[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Karolina von Lichtenstein pisze:
08 sty 2022, 21:06
No dobry wieczór, widzę, że signore przygotowany lepiej na ten wieczór niż ja. Czy mistrz Vladimir nas wpuści do swojego atelier? Widzę, że już wiele osób odtrącił, ale skoro jestem jego siostrą, to może nas nie wykopie?
-Oj nie, na pewno nic, a nic lepiej. Szlachetna wygląda naprawdę wybornie! Ta garsonka ma swój urok. - Heinz zmierzył swoją rozmówczynię przenikliwym spojrzeniem od płyt chodnikowych, aż po najwyżej zlokalizowany włos na głowie. Następnie podał bukiecik kwiatów, który tak krzepko dzierżył w dłoni.
-Proszę to dla Diuczessy. - po czym mówił dalej - Myśli Szanowna, że nie uda się nam dostać do środka? Warto spróbować skoro już tu jesteśmy. Proszę, panie przodem. - Odpowiedział pewnie, prawą dłonią wskazał w kierunku drzwi. W głowie jednak był zagubiony. A co jak nam [mention]Vladimir ik Lihtenštán[/mention] nie otworzy? Co wtedy? Czy będzie zmuszony iść na randkę z tak dostojną damą do Supermarketu Makrella? Na samą myśl, ciarki przeszyły jego ciało.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Scholandzkie róże? Jakie to piękne, dziękuję! A brat mój, jak widzę, już na nas czeka z ciasteczkami i kawą, chyba nas nie wyrzuci…

Braciszku, przedstawiam ci zacnego szlachcica z Austro-Węgier. Organizuje on rajdy słynne na cały mikroświat, znajomości przy tym nawiązuje jak mało kto…

Herr Heinzie, oto brat mój z ojca tego samego, Teutończyk z krwi i kości. Z pewnością zaraz nam pokaże, nad czym to ostatnio pracował.

Ale tu duszno od tej kreatywności w powietrzu!
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Vladimir ik Lihtenštán
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Vladimir ik Lihtenštán »

Mistrz zmierzył austro-węgierskiego kawalera wzrokiem. Upił łyk kawy i jak przystało na ekscentryka, powiedział: To twój absztyfikant, siostrzyczko? Ja nie wiem, czy to nie jest mezalians. Ma Pan, Herr Grüner, jakieś powiązania z królewskimi rodami?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum, baronet Królestwa Nowej Teutonii
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Czy scholandzkie, a nie wiem, tam zza rogu z kwiac... - Grüner zorientował się, że to mało istotna sprawa.
Na słowa towarzyszki, że Mistrz Vladimir to jej brat wyprostował się jak struna, skłonił na tyle elegancko na ile potrafił. Wyciągnął dłoń ku nowo poznanemu by uścisnąć jego dłoń.
-Czczczy... Czcz... Czy mam królewskie... Rodami? - zaczął się jąkać wyraźnie zdenerwowany, po chwili wziął dwa głębokie oddechy, uspokoił się i kontynuował - Czy mam powiązania z królewskimi rodami? Oj, nie, co najwyżej tylko mogłem dla nich służyć. - chciał odpowiedzieć kąśliwie, a wyszło jak zawsze.
Nie mniej dla mnie, pochodzenie to sprawa drugorzędna. Nie na tytuły zwracam uwagę, a na majętność duszy, a tym mnie właśnie urzekła siostra Jaśnie Oświeconego, że u niej w tej materii bogactwo olbrzymie.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Diuczessa-królowa zawstydziła się trochę, słysząc całą konwersację.

– Oj, bracie, toż to tylko spotkanie towarzyskie z Herr Heinzem, a Ty już mu wszystkie koligacje od góry do dołu badasz… Pamiętaj, że Twoja siostra własna drukowała liberty w Sarmacji, wujek odrywał Morvan od Księstwa, a ojciec nie umiał napisać „t” w słowie „Teutonia”. U nas wcale też nie jest tak elegancko! – skwitowała wcale nie krótko diuczessa, po czym uwagę swoją przeniosła na zawstydzonego cokolwiek Heinza.

– Herr Heinz, proszę zobaczyć, cóż za ciekawe dzieło. To akurat nie jest mojego brata, ale ten obraz wisiał długie lata w naszej rodzinnej rezydencji w Złotym Grodzie. Podobno namalował go legendarny Mistrz Teuton, którego nauki przekazują sobie z pokolenia na pokolenie Teutończycy.

Diuczessa przybliżyła się do dzieła, które leżało cokolwiek zapomniane w kącie i lekko odgarnęła kurz z niego. Na obrazie widać było lwa, który uważnie rozgląda się po równinie.

– Na pierwszy rzut oka można pomyśleć: „ale o co tu chodzi, to po prostu lew”. Ja myślę zaś, że jednym z objawów geniuszu Mistrza Teutona było to, że trudno powiedzieć, co właściwie ten lew robi. Jaka jest jego historia? Zawsze się nad tym jako dziecko zastanawiałam. Czy on właśnie rozgląda się po zakończonym polowaniu? Czy może dopiero rusza na poszukiwanie? Czego właściwie szuka? Drzewo za nim do złudzenia przypomina literę „T” jak Teutonia, i „T” jak Teuton. To w zasadzie znak rozpoznawczy Mistrza. Nie podpisywał on wszystkich swoich obrazów, wiele z nich zresztą zaginęło, ale mój wujek kiedyś w wandejskim porcie znalazł obraz, zupełnie normalny, zwyczajny. Chyba jakaś łąka tam była. Nikt nie wiedział, czyj to obraz, co to za dzieło, co przedstawia, dopóki ktoś nie zauważył w oddali krajobrazu drzewa przypominającego literę „T”.

Diuczessa nagle zorientowała się, że zaczęła trajkotać. Zamilknąwszy, przyglądała się dalej fascynującemu obrazowi.
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Vladimir ik Lihtenštán
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Vladimir ik Lihtenštán »

Rotria

Gdy twój awatar osiąga poziom papieża, to dysponujesz zaklęciem ekskomuniki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Franklin Garamond »

Czy papieska mitra rozkłada się i tworzy olbrzymiego shurikena?
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Re: [NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Ludwik Tomović »

Franklin Garamond pisze:Czy papieska mitra rozkłada się i tworzy olbrzymiego shurikena?
Do shurikena to bardziej tutaj podobny jest pastorał ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Franklin Garamond »

Ludwik Tomović pisze:
05 lut 2022, 11:56
Franklin Garamond pisze:Czy papieska mitra rozkłada się i tworzy olbrzymiego shurikena?
Do shurikena to bardziej tutaj podobny jest pastorał ;)
Chodziło mi o coś takiego:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Vladimir ik Lihtenštán
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Vladimir ik Lihtenštán »

Franklin Garamond pisze:
05 lut 2022, 11:55
Czy papieska mitra rozkłada się i tworzy olbrzymiego shurikena?
Tak, ale awatar musi zdobyć relikwię pierwszej klasy, jak źdźbło z betlejemskiej stajenki.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum, baronet Królestwa Nowej Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander Stempel
Obywatel

[NIE WCHODZIĆ!] Atelier Mistrza Vladimira

Post autor: Aleksander »

Mogę zaproponować szczebel z drabiny, która przyśniła się św. Jakubowi.
(-) Aleksander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”