II ekspedycja naukowa

Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Apolinary Montserrat »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Obrazek


· KONFERENCJA · PRASOWA ·
· L E O C K I E J · A K A D E M I I · N A U K ·Obrazek Szanowni Państwo, zapraszamy na konferencję prasową Leockiej Akademii Nauk w związku z odkryciem naukowym ekspedycji naukowej Zakładu Biosfery, Geografii i Meteorologii. Zapraszamy do zadawania pytań, po części oficjalnej konferencji odbędzie się briefing dla redakcji prasowych. Zapraszam do mikrofonu doktora Apolinarego Montserrata, Przewodniczącego Leockiej Akademii Nauk, i prosimy o wprowadzenie do konferencji.

Obrazek dr Montserrat: Szanowni Państwo, jak już powiedziano mamy do czynienia z odkryciem naukowym i jednocześnie z niezwykłym wydarzeniem w historii Leocji. W trakcie eksplorowania subregionu drugiego natrafiono na ślady bytowania nieznanej grupy etnicznej. W pierwszym etapie prowadziliśmy tak zwaną obserwację nieingerującą, aby ocenić możliwości nawiązania bliższego kontaktu z plemieniem. W drugim etapie udało nam się nawiązać kontakt oraz uzyskaliśmy zgodę na wejście na teren grodziska. Położenie osady widzą Państwo na mapie i proszę o zadawanie pytań.
Obrazek


Obrazek Jak nazywa się ta grupa, gdzie dokładnie zamieszkuje i czy jest wrogo nastawiona do Leocji?

Obrazek dr Montserrat: Zacznę od końca - wspólnota absolutnie nie jest nastawiona wrogo, myślę, że gdyby była to dziś byśmy się nie spotkali albo konferencja prowadzona byłaby ze szpitalnego oddziału. Mówiąc poważnie - zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci, nie odczuwaliśmy żadnych złych zamiarów, choć i członkowie ekspedycji i członkowie tej wspólnoty zachowywali ostrożność. Przedstawiciel plemienia - wódz Kiedyn powitał nas i oprowadził o osadzie i było to bardzo niezwykłe doświadczenie. Osada nazywana jest przez członków wspólnoty Żmigrodem, natomiast samo plemię nazywa siebie Alicjanami.


Obrazek Jak wygląda życie w osadzie?

Obrazek dr Montserrat: Nie zauważyliśmy, aby Alicijanie dysponowali zaawansowaną technologią. Według naszych informacji nie jest to plemię izolacyjne, dostrzegliśmy statki, żaglowce i łodzie rybackie w przystani, ale prawdopodobnie postawa wspólnoty i odosobnienie wynika z religii. Alicjanie odrzucili wszelką mechanizację i ograniczyli technologię do ręcznego rzemiosła i rolnictwa. Są wspólnotą ściśle związaną z rolnictwem, wiodą proste życie, mają silną religijność.

Religia Alicijan to typowa religia politeistyczna, oparta o wiarę w bóstwa i demony. Najpotężniejszym bóstwem jest Nigdy, które w zamierzchłych czasach pokonało Czas sprawiając, że Alicijanie wierzą w życie bez końca. Mają również rytuał związanym z nieśmiertelnością, nazywany Odrodzeniem, któremu poddaje się wódz plemienia co siedem cykli pszenicznych. Każdy zbiór plonów to jeden cykl, czyli można przyjąć, że co siedem lat. Wódz udaje się na miesięczny post do katakumb, najlepiej do góry Alicjii i stąd prawdopodobnie wzięła się nazwa tej wspólnoty, później powraca jako odrodzony nowy człowiek i przyjmuje nowe imię.


Obrazek Czy Alicjanie zostaną zaproszeni do Nowego Brzegu? Czy planowane jest spotkanie z Namiestnikami?

