[04] Odniesienia - wyspy, miasta, budynki

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[04] Odniesienia - wyspy, miasta, budynki

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Anastasia Windsachen pisze:
24 lis 2022, 21:36
Helwetyk Romański pisze:
24 lis 2022, 21:06
Tutaj tylko punktowo. Do czasu przyjęcia odmiennych ustaleń zakładam, że jednak niespecjalnie. Może niekoniecznie Visby z 25 000 mieszkańcami, ale już taki, skoro pojawił się wątek Senatu, Oksford ze 150 000…
To ile w takim razie ma sama Leocja? Gubię się już w naszych ustaleniach. Ostatnio na forum pisaliśmy o większej ilości, raz o mniejszej... To trzeba w końcu jakoś ustalić. Znaczy nie trzeba, ale no LE.
No właśnie. Na tym odcinku było wiele rozmów, a mało ustaleń. Mnie się wydaje, że żadne, koniec końców, nie zapadły, więc nie chcę przyjmować na potrzeby obecnych dyskusji, że Nowemu Brzegowi się urosło.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

[04] Odniesienia - wyspy, miasta, budynki

Post autor: Ignats ik Ruth »

Anastasia Windsachen pisze:
24 lis 2022, 18:09
A tak na serio to naprawdę nie wiem, w którym miejscu w takim razie toczyć rozmowę o Nowym Brzegu.
Intencją Kuratora było, żeby się dyskusje krzyżowały. TO się krzyżują. A ja sam siebie krzyżowo cytuję. :P
Franklin Garamond pisze:
24 lis 2022, 18:52
Przede wszystkim musi być dużo zdjęć. Poza tym to nie musi być jedno miasto... raczej jeden budulec. Przynajmniej w obrębie murów. Skoro zaczęliśmy od Dubrownika, to czemu mamy to przekreślać? Z budynków tak de facto wybraliśmy jedynie wygląd Senatu i został on nawet uwieczniony na znaczku. Do tego trochę widoczków miasta w ramach wystawy LIK. Generalnie pasują do siebie. No i tak powinniśmy krążyć. Zabudowa raczej niska, zabytkowa, jasny budulec, zgrubnie pasująca do reszty. Kluczowe budynki mogą być odrobinę wystające (vide protoplasta Senatu w Oxfordzie). Place... tu pewnie włoskie piazzy, a raczej nie greckie plateie. Gór u nas nie ma, więc raczej bez stromych uliczek i górskich widoczków w tle. Po prostu trzeba zachować rozsądek.

Oczywiście najłatwiej byłoby wszystko przekreślić, zaorać i wybrać na wzór realne miasto, bo wtedy byłby i plan miasta z dobrą skalą, każde możliwe ujęcie ze streetview, jasno określony wygląd każdego pojedynczego budynku, ale gdzie by tu była wtedy zabawa? 😉
Tak właśnie jest.

Anastasia Windsachen pisze:
24 lis 2022, 18:56
W całej rozciągłości się zgadzam, mimo że mogłam czasami brzmieć, jak zwolenniczka przekreślania Dubrownika. A plan miasta to bym traktowała jako ładny dodatek, ale nie odpowiednik 1:1.
😤😡🤬🥵
Anastasia Windsachen pisze:
24 lis 2022, 18:56
W końcu nikt z metrem stać nie będzie w uliczkach by wymierzyć czy auto przejedzie... albo czy statek wpłynie do doków... co nie?

Helwetyk Romański pisze:
24 lis 2022, 21:39
Anastasia Windsachen pisze:
24 lis 2022, 21:36
Helwetyk Romański pisze:
24 lis 2022, 21:06
Tutaj tylko punktowo. Do czasu przyjęcia odmiennych ustaleń zakładam, że jednak niespecjalnie. Może niekoniecznie Visby z 25 000 mieszkańcami, ale już taki, skoro pojawił się wątek Senatu, Oksford ze 150 000…
To ile w takim razie ma sama Leocja? Gubię się już w naszych ustaleniach. Ostatnio na forum pisaliśmy o większej ilości, raz o mniejszej... To trzeba w końcu jakoś ustalić. Znaczy nie trzeba, ale no LE.
No właśnie. Na tym odcinku było wiele rozmów, a mało ustaleń. Mnie się wydaje, że żadne, koniec końców, nie zapadły, więc nie chcę przyjmować na potrzeby obecnych dyskusji, że Nowemu Brzegowi się urosło.
I mnie się tak wydaje.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

[04] Odniesienia - wyspy, miasta, budynki

Post autor: Apolinary Montserrat »

Anastasia Windsachen pisze:
02 paź 2022, 18:02
Pytanie też skąd był pomysł Dubrownika? Nie przeszkadza mi on, oj nie, ale skąd on?
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... 😁
Na bazie tego zaczęły się poszukiwania grafiki, żeby zrobić to. Wyglądało nieźle, pasowało do zarysu naszej historii, więc zostało i wskoczyło było tutaj. W opracowaniu wszystko się ładnie pospinało, więc później to już samo poszło... 🙃
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Normy Szczęścia”