Odznaczenia, nadania - rozmowa

Czy jesteś za zmianą systemu klasowego Orderu Obrońców Leocji?

Czas głosowania minął 27 paź 2022, 12:00Wyniki są ułożone według malejącej ilości otrzymanych głosów.

Tak, jestem za zmianą na system 3 klas.
4
67%
Tak, jestem za zmianą na system 4 klas.
2
33%
Nie, jestem za obecnym systemem.
0
Brak głosów
Nie mam zdania.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Anastasia Windsachen »

Szanowni,

Dzień Gwardzisty nadciąga, pierwsze i drugie awanse zostały już rozdane, czas kolejnych się zbliża wraz z powolnym stąpaniem o lasce w stronę przyszłej soboty. Kolejni Gwardziści dostaną do rąk dokumenty potwierdzające awans i nowe pary pagonów by nałożyć je na swoje mundury. Pasowałoby też ich nagrodzić jakimiś świecidełkami. Tymi wartościowymi i tymi, co tylko pobrzękują, jak raz na ruski założy się ich szereg na prawą pierś. I o nich chciałabym z Wami porozmawiać.

Pierwszy punkt to Order Obrońców Leocji, który ma strachelnie rozbudowaną klasowość i po prostu na warunki mikronacyjne, gdzie rzadko kiedy ktoś dochrapuje się choćby I klasy orderu to nie ma, co tworzyć takiego, który ma ich (o zgrozo) 6! Chciałabym zaproponować, przy równoczesnym podziękowaniu za wykonaną pracę przez ppłk. Dexa, zmniejszenie klasowości OOL do 4 lub 3 klas. III klasa byłaby noszona postaci krzyża, II w postaci krzyża komandorskiego, I w postaci wstęgi z gwiazdą. Jeżeli 4 to bym była za II klasą w postaci krzyża komandorskiego z gwiazdą, a I gwiazda ze wstęgą.

Drugi punkt to Krzyż Gwardyjski czyli drugie najwyższe odznaczenie w Gwardii. Nadawany w 3 klasach za zasługi dla Gwardii oraz wyróżniającą się postawę. Klasy zależne od skali działań. Tutaj projekt:
Obrazek
Krzyż Gwardyjski w trzech klasach. Od lewej do prawej - III klasa, II klasa, I klasa. Kliknij na obrazek po większy rozmiar.
Trzeci punkt to medale "ziemniaczane". W ich pojęciu rozumiem takie, jak "Za służbę", "Rocznicowy" czy "Manewrów". Medal za Służbę nadawany byłby albo zamiast awansów, jak to pięknie określone jest w Rozkazie, albo na właśnie Dniach Gwardzisty. Najniższy z ziemniaczanych stempli. Rocznicowy no to już tylko w Dni Gwardzisty. Manewrowy to właśnie z opinii [mention]Helwetyk Romański[/mention], który powiedział, że najbardziej lubi medale pamiątkowe. Tak też myślę o nim. Do tego dołączam pomysł [mention]Franklin Garamond[/mention], który zaproponował jeden wzór odznaczenia, ale z dodatkowymi belkami, jak to ma miejsce w USA lub UK gdzie dodaje się belkę, która definiuje za zasługi w jakiej dokładnie wojnie lub akcji został nadany medal. W tej wersji jest przygotowany właśnie Medal Manewrowy z belką "Postrach 2022". Zastanawiam się czy podobnego myku nie zrobić z medalem za służbę...

Czwarty punkt to ponownie OOL. Tym razem jednak kwestia jego nadawania. Moja wizja brzmi by co dwa lata po upływie roku wyróżniającej się służby nadawać go zamiast Medalu za Służbę. Czyli:

1 rok - MzS,
2 rok i wyróżniająca się służba - OOL III Klasy,
3 rok - MzS,
4 rok i wyróżniająca się służba OOL II Klasy,
5 rok - MzS,
6, 7, 8, następne - MzS,

I Klasa już nie jako wyróżnik za lata służby i jej przebieg.

Propozycje medali:
Obrazek
Medal za Służbę. Kliknij na obrazek po większy rozmiar.

Obrazek
Medal Rocznicowy. Kliknij na obrazek po większy rozmiar.

Obrazek
Medal Manewrowy. Kliknij na obrazek po większy rozmiar.

