Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek


· KONFERENCJA · PRASOWA ·
· L E O C K I E J · A K A D E M I I · N A U K ·



Obrazek Szanowni Państwo, zapraszamy na konferencję Leockiej Akademii Nauk w związku z odkryciem naukowym Zakładu Biosfery, Geografii i Meteorologii. Przed konferencją największe redakcje otrzymały informację o możliwości przesłania kilku pytań, dlatego w trakcie naszego spotkania nie będzie możliwości zadawania pytań. Akademia odpowie tylko na wybrane pytania. Zapraszam do mikrofonu profesora Apolinarego Montserrata, Przewodniczącego Leockiej Akademii Nauk.

Obrazek prof. Montserrat: Szanowni Państwo, dzisiejsza konferencja jest poświęcona odkryciu naukowemu, dotyczącemu nowego pierwiastka koppmar. Występowanie tego pierwiastka po raz pierwszy stwierdzono w 2019 r. w Księstwie Sarmacji. Tamtejsza Akademia Polinaukowa w Bordonii odnalazała złoża pierwiastka w Górach Smoczych. Wstępne badania wykazały, że pierwiastek wykazuje właściwości bardzo dobrego przewodnictwa ciepła i elektryczności, niewielkiej rezystywności oraz posiada wysoką zdolność do budowania rozbudowanych cząsteczek. Badania zostały przerwane ze względu na likwidację Akademii, ale odkrycie złóż w Leocji pozwoliło ponownie zająć się tym pierwiastkiem.

Obrazek Jak odkryto pierwiastek w Leocji?

Obrazek prof. Montserrat: Akademia w trakcie ekspedycji naukowych opisuje teren w możliwie najszerszym zakresie. Sprawozdania, które publikujemy nie zawierają wszystkich drobiazgowych informacji, bo z punktu widzenia opinii publicznej nie stanowią jakichś szczególnych danych. Wiele z tych informacji dopiero po analizie i w połączeniu z danymi zebranymi przez nas wcześniej, pozwala wysnuć wnioski lub postawić ciekawe tezy, które będą interesujące dla naszych obserwatorów. Zbieramy informacje o roślinach, zwierzętach, ale również o glebach, wodzie, jakości powietrza. Podczas zbierania próbek gleby w trakcie trzeciej ekspedycji naukowej, dokładnie w drugim subregionie, trafiliśmy na głębokości około metra na glebę iłową. Spodziewaliśmy się raczej ziem torfowych, ciężkich i mokrych, natomiast trafiliśmy na glebę suchą i drobną.


Obrazek

Odsłoniliśmy większość złoża, które miało wymiary około dwóch metrów kwadratowych. Pobrane próbki zostały przewiezione jeszcze tego samego dnia do laboratorium Akademii. Po wstępnych wynikach musieliśmy przerwać ekspedycję na około trzy miesiące i poddać naukowców obserwacji szpitalnej.


Obrazek Czy pierwiastek został przebadany i jest bezpieczny?

Obrazek prof. Montserrat: Badaniom poświęciliśmy pół roku. Jest to długi czas jak na badania drobiazgowe. Sprawdziliśmy jego budowę atomową i jest ona bardzo ciekawa. Masa atomowa wynosi 184, a liczba atomowa to 43.

Obrazek

Dwie górne wizualizacje pokazują cząsteczkę trójtlenku koppmaru. Niebieska kula to atom koppmaru. Pierwiastek bardzo łatwo łączy się z tlenem. Tworzy wówczas cząsteczki, przypominające wspomniane już ziarenka piasków iłowych. Można je odróżnić dopiero po zapaleniu - jak wiemy piasek się nie zapali, ale trójtlenek koppmaru zaczyna bardzo szybko płonąć, wydziela przy tym dość dużo energii cieplnej oraz duszącego dymu. Nasze badania wykazały, że nie jest radioaktywny, ale może powodować zaczerwienienie skóry, a w skrajnych przypadkach oparzenia i opuchliznę. Nie należy samemu eksploatować złoża. Podpalone złoże może eksplodować. Co ciekawe na odkrytym przez nas złożu bardzo bujnie rosły paprocie strzelichowe. Prawdopodobnie strzelichowe są terrapreferem dla koppmarowych złóż. Potwierdzenie tej tezy pozwoliłoby łatwiej odnajdywać złoża koppmaru.


Obrazek Jak zostanie wykorzystany nowy pierwiastek?

Obrazek prof. Montserrat: Na przedstawionej wyżej wizualizacji dolne cząsteczki są efektem kontrolowanych reakcji chemicznych. Cząsteczka po lewej stronie to nadkoppmar uranu. Jest cząsteczką wysoce radioaktywną, niestabilną, ale nasze badania wykazały, że użycie jej w elektrowni atomowej mogłoby podnieść jej wydajność aż o jedną trzecią! To niezwykle dużo. Leocja nie posiada jeszcze elektrowni atomowej, w której moglibyśmy przeprowadzić kontrolowane testy użycia, ale będziemy poszukiwać w mikroświecie podmiotu, który umożliwiłby nam przeprowadzenie takiego badania. Druga cząsteczka na dole to dwukoppmar propanu. Gaz toksyczny, którego badania zostały utajnione i dlatego żadnych szczegółowych informacji w tym zakresie nie mogę Państwu przedstawić.


Obrazek Czy koppmar znajdzie się w mikroświatowej tablicy pierwiastków?

Obrazek prof. Montserrat: Liczę, że znajdzie się miejsce na nasze odkrycie w kolejnej wersji mikronacyjnego układu pierwiastków. Niestety nie jestem w stanie określić kiedy to nastąpi i czy w ogóle są plany aktualizacji układu pierwszej wersji.


Obrazek Czy koppmar jest badany przez służby wojskowe?

Obrazek prof. Montserrat: Badania wojskowe należą do wyłącznej kompetencji Gwardii i na to pytanie nie mogę odpowiedzieć. Mogę jedynie zapewnić, że Akademia będzie wspierać Gwardię w zakresie badań naukowych nad koppmarem, oczywiście jeśli taka współpraca będzie oczekiwana ze strony wojskowej.


Obrazek Czy koppmar będzie miał zastosowanie w warunkach domowych?

Obrazek prof. Montserrat: Wstępne badania pokazują, że można będzie go wykorzystać do produkcji energii, a także w rolnictwie do przygotowywania podłoża wiążącego wodę i spulchniającego glebę. Nie mamy badań nad lekami zawierającymi koppmar, ale pojawiają się pomysły wykorzystania go w środkach kontrastowych w badaniach obrazowych. To wymaga sprawdzenia w kontrolowanych badaniach klinicznych.


Obrazek Szanowni Państwo, na ten moment są to wszystkie informacje, które możemy przedstawić w związku z odkryciem naukowym. Dziękuję profesorowi Apolinaremu Montserratowi, Przewodniczącemu Leockiej Akademii Nauk. Zapraszamy Państwa do obserwowania działań Akademii i śledzenia komunikatów prasowych.


Dziękujemy za uwagę.

Leocka Akademia Nauk w Nowym Brzegu
7 grudnia 2022 r.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: Apolinary Montserrat »

Leocka Akademia Nauk otrzymała propozycję współpracy z Instytutu Badań Chemii Organicznej i Nieorganicznej w Republice Socjalistycznej Czesnoradu, dotyczącą badań nad koppmarem. Kilkanaście godziń temu IBChON opublikował pierwszą część swoich badań nad nowym pierwiastkiem.

Czesnoradcy naukowcy pomogli nam ustalić budowę koppmaru, która prezentuje się następująco:
Nazwa: Koppmar (Koppmarium)
Symbol: Kp

Masa atomowa = 570
Liczba masowa = 570
Liczba atomowa = 170

protony = 170
elektrony = 170
neutrony = 300

Konfiguracja elektronowa:
a) Pełna: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d¹⁰ 4p⁶ 5s² 4d¹⁰ 5p⁶ 6s² 4f¹⁴ 5d¹⁰ 6p⁶ 7s² 5f¹⁴ 6d¹⁰ 7p⁶ 5g18 6f14 7d10 9s2 8s2 5g18 6f14 7d10 8p21/2 8p23/2 9p21/2.
b) Skrócona: [Gu] 9s2 8s2 5g18 6f14 7d10 8p21/2 8p23/2 9p21/2.

