Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Aperiodyk królów-seniorów Dreamlandu
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Orjon Surma »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Niestety nic się nie zmieniło. Raczej to nie to, zorientowałem się w trakcie pisania poprzedniego posta.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Franklin Garamond »

Wstawiłem do kustosza, gdyż zdzierżyć nie mogłem.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Franklin Garamond pisze:
05 lis 2022, 23:51
Wstawiłem do kustosza, gdyż zdzierżyć nie mogłem.
Jeszcze chwila i będziecie poprawiać cudzysłowy i dywizy w cytowanych wypowiedziach…
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Franklin Garamond »

Karolina von Lichtenstein pisze:
06 lis 2022, 0:45
Franklin Garamond pisze:
05 lis 2022, 23:51
Wstawiłem do kustosza, gdyż zdzierżyć nie mogłem.
Jeszcze chwila i będziecie poprawiać cudzysłowy i dywizy w cytowanych wypowiedziach…
Ja tu jestem ten normalny! 😅
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Franklin Garamond pisze:
06 lis 2022, 0:58
Karolina von Lichtenstein pisze:
06 lis 2022, 0:45
Franklin Garamond pisze:
05 lis 2022, 23:51
Wstawiłem do kustosza, gdyż zdzierżyć nie mogłem.
Jeszcze chwila i będziecie poprawiać cudzysłowy i dywizy w cytowanych wypowiedziach…
Ja tu jestem ten normalny! 😅
Potwierdzam, przecinka u mnie nie poprawiliście. Wszystko w normie.
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Anastasia Windsachen »

Karolina von Lichtenstein pisze:
06 lis 2022, 1:09
Franklin Garamond pisze:
06 lis 2022, 0:58
Karolina von Lichtenstein pisze:
06 lis 2022, 0:45
Franklin Garamond pisze:
05 lis 2022, 23:51
Wstawiłem do kustosza, gdyż zdzierżyć nie mogłem.
Jeszcze chwila i będziecie poprawiać cudzysłowy i dywizy w cytowanych wypowiedziach…
Ja tu jestem ten normalny! 😅
Potwierdzam, przecinka u mnie nie poprawiliście. Wszystko w normie.
Zaraz przyjdzie [mention]Ignats ik Ruth[/mention] i się o nie upomni, a po nim [mention]Helwetyk Romański[/mention], który to bez słowa zmieni 😛.

Natomiast, co do tekstu - zacny i celny. Stawia również diagnozę i innym krajom, uwydatnia sytuacje i cechy, które ma nie tylko Dreamland. Przypomina mi również słowa piosenki, które sama cytowałam w artykule kończącym moje kanclerstwo - "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Lepiej czasami coś odłożyć, zostawić niż trzymać pod respiratorem. Nie mówię ze złośliwością, a faktyczną życzliwością. Jako nowa mikronautka (10 października wybił mi roczek ugu ga ga) Dreamland jawił mi się jako państwo, które ożywa tylko, gdy wchodzi do niego pod nową emanacją Karbiak. Trochę moim zdaniem szkoda by taki obraz dawało nowym i tym, którzy z nim mieli mało wspólnego.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Ignats ik Ruth »

Karolina von Lichtenstein pisze:
06 lis 2022, 1:09
Franklin Garamond pisze:
06 lis 2022, 0:58
Karolina von Lichtenstein pisze:
06 lis 2022, 0:45
Franklin Garamond pisze:
05 lis 2022, 23:51
Wstawiłem do kustosza, gdyż zdzierżyć nie mogłem.
Jeszcze chwila i będziecie poprawiać cudzysłowy i dywizy w cytowanych wypowiedziach…
Ja tu jestem ten normalny! 😅
Potwierdzam, przecinka u mnie nie poprawiliście. Wszystko w normie.
Na szybko i po piwkach wydaje mi się jednak, że formuła bez przecinków jest do obrony.

