Podanie do Gwardii

Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Podanie do Gwardii

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ja bym tylko prosił przy każdym pomyśle brać poprawkę na skalę, o której było tu wspominane po wielokroć. Jesteśmy małą wyspą, z małą, wielozadaniową armią i mam poważne wątpliwości czy cztery porty wojenne są niezbędne. Oczywiście nie znam się na temacie, może jest to kluczowe do pełnego zabezpieczenia linii brzegowej 😊
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

Podanie do Gwardii

Post autor: TAR »

<salut> Tak jest i taki jest plan!

Jak wspomniałem, łącznia lina brzegowa to 783 kilometra. Kutry różnych typów mają zasięg 500 mil morskich, do daje jakieś około 930 na jednym baku, i to w normalnych warunkach operacyjnych. W warunkach bojowych na pełnej mocy, zasięg spada do jakieś 200 Mm, 370 kilometra.

Plan jest taki, że Port W będzie dostosowany do przyjęcia dużych okrętów, do 5 sztuk. Port E będzie miała zdolność przyjęcia dwóch dużych okrętów, Porty N i S będą tylko bazowały małe okręty jak kutry, czyli małe porty, nawet porciki takie, z piękną flagą Leocji. Z zaznaczeniem, że w każdych portach będzie stacjonowała mała flotą kutrów parowych dla Straży Przybrzeżnej po 3 sztuki, a Port W po 4 kutry. Straż przybrzeżna będzie uczestniczyła w misji SAR (Search and rescue -> poszukiwanie i ratunek), więc ilość wydaje mi odpowiedna.

A dla sił morskich kutry rakietowe będzie z 6 sztuk, 8 patrolowych, 2 trałowce małe, 2 holowniki na potrzeby korwet.
Czyli łącznie będzie ze 13 małych jednostek dla Straży przybrzeżnej. Dla Sił Morskich 18 mały jednostek z okrętem dużym flagowym K-180.

Jakieś uwagi czy propozycje, są naprawdę mile widziane. :3
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Podanie do Gwardii

Post autor: Helwetyk Romański »

TAR pisze:
15 lis 2021, 10:43
Jakieś uwagi czy propozycje, są naprawdę mile widziane. :3
Niestety (a może i stety…), tutaj nie mam zupełnie nic do powiedzenia z powodu braku wiedzy. Jeżeli znawcy tematu powiedzą, że potrzebujemy jednego portu — będę za jednym portem. Jeżeli powiedzą, że potrzebujemy dziesięciu — będę za dziesięcioma. Analogicznie w odniesieniu do rodzajów okrętów, uzbrojenia, struktur, liczebności sił. Ze swojej strony mogę uczestniczyć w uroczystościach, wręczać medale, wypowiadać się w przedmiocie szeroko rozumianej symboliki…
TAR
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Podanie do Gwardii

Post autor: Ronon Dex »

TAR pisze:
15 lis 2021, 10:43
A dla sił morskich kutry rakietowe będzie z 6 sztuk, 8 patrolowych, 2 trałowce małe, 2 holowniki na potrzeby korwet.
Czyli łącznie będzie ze 13 małych jednostek dla Straży przybrzeżnej. Dla Sił Morskich 18 mały jednostek z okrętem dużym flagowym K-180.

Jakieś uwagi czy propozycje, są naprawdę mile widziane. :3
Bardzo rozsądny plan... przy czym dodałbym jeszcze jakiś (nie musi być duży) okręt hydrograficzny oraz jakąś jednostkę zaopatrzeniową, może to zresztą być jednostka uniwersalna (nawet lepiej) czyli holownik oceaniczny z możliwościami transportowymi (bo jak mniemam to te dwa holowniki to będą małe, portowe jednostki).
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Podanie do Gwardii

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
15 lis 2021, 16:18
Bardzo rozsądny plan... […].
Ilu portów wojennych potrzebujemy, że tak podbiję ten element dyskusji? (I, będąc sobą, poruszę temat potencjalnej głębokości dna morskiego, o ile jest tutaj istotny).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Podanie do Gwardii

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ja to bym tylko nie chcial portu E przy mojej zacisznej wysepce. :P
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Podanie do Gwardii

Post autor: Helwetyk Romański »

Ignats ik Ruth pisze:
15 lis 2021, 19:37
Ja to bym tylko nie chcial portu E przy mojej zacisznej wysepce. :P
Pod tym kątem też pytam, część obszarów nabrzeżnych jest już wydzierżawiona, tak…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Podanie do Gwardii

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
15 lis 2021, 16:29
Ilu portów wojennych potrzebujemy, że tak podbiję ten element dyskusji? (I, będąc sobą, poruszę temat potencjalnej głębokości dna morskiego, o ile jest tutaj istotny).
W zasadzie jeden... ale jest pewien kompromis do osiągnięcia. Można zbudować jeden port wojenny (bazę morską), ale rozmieścić tzw. punkty bazowania. Są to niewielkie elementy umożliwiające okresowe bazowanie 1-2 niewielkich jednostek. Niewielkie okręty patrolowe mogą tam przebywać i stamtąd patrolować wody przybrzeżne, w punktach bazowania jest niewielka infrastruktura pozwalająca na zaopatrywanie takich okrętów oraz zapewniejąca warunki socjalne niezbyt licznym załogom takich jednostek - bo na patrolowacach to wygód nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

Podanie do Gwardii

Post autor: TAR »

Ronon Dex pisze:
15 lis 2021, 16:18
Bardzo rozsądny plan... przy czym dodałbym jeszcze jakiś (nie musi być duży) okręt hydrograficzny oraz jakąś jednostkę zaopatrzeniową, może to zresztą być jednostka uniwersalna (nawet lepiej) czyli holownik oceaniczny z możliwościami transportowymi (bo jak mniemam to te dwa holowniki to będą małe, portowe jednostki).
O słuszna uwaga! O tym nie pomyślałem. Myślę więc, że będzie na póżniej. Najpierw jak zbuduje bazę W, wtedy pomyśli nad składem floty. Nie ma co planować bez portu. :D
Ignats ik Ruth pisze:
15 lis 2021, 19:37
Ja to bym tylko nie chcial portu E przy mojej zacisznej wysepce. :P
CICHO! To tylko plany. :d
Helwetyk Romański pisze:
15 lis 2021, 19:48
Pod tym kątem też pytam, część obszarów nabrzeżnych jest już wydzierżawiona, tak…
Wiadomo najpierw buduje się główną bazę W w Nowym Brzegu/okolice. A póżniej bazę E, gdzie to będzie, to już trzeba skonsultować tak by nikomu nie wadziło, nie dotyczy oliwki, boże jak kocham swojego bratanka!.
Ronon Dex pisze:
15 lis 2021, 22:15
Helwetyk Romański pisze:
15 lis 2021, 16:29
Ilu portów wojennych potrzebujemy, że tak podbiję ten element dyskusji? (I, będąc sobą, poruszę temat potencjalnej głębokości dna morskiego, o ile jest tutaj istotny).
W zasadzie jeden... ale jest pewien kompromis do osiągnięcia. Można zbudować jeden port wojenny (bazę morską), ale rozmieścić tzw. punkty bazowania. Są to niewielkie elementy umożliwiające okresowe bazowanie 1-2 niewielkich jednostek. Niewielkie okręty patrolowe mogą tam przebywać i stamtąd patrolować wody przybrzeżne, w punktach bazowania jest niewielka infrastruktura pozwalająca na zaopatrywanie takich okrętów oraz zapewniejąca warunki socjalne niezbyt licznym załogom takich jednostek - bo na patrolowacach to wygód nie ma.
Czyli, główny port wojenny W, mniejszy port E, i bazy N i S? Jedyny duży statek to będzie Korweta K-180 co będzie bazowała w porcie W, czasami w porcie E.
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Podanie do Gwardii

Post autor: Helwetyk Romański »

TAR pisze:
20 lis 2021, 12:49
Ronon Dex pisze:
15 lis 2021, 22:15
W zasadzie jeden... ale jest pewien kompromis do osiągnięcia. Można zbudować jeden port wojenny (bazę morską), ale rozmieścić tzw. punkty bazowania. […]
Czyli, główny port wojenny W, mniejszy port E, i bazy N i S? Jedyny duży statek to będzie Korweta K-180 co będzie bazowała w porcie W, czasami w porcie E.
Jeżeli dobrze rozumiem głos [mention]Ronon Dex[/mention], to jeden port wojenny, bo tylko tylu potrzebujemy, za to kilka punktów bazowania. Ile — dobre pytanie — trzy?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Podanie do Gwardii

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
20 lis 2021, 15:09
TAR pisze:
20 lis 2021, 12:49
Ronon Dex pisze:
15 lis 2021, 22:15
W zasadzie jeden... ale jest pewien kompromis do osiągnięcia. Można zbudować jeden port wojenny (bazę morską), ale rozmieścić tzw. punkty bazowania. […]
Czyli, główny port wojenny W, mniejszy port E, i bazy N i S? Jedyny duży statek to będzie Korweta K-180 co będzie bazowała w porcie W, czasami w porcie E.
Jeżeli dobrze rozumiem głos @Ronon Dex, to jeden port wojenny, bo tylko tylu potrzebujemy, za to kilka punktów bazowania. Ile — dobre pytanie — trzy?
Pojęcie "port" jest bardzo ogólne... pod tym pojęciem jest zarówno bardzo duża baza morska (no takich w Leocji raczej nie będzie... ale są takie w Bialenii, gdzie np. może bazować cała 2. Flota Desantowa), jak i mały obiekt w rodzaju właśnie "punktu bazowania". Faktycznie obiekt o statusie Punkt Bazowania jest również portem.

To tak w jak realu - taka Gdynia ma port i port ma np. małutka Kuźnica na Półwyspie Helskim - różnią się one zdecydowanie, ale oba obiekty mają status portu.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”