Przedstawione wyniki są ogromnym postępem w badaniach nad koppmarem. Dlatego też w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować Towarzyszowi Robertowi Dreninowi ([mention]Robert Drenin[/mention]), Wiceprzewodniczącemu Rady Komisarzy Ludowych Republiki Socjalistycznej Czesnoradu, za okazaną pomoc i wsparcie naukowe oraz za osobiste zaangażowanie się w badania nad koppmarem. Liczymy, że zarówno te badania, jak i nasza współpraca, będą kontynuowane.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: M2.r »

Nie chcę być niszczycielem dobrej zabawy, ale ponieważ generalnie pomysł mikronacyjnej tablicy pierwiastków uważałem za mniejsze lub większe dziwactwo, służące bardziej nadawaniu nazw rzeczom, a nie rzeczywistej zabawie w coś paranaukowego (w przeciwieństwie do tej całej astrologii co można jeszcze teoooretycznie podrzucić pod paranie się paranauką), tak średnio rozumiem (miłośnicy realnej fizyki i chemii wy moi) w jaki sposób wykopano złoże pierwiastka, który ma masę atomową 570. Pierwiastki o takich masach powstają poprzez walenie rozpędzonymi jonami w ciężkie tarcze jądrowe, bo pierwiastki o liczbach atomowych większych niż 103 po prostu fizycznie nie występują w przyrodzie (ze względu choćby na ich czas połowicznego rozkładu)... Także zanim zaczniemy bawić się w konfiguracje neutronowe, pisać o liczbach atomowych, masowych i etc. może warto by było zastanowić się, co właściwie opisujemy?
Zespół atomistów z LEJa ze zdziwieniem przyjmuje informacje o przeczących fizyce właściwościach pierwiastka. Być może ktoś nakichał w probówki?
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Przybysz

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: Robert Drenin »

M2.r pisze:
12 gru 2022, 15:30
Nie chcę być niszczycielem dobrej zabawy, ale ponieważ generalnie pomysł mikronacyjnej tablicy pierwiastków uważałem za mniejsze lub większe dziwactwo, służące bardziej nadawaniu nazw rzeczom, a nie rzeczywistej zabawie w coś paranaukowego (w przeciwieństwie do tej całej astrologii co można jeszcze teoooretycznie podrzucić pod paranie się paranauką), tak średnio rozumiem (miłośnicy realnej fizyki i chemii wy moi) w jaki sposób wykopano złoże pierwiastka, który ma masę atomową 570. Pierwiastki o takich masach powstają poprzez walenie rozpędzonymi jonami w ciężkie tarcze jądrowe, bo pierwiastki o liczbach atomowych większych niż 103 po prostu fizycznie nie występują w przyrodzie (ze względu choćby na ich czas połowicznego rozkładu)... Także zanim zaczniemy bawić się w konfiguracje neutronowe, pisać o liczbach atomowych, masowych i etc. może warto by było zastanowić się, co właściwie opisujemy?
Zespół atomistów z LEJa ze zdziwieniem przyjmuje informacje o przeczących fizyce właściwościach pierwiastka. Być może ktoś nakichał w probówki?
Owszem i Towarzysz ma rację, tylko to już trochę kwestia mikroświata. O ile sam jestem zwolennikiem praktykowania nauki realnej w mikroświecie, to kiedy mówimy o odkryciu nowego pierwiastka, który jeszcze nazywamy, to ciężko jest to uznać za już jeden z istniejących pierwiastków (zwłaszcza, że nadajemy mu jeszcze wymyślone właściwości, nie pasujące do innych pierwiastków).

W takim wypadku trzeba założyć, że faktycznie mamy doczynienia z superciężkimi pierwiastkami, które są już bardzo w sferze hipotetycznej (bo ciężko jest uznać to za coś innego). Jedyną pomocą, jaką nam może trochę przyjść i wyjaśnić zjawisko stabilności koppmaru, to teoria wysp stabilności pierwiastków i nagiąć ją trochę, aby umożliwić istnienie stabilnych izotopów superciężkich pierwiastków. Ale to, w jaki sposób miałby występować w przyrodzie, to też ciężko uzasadnić. Można spróbować najwyżej na siłę wyjaśnić zjawiskami kosmicznymi (np: zderzenia gwiazd neutronowych), w których powstają już również ciężkie pierwiastki, takie jak złoto, czy ołów. Natomiast fakt faktem, wciąż to są pierwiastki dość lekkie, w porównani z okresem 8.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: M2.r »