Obrazek dr Montserrat: Szanowni Państwo, jak wspominałem specjalny raport w sprawie odkrycia został przekazany do Palatium. Nie mogę wypowiadać się w imieniu Najczcigodniejszych Namiestników, bo nie są mi znane plany względem nawiązania oficjalnego kontaktu ze wspólnotą. Myślę, że w tym zakresie Palatium w odpowiednim czasie wyda stosowny komunikat. Należy pamiętać, że Alicjanie są wspólnotą nieintegrującą się ze współczesnym społeczeństwem leockim, trzeba poznać powody takiej postawy i z wielką ostrożnością i dyplomatycznym taktem podejmować kroki, aby kontakt nawiązać. W mojej opinii stoimy przed epokową chwilą i po wizycie w Palatium wydaje mi się, że Namiestnicy również są świadomi rangi tego wydarzenia.


Obrazek Wracając do pytania o życie codzienne - czy Alicjanie mają jakieś rozrywki skoro nie nawiązali kontaktu ze światem zewnętrznym?

Obrazek dr Montserrat: Wbrew pozorom Alicjanie uprawiają sport. Wśród pól rolnych zauważyliśmy - uwaga - dwa boiska. Wódz Kiedyn wspomniał, że plemię kultywuję tradycyjną grę w Namiazgę. Jest to gra, która przywędrowała na wyspę wraz z nomadami i w uproszczeniu jest podobna do znanej nam gry w rugby, ale o wiele bardziej brutalna. W najważniejszych rozgrywkach dopuszcza się użycie tępej broni drewnianej, czasem również żelaznej. W ostatnich latach popularność zyskuje piłka nożna jako gra mniej urazowa, niemniej jednak tradycja Namiazgi słabnie bardzo powoli.


Obrazek Szanowni Państwo, na ten moment są to wszystkie informacje, które możemy przedstawić w związku z odkryciem naukowym ekspedycji naukowej Zakładu Biosfery, Geografii i Meteorologii. Dziękuję doktorowi Apolinaremu Montserratowi, Przewodniczącemu Leockiej Akademii Nauk. Zapraszam Państwa do obejrzenia materiału fotograficznego.


Flaga Alicjan:
Obrazek


Przykłady starszej zabudowy:
Obrazek

Obrazek

Nowsza zabudowa, ostatnie zdjęcie - dom spotkań plemienia:
Obrazek

ObrazekDziękujemy za uwagę.

Leocka Akademia Nauk w Nowym Brzegu
17 października 2020 r.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Kiedyn Stempel
Obywatel

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Kiedyn »

Możni Panowie Leocji,

Nasz lud zawsze pozostawał w ukryciu i czyniliśmy wszystko by nie zwracać na siebie waszej uwagi. Sami unikamy tego co nazywacie Postępem ale w jego obliczu nie sposób być niewidzialnym.

Od teraz nasz los jest połączony z krajem który zwiecie Palatynatem Leocji.
Kiedyn (Kiedyna)
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Apolinary Montserrat »

Dziennik ekspedycji
Stanowisko badawcze: Subregion 2 - Wyspa na jeziorze
W badanym subregionie stwierdzono obecność nieznanej grupy etnicznej Alicjan - szczegóły zostały przedstawione na konferencji prasowej Leockiej Akademii Nauk.

Warunki klimatyczne w subregionie są umiarkowane, występują częstsze opady deszczu w porównaniu z subregionem 1, zasilające rzekę i jezioro. W zimie duże opady śniegu, a w okresie wiosennym notowane wylewanie rzeki na pobliskie łąki.

Obrazek

Na powyższej mapie oznaczono trzy obiekty wymagające nazwania. Obiekt A - rzeka, B - jezioro, C - wyspa na jeziorze.

Obrazek

Woda w rzece okresowo zmienia kolor na silnie niebieski, co wynika z odsłaniania i wymywania złóż azurytów i lazurytów. Zmiana barwy rzeki wpływa nieznacznie na zmniejszenie natlenienia wody, jednak nie stwierdzono zagrożenia dla organizmów żywych. Odnotowano, że ryby kostnojęzykowe preferują wodę azurytową w okresie tarła, jednak powody takiego zachowania nie są znane.


