Nr 19 - Senat

Agencja prasowa Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Nr 19 - Senat

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek
Nr XIX - XI-XII 2021 | 2
Obrazek

Wstęp od Redakcji

Jest i dziewiętnaste wydanie Głosu Leocji! Wyjątkowe, bo i czas jest szczególny dla naszej społeczności. Jesteśmy właśnie świadkami nowego etapu w rozwoju naszej państwowości. Zapraszam!Obrazek
Redaktor Naczelny
Nr XIX - XI-XII 2021 | 2
Obrazek

senat

Państwa mikroświata można podzielić różnie. Niektórzy z nas przyjmą kryterium struktury urzędów, inni zwrócą uwagę na sposób sprawowania władzy, a jeszcze inni podzielą państwa na te, które budzą w nich dobre emocje i wspomnienia oraz te, do których nigdy (już) nie wybiorą się w podróż. Każdy podział będzie dobry, ale jest jeszcze jeden. Można mówić o państwie zwracając uwagę głównie na społeczność. Czy społeczeństwo w danym państwie organizuje się samo czy może... jest organizowane?

Zaraz po proklamowaniu niepodległości obywatele Leocji, skupieni wokół Palatium, zajęli się organizowaniem państwowości i najpotrzebniejszych instytucji. Senat Palatynatu Leocji został ustanowiony już 20 stycznia 2020 r. w Akcie o formie rządu Palatynatu Leocji. Określono w nim zadania i uprawnienia Senatu, ale wówczas był instytucją jedynie symboliczną. Jednocześnie był sygnałem dla społeczności, że głos obywateli zawsze będzie w Leocji brany pod uwagę. Oczywiście w pierwszym roku istnienia państwa pojawiały się sugestie poddawania spraw pod rozstrzygnięcie Senatu, jednak z uwagi na początkową liczbę senatorów nie miałoby to właściwego wymiaru.
Przełomowe dla spraw Senatu było pojawienie się w przestrzeni publicznej apelu o odznaczenie Namiestników. Społeczeństwo leockie dużo wcześniej dostrzegało potrzebę właściwego uhonorowania Ojców Założycieli i podziękowania im za ogrom pracy na rzecz stworzenia Leocji. Idealnym sposobem nadania tym podziękowaniom należnej rangi był Senat. Pod koniec października br. zwołano Senat na obrady, a już 2 listopada rozpoczęły się pierwsze historyczne obrady. Pierwsze decyzje Senatu dotyczy rzecz jasna odznaczeń - uchwalono przyznanie Namiestnikom Złotych Krzyży Zasługi za 2020 r. i za 2021 r., a także Krzyży za Zasługi dla Wielkości Leocji. Sprawnie działająca izba stała się miejscem wymiany poglądów, a głos obywatelski otrzymał niezwykłą oprawę.

Obecnie Senat z inicjatywy Palatium debatuje o lokalizacji swojego gmachu w stolicy, symbolu Senatu i tytułu przysługującego uczestnikom obrad Senatu. Ponadto o narodowych roślinach i zwierzętach, polityce utraty obywatelstwa leockiego, znakach drogowych i tablicach rejestracyjnych. Dwie pierwsze debaty zostały już rozstrzygnięte przyjęciem uchwał o lokalizacji siedziby Senatu i symbolu izby. W planach jest już kolejna debata o obywatelstwie honorowym.Obrazek
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr 19 - Senat

Post autor: Helwetyk Romański »

Tradycyjnie, nie wiem, jak skomentować, więc — dobra robota, proszę o więcej, na stronie głównej Palatynatu Leocji odwiedzanej przez jedną osobę opublikowane niezwłocznie po publikacji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głos Leocji”