Wyspa stabilności jest w okolicy 114 protonów... Mogliście działać na już przedstawionych założeniach, a nie doklejać bezsensownie kolejny pierwiastek z grona pierwiastków superciężkich. Jednak po projekcie czegoś teoretycznie naukowo-międzynarodowego, oczekuje się trochę więcej samozaparcia niż doklejanie kolejnych hipotetycznych pierwiastków vide atlas grzybów. W tzw. realu największy pierwiastek jaki "wystrzelano" w laboratorium miał 118 protonów, wy stwierdziliście, że Apolinary wykopał w swoim ogródku taki, który miał 170?
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Przybysz

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: Robert Drenin »

M2.r pisze:
12 gru 2022, 16:47
Wyspa stabilności jest w okolicy 114 protonów... Mogliście działać na już przedstawionych założeniach, a nie doklejać bezsensownie kolejny pierwiastek z grona pierwiastków superciężkich. Jednak po projekcie czegoś teoretycznie naukowo-międzynarodowego, oczekuje się trochę więcej samozaparcia niż doklejanie kolejnych hipotetycznych pierwiastków vide atlas grzybów. W tzw. realu największy pierwiastek jaki "wystrzelano" w laboratorium miał 118 protonów, wy stwierdziliście, że Apolinary wykopał w swoim ogródku taki, który miał 170?
Tyle, że właśnie wszystkie pierwiastki do 118 zostały już nazwane. A wiemy doskonale, że pierwiastki już po ołowiu zaczynają być już promieniotwórcze, a wszystkie syntezowane pierwiastki przez człowieka mają czas połowicznego rozpadu liczony w milisekundach.

Jednakże stwierdzenie powstania koppmaru, jako pierwiastka stabilnego oraz posiadające inne właściwości niż wszystkie inne pierwiastki, uniemożliwiają dopasowanie go do któregoś z pierwiastków już istniejących i stwierdzenia że Leocka Akademia Nauk myliła się o odkryciu nowego pierwiastka. Jedyną możliwością jest albo stwierdzenie istnienia innych wysp stabilności, które nie ukrywam, że i tak zostały naciągnięte do bardzo stabilnych pierwiastków. Albo stwierdzenie, że Leocka Akademia Nauk po prostu okłamała, że odkryli nowy pierwiastek, co też tak średnio, ze względu na swobodę narracji w mikroświecie.

Ale jeśli chodzi o występowanie samego pierwiastka naturalnie, to naprawdę ciężko jest powiedzieć, że mógł tak normalnie występować. Teoretycznie, gdyby istniały pierwiastki superciężkie, które są bardzo stabilne, jak ołów czy tlen, to jest szansa na występowanie go w przyrodzie. Jednakże w świecie realnym nie ma za bardzo takiej możliwości, gdyż zakładając istnienie nawet pierwiastka 160-ileś, to pierwiastki około tej liczby istniałyby tylko kilka godzin najwyżej. Więc nawet jak by powstawały w przyrodzie, to i tak w krótkim czasie by uległy rozpadowi promieniotwóczemu.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: Apolinary Montserrat »

Prace nad uzyskaniem większego zapasu pierwiastka zostały zakończone sukcesem. W okolicach Leonowa odkryte zostało dość duże złoże koppmaru. Ze względów bezpieczeństwa dobrze byłoby rozproszyć miejsca magazynowania tego pierwiastka. Może Czesnorad ([mention]Robert Drenin[/mention]) przyjąłby kilka(naście) próbek?
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Przybysz

Konferencja prasowa - nowy pierwiastek koppmar

Post autor: Robert Drenin »

Apolinary Montserrat pisze:
05 lut 2023, 12:50
Prace nad uzyskaniem większego zapasu pierwiastka zostały zakończone sukcesem. W okolicach Leonowa odkryte zostało dość duże złoże koppmaru. Ze względów bezpieczeństwa dobrze byłoby rozproszyć miejsca magazynowania tego pierwiastka. Może Czesnorad (@Robert Drenin) przyjąłby kilka(naście) próbek?
Oczywiście. Z pewnością mogę stwierdzić, iż Czesnorad jak najbardziej może przyjąć część próbek Koppmaru. Z pewnością zostały by również wykorzystane w celu dogłębnego zbadania jego właściwości i jego związków.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii”