✔️ Odwołanie od wymierzonej kary grzywny

Parlament Palatynatu Leocji

Opiekun: Ignats ik Ruth

Zablokowany
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

✔️ Odwołanie od wymierzonej kary grzywny

Post autor: Benjamin »

Obrazek
Federant Patryk
van Rockwell

bezdomny, pobyt tymczasowy
 
Nowy Brzeg, 27 stycznia 2022 roku
Prześwietny Senat
Palatynatu Leocji

Stare Miasto
Nowy Brzeg


O D W O Ł A N I E
od wymierzonej kary grzywny

Prześwietny Senacie,
Działając na podstawie Art. IV ust. 2 Aktu o formie rządu Palatynatu Leocji (M.L. poz. 1002 ze zm.) składam niniejszym odwołanie od wymierzonej przez Czcigodnego Namiestnika Franklina Garamonda kary grzywny.
U Z A S A D N I E N I E
Dnia 27 stycznia 2022 roku o godzinie 21:34, Czcigodny Namiestnik Franklin Garamond nałożył na mnie karę grzywny w wysokości 10 ♇ za włóczęgostwo. Decyzja ta w moim uznaniu jest niepełna ze względu na brak podstawy prawnej, a do tego wywołała straty moralne.

Czcigodny Namiestnik nakładając karę za wspomniane już włóczęgostwo, spowodował we mnie poczucie smutku oraz słabości, gdyż uznałem to za wyśmianie mnie, czyli osoby aktualnie bezdomnej. W dodatku przybyło do mnie uczucie bezradności i bezsilności w związku z tym, że kara została nałożona przez osobę stojącą najwyżej w hierarchii leockiego społeczeństwa. Dodatkowo Czcigodny Namiestnik nie podał odpowiedniej podstawy prawnej do nałożenia kary grzywny, przez co można wywnioskować, że podstawa taka nie istnieje.

(—) FPvR
UWAGA: W celach narracyjnych
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Odwołanie od wymierzonej kary grzywny

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek
Senat
Palatynatu Leocji
 
Nowy Brzeg, 2 lutego 2022 r.
Federant Patryk
van Rockwell

Dom Nomadowy
w Nowym Brzegu


D E C Y Z J A
o odmowie rozpatrzenia sprawy przez Senat


Dostojny Panie,
Działając jako Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji niniejszym odmawiam przedłożenia przed Senatem wniesionego odwołania od wymierzonej kary i tym samym rozpatrzenia przezeń sprawy.

W toku analizy wniesionego odwołania ustalono, że kara została wymierzona za włóczęgostwo. Wyjaśniam, że uprawnienia kontrolne Senatu Palatynatu Leocji, wynikające z przepisów Aktu o formie rządu Palatynatu Leocji, nie mogą stanowić formy blokowania decyzji Namiestników Palatynatu Leocji, z którymi nie zgadza się obywatel lub mieszkaniec, a które to decyzje sankcjonują obowiązki lub powinności wynikające z leockiego prawa materialnego lub zwyczajowego, jak ma to miejsce w odniesieniu do włóczęgostwa, i - co istotne - nie są nadmierne w środkach lub niezgodne z leockimi zasadami współżycia społecznego. Kary wniesienia grzywny w wysokości 10♇ nie można uznać za niewspółmierną lub nadmierną ani tym bardziej za niezgodną z zasadami współżycia społecznego. Zastosowana przez Palatium kara ma formę upomnienia i zwrócenia uwagi, a jej wysokość pozwala na łatwe zgromadzenie przez Pana tych środków na drodze aktywności obywatelskiej.

Biorąc pod uwagę powyższe zdecydowałem jak na wstępie. Jeśli jednak uzna Pan, że powyższa odmowa ogranicza Panu możliwości dochodzenia sprawiedliwości, zobowiązuję się wnieść złożone odwołanie pod obrady Senatu Palatynatu Leocji, pod warunkiem następującym - maksymalnie w ciągu 7 dni od dziś pozyska Pan dla przedmiotowego odwołania poparcie dwóch Senatorów. Wyrażenie poparcia zostanie uznane za skuteczne jeśli będzie miało formę postów w niniejszym wątku.




Obrazek
Przewodniczący
Senatu Palatynatu Leocji
✉️ Otrzymują:
[mention]FPvR[/mention] DW [mention]Franklin Garamond[/mention] [mention]Helwetyk Romański[/mention]
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Odwołanie od wymierzonej kary grzywny

Post autor: Apolinary Montserrat »

Termin upłynął, zamykam.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Zablokowany

Wróć do „Senat Palatynatu Leocji”