KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Gd'O »

Czołem Leoci!




Aplikacja „Zbiórka” umożliwia użytkownikom tworzenie, a jakże, zbiórek i wspieranie tychże. Aplikacja na razie zintegrowana jest ze Stemplem i Międzynarodowym Bankiem Pollinu ( w sferze śmiałych planów - DSG ) oraz obsługuje zbiórki w walutach Sarmacji, Leocji i Edelweissu. Jeśli chcesz dodać twoje Państwo do obsługiwanych - patrz drugi post w tym wątku.


 Krótka informacja o funkcjonalnościach :


  • rejestracja i logowanie odbywają się przez podanie kodu jednorozowego Stempla w Systemie Rejestracji Użytkowników w wersji XD (XD) .
  • przy logowaniu i rejestracji SyRiUż XD aktualizuje listę kont własnych i zarządzanych użytkownika w Międzynarodowym Banku Pollinu. Jeśli występują problemy z kontem, np. nie jest widoczne na liście kont - wyloguj się i zaloguj ponownie. 

  • podstawowa funkcja - użytkownicy mogą tworzyć zbiórki na dowolne cele. Data zakończenia jest obowiązkowa, ale zbiórka nie zamyka się automatycznie po upływie tej daty - na potrzeby (przyszłych) powiadomień. 

Maks. Długość tytułu to 64 znaki. Formularz tworzenia zbiórki pobiera z SyRiUża listę kont własnych i zarządzanych użytkownika. 


    Planuję rozbudowę o inne funkcje, np. tworzenie wydarzeń.
  • Strona główna aplikacji zawiera listę dziesięciu najnowszych aktywnych zbiórek we wszystkich walutach, Dostępne są listy aktywnych zbiórek i wszystkich (również nieaktywnych) zbiórek.
  • Każda zbiórka ma własną stronę ze szczegółami, na której prezentowane są kluczowe informacje takie jak opis, cel finansowy, a także lista dokonanych dotacji.
  • Użytkownicy mogą dokonywać wpłat na zbiórki przez wypełnienie formularza. Wpłata na zbiórkę dokonywana jest w walucie zbiórki, tj. np. jeśli zbiórka jest w walucie Sarmacji - libercie, a w formularzu wpłaty wpiszesz 10, to na konto zbiórki trafi 10 libertów, niezależnie od waluty konta w MBP, z którego wykonujesz przelew. 

Aplikacja rejestruje godzinę i datę dokonania wpłaty, ale jej nie wyświetla. Jeśli będzie taka potrzeba - można. 

  • Organizator zbiórki może edytować szczegóły swoich zbiorek oraz je dezaktywować - „zakończ i wypłać” w dowolnym momencie (również przed osiągnięciem celu lub terminu zakończenia zbiórki).
  • Użytkownicy mogą przeglądać listy swoich zbiórek i dokonanych wpłat. Można również przeglądać zbiórki i wpłaty innych użytkowników.

xoxo,
Kompania Południowoawarska
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Gd'O »

Jeśli chcesz dodać twoje państwo do obsługiwanych przez Zbiórkę - proszę o utworzenie dwóch kont w walucie twojego kraju; "Zbiórka" i "Kompania Południowoawarska" oraz podanie ich numerów rachunków w tym wątku. Podanie danych rachunków bankowych w MBP w tym wątku oznacza zgodę na ich przeniesienie na Kompanię Południowoawarską i ustanowienie mnie zarządzającym.
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Świetna aplikacja, sprawdzona, wszystko działa ♥️




Powiedz TAK, dla drugiego miasta!!
Leocja ma dwóch Namiestników, może też mieć dwa miasta!
Powiedz TAK, dla Nowszego Nowego Brzegu!!



Śpiesz się, zbiórka trwa tylko do 2137 roku!!
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Gd'O »

Oraz sekcja wdzięczności:

Czcigodnemu Helwetykowi Romańskiemu - za czas poświęcony na konsultacje i usługi żółtej kaczki

Pavlowi van der Gibsonowi - za przetestowanie aplikacji, sugestie i entuzjazm

Sheldonowi Anszlusowi Lovelace'owi - za sugestie, testy i konsultacje.
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Benjamin »

A ja mam pytanie wynikające czysto z mojego, nie wiem, ADHD czy innego OCD. Cóż to za domena "mikroswiat.org"? Widziałem "mikronacje.info", "vnacja.pl", ale tej to jakoś nigdy...
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Gd'O »

Benjamin pisze:
03 gru 2023, 9:46
A ja mam pytanie wynikające czysto z mojego, nie wiem, ADHD czy innego OCD. Cóż to za domena "mikroswiat.org"? Widziałem "mikronacje.info", "vnacja.pl", ale tej to jakoś nigdy...
Ahoj,

To domena w dyspozycji Kompanii Poludniowoawarskiej, tutaj będą działały aplikacje KPA dla mikroświata. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z domeny dla celów ogólnomikro, to zapraszam do kontaktu.

Jeśli również OPM zechciałby się w końcu zawiązać, to nie widzę problemu, żeby korzystał z tej domeny.
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Helwetyk Romański »

Kawał dobrej roboty! Gniećcie mnie, żebym #jutro podlinkował pod główną stronę Stempla.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”