo silne i szczęśliwe.

Druga część jest deklaracją właściwą, czyli sprecyzowaniem jakie państwo obwieszcza swoją niepodległość, gdzie jest położone i że jego międzynarodowe zamiary to chęć współdziałania i współtworzenia wspólnoty. Ogłoszenie Deklaracji jest uroczystym punktem wyjścia do działań w zakresie polityki zagranicznej państwa.
[/artykul]

[artykul]
Nr IV - II 2020 | 4
Obrazek
[/artykul]
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr IV - 1. Leocja ogłasza Deklarację Niepodległości

Post autor: Helwetyk Romański »

Czekałem, czekałem i się doczekałem! 😍 (Nie omieszkam podzielić się narracyjną refleksją, że ze swojej strony Komnatę Lwów wyobrażałem sobie raczej jako coś na kształt tej izby, z pełną premedytacją…). Nowy numer, ma się rozumieć, opublikowany w serwisie internetowym. Cieszę się w tym większym stopniu, że w końcu ze strony głównej zniknął kłujący mnie w oczy tytuł… 😜
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Nr IV - 1. Leocja ogłasza Deklarację Niepodległości

Post autor: Franklin Garamond »

Czekam z niecierpliwością na część drugą 😍
Helwetyk Romański pisze:
02 lut 2020, 17:06
Nowy numer, ma się rozumieć, opublikowany w serwisie internetowym. Cieszę się w tym większym stopniu, że w końcu ze strony głównej zniknął kłujący mnie w oczy tytuł…
Aż sprawdziłem 🙃
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głos Leocji”