Stwierdzono występowanie Bobra leockiego. Bobry prowadzą ziemno-wodny tryb życia i zamieszkują zalesione pobrzeże rzeki. Są najsilniej aktywne w nocy, jednak nie oddalają się od rzeki. Bóbr leocki jest spokrewniony z Bobrem wandejskim i do niedawna był uważany za jego podgatunek, jednak badania genetyczne wykazały ich zróżnicowanie i odmienność. Sierść gęsta w kolorze czarnobrązowym.

Obrazek

Gatunek leocki należy do największych - długość ciała waha się od 100 do 120 cm, może osiągać wagę do 35 kg. W przeszłości uznawany za szkodnika, szczególnie ze względu na podgryzanie i ścinanie drzew. Siekacze u bobrowatych rosną przez całe życie i wymagają systematycznego ścierania. Aktualnie jest gatunkiem o monitorowanej populacji.


Na badanym terenie stwierdzono występowanie Modrzewia złotego:
Obrazek
Należy do rodziny sosnowatych i osiąga do 40 metrów wysokości. Pień drzewa zawsze jest pojedynczy, w przypadku młodych drzew kora jest koloru zielonobrązowego, na starszych ciemnobrązowa i głęboko spękana. Korona drzewa w okresie jesieni przebarwia się i przyjmuje kolor złoty. Silnie rozwinięte ukorzenienie - posiada korzeń główny i liczne, dobrze rozwinięte korzenie boczne. Żywica drzewa pozyskiwana pod nadzorem Leockiej Akademii Nauk dla celów farmakologicznych, rzadziej przemysłowych.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Franklin Garamond »

Ech, stek z bobrzego ogona. Jadłbym.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
29 lip 2020, 23:31
Teraz tylko domknąć kwestię nazw i może @Helwetyk Romański dokonałby publikacji na stronie w stosownym miejscu.
Tutaj już się nie przekopię — uprzejmie proszę o listę zadań do realizacji na odcinku aktualizacji podstrony poświęconej geografii (@Apolinary Montserrat).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franklin Garamond pisze:
26 paź 2020, 21:00
Ech, stek z bobrzego ogona. Jadłbym.
W zasadzie też bym spróbował, choć na początku myślałem, że to raczej z serii niejadalne...
Obrazek
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Helwetyk Romański »

Heinz-Werner Grüner pisze:
27 paź 2020, 17:42
Franklin Garamond pisze:
26 paź 2020, 21:00
Ech, stek z bobrzego ogona. Jadłbym.
W zasadzie też bym spróbował, choć na początku myślałem, że to raczej z serii niejadalne...
Obrazek
Wygląda niepokojąco kusząco. (Pozwoliłem sobie wgrać zdjęcie na serwer Leocji; z komórki było dostępne, z komputera — nie).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Właśnie taki jakiś dziwny ten link był... ;)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Apolinary Montserrat »

Helwetyk Romański pisze:
27 paź 2020, 15:55
Franklin Garamond pisze:
29 lip 2020, 23:31
Teraz tylko domknąć kwestię nazw i może @Helwetyk Romański dokonałby publikacji na stronie w stosownym miejscu.
Tutaj już się nie przekopię — uprzejmie proszę o listę zadań do realizacji na odcinku aktualizacji podstrony poświęconej geografii (@Apolinary Montserrat).
Postaram się w piątek przy porannej kawie ogarnąć... ☕
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Helwetyk Romański »

Apolinary Montserrat pisze:
26 paź 2020, 17:26
Obrazek
Na powyższej mapie oznaczono trzy obiekty wymagające nazwania. Obiekt A - rzeka, B - jezioro, C - wyspa na jeziorze.
Kulinaria, kulinariami. W odniesieniu do rzeki, Modra, w odniesieniu do jeziora — Modre (mało oryginalnie, ale brzmi naturalnie i zgodnie z opisem ekspedycji).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii LAN

Post autor: Franklin Garamond »

No i wyspa - Nypel.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii”