Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Liga narodowa w Xpert Eleven
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Oswald Baskerville pisze:
10 maja 2022, 15:21
Helwetyk Romański pisze:
10 maja 2022, 15:10
Nie widzę w tym wniosku niczego urągającego rozumowi i godności. 😈
Poprawiłem, znaczy pogorszyłem, znaczy poprawiłem.
No tego to realizować nie będziemy.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Obrazek


Trenerki i Trenerzy Ligi Piłkarskiej Palatynatu Leocji!

Piąty sezon LPPL dobiega końca. Rozgrywki dostarczyły nam już wiele emocji, a przecież czeka nas jeszcze elektryzująca końcówka z bezpośrednim meczem liderującej Diany z wiceliderującą Teriną. Obie drużyny mają szansę na mistrzostwo, a przecież niewiele traci do nich LTF Nowy Brzeg, który wciąż może namieszać - gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Emocje niech jednak odejdą na chwilę na bok, bo warto ustalić kilka kwestii, zanim rozjedziemy się na letnie urlopy i wakacje. Prawdopodobnie najważniejszą kwestią jest liczba drużyn w kolejnym sezonie. Z tego miejsca bardzo proszę naszego oddanego admina, [mention]Vilarte[/mention], by przestawił sytuację. Czy którymś drużynom grozi zniknięcie z Ligi? Czy ktoś czeka w kolejce do dołączenia? Jaka jest prawdopodobna liczba drużyn w nowym sezonie? [mention]Guedes de Lima[/mention] chciał dołączyć do LPPL?

Pozostaje też kwestia przerwy międzysezonowej. Dostrzegam ryzyko, że jeśli nowy sezon wystartuje zbyt późno, niektórym trenerom może zaszkodzić letnie słońce i zapomną o jego początku. Z kolei zbyt krótka przerwa to problem dla tych, którzy jeszcze wykręcają wartości rozwojowe. Tu również prosiłbym o rekomendację [mention]Vilarte[/mention], jak i opinie ligowych trenerek i trenerów.

Z kolei pozostałych ligowców zachęcam do zgłaszania życzeń i zażaleń. Czy chcielibyście ujrzeć jakieś zmiany w nowym sezonie? Jeśli tak, to jakie? Ligę tworzymy wspólnie, więc zdanie każdego ma znaczenie. Osobiście mam dwa postulaty, jednak co do obu nie będę się upierał, jeśli nie będzie woli w ligowym gronie.

Po pierwsze marzy mi się większa "leockość" ligi, czyli niedopuszczanie nowych drużyn, których nazwy nie nawiązują do leockiej geografii. Obecnie 9 z 14 ligowych ekip nawiązuje nazwą do Nowego Brzegu lub której z dzierżaw i życzyłbym sobie, by ta proporcja nie zmieniła się na gorsze.

Po drugie sądzę, że możemy pokusić się o jakieś ligowe fanty, nagrody dla najlepszych drużyn. By jednak było miło i wesoło, nagradzałbym nie tylko mistrza kraju i zdobywcę pucharu, ale również w innych kategoriach. Idealnie byłoby nagradzać aktywność, która podnosi koloryt ligi, np. najciekawszą narrację, największą regularność w publikacji relacji meczowych, etc. W takim celu moglibyśmy potencjalnie przeprowadzić zrzutkę lub polegać na kilkorgu sponsorów (od razu zgłaszam swoją chęć). Co Trenerki i Trenerzy na to?

Zachęcam do udziału w dyskusji, zgłaszania pytań, sugestii oraz proszę o przekazywanie informacji o temacie innym ligowcom (oznaczam wszystkich, ale czasem ktoś nie zagląda na forum).

[mention]Sophie[/mention] [mention]Piotr vel Bocian[/mention] [mention]Vilarte[/mention] [mention]Heinz-Werner Grüner[/mention] [mention]Ignats ik Ruth[/mention] [mention]Oswald Baskerville[/mention] [mention]Fatima Marcjan-Chojnacka[/mention] [mention]Samuel Radziwiłł[/mention] [mention]Franklin Garamond[/mention] [mention]Ludwik Tomović[/mention] [mention]Helwetyk Romański[/mention] [mention]Anastasia Windsachen[/mention] [mention]Zbyszko Gustolúpulo[/mention]
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Ignats ik Ruth »

Mój główny postulat, to ten o leockości drużyn, tu nie mam nic do dodania. Mój drugi postulat, który jednak raczej się nie ziści, to zmniejszenie ligi, bo trwała o wiele za długo. Co do kwestii nagradzania w innych kategoriach — bardzo mi się podoba pomysł. Oczywiście, po pierwsze nagradzajmy jakość i ciągłość prowadzonej narracji, ale możemy też skorzystać z kategorii liczonych w skali sezonu przez X11. System pokazuje np. takie statystyki: najbardziej skuteczna drużyna, najwięcej strzelonych bramek (drużynowo), najwięcej notek prasowych, król strzelców, najwięcej asyst (indywidualnie), punkty (bramki + asysty, indywidualnie), najwięcej nominacji do x11, najwięcej tytułów kapitana x11, najwięcej meczów bez straconego gola, najwyższe zwycięstwo.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Zmniejszenie ligi byłoby dobrym krokiem - w poprzednim sezonie mieliśmy 12 drużyn i w mojej opinii to powinien być limit. Wymagałoby to jednak, by zebrać 24 drużyny, a to po prostu niewykonalne. Znając realia X11 musimy chyba przeczekać kilka(naście) miesięcy, aż wykruszy się kilka ekip. Albo w końcu ruszyć z projektem nowej ligi międzymikronacyjnej, wtedy te wszystkie problemy z kontami, znikającymi trenerami, ligami krajowymi i innymi bzdetami się skończą.

Co do nagród, to teraz pomyślałem, że za strzelców czy asystentów nagradzane byłyby i tak te drużyny, które będą najwyżej w lidze, zachodzi ryzyko podwójnego nagradzania jednych, podczas gdy drudzy odchodzą z kwitkiem. Zdecydowanie trzeba pójść w kierunku nagród za opakowanie drużyn. Można dać coś za ciągłość, można też zrobić głosowanie publiczność za jakość.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Franklin Garamond »

Co do nazw — ja się z tym zgadzam. Zachowanie obecnych lub zmiana na leockie. Oczywiście nikt nie będzie Diany przymuszał do odcięcia się od Hasselandu, ale już nowe/przejmowane drużyny powinny być utrzymane w reżimie nazewniczym. To jednak leocka liga 🙃

Co do nagradzania — jak najbardziej, tylko jak?
Pakiet premium (2x3 miesiące, 6x1 miesiąc) kosztuje 24€?
Można wprowadzić kilkustopniowe odznaczenie "zasłużony dla sportu"?
Może jakieś "hall of fame" prowadzone przy LZS?
Emisja znaczka ze zwycięzcą sezonu?
Samochód?

Co do trenerów — obecnie tylko trener Wandowiczanki trenduje do podmianki (ostatnio widziany 10.05). Obecnie jest nas 14. Nie wiem czy realne byłoby np. pozyskanie 3(2+1 do Wandowiczanki) trenerów i przejście np. na dwuligowy model 8-8. Patrząc po demografii Leocji — mocno wątpię.

Ze swojej strony chciałbym tylko, żeby start sezonu nie był zaskoczeniem, a jednak ustalonym i ogłoszonym terminem.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Franklin Garamond pisze:
01 cze 2022, 21:34
Co do nazw — ja się z tym zgadzam. Zachowanie obecnych lub zmiana na leockie. Oczywiście nikt nie będzie Diany przymuszał do odcięcia się od Hasselandu, ale już nowe/przejmowane drużyny powinny być utrzymane w reżimie nazewniczym. To jednak leocka liga 🙃
Cieszę się, że jest więcej osób, które podzielają ten pogląd :)

Franklin Garamond pisze:
01 cze 2022, 21:34
Co do nagradzania — jak najbardziej, tylko jak?
Pakiet premium (2x3 miesiące, 6x1 miesiąc) kosztuje 24€?
Można wprowadzić kilkustopniowe odznaczenie "zasłużony dla sportu"?
Może jakieś "hall of fame" prowadzone przy LZS?
Emisja znaczka ze zwycięzcą sezonu?
Samochód?
Hall of fame przy LZS przewiduję, naturalnie, natomiast chciałbym, by to miało wartość. Na chwilę obecną w takiej galerii sław widziałbym Santiego, za sukcesy z Dianą, Czcigodnego Garamonda, za sukcesy z LTF i Czcigodnego Helwetyka, za sukcesy w Rajdach (dwa wygrane?). Traktowałbym to jako naprawdę prestiżową nagrodę za wyróżnianie się w aktywności na polu sportu.

VIP do X11 to zawsze fajna opcja, natomiast pytanie komu powinien przysługiwać, gdybyśmy ufundowali? Mistrzowi kraju? Zdobywcy Pucharu? A jeśli obaj mają, to komu kolejnemu?

Osobiście myślałem o gadżetach w stylu statuetek, jakie Herr Gruner wręcza za Rajdy. To jednak jedynie przykład kierunku, w jakim bym się udał, bo takie statuetki to dość sporo, jeśli mamy przyznać kilka wyróżnień w sezonie. Może jakieś inne, drobniejsze fanty, jakie omawialiśmy w wątku o realnych gadżetach? Przypinki "kapsle" na agrafce? Gdy się rozejrzymy w końcu za tymi gadżetami, to pewnie będziemy mogli coś wybrać.

Franklin Garamond pisze:
01 cze 2022, 21:34
Co do trenerów — obecnie tylko trener Wandowiczanki trenduje do podmianki (ostatnio widziany 10.05). Obecnie jest nas 14. Nie wiem czy realne byłoby np. pozyskanie 3(2+1 do Wandowiczanki) trenerów i przejście np. na dwuligowy model 8-8. Patrząc po demografii Leocji — mocno wątpię.
Biedna Wandowiczanka, wciąż z rąk do rąk, jak polskie spółki skarbu państwa. Gdyby się znalazł nowy trener, to może warto pokusić się o ruch nacjonalizacyjny i zmienić nazwę na leocką.

Franklin Garamond pisze:
01 cze 2022, 21:34
Ze swojej strony chciałbym tylko, żeby start sezonu nie był zaskoczeniem, a jednak ustalonym i ogłoszonym terminem.
Tak, zdecydowanie tak, dlatego też temat poruszam :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
01 cze 2022, 21:44
Franklin Garamond pisze:
01 cze 2022, 21:34
Co do nazw — ja się z tym zgadzam. Zachowanie obecnych lub zmiana na leockie. Oczywiście nikt nie będzie Diany przymuszał do odcięcia się od Hasselandu, ale już nowe/przejmowane drużyny powinny być utrzymane w reżimie nazewniczym. To jednak leocka liga 🙃
Cieszę się, że jest więcej osób, które podzielają ten pogląd :)
Wypowiem się tylko w tym temacie, bo tylko w tym mam cokolwiek do powiedzenia. Tak, i ja podzielam.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jeśli mam być szczery to jestem całym sercem za leocką ligą. I mam tu na myśli własnie utrzymanie nazewnictwa z ziem Leocji. Nie ma innej opcji. Skoro pozwoliło się już na hasselandzkie klimaty to ok. Niech te dwa zespoły (chyba) pozostaną, ale reszta...won. Myślę, że dla przykładu[mention]Sophie[/mention] nie miałaby nic przeciwko, gdyby jej Astra nagle znalazła siedzibę w ramach leockich wysp. Tożsamość - ważne słowo.
Unikatowością w mikronacjach powinna być dostępnośc do lig, które mają barwne kluby, a nie trenerów, którzy tworzą nijakie kluby. Leocję na to stać.

Co do nagród. To jak najbardziej jakieś "przypiętki" byłby ciekawym rozwiązaniem.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Ludwik Tomović »

Oswald Baskerville pisze:
01 cze 2022, 21:44
Hall of fame przy LZS przewiduję, naturalnie, natomiast chciałbym, by to miało wartość. Na chwilę obecną w takiej galerii sław widziałbym Santiego, za sukcesy z Dianą, Czcigodnego Garamonda, za sukcesy z LTF i Czcigodnego Helwetyka, za sukcesy w Rajdach (dwa wygrane?). Traktowałbym to jako naprawdę prestiżową nagrodę za wyróżnianie się w aktywności na polu sportu.
Khem khem khem :P
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Heinz-Werner Grüner pisze:
01 cze 2022, 23:27
Niech te dwa zespoły (chyba) pozostaną, ale reszta... won.
Heinz jest najbardziej leocki. (BP…).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Franklin Garamond »

Jeszcze szybka myśl przed snem - a gdyby tak opracować herby wszystkich klubów i na koniec sezonu dodawać za puchar, ligę, i może coś ten jeszcze, symbole przy/nad/pod herbem. Tak jak kluby mają gwiazdki czy coś tam za ligę mistrzów, tak u nas moglibyśmy oznaczać zwycięzców w ten sposób.

I jeszcze jedna myśl - jeden wątek na komunikaty zarządu ligi, o roszadach w nazwach klubów i trenerach, żeby można było to łatwo odtworzyć kiedy co się wydarzyło. Jednozdaniowe notki.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Piłkarska Palatynatu Leocji”