Dobry wieczór

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się!
Awatar użytkownika
Alfred Stempel
Obywatel

Dobry wieczór

Post autor: Alfred »

Nazywam się Alfred de Ebruz. Jestem obecny w mikroświecie — z przerwami — od około siedmiu lat, a najbardziej znany jako dreamlandzki król senior, twórca doktryny i praktyki alfredyzmu oraz zapalony legislator. Jak przystało na wirtualnego starca, mam niewiele energii i realowego czasu na konkretne zaangażowanie, jednak chęć powrotu do mikronacji daje o sobie znać, raz na jakiś czas. Dowiedziawszy się o Palatynacie Leocji, zdecydowałem się przybyć tutaj, zamiast wznawiać działalność w ojczystym Dreamlandzie. Jestem pełen uznania dla tutejszych dynamicznego ducha i nietoksycznej kultury politycznej; myślę, że może to być miejsce, gdzie da się spełniać twórczo, zamiast zmagać z wszechobecnym oporem materii. Tak więc — witam się z Leotami.
(—) Alfred de Ebruz
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Dobry wieczór

Post autor: Helwetyk Romański »

Witamy bardzo, bardzo serdecznie!

Mam nadzieję, że nasze programowe ograniczenie legislacji do absolutnego minimum (najpewniej Najczcigodniejszy Namiestnik [mention]Franklin Garamond[/mention] jest tutaj ostatnio odmiennego zdania) nie będzie stanowiło problemu. 😉

Alfred pisze:
13 mar 2020, 0:40
Jestem pełen uznania dla tutejszych dynamicznego ducha i nietoksycznej kultury politycznej; myślę, że może to być miejsce, gdzie da się spełniać twórczo, zamiast zmagać z wszechobecnym oporem materii.
Oby tak właśnie było!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Alfred Stempel
Obywatel

Dobry wieczór

Post autor: Alfred »

Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 1:01
Mam nadzieję, że nasze programowe ograniczenie legislacji do absolutnego minimum (najpewniej Najczcigodniejszy Namiestnik @Franklin Garamond jest tutaj ostatnio odmiennego zdania) nie będzie stanowiło problemu. 😉
Jestem w stanie to zaakceptować na płaszczyźnie programowej. Na tym etapie rozwoju demograficznego państwa więcej prawa i urzędów nie miałoby sensu; nie jestem zwolennikiem ustroju na wzór wittowski, w którym na każdego obywatela przypada przynajmniej jeden organ władzy publicznej.

Gorzej z praktyką. Zajrzałem do wątku z ofertami pracy, przeczytałem akapit o stanowisku dyrektora państwowego przedsiębiorstwa i zacząłem się zastanawiać, co ja mógłbym produkować. Ponieważ brzydzę się dyletanctwem, wyszło na to, że nadaję się tylko do produkcji ustaw. Tragedia.

Najpewniej poszukam sobie jednak jakiejś konkretniejszej niszy, w której mógłbym się realizować. Jednym z czynników, które mnie tu przyciągnęły, był żeglarsko-portowy (?) klimat Leocji. Od lat moją fascynacją są programy modernizacyjne II RP, ze szczególnym uwzględnieniem portu w Gdyni i postaci budowniczego tego miasta, Eugeniusza Kwiatkowskiego. Poza tym widzę, że otworzyliście właśnie akademię nauk, więc mógłbym zostać miejscowym teoretykiem prawa.
(—) Alfred de Ebruz
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Dobry wieczór

Post autor: Helwetyk Romański »

Alfred pisze:
13 mar 2020, 1:47
Gorzej z praktyką. Zajrzałem do wątku z ofertami pracy, przeczytałem akapit o stanowisku dyrektora państwowego przedsiębiorstwa i zacząłem się zastanawiać, co ja mógłbym produkować.
Jak to co? Narrację! Oczywiście, rozumie się samo przez się (albo i nie…), że oferty mają charakter przykładowy i mają raczej charakter wskazówek dla przybyszów dopiero rozpoczynających przygodę z mikronacjami. W odniesieniu do Przyjaciół Emerytów obowiązuje tradycyjna zasada „możesz zajmować się praktycznie wszystkim”. 😉

Alfred pisze:
13 mar 2020, 1:47
Najpewniej poszukam sobie jednak jakiejś konkretniejszej niszy, w której mógłbym się realizować. Jednym z czynników, które mnie tu przyciągnęły, był żeglarsko-portowy (?) klimat Leocji.
Taki się tworzy, owszem…

Alfred pisze:
13 mar 2020, 1:47
Od lat moją fascynacją są programy modernizacyjne II RP, ze szczególnym uwzględnieniem portu w Gdyni i postaci budowniczego tego miasta, Eugeniusza Kwiatkowskiego.
Miasto jako takie to kolejny odcinek, z gatunku bardziej strategicznych, który mamy „na liście”. Ze swojej strony czekam na dogodny (i wciąż odkładany…) moment, aby przejrzeć assety z OpenTTD na potrzeby tworzącej się mapy. W razie zainteresowania, każda para rąk i oczu jest tutaj na wagę złota.

Alfred pisze:
13 mar 2020, 1:47
Poza tym widzę, że otworzyliście właśnie akademię nauk, więc mógłbym zostać miejscowym teoretykiem prawa.
Spodziewam się miażdżących recenzji leockiego dorobku prawnego. 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Alfred Stempel
Obywatel

Dobry wieczór

Post autor: Alfred »

Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 2:00
Oczywiście, rozumie się samo przez się (albo i nie…), że oferty mają charakter przykładowy i mają raczej charakter wskazówek dla przybyszów dopiero rozpoczynających przygodę z mikronacjami. W odniesieniu do Przyjaciół Emerytów obowiązuje tradycyjna zasada „możesz zajmować się praktycznie wszystkim”. 😉
Tak, ale wciąż pozostaje kwestia znalezienia sobie uczciwej roboty...
Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 2:00
Spodziewam się miażdżących recenzji leockiego dorobku prawnego. 😉
Uważam, że jest zupełnie adekwatny dla państwa w organizacji. W ogóle polubiłem się ze zwięzłą, syntetyczną regulacją. Napisałem projekt konstytucji dla Dreamlandu i był o połowę krótszy od obowiązującej!
(—) Alfred de Ebruz
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Dobry wieczór

Post autor: Franklin Garamond »

Witamy w Palatynacie! 🎈
Populacja koronowanych głów w stanie spoczynku zwiększa się 🙃
Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 1:01
Mam nadzieję, że nasze programowe ograniczenie legislacji do absolutnego minimum (najpewniej Najczcigodniejszy Namiestnik @Franklin Garamond jest tutaj ostatnio odmiennego zdania) nie będzie stanowiło problemu. 😉
Biorąc pod uwagę, że są już trzy, a czwartego uniknęliśmy z różnych przyczyn... To nadal o pięć za dużo. Jednak zdaję sobie sprawę, że niektórych bytowanie bez papierków byłoby udręką nie do zniesienia, więc stoję na straży popędów i zgadzam się na rozsądne minimum.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Dobry wieczór

Post autor: Helwetyk Romański »

Alfred pisze:
13 mar 2020, 2:11
Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 2:00
Oczywiście, rozumie się samo przez się (albo i nie…), że oferty mają charakter przykładowy i mają raczej charakter wskazówek dla przybyszów dopiero rozpoczynających przygodę z mikronacjami. W odniesieniu do Przyjaciół Emerytów obowiązuje tradycyjna zasada „możesz zajmować się praktycznie wszystkim”. 😉
Tak, ale wciąż pozostaje kwestia znalezienia sobie uczciwej roboty...
Z tematów na szybko i przed pierwszą kawą…
  1. Dyplomacja i szeroko rozumiany protokół. Nawiązywanie formalnych stosunków dyplomatycznych to jedno — faktyczne ich utrzymywanie to drugie.
  2. Rozwinięcie narracji portu, także na odcinku włączenia w nią armatorów.
  3. Port lotniczy — jestem w ciągłym niedoczasie, jak idzie o uzupełnienie serwisu internetowego treścią.
  4. Leocki Instytut Kultury — nowe wystawy i koncerty (póki co działa to tak, że uzupełniam osobiście, więc rzecz w gromadzeniu i opisywaniu treści dobrej jakości do publikacji).
  5. Gwardia Palatynatu Leocji (siły zbrojne) — formacja do faktycznego uruchomienia.
  6. Na motywach współpracy międzynarodowej i Leockiej Akademii Nauk ([mention]Apolinary Montserrat[/mention]) rozumianej jako korporacja nie tylko uczonych, ale i specjalistów — krąży mi po głowie zbudowanie mikronacyjnego katalogu ekspertów w różnych dziedzinach, do których można się zgłosić z propozycją współpracy (przykłady: infrastruktura informatyczna — [mention]Franklin Garamond[/mention], herby i podpisy — Herold Wielki Koronny Księstwa Sarmacji, falerystyka — [mention]Ametyst Faradobus[/mention], wizualizacje samolotów — Prezydent Republiki Bialeńskiej, zdrowie publiczne — Królowa Teutonii, konfiguracja Discorda — Gustaw Fryderyk von Hippogriff, legislacja — zdecydowanie-zbyt-szerokie-grono etc.).

Alfred pisze:
13 mar 2020, 2:11
Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 2:00
Spodziewam się miażdżących recenzji leockiego dorobku prawnego. 😉
Uważam, że jest zupełnie adekwatny dla państwa w organizacji.
Mimo wszystko mam nadzieję, że nie tylko w organizacji. 😉

Alfred pisze:
13 mar 2020, 2:11
W ogóle polubiłem się ze zwięzłą, syntetyczną regulacją. Napisałem projekt konstytucji dla Dreamlandu i był o połowę krótszy od obowiązującej!
Gdyby tak jeszcze obciąć co najmniej jeden, jeżeli nie dwa, organy władzy…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Alfred Stempel
Obywatel

Dobry wieczór

Post autor: Alfred »

Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 10:16
Gdyby tak jeszcze obciąć co najmniej jeden, jeżeli nie dwa, organy władzy…

Jeśli dobrze rozumiem, są obecnie trzy: dwóch namiestników i senat. Powstaje zatem pytanie, czy Czcigodnemu Namiestnikowi bardziej marzy się usunąć swojego kolegę i zagarnąć pełnię władzy, czy też uciemiężyć lud? 😅

Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 10:16
Gwardia Palatynatu Leocji (siły zbrojne) — formacja do faktycznego uruchomienia.

To brzmi dla mnie najbardziej interesująco. Nie mam za wiele fachowej wiedzy wojskowej, ale mógłbym podejść do tego od innej strony: zacząć od zbrojnej milicji obywatelskiej o luźnej organizacji. Na początek uzbrajamy ochotników w karabiny i pistolety, zajmujemy się ochroną elementarnego porządku publicznego oraz bezpieczeństwa Namiestników. Stopniowo mogłoby to się przekształcać w państwowe siły zbrojne z prawdziwego zdarzenia — najlepiej w powiązaniu z budowaniem przez innych przemysłu zbrojeniowego, stoczniowego i tak dalej.

Na marginesie: nie wiem, czy gwardia byłaby tutaj najlepszym określeniem. Kojarzy się jednak wybitnie defensywnie, szczególnie właśnie z ochroną władz państwa, a w kontekście ogólnej leockiej narracji widziałbym jednak tutaj POTĘŻNĄ marynarkę wojenną i panowanie na morzach. Natomiast można byłoby wykorzystać niewątpliwą elastyczność leockiego prawodawstwa i ukazywać rozwój formacji także na płaszczyźnie instytucjonalnej: najpierw milicja obywatelska, później już poważna gwardia, wreszcie siły zbrojne. Reformy co jakiś czas, ale nie w formule kręcenia się w kółko, tylko jako narzędzie narracji: powołujemy pieszą milicję, autoryzujemy powstanie marynarki i lotnictwa, komendant i kapitanowie milicji stają się generalnym inspektorem sił zbrojnych i generałami — i tak dalej.
(—) Alfred de Ebruz
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Dobry wieczór

Post autor: Helwetyk Romański »

Alfred pisze:
13 mar 2020, 11:28
Helwetyk Romański pisze:
13 mar 2020, 10:16
Gdyby tak jeszcze obciąć co najmniej jeden, jeżeli nie dwa, organy władzy…
Jeśli dobrze rozumiem, są obecnie trzy: dwóch namiestników i senat. Powstaje zatem pytanie, czy Czcigodnemu Namiestnikowi bardziej marzy się usunąć swojego kolegę i zagarnąć pełnię władzy, czy też uciemiężyć lud? 😅
Ale ja pisałem o Dreamlandzie…! 😎

Alfred pisze:
13 mar 2020, 11:28
To brzmi dla mnie najbardziej interesująco. Nie mam za wiele fachowej wiedzy wojskowej, ale mógłbym podejść do tego od innej strony: zacząć od zbrojnej milicji obywatelskiej o luźnej organizacji. Na początek uzbrajamy ochotników w karabiny i pistolety, zajmujemy się ochroną elementarnego porządku publicznego oraz bezpieczeństwa Namiestników. Stopniowo mogłoby to się przekształcać w państwowe siły zbrojne z prawdziwego zdarzenia — najlepiej w powiązaniu z budowaniem przez innych przemysłu zbrojeniowego, stoczniowego i tak dalej.
Tutaj niewielka gwiazdka do przypisu: Gwardia Palatynatu Leocji jest nam potrzebna do celów protokolarnych, czyli milicja milicją (czemu nie!), ale korpus reprezentacyjny byłby mocno wskazany.

Alfred pisze:
13 mar 2020, 11:28
Na marginesie: nie wiem, czy gwardia byłaby tutaj najlepszym określeniem.
Tu i teraz to poniekąd „historyczna” nazwa, jak Wojsko Polskie. Reszty nie komentuję, bo mi się podoba. 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Dobry wieczór

Post autor: Ametyst Faradobus »

My w Bialenii mamy regularną armię i różne gwardie. Pierwszym ich rodzajem są gwardie lenne - każdy lennik może sobie utworzyć własną formację, nazwać ją jak chce i wykorzystywać na własnym terenie. Większymi organizacjami są Gwardia Rzeszy oraz Ludowa Gwardia Dżamahiriji - coś w rodzaju regionalnych armii i milicji zarazem, które podlegają władzom samorządów. Dodatkowo Gwardia Rzeszy składa się m.in. z kontyngentów wystawianych przez lenników z zasobu ich gwardii lennych.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”