Co do tekstu — za tej jakości publicystyką cholernie tęskniłem (i nie, to nie po linii jednej z bohaterstwa tekstu: nostalgii)! — z częścią tez się jednak zupełnie nie zgadzam.
Anastasia Windsachen pisze:
06 lis 2022, 1:47
Jako nowa mikronautka (10 października wybił mi roczek ugu ga ga) Dreamland jawił mi się jako państwo, które ożywa tylko, gdy wchodzi do niego pod nową emanacją Karbiak.
*Jako nowej mikronautce, prawda. xD Ale do rzeczy — uważam, że jest Znamienita idealnym tzw. targetem KD, problem (a Leocji zysk), że KD nie próbuje w ogóle do kogokolwiek trafiać.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Ignats ik Ruth pisze:
06 lis 2022, 2:37
Co do tekstu — za tej jakości publicystyką cholernie tęskniłem (i nie, to nie po linii jednej z bohaterstwa tekstu: nostalgii)! — z częścią tez się jednak zupełnie nie zgadzam.
Zapraszam do polemiki ;) Najlepiej rozbudowanej po, nomen omen, dreamlandzku – na kilka stron A4 :D
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Helwetyk Romański »

Orjon Surma pisze:
05 lis 2022, 23:44
Karolina von Lichtenstein pisze:
05 lis 2022, 23:36
Nie wiem, co Wam doradzić w temacie grafiki — może trzeba odświeżyć?
Chyba bardziej dać https zamiast http. Prawdopodobnie wtedy zatrybiłoby…
Grafika, po prostu, musi być wgrana na serwer z SSL. Najprościej do Kustosza albo do wbudowanej w forum biblioteki. Czcigodny [mention]Franklin Garamond[/mention] tym razem mnie ubiegł, ale uważny czytelnik zauważy, że większość poprzednich zdjęć okładkowych znajduje się w kustoszowym folderze „1000”. 😜

Ignats ik Ruth pisze:
06 lis 2022, 2:37
Anastasia Windsachen pisze:
06 lis 2022, 1:47
Dreamland jawił mi się jako państwo, które ożywa tylko, gdy wchodzi do niego pod nową emanacją Karbiak.
Ale do rzeczy — uważam, że jest Znamienita idealnym tzw. targetem KD, problem (a Leocji zysk), że KD nie próbuje w ogóle do kogokolwiek trafiać.
A my próbujemy?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Helwetyk Romański »

Karolina von Lichtenstein pisze:
06 lis 2022, 11:28
Zapraszam do polemiki ;). Najlepiej rozbudowanej po, nomen omen, dreamlandzku — na kilka stron A4 :D.
Chciałbym, ale nie potrafię wejść w polemikę. Pięknie napisany felieton, przeczytałem go z przyjemnością, zgadzam się w całej rozciągłości. Zauważyłbym jedynie, że Dreamland nie stoi pod ścianą — nawet jeżeli tu i teraz nie pojawią się pomysły na zmianę formuły, mogą pojawić się za pół roku. Natomiast tytułem dygresji…

Wymuszanie na kimś, żeby się wprowadził do budynku, którego klimatu totalnie nie czuje, jest bez sensu.
Tak. W Leocji też próbowaliśmy, z dającym się przewidzieć skutkiem. „Naprawdę” zbiorowe (szeroko rozumiane) instytucje w mikroświecie są raczej wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nie znaleźliśmy jeszcze dobrej formuły. Być może nigdy jej nie znajdziemy. Na szczęście, nie musimy.

Czy Helwetyk Romański zaklasyfikowałby leblandzką aktywność jako wystarczająco godną [podkr. moje — HR] do uczestnictwa w Międzynarodowym Banku Pollinu? Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że nie.
Na wszystko, co dobre i piękne, nie posługujmy się takimi kategoriami. Statystyki nie były, nie są i jeszcze przez lata nie będą w stanie w jakimkolwiek stopniu oddawać jakości wypowiedzi. Mój problem z forum Cesarstwa Niemieckiego — a i to wyłącznie w kontekście banku, zaznaczam — nie polega na tym, że spora część wypowiedzi jest „kiepska”, a na tym, że trudno w ogóle uznać te kserokopie za wypowiedzi.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Pustka po Trizondalu czyli dlaczego powinniśmy w końcu zamknąć Dreamland

Post autor: Ignats ik Ruth »

Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2022, 11:28
A my próbujemy?
No np. do rozczarowanych S**matów, prawda. Takoż Lumeria. xD
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scholander Allgemeine Zeitung”