Kwestia nadań odznak

Parlament Palatynatu Leocji

Opiekun: Ignats ik Ruth

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kwestia nadań odznak

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Anastasia Windsachen pisze:
10 lis 2023, 11:59
Dlatego rzuciłem w eter pomysł comiesięcznego, zautomatyzowanego plebiscytu w gronie obywateli. Ale nie wiem, czy został niezauważony, czy raczej przemilczany. 😜
Przemilczany bo uważam, że może to być bardziej zniechęcające niż nieotrzymanie odznaczenia w ogóle w ramach odgórnej decyzji.
Jeżeli nie chętna, posiadająca czas i kompetentna jednostka (której nie ma), i jeżeli nie ogół społeczności — to co nam pozostaje, oprócz „tępego” algorytmu…?

Anastasia Windsachen pisze:
10 lis 2023, 11:59
Nasze "ziemniaczane stemple" od dawna były wyrazem zauważenia czyjeś aktywności, takiego poklepania po plecach i powiedzenia "dobra robota", motywacji niżeli czymś w rodzaju nagrody w wyścigu szczurów.
…i jeżeli chcemy te „ziemniaczane stemple”, co do zasady, zachować (ja bym chciał), powinniśmy wypracować jakiś mechanizm ich efektywnego nadawania; zwłaszcza, jeżeli mają one stanowić kryterium dla odznak.

Gdyby nie lata doświadczenia w mikronacjach, powiedziałbym, że kilka osób mogłoby monitorować poszczególne, wąskie obszary (infrastruktura informatyczna, kultura, nauka, sport, wojskowość etc.), ale doskonale wiem, że to się może wyłożyć już przy pierwszym podejściu; wystarczy, że jeden kierownik odcinka zaniemoże.

Z powyższymi zastrzeżeniami i gwiazdkami, gdzie moje stanowisko najlepiej podsumują słowa „to ja nie wiem”, to…

Anastasia Windsachen pisze:
10 lis 2023, 11:59
Uważam natomiast, że obok nowego sposobu nadawania odznak powinno być prowadzone głosowanie czy też właśnie taki plebiscyt, w którym ludzie zgłaszają jedną osobę, która ich zdaniem zasługuje na dodatkowe odznaczenie za swoje działania dla społeczności.
…Inicjatywy Miesiąca były w zamierzchłej przeszłości świetnymi przedsięwzięciami.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Kwestia nadań odznak

Post autor: Apolinary Montserrat »

Anastasia Windsachen pisze:
10 lis 2023, 11:59
Helwetyk Romański pisze:
10 lis 2023, 11:01
Anastasia Windsachen pisze:
08 lis 2023, 23:24
Rozmowa o nadawaniu odznaczeń też by się przydała, nie mówię, że stosowany dotychczas system nagradzania był zły, ALE jak powiedzieliście jak to od tyłu wygląda... tu od początku nie mieszkało szczęście i by wrócić do ponownego nagradzania należy znaleźć nowy sposób na ich przyznawanie.
Dlatego rzuciłem w eter pomysł comiesięcznego, zautomatyzowanego plebiscytu w gronie obywateli. Ale nie wiem, czy został niezauważony, czy raczej przemilczany. 😜
Przemilczany bo uważam, że może to być bardziej zniechęcające niż nieotrzymanie odznaczenia w ogóle w ramach odgórnej decyzji. Przejdziemy w plebiscyt popularności, w którym główne skrzypce grać będą:
a) popularność danej jednostki,
b) subiektywne odczucia względem poruszanej przez jednostkę tematyki,
c) zainteresowanie obszarem działalności - np. nie każdy wchodzi w dział LAN, GPL czy sportowy bo go to nie interesuje, więc nie zauważy pracy czy potencjału danej jednostki
Dlatego uważam, że plebiscyt przyniesie więcej krzywd niż pożytku. Uważam natomiast, że obok nowego sposobu nadawania odznak powinno być prowadzone głosowanie czy też właśnie taki plebiscyt, w którym ludzie zgłaszają jedną osobę, która ich zdaniem zasługuje na dodatkowe odznaczenie za swoje działania dla społeczności. Nasze "ziemniaczane stemple" od dawna były wyrazem zauważenia czyjeś aktywności, takiego poklepania po plecach i powiedzenia "dobra robota", motywacji niżeli czymś w rodzaju nagrody w wyścigu szczurów. Plebiscyt staje tej idei na drodze, przekreśla ją, ponieważ może prowadzić do demotywacji jednostki.
Podziwiam Palatium za tworzenie podsumowań naszej aktywności w każdym miesiącu, bo jest to bez dwóch zdań zadanie karkołomne. Mam jednak obawy czy plebiscyt to dobre rozwiązanie... Zgadzam się z Generalissimą, że może to być miernik popularności jednostki albo dziedziny, którą się zajmuje.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Senat Palatynatu Leocji”