Projekt modernizacji sił lotniczych Gwardii.

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Projekt modernizacji sił lotniczych Gwardii.

Post autor: Ronon Dex »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Helwetyk Romański pisze:
01 gru 2021, 22:04
Ronon Dex pisze:
01 gru 2021, 21:37
Zobaczymy co da się zrobić...
Głośno myślę, czy nie szkoda Twojego czasu na porzucony na początku projekt. To było z mojej strony podejście do tego, czy potrafię, a łatwiej było mi się wczuć w samolot pasażerski, z którym miałem styczność, niż wojskowy, który widziałem tylko na obrazkach…

PS. W wolnej chwili to bym pomęczył o dziennik rozkazów, żeby mieć dokumentację w jednym miejscu.
Przecież nie twierdzę, że rzucę wszytko i będę przemalowywał samolot VIP... bo na razie jest - ale z czasem gdy pójdzie do remontu to się pokombinuje. A o tych dziennikach pamiętam - coś wymyślę w wolnej chwili.
Helwetyk Romański pisze:
01 gru 2021, 22:04
Ronon Dex pisze:
01 gru 2021, 21:59
Żeby nie było, że się "opieprzałem" dzisaj... przygotowałem TF-5 dla nowej 1 Eskadry.
I to są te, gdzie „się nie da”, tak? Wspaniałe!
No nie idealnie... bo z konieczności na F-10 kolory powstały przez nałożenie na siebie trzech różnych i odpowiednie mnożenie. W przypadku TF-5 nie dalo się tego odtworzyć wprost, a trzeba było powtórzyć procedury nakładania i mnożenia, ale też trochę na czuja zmieniać nieco ich barwy, bo paint kit tego dodatku jest zupełnie inaczej skonstruowany. Na F-10 trzeba stosować nakładkę na białą warstwę z liniami blach, a przy Tf-5 jest normalny, warstwowy paint kit, gdzie cieniowanie jest warstwą "u góry". No, ale jestem z wyniku zadowoloiny to zastawiam.

Został mi jeszcze ten D-4C, a w zasadzie trzeba go będzie nazwać ED-4C... tam znowu jest inaczej bo skrzydło jest tylko jedno w lustrzanym odbiciu (dobrze, że Leocja ma symetrycznie rozmieszczone znaki rozpoznawcze).

Jak go zrobię to będzie można wstawić nawą 1. Eskadrę. I zabrac się za drugą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Projekt modernizacji sił lotniczych Gwardii.

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
01 gru 2021, 22:16
No nie idealnie... bo z konieczności na F-10 kolory powstały przez nałożenie na siebie trzech różnych i odpowiednie mnożenie. W przypadku TF-5 nie dalo się tego odtworzyć wprost […]. No, ale jestem z wyniku zadowolony to zastawiam.
Cytując klasyka, „nieważne, czy kot jest czarny, czy biały — ważne, aby łowił myszy”. Wynik jest zdecydowanie więcej niż zadowalający.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Projekt modernizacji sił lotniczych Gwardii.

Post autor: Ronon Dex »

Ronon Dex pisze:
01 gru 2021, 22:16
Został mi jeszcze ten D-4C, a w zasadzie trzeba go będzie nazwać ED-4C... tam znowu jest inaczej bo skrzydło jest tylko jedno w lustrzanym odbiciu (dobrze, że Leocja ma symetrycznie rozmieszczone znaki rozpoznawcze).
Zwykle tak bywa, że z ostatnim elementem jest najwięcej problemów. Choć ten wspomniany D-4C (learjet realowy) jest całkiem dobrzez robiony i ma tekstury o wysokiem rozdzielczości, to jednocześnie bardzo wiele elementów ma pojedynczych i dublowanych jako lustrzane odbicie. Siłą rzeczy ciężko zrobić malowanie wielobarwne typu wojskowego, do tego niektóre łączenia elementów tekstury tez utrudniają coś takiego (Namiestnik wie o co chodzi, bo też się tym trochę bawił). Miałem dzisiaj z rana trochę "natchnienia" i podłubałem... wyszło co wyszło, ale obawiam się, że lepiej nie będzie. Musze jeszcze nanieść znaki eskadry, ale to akurat proste. W kązdym razie w zasadzie mamy komplet i jutro postaram się zrobić całokowicie nowy skład 1 Eskadry i można będzie przejść do drugiej...

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Projekt modernizacji sił lotniczych Gwardii.

Post autor: Helwetyk Romański »

Krótko: jest fenomenalnie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”