PROGRAM PROGNOZOWANIA POGODY

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

PROGRAM PROGNOZOWANIA POGODY

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Damiano Windsachen pisze:
24 paź 2023, 22:27
Robert Drenin pisze:
24 paź 2023, 22:00
Helwetyk Romański pisze:
24 paź 2023, 21:57
Damiano Windsachen pisze:
21 paź 2023, 20:59
A teraz mnie tak naszło… skoro łączymy naukę ze „zwykłością” to może dodamy jakiś wybór pomiędzy temperaturą w stopniach Celsjuszach a kelwinami bo to może komuś to pomóc w jakiejś mikronacyjnej pracy naukowej.
Mnie naszła inna refleksja. Akurat konwersja między stopniami Celsjusza a kelwinami jest trywialna, ale… czy w historii nauki Pollinu istnieli Anders Celsius i William Thomson? (W zasadzie tę samą uwagę można odnieść do pozostałych jednostek miar).
To odpowiedź jest prosta, trzeba zmodyfikować jak Układ Okresowy Pierwiastków! :D
To samo w sumie tyczyłoby się Watów, Voltów, Amperów itd.
Nie! Proszę nie mieszajmy jakichś jednostek do obecnego mikroświata moim zdaniem mega zabiłoby to przejrzystość obecnego mikroświata przez "osoby postronne" i utrudniło takim osobom wyobrażenie sobie takich jednostek bez chociażby nie czytania odpowiednich wątków etc. etc.
Oczywiście, mam tu na myśli jednostki funkcjonujące   r ó w n o l e g l e ,   wyłącznie dla potrzeb narracyjnych. (Tradycyjnie nieprecyzyjne wypowiedzi pozdrawiają). Nikt poczytalny nie przeliczałby stopni Celsjusza, kilometrów ani sekund, godzin i minut na jednostki pochodzenia pollińskiego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

PROGRAM PROGNOZOWANIA POGODY

Post autor: Damiano Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
24 paź 2023, 22:37
Damiano Windsachen pisze:
24 paź 2023, 22:27
Robert Drenin pisze:
24 paź 2023, 22:00
Helwetyk Romański pisze:
24 paź 2023, 21:57
Damiano Windsachen pisze:
21 paź 2023, 20:59
A teraz mnie tak naszło… skoro łączymy naukę ze „zwykłością” to może dodamy jakiś wybór pomiędzy temperaturą w stopniach Celsjuszach a kelwinami bo to może komuś to pomóc w jakiejś mikronacyjnej pracy naukowej.
Mnie naszła inna refleksja. Akurat konwersja między stopniami Celsjusza a kelwinami jest trywialna, ale… czy w historii nauki Pollinu istnieli Anders Celsius i William Thomson? (W zasadzie tę samą uwagę można odnieść do pozostałych jednostek miar).
To odpowiedź jest prosta, trzeba zmodyfikować jak Układ Okresowy Pierwiastków! :D
To samo w sumie tyczyłoby się Watów, Voltów, Amperów itd.
Nie! Proszę nie mieszajmy jakichś jednostek do obecnