Wieczór Wybrzeża nr 2020/15

Biuletyn informacyjny Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wieczór Wybrzeża nr 2020/15

Post autor: Franklin Garamond »

[glos]

Zastój dyplomatyczny
Po wielu pracowitych tygodniach i wręcz nadmiernym ruchu w tym aspekcie działań Palatynatu, przyszła okazja na chwilę odpoczynku w dyplomacji. Tak duża, że nie sposób jej przegapić, ani tym bardziej nie napisać. Jedynie list uwierzytelniający przysłany z Rzeczypospolitej Obojga Narodów przełamuje ciszę radiową.

Obrazek
Wydanie nr 15, Nowy Brzeg, 13 maja 2020 r.

Aktywnościowe podium
Z zakończeniem kwietnia przyszła pora na podsumowanie aktywności. Czcigodny Namiestnik Romański opublikował wyniki, które rozpalają do czerwoności umysły leockich nacjonalistów o dominacji Palatynatu na lądzie, wodzie i w powietrzu, a przede wszystkim w ilości postów na forum. Generując ponad 12% całkowitej aktywności mikronacji w kwietniu, zajęliśmy trzecie miejsce, za Bialenią i Sarmacją.

Komu w drogę
Z początkiem miesiąca do życia powołone zostało Interoceaniczne Towarzystwo Lotnicze "DRAK". To międzynarodowa (leocko-bialeńska) spółka lotnicza, założona przez Czcigodnego Helwetyka Romańskiego i Jego Ekscelencję Ronona Dex, a która zajmować się będzie szeroko pojętą działalnością lotniczą m.in. przewozami pasażerskimi, cargo, szkoleniami, pokazami i wieloma innymi aspektami awiacji.

Grochem w próżnię
Czcigodny Namiestnik Romański, zmęczony bezwładem decyzyjnym społeczności międzynarodowej i rozmienianiem się na drobne, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić to, co lubi robić najbardziej — przejąć inicjatywę. OPM 2.0 jest potrzebne i powstać powinno, więc powstanie. Tak samo centralne miejsce informacji i promocji, będące bramą do mikroświata. Potrzebna tylko stosowna domena. No i pieniążki.

Kompania zmechanizowana
Gwardia Palatynatu Leocji wciąż w powijakach, ale dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Jego Ekscelencji Ronona Dexa opracowano już strukturę i oszacowano zapotrzebowanie na uzbrojenie kompanii zmechanizowanej. Pierwsze zamówienia trafiły już do Republiki Bialeńskiej, która w ramach opłaty za dzierżawę gruntu pod bazę lotniczą zobowiązała się do wyposażenia i wyszkolenia naszej armii.

Sami sobie
Podjęte środki zapobiegawcze pozwoliły zatrzymać postęp epidemii, która od dłuższego czasu opanowywała Palatynat Leocji. Obecnie liczba zachorowań i zgonów, powodowanych przez niezidentyfikowaną bakterię najprawdopodobniej pochodzenia odzwierzęcego, ma tendencję silnie malejącą.

Pogoda
W nadchodzących dniach pogoda nie ulegnie stanowczej zmianie, choć powoli wzrasta temperatura średniodobowa. Przez cały tydzień w Nowym Brzegu słonecznie, z możliwymi niewielkimi zachmurzeniami. Temperatury około 14 °C w dzień i 8°C w nocy. Wiatr słaby południowy i południowo-zachodni do 15 km/h. Temperatura wody około 5°C.

Leockie obozy zagłady
Czcigodny Namiestnik Romański zaproponował w jaki sposób zapełnić dość pokaźną lukę w opracowanej przez Czcigodnego Namiestnika Garamonda historii przedinternetowej wyspy. Dość powiedzieć, że ten kilkusetletni wycinek historii będzie o wiele bardziej intensywny, niż cała pozostała część, a na wyspę powrócą Scholandczycy.

Miesiąc temu w Leocji...
Przybyło nam jednego obywatela, rozpoczął się przetarg na projekty fasad budynków, Czcigodni Namiestnicy gościli w Państwie Kościelnym Rotria, rozpoczęła się ekspedycja naukowa pod auspicjami Leockiej Akademii Nauk, a na forum powoli kiełkowała idea Mikroświatowego Banku Centralnego.

Vanitas vanitatum
Realioza to choroba przenoszona każdą dostępną drogą. Nieszczęśliwie złożyło się, że dopadła praktycznie cały Palatynat, a najbardziej dotkliwie Czcigodnego Namiestnika Romańskiego, który do tej pory nie doszedł do siebie. Nie ma jeszcze opracowanych planów naprawczych, ani zapobiegawczych, które pozwoliłyby ustrzec Leocję przed nagłą zapaścią, choć bez wątpienia Palatium powinno się nad tym pochylić.
[/glos]
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wieczór Wybrzeża nr 2020/15

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
13 maja 2020, 20:53
Po wielu pracowitych tygodniach i wręcz nadmiernym ruchu w tym aspekcie działań Palatynatu, przyszła okazja na chwilę odpoczynku w dyplomacji. Tak duża, że nie sposób jej przegapić, ani tym bardziej nie napisać. Jedynie list uwierzytelniający przysłany z Rzeczypospolitej Obojga Narodów przełamuje ciszę radiową.
Na liście spraw do załatwienia pozostaje oficjalne uznanie państwowości kilku mikronacji oraz rozpoczęcie, po chwili wymuszonego oddechu, kolejnych rozmów o stosunkach dyplomatycznych. Myślę jednak, że powoli zmierzamy do etapu podsumowania dotychczasowych ustaleń oraz opracowania planów na najbliższe miesiące: tak w wymiarze przedsięwzięć międzynarodowych (katalog przedsięwzięć i osób, transport lotniczy, poradniki rozpoczęcia życia w mikroświecie), jak i czysto wewnętrznych, ze szczególnym wskazaniem na budowę infrastruktury (baza GPL) oraz osadnictwo („lenna”).

Franklin Garamond pisze:
13 maja 2020, 20:53
Obecnie liczba zachorowań i zgonów, powodowanych przez niezidentyfikowaną bakterię najprawdopodobniej pochodzenia odzwierzęcego, ma tendencję silnie malejącą.
Nie wykluczałbym drugiej fali…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Guedes de Lima Stempel
Obywatel

Wieczór Wybrzeża nr 2020/15

Post autor: Guedes de Lima »

Kolejny bardzo dobry numer Wieczoru Wybrzeża. Dobrze się czyta takie "pigułkowate" newsy.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Wieczór Wybrzeża nr 2020/15

Post autor: Apolinary Montserrat »

Oj czytałbym jeszcze, wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia... 🙂
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wieczór Wybrzeża nr 2020/15

Post autor: Franklin Garamond »

Apolinary Montserrat pisze:
15 maja 2020, 17:16
Oj czytałbym jeszcze, wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia... 🙂
Póki co Wieczór Wybrzeża przechodzi w tryb dwutygodnika. Mam kilka spraw do ogarnięcia i doby nie starcza ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Torgus Hosteen Stempel
Przybysz

Wieczór Wybrzeża nr 2020/15

Post autor: Torgus Hosteen »

Dawno temu zniknąłem z Leocji i... niestety nie jest to żaden zwiastun mojego powrotu. Ale chciałem zrobić małą niespodziankę Czcigodnemu Namiestnikowi, który jest autorem Wieczoru Wybrzeża.
Nie mam może głosu lektora, ale robiąc prywatny projekt, postanowiłem też sprawdzić, jak inni zareagują na podobne rzeczy. Każda krytyka się przyda. Nie mam żadnego studia, tylko: mikrofon, stojak i program Audacity. Zacząłem od najnowszego numeru, może dojdę i do pierwszego, a może uda mi się też na bieżąco robić opracowania. Jeśli w ogóle uznacie, że jest sens :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wieczór Wybrzeża”