Bankiet na cześć Cesarzowej Teutonii

Dział urzędowy Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek
W Sali Karmazynowej dobiegają końca przygotowania do obiadu na cześć Cesarzowej Teutonii.
W związku z zagrożeniem epidemicznym służba niezmiennie zachowuje najwyższą ostrożność.
Sala jest udekorowana szarfami w barwach narodowych Palatynatu Leocji i Cesarstwa Teutonii. Na ścianach znajdują się liczne gobeliny, a kryształowy żyrandol skrzy się promieniami. W rogu sali łagodną melodię zagrywa kwartet smyczkowy. W powietrzu unosi się delikatny aromat rozstawionych tu i ówdzie kwiatów poinsecji.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Joanna Izabela
Cesarstwo Teutonii

Post autor: Joanna Izabela »

Joanna Izabela przybyła na bankiet w długiej sukni wieczorowej. Gdy doprowadzono ją do honorowego miejsca nie mogła doczekać się leockich przysmaków jakie będą serwowane podczas tej uroczystości.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Po powitaniu Jej Cesarskiej Mości Namiestnik Franklin Garamond wzniósł toast:
Obrazek

Wasza Cesarska Mość,
Dostojni Goście, Przyjaciele!

Jak pisałem w swoim liście, który przekazałem do odczytania z okazji
17. rocznicy istnienia Teutonii — wiele zawdzięczamy Jej Cesarskiej Mości Joannie Izabeli, która ciężką pracą, przy udziale Teutońskiej Akademii Medycznej, wsparła Palatynat Leocji w nierównej walce z postępującą epidemią. Podtrzymuję też słowa, które wówczas wypowiedziałem — wiedzcie, że macie w Leocji dozgonnego przyjaciela.

Gościmy dzisiaj Waszą Cesarską Mość w Nowym Brzegu z ogromną przyjemnością. Co prawda była już Wasza Cesarska Mość nieoficjalnie w Palatynacie, nawet kilkukrotnie, czy to z okazji Jarmarku czy Rajdu Leocji, ale to pierwsza wizyta dyplomatyczna. Ufamy, że traktat o stosunkach dyplomatycznych, który dziś podpisaliśmy, zbliży nasze państwa i narody w wymiarze politycznym oraz — przede wszystkim — czysto ludzkim. Wyrażamy nadzieję, że współpraca między naszymi narodami będzie kontynuowana na każdej możliwej płaszczyźnie.

Niech będzie mi wolno w tym radosnym dniu wznieść toast: Niech żyje Jej Cesarska Mość Joanna Izabela, niech żyje Naród Teutoński!

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Izabela
Cesarstwo Teutonii

Post autor: Joanna Izabela »

Czcigodni Namiestnicy,
Szanowni Obywatele,

Leocja od początku miała być czymś nowym, innym i udało się jej to. Możemy dostrzec wiele inicjatyw z którego korzysta cały mikroświat. Od statystyk międzynarodowych, przez stempla, instytut edukacji międzynarodowej czy statki. Każda z nich przybliża nas niezależnie od narodowości.

Ta idea która prześwietla waszemu państwu jest też bliska i mi. Dlatego też traktat który dzisiaj podpisaliśmy jest dla mnie osobiście ważny. Chciałabym, aby pewnego dnia każdy z nas umiał bawić się razem, dostrzegając uroki narracji oraz budować ale nie przez pisanie postów o tej treści, a przez dokładanie cegiełki samego siebie.

Cieszę się, że mogłam tu zawitać tym razem oficjalnie i mam nadzieje, że nie będzie to moja ostatnia wizyta w Palatynacie. Teraz chciałabym wznieść toast

za Leocje, za Namiestników, za współpracę!
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Post autor: Helwetyk Romański »

Po wzniesieniu powitalnych toastów goście usiedli na miejsca. Na stołach umieszczono menu rozpoczętego obiadu. Z pałacowej kuchni zaczęły napływać talerze z potrawami.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik Palatynatu Leocji
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Po zakończonym obiedzie Jej Cesarska Mość została zaproszona do sali koncertowej w zachodnim skrzydle Palatium. Orkiestra Młodzieżowa przy Leockiej Akademii Nauk wykonała dzieło nieznanego teutońskiego kompozytora. Opowiada on pełną bólu i nadziei historię teutońskiego narodu, który mimo przeciwności losu odnajdywał się w zawierusze historii i wychodził z niej obronną ręką. Warto zaznaczyć, że utwór w oryginale był napisany na klawesyn, ale Czcigodny Namiestnik Romański samodzielnie przepisał utwór na harfę i orkiestrę smyczkową.
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Palatium Namiestników”