[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Siły zbrojne Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Piotr Romanow »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

W sumie 3 i 2 wg. mnie ze sobą najlepiej mogły konkurować i wygrał jeden z moich osobistych "faworytów". ;)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Benjamin »

Piotr Romanow pisze:
28 cze 2022, 7:20
W sumie 3 i 2 wg. mnie ze sobą najlepiej mogły konkurować i wygrał jeden z moich osobistych "faworytów". ;)
No w końcu mamy ten sam gust ojciec!
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Piotr Romanow »

Benji pisze:
28 cze 2022, 8:53

No w końcu mamy ten sam gust ojciec!
Tu nie chodzi o gust nawet. Bardziej chodzi o kolorystykę, która podoba się oczom, a pasuje też do realiów danego państwa. ;)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze:
28 cze 2022, 7:20
W sumie 3 i 2 wg. mnie ze sobą najlepiej mogły konkurować i wygrał jeden z moich osobistych "faworytów". ;)
Benji pisze:
28 cze 2022, 8:53
No w końcu mamy ten sam gust ojciec!
Generalnie malowania 1, 2 i 3 powstały u mnie w czasie gdy miałem przerwę od Mikronacji jako "wariacje nt. polskich F-35"... potem po prostu naniosłem zamiast szachownic znaki rozpoznawcze Leocji.

Dobrze, że się podoba... dlatego nalegałem na "plebiscyt". W dzisiejszych czasach maskowanie wizualne samolotów w zasadzie prawie całkowicie straciło na znaczeniu. Stąd jak się porozglądać to jedni malują maskująco, a inni sobie nie komplikują życia i samoloty latają w jednolitym kolorze. Ciekawym przykładem jest USA, gdzie lotnictwo jest bardzo rozbudowane i potrafią dla tego samego typu samolotu stosować różniste wzory malowania.

Czasem wyraźnie widać, że choć niby jest to maskowanie wizualne, to większe znaczenie ma to by wyglądało ładnie lub ciekawie, niż to czy rzeczywiście dobrze masuje wizualnie. Bywa to też wyróżnikiem jakiś jednostek "z tradycjami" itd. Co ciekawe czasem całkiem dobrze maskujące wzory na tle ziemi potrafią malować też na dolnych powierzchniach... co bywa raczej demaskujące niż maskujące, ale fajnie wygląda. Widać "morale" kształtowane poprzez jakieś oryginalne i ciekawe malowania bywa oceniane wyżej niż faktyczne maskowanie.

Nasza droga do wyboru wzoru malowania dla F-12 w GPL jest więc całkiem właściwa... podoba się i tyle. Rozstrzyganie czy i gdzie maskuje lepiej lub gorzej ma znaczenie drugorzędne, skoro nawet w realu często się tym nie przejmują.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Gwardia Palatynatu Leocji”