Wniosek o emisję

Filateliści wszystkich krajów, wymieniajcie się!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wniosek o emisję

Post autor: Franklin Garamond »

PT Osobo Zarządzająca Światowym Związkiem Filatelistycznym,

chcąc uczcić dorobek Czcigodnego Helwetyka Romańskiego, chciałbym zgłosić do emisji ten skromny pentaicosaptyk stworzony ręcznie przeze mnie, a portretujący Czcigodnego Helwetyka Romańskiego jako mesjasza, który przynosi nam na kamiennych tablicach dwa punkty zwrotne w historii mikroświata.

Tytuł znaczków: Mesjasz I, Mesjasz II, ... , Mesjasz XXV
Wszystkie znaczki emitowane w nakładzie 88 sztuk, z możliwością pobrania 2 per capita.
Godzina emisji: 11:11
Daty emisji: piątek, 1 grudzień 2023r.; wtorek, 5 grudzień 2023r.; piątek, 8 grudzień 2023r.; wtorek, 12 grudzień 2023r.; piątek, 15 grudzień 2023r.; wtorek, 19 grudzień 2023r.; piątek, 22 grudzień 2023r.; wtorek, 26 grudzień 2023r.; czwartek, 28 grudzień 2023r.; sobota, 30 grudzień 2023r.; wtorek, 2 styczeń 2024r.; czwartek, 4 styczeń 2024r.; sobota, 6 styczeń 2024r.; wtorek, 9 styczeń 2024r.; czwartek, 11 styczeń 2024r.; sobota, 13 styczeń 2024r.; wtorek, 16 styczeń 2024r.; czwartek, 18 styczeń 2024r.; sobota, 20 styczeń 2024r.; wtorek, 23 styczeń 2024r.; czwartek, 25 styczeń 2024r.; sobota, 27 styczeń 2024r.; wtorek, 30 styczeń 2024r.; czwartek, 1 luty 2024r.; sobota, 3 luty 2024 r.

Projekt znaczków (łączony w pentaicosaptyk):
Obrazek

Znaczki pojedynczo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Wniosek o emisję

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Popieram inicjatywę. Sztuka nowoczesna mnie zadziwia. 💯
🎨🖌️🖼️
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wniosek o emisję

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
06 lis 2023, 13:43
Daty emisji: piątek, 1 grudzień 2023r.; wtorek, 5 grudzień 2023r.; piątek, 8 grudzień 2023r.; wtorek, 12 grudzień 2023r.; piątek, 15 grudzień 2023r.; wtorek, 19 grudzień 2023r.; piątek, 22 grudzień 2023r.; wtorek, 26 grudzień 2023r.; czwartek, 28 grudzień 2023r.; sobota, 30 grudzień 2023r.; wtorek, 2 styczeń 2024r.; czwartek, 4 styczeń 2024r.; sobota, 6 styczeń 2024r.; wtorek, 9 styczeń 2024r.; czwartek, 11 styczeń 2024r.; sobota, 13 styczeń 2024r.; wtorek, 16 styczeń 2024r.; czwartek, 18 styczeń 2024r.; sobota, 20 styczeń 2024r.; wtorek, 23 styczeń 2024r.; czwartek, 25 styczeń 2024r.; sobota, 27 styczeń 2024r.; wtorek, 30 styczeń 2024r.; czwartek, 1 luty 2024r.; sobota, 3 luty 2024 r.
Oczekujecie, że notariusz będzie wnikał w treść dokumentów w zakresie wykraczającym poza obowiązujące przepisy prawa. (Nie będzie).

Ufam, że sprawdziliście starannie ustalenia Konferencji Światowego Związku Filatelistycznego, a tym samym, że zaproponowane terminy emisji są z nimi zgodne.

Z prawa weta w palatium korzystać nie zamierzam, więc Wasz wniosek będzie wnioskiem Palatynatu Leocji.

Jeżeli Waszym celem jest to, aby wprowadzić ograniczenia, konsekwentnie podkreślam, że jedyną drogą do urzeczywistnienia takiego celu jest złożenie oficjalnego wniosku o zwołanie drugiej Konferencji Światowego Związku Filatelistycznego.

Jeżeli jednak Waszym celem jest to, aby skłonić mnie do rezygnacji z funkcji sekretarza Światowego Związku Filatelistycznego, jesteście na dobrej drodze.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Wniosek o emisję

Post autor: Franklin Garamond »

Oczywiście starannie zapoznałem się z ustaleniami I Konferencji ŚZF, by w sposób należyty przedłożyć wniosek o emisję.

Moim wyłącznym celem, jako wnioskodawcy, jest uhonorowanie Waszego dorobku.

To, że przy okazji unaoczniam pewne braki w ustaleniach ŚZF, jest jedynie obocznym skutkiem mojego wniosku.

Jeśli w świetle mojego wniosku zauważacie te braki, a do tego postrzegacie je jako problematyczne i chcielibyście z tej okazji zwołać konferencję ŚZF, to ja z chęcią wycofam wniosek o emisję, który może przypadkiem zablokować na 3 miesiące kalendarz emisji (pomijając, oczywiście, wyjątki przewidziane regulaminem).

Jeśli uważacie znaczek za nieatrakcyjny i naruszający ogólne pojęcie estetyki filatelistycznej, to również gotów jestem wycofać wniosek.

Jeśli uważacie, że tak długa seria znaczków na jeden temat, gdzie znaczki występują jeden po drugim w ramach dostępnego pasma emisyjnego, całkowicie je zajmując, to również gotów jestem wycofać wniosek.

Nie było, nie jest i nie będzie moją intencją popychanie Was do rezygnacji z fotela sekretarza.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wniosek o emisję

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
06 lis 2023, 14:41
Jeśli w świetle mojego wniosku zauważacie te braki, a do tego postrzegacie je jako problematyczne i chcielibyście z tej okazji zwołać konferencję ŚZF, to ja z chęcią wycofam wniosek o emisję, który może przypadkiem zablokować na 3 miesiące kalendarz emisji (pomijając, oczywiście, wyjątki przewidziane regulaminem).
Jeżeli pytacie mnie, czy „chcę” zwoływać konferencję, to oczywiście, że nie chcę — wiąże się to z nakładem czasu i pracy, który można spożytkować na ciekawsze rzeczy (abstrahując nawet od nachodzącego wielkimi krokami rajdu). Jeżeli pytacie mnie, czy wolałbym, żeby regulacje nie dopuszczały zablokowania kalendarza emisji na trzy miesiące, pytanie jest retoryczne; z tym, że jak do tej pory taki problem nie wystąpił. Widzę, że sprowokowała Was emisja Poczty Fenockiej, ale to nie jest ten przypadek — między poszczególnymi znaczkami serii zachowany został tygodniowy odstęp. Najbliższa „blokadzie” była seria „Niepodległy Voxland w rysunku”, emitowana przez 16 dni (a i to dlatego, że zasady związku, co do zasady, uniemożliwiają więcej niż jedną emisję dziennie, choć realne poczty wypuszczają liczące kilka znaczków serie tego samego dnia).

Franklin Garamond pisze:
06 lis 2023, 14:41
Jeśli uważacie znaczek za nieatrakcyjny i naruszający ogólne pojęcie estetyki filatelistycznej, to również gotów jestem wycofać wniosek.
Nie uważam. Uważam, że poczty krajowe powinny posiadać, w granicach Pierwszej Dyrektywy i obowiązujących przepisów realnego prawa, swobodę decydowania o tym, jak wyglądają ich znaczki. Bez mrugnięcia okiem wyemitowałbym ten, lub utrzymany w podobnej stylistyce, znaczek. Memy są częścią naszej kultury.

Z powyższymi zastrzeżeniami i gwiazdkami, jak najbardziej wyrażam gotowość do zwołania drugiej konferencji Światowego Związku Filatelistycznego, poświęconej zarówno dwóm powyższym zagadnieniom, jak i innym, które zapewne by się pojawiły, ponieważ moje prywatne opinie są tutaj drugorzędne. Widmo realiozy zawsze wisi nad głowami, ale początek grudnia wydaje się dogodnym terminem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Wniosek o emisję

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ech... Znaczek piękny, a jego seryjność wpuścić poza wszelkie ustalenia i już. Bądźmy normalni a nic nie trzeba będzie zwoływać i poprawiać. Zdrowy rozsądek, znaczek się piękny trafił. Inicjatywa (takiej serii jeszcze nie było) godna pochwały (niekoniecznie czekam na powtórki :) ) i liczę, że dla osób, które zbiorą wszystko autografy Czcigodnych zostaną wysłane pocztą...
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Wniosek o emisję

Post autor: Ignats ik Ruth »

Znaczki są genialne, gorzej z datami. To są numery dni stycznia, a nie numery miesiąca.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Światowy Związek Filatelistyczny”