Obrazek
Medal Manewrowy z belką. Kliknij na obrazek po większy rozmiar.
Zamiast standardowego rodzaju głosowania, który mimo słupkogenności jest jednak strasznie utrudniający dochodzenie do konkretów, posłużymy się ankietą, która potrwa do czwartku tj. 27.10 godz. 12:00. Pytanie jest proste:
Czy jesteś za zmianą systemu klasowego Orderu Obrońców Leocji?
  • Tak, jestem za zmianą na system 3 klas.
  • Tak, jestem za zmianą na system 4 klas.
  • Nie, jestem za obecnym systemem.
  • Nie mam zdania.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Benjamin »

Tak, jestem za zmianą na system 3 klas.
EDIT: nie zauważyłem ankiety, nie wiem kto mi dał klasę A...
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Anastasia Windsachen »

Benji pisze:
23 paź 2022, 16:05
Tak, jestem za zmianą na system 3 klas.
EDIT: nie zauważyłem ankiety, nie wiem kto mi dał klasę A...
Możliwe, że ze względu na edycję posta, w której została dodana. Jakieś uwagi oprócz tego? Np. zasada nagradzania za służby i pomysł z belkami?
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Benjamin »

Anastasia Windsachen pisze:
23 paź 2022, 16:07
Benji pisze:
23 paź 2022, 16:05
Tak, jestem za zmianą na system 3 klas.
EDIT: nie zauważyłem ankiety, nie wiem kto mi dał klasę A...
Możliwe, że ze względu na edycję posta, w której została dodana. Jakieś uwagi oprócz tego? Np. zasada nagradzania za służby i pomysł z belkami?
Za medalami ziemniaczanymi i za belkami też jestem ;p
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Franklin Garamond »

Nie rozumiem uzasadnienia, tak po prawdzie. Odznaczenie jest, ma opracowane reprezentacje graficzne, to trzeba je po prostu nadawać. Chcemy dodatkowe odznaczenia, nie ma najmniejszego problemu, ale jakoś nie wyczuwam tu problemu z OOL.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Anastasia Windsachen »

Franklin Garamond pisze:
23 paź 2022, 17:13
Nie rozumiem uzasadnienia, tak po prawdzie. Odznaczenie jest, ma opracowane reprezentacje graficzne, to trzeba je po prostu nadawać. Chcemy dodatkowe odznaczenia, nie ma najmniejszego problemu, ale jakoś nie wyczuwam tu problemu z OOL.
No przy takiej ilości klas to mało kto go będzie mieć. Nawet OL łatwiej zdobyć niż I klasę OOL. Oczywiście można od razu skoczyć po I klasę, ale w moim odczuciu to wtedy takie zamienianie się w kraje o ciągatach do sierpu i młota, gdzie gwiazda zdobi klatę tak za nic. Jestem za systemem gdzie w 95% przypadków nie pomija się żadnego stopnia i przechodzi przez niego. Mówię tu oczywiście o stopniach nagród bo tych wojskowych to oczywiście z rozumem i godnością, jak ktoś się wykazuje to nie będę przecież pchać przez wszystkie, jak się wykazuje i jest potrzeba. Natomiast ta duża liczba klas w OOL to po prostu na moje za duża. Zrobiona tak jakby nie było innych odznaczeń i tylko ten byśmy nadawali. Rozumiem to, że order to odznaczenie najwyższe, ale nie przesadzajmy, że aż tak wysokie. W dzisiejszym mikro mało jest ludzi, którzy zagrzewają miejsce na tyle długo by 6 klas wbijać...
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Franklin Garamond »

Ono w założeniu miało być tylko jedno, stąd i wieloklasowość. Może faktycznie tak będzie lepiej. Ostatecznie to i tak Generalissima będzie w excelki, więc nie widzę przeciwwskazań.

Jedyne co mnie martwi na tym etapie, to w jaki sposób profilowe reprezentacje graficzne odznaczeń z belką (uwielbiam) skomponować, żeby były czytelne.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Anastasia Windsachen »

Franklin Garamond pisze:
24 paź 2022, 19:27
Ono w założeniu miało być tylko jedno, stąd i wieloklasowość. Może faktycznie tak będzie lepiej. Ostatecznie to i tak Generalissima będzie w excelki, więc nie widzę przeciwwskazań.
A Generalissima znana jest z tego, że się dla Leocji poświęca i ogólnie to ma masochistyczne skłonności, więc excelki klepać będzie by wywołać uśmiechy na twarzach Gwardzistów.
Jedyne co mnie martwi na tym etapie, to w jaki sposób profilowe reprezentacje graficzne odznaczeń z belką (uwielbiam) skomponować, żeby były czytelne.
A gdyby tak wyświetlać medal, a belki w profilu? Trochę na zasadzie baretek w KS? Bo no przecież nie rzucę pomysłu by wyświetlać cały medal i na nim wstawiać belki....
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Franklin Garamond »

Ale jeszcze są te maleństwa przy każdym poście... Nie mam pomysłu.

Wzywam Namiestnika [mention]Helwetyk Romański[/mention] do audytu konsultacji.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Odznaczenia, nadania - rozmowa

Post autor: Anastasia Windsachen »

Franklin Garamond pisze:
24 paź 2022, 19:52
Ale jeszcze są te maleństwa przy każdym poście... Nie mam pomysłu.

Wzywam Namiestnika @Helwetyk Romański do audytu konsultacji.
A dałoby się wyświetlać ikonkę samego medalu i po najechaniu na niego wyświetlać w formie tekstowej:
Medal Manewrów:
Belka Postrach 2022
Belka Lwica Leocji
Belka XYZ
?
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”