Kosmos mikroświata - dyskusja

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

My w ZSKHiW kiedyś robiliśmy wyprawę na Ceres, ale nie mam niestety materiałów ją dokumentujących.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Ametyst Faradobus pisze:
29 mar 2021, 15:24
My w ZSKHiW kiedyś robiliśmy wyprawę na Ceres, ale nie mam niestety materiałów ją dokumentujących.
Ceres na pewno mam do Orbitera... trzeba będzie ją ponownie "odkryć", jak i inne ciekawe planetoidy czy planety karłowate.
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Franklin Garamond »

Ja się nie sprzeciwiam niczemu, bo jeśli to jest akurat coś, co komuś sprawia frajdę i chce w tym podziałać, pobawić się i podzielić efektami, co jest przecież z korzyścią dla Leocji, to ja tylko przyklaskuję. Po prostu zwracam uwagę, by zachować zdrowy rozsądek i zgrubne trzymać się narracji Palatynatu 😊

No i nie ulega wątpliwości, że leockie interesy w przestrzeni kosmicznej powinny być, jak najbardziej, reprezentowane.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Karl F. von Wittelsbach
Obywatel
Lokalizacja: Pałac Schleißheim, Bawaria

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Karl F. von Wittelsbach »

Kosmos musi być potrzebny dla Mikroświata.
Karl Friedrich von Wittelsbach  
Król Senior Bawarii
Książę Lippe
Feldmarschall Wojsk Lądowych Armii Cesarstwa Niemieckiego
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Franklin Garamond pisze:
30 mar 2021, 23:44
Po prostu zwracam uwagę, by zachować zdrowy rozsądek i zgrubne trzymać się narracji Palatynatu 😊
Zdrowy rozsądek jak najbardziej jest pożądany...
Franklin Garamond pisze:
30 mar 2021, 23:44
No i nie ulega wątpliwości, że leockie interesy w przestrzeni kosmicznej powinny być, jak najbardziej, reprezentowane.
No więc są dwie drogi... Leocja może rozwijać własny program, albo może się przyłączyć do istniejących. Przecież w nieistniejącym realu też tak bywa, że z politycznych powodów kosmonauci państw niedysponujących odpowiednią techniką biorą udział w kosmicznych przedsięwzięciach państw mających odpowiednią technikę kosmiczną.

Leocja ma stopień rozwoju jaki ma... i fajnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie bym jako prowadzący Bialeński Program Kosmiczny (choć teraz to działania Korpusu Kosmicznego SZ RB) zaprosił przedstawicieli Palatynatu Leocji do udziału w działaniach w kosmosie. Mogę nawet ze środków własnych (tak to jest jak się ma firmy, które produkują różne "zabawki") zasponsorować jakiś samolot kosmiczny... stać mnie na taki gest wobec mojej drugiej Ojczyzny (pierwszą jest i zawsze będzie Bialenia). Technika zbyt zaawansowana? No to nie musi być w Leocji - tak jak i w realu bywali kosmonauci "gościnnie" (na "wschodzie" i "zachodzie").
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Franklin Garamond »

Jak najbardziej. Międzynarodowe misje badawcze, wysyłanie ludzi do innych krajów na szkolenia i do udziału w przedsięwzięciach to dobry kierunek. Raz, że pozwoli uwspólnić i ujednolicić podejście do tematyki, a dwa, że to fajne pole do współpracy.

W końcu mamy ograniczoną technologię, ograniczone zasoby. Jak to w życiu. Nie wszystko można samemu, pewne rzeczy trzeba importować lub zlecać na zewnątrz.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Maciej Gerwazy Lisewicz Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Maciej Gerwazy Lisewicz »

SpaceLeo założyłem raczej po to, aby właśnie tworzyć rakiety, satelity badawcze i nie tylko, jakąś leocką stację kosmiczną itp. Ale myślę, że niektóre misje mogą być wypełniane we współpracy.
Maciej Gerwazy Lisewicz
Prezes Zarządu LIS-BUD oraz SpaceLeo
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Jakby ktoś był chętny to zapraszamy do dyskusji i współpracy przy dalszym tworzeniu naszego układu v-słonecznego.
Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
01 kwie 2021, 10:21
SpaceLeo założyłem raczej po to, aby właśnie tworzyć rakiety, satelity badawcze i nie tylko, jakąś leocką stację kosmiczną itp. Ale myślę, że niektóre misje mogą być wypełniane we współpracy.
No i super... myślę, że mam na tyle bogate dodatki do Orbitera, że jak wykombinujesz rakiety to jakoś uda mi się zwizualizować współpracę. Jeżeli będziesz korzystał ze wzorców realowych to nie ma problemu, a jak to będzie fikcja wg Twojego pomysłu to też się chyba coś zbliżonego dopasuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karl F. von Wittelsbach
Obywatel
Lokalizacja: Pałac Schleißheim, Bawaria

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Karl F. von Wittelsbach »

Może Umbercja też zrobi swoją stację Kosmiczną.
Karl Friedrich von Wittelsbach  
Król Senior Bawarii
Książę Lippe
Feldmarschall Wojsk Lądowych Armii Cesarstwa Niemieckiego
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ametyst Faradobus »

W Etiopii czy w Jerozolimie?
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Kosmos mikroświata - dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Nie wiem jakie są plany Palatynatu Leocji, ale zgodnie z naszą umową Republika Bialeńska (tzn. jej Siły Zbrojne) dzieli się z sojusznikiem pewnymi rozwiązaniami technicznymi... nie widzę przeciwwskazań co do działań w kosmosie.

Na wszelki wypadek przygotowujemy samolot kosmiczny USK-2 (jest w fazie prób odbiorczych), który zamierzamy podarować Leocji w ramach zaproszenia do wspólnego działania w ramach tworzenia naszego układu v-słonecznego.

Obrazek

Obrazek

To jest typ samolotu kosmicznego, który jest najpopularniejszym pojazdem kosmicznym w Bialenii... jest kompatybilny z większością naszych systemów (ze stacjami kosmicznymi, z pojazdami dalekiego zasięgu - gdzie pełni rolę promu itd.)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”