[GPL 2022] Kwestie przemysłu zbrojeniowego

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Kwestie przemysłu zbrojeniowego

Post autor: Ronon Dex »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Anastasia Windsachen pisze:
14 cze 2022, 15:26
Zgadzam się w pełni z tą linią realizmu i planując całą modernizację nawet nie myślę o terminie tygodnia czy coś. Tutaj właśnie moja myśl krąży wokół terminu miesiąca-dwóch (które odpowiadają następująco 6 i 12 miesiącom wirtualnym). Także nie pospieszam bo i mi samej niedługo aktywność i obecność opadną, a realizm zawsze mile widziany. Na marginesie mogę wspomnieć, że plan rozbudowy jest założony na termin 4-5 miesięcy (2 lata - 2,5) tak by logicznie i w miarę realistycznie opisać sposób zdobywania sprzętu, przygotowań itd.
W takim razie nie ma co wariować... może sobie na spokojnie uzgodnimy choćby malowania F-12 w czwartek (wolne akurat to będzie czas), zastanowimy się nad kwestią samolotu szkolno-treningowego oraz innych maszyn, które mogły by wreszcie uzupełnić stany w 2. Eskadrze.

Można się też zastanowić nad szkoleniem wstępnym... siły lotnicze Leocji są niewielkie, a więc chyba nie warto tworzyć jakiejś szkoły lotniczej, bo zapotrzebowanie szkoleniowe jest niewielkie przy naturalnej rotacji kadr. Może takie szkolenie czyli całkowicie wstępna nauka na małych samolotach tłokowych po prostu odbywałaby się w ramach Aeroklubu w Sokolnicy? W zasadzie w realu do takiego szkolenie używa się często na typowo cywilnych samolocikach.

Np. w realowym Dęblinie używa się do tego obecnie samolotów Diamond DA 20. Może więc u nas takiej klasy samolociki w Aeroklubie Leocji i szkolenie wstępne na rzecz GPL, bo jednorazowo to ilu ludzi się by szkoliło? Dwóch góra trzech...
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Kwestie przemysłu zbrojeniowego

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ronon Dex pisze:
14 cze 2022, 15:44
Anastasia Windsachen pisze:
14 cze 2022, 15:26
Zgadzam się w pełni z tą linią realizmu i planując całą modernizację nawet nie myślę o terminie tygodnia czy coś. Tutaj właśnie moja myśl krąży wokół terminu miesiąca-dwóch (które odpowiadają następująco 6 i 12 miesiącom wirtualnym). Także nie pospieszam bo i mi samej niedługo aktywność i obecność opadną, a realizm zawsze mile widziany. Na marginesie mogę wspomnieć, że plan rozbudowy jest założony na termin 4-5 miesięcy (2 lata - 2,5) tak by logicznie i w miarę realistycznie opisać sposób zdobywania sprzętu, przygotowań itd.
W takim razie nie ma co wariować... może sobie na spokojnie uzgodnimy choćby malowania F-12 w czwartek (wolne akurat to będzie czas), zastanowimy się nad kwestią samolotu szkolno-treningowego oraz innych maszyn, które mogły by wreszcie uzupełnić stany w 2. Eskadrze.

Można się też zastanowić nad szkoleniem wstępnym... siły lotnicze Leocji są niewielkie, a więc chyba nie warto tworzyć jakiejś szkoły lotniczej, bo zapotrzebowanie szkoleniowe jest niewielkie przy naturalnej rotacji kadr. Może takie szkolenie czyli całkowicie wstępna nauka na małych samolotach tłokowych po prostu odbywałaby się w ramach Aeroklubu w Sokolnicy? W zasadzie w realu do takiego szkolenie używa się często na typowo cywilnych samolocikach.

Np. w realowym Dęblinie używa się do tego obecnie samolotów Diamond DA 20. Może więc u nas takiej klasy samolociki w Aeroklubie Leocji i szkolenie wstępne na rzecz GPL, bo jednorazowo to ilu ludzi się by szkoliło? Dwóch góra trzech...
Oczywiście, że tak można zrobić. Te szkolenia to również możliwość na kolejną narrację, kolejny rozwój jakiejś gałęzi w Palatynacie i otworzenie się samej GPL na zewnątrz, nie robiąc z niej hermetycznej społeczności, która funkcjonuje jako osobny i nie obcujący z innymi twór. Także z chęcią na takie coś bym przystała.
A że w czwartek wolne to akurat może i więcej osób dołączy do dyskusji, dorzuci swoje uwagi. Zawsze to wspólnie tworzona rzecz wtedy.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[GPL 2022] Kwestie przemysłu zbrojeniowego

Post autor: Franklin Garamond »

Ja temu jak najbardziej jestem gotów przyklasnąć. Co do detali zdaję się tu na Wasze doświadczenie.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”