Nr 14 - Rusza program badania opinii społecznej

Agencja prasowa Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat
Obywatel
Lokalizacja: Liceria

Nr 14 - Rusza program badania opinii społecznej

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek
Nr XIV - II-III 2021 | 2
Obrazek

Wstęp od Redakcji

Przed nami czternasty numer Głosu Leocji! Wydanie obejmuje wyjątkowo dwa miesiące, ponieważ do ostatniej chwili trwały prace nad nowym leockim systemem informatycznym. Dziś otwieramy nowy etap w historii mikroświata i przepływu informacji pomiędzy mikronacjami, ale o szczegółach w artykule. Zapraszam!


Obrazek
Redaktor Naczelny
Nr XIV - II-III 2021 | 2
Obrazek

rusza program badania opinii społecznej

Wyobraźmy sobie konkurs, w którym trzeba podać trzy najcenniejsze dobra w mikroświecie. Na poszukiwaniu odpowiedzi z pewnością można spędzić wiele długich godzin - jedni wskażą na przyjaźnie, emocje i czas, a drudzy wymienią walutę, znaczki czy swoje osiągnięcia i zdobytą pozycję w systemach i rankingach. Odpowiedzi stworzyłyby listę, w której wszystkie dobra będą oczywiście tak samo ważne, bo opieramy się na subiektywnych odczuciach. Niemniej jednak w tym rankingu musi znaleźć się jeszcze miejsce na coś, co mogłoby umknąć większości z nas...

Mikronacje to przede wszystkim interakcje, wymiana myśli i poglądów. Podstawą naszego działania w mikroświecie jest przekazywanie sobie informacji i poszukiwanie danych. Z punktu widzenia samej mikronacji to właśnie informacje są na wagę złota, to one budują narrację, zapewniają aktywność i angażują w życie społeczności. Badanie opinii jest kluczowe dla efektywnego monitorowania życia społeczności, w tym zbierania ocen o aktualnych wydarzeniach i planowanych zmianach, ale przede wszystkim jest najwygodniejszym narzędziem do zbierania informacji o nas jako społeczności i o naszych potrzebach.


Obrazek
Obrazek

Dzięki pomocy Najczcigodniejszego Namiestnika Helwetyka Romańskiego w dniu dzisiejszym został uruchomiony Międzynarodowy Instytut Ankiet. Jest to instytucja, której głównym zadaniem będzie zbieranie opinii społecznej mieszkańców mikroświata. Logowanie do MIA jest bardzo łatwe i odbywa się z poziomu platformy Stempel. Instytut nie zbiera informacji o indywidualnych odpowiedziach - odnotowuje jedynie udział w badaniu, a odpowiedzi automatycznie dodawane są do tabeli ze zbiorczymi wynikami. Uruchomienie MIA jest ważnym wydarzeniem w życiu społeczności międzynarodowej i przełomowym momentem w sposobie realizowania mikroświatowych projektów badawczych i naukowych.

Pierwsze badanie w ramach Międzynarodowego Instytutu Ankiet zostało przygotowane przez Leocką Akademię Nauk. Badanie dotyczy demografii i postaw mikronautów, zawiera 23 pytania zamknięte z możliwością dodania komentarza do badań po ostatnim pytaniu. Czas trwania badania został wstępnie określony na 14 dni, czyli do 31 marca 2021 r. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Leocka Akademia Nauk utworzy w swojej strukturze nową jednostkę, której zadaniem będzie prowadzenie badań społecznych w możliwie najszerszym zakresie tematycznym. Tymczasem zapraszam do Międzynarodowego Instytutu Ankiet i wzięcia udziału w pierwszym, historycznym badaniu opinii.

prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji i Leockiej Akademii Nauk
Redaktor Naczelny Głosu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Nr 14 - Rusza program badania opinii społecznej

Post autor: Helwetyk Romański »

Ktokolwiek dodał w komentarzu „Siema Piotruś :D” — no cze! 😜
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik Palatynatu Leocji
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głos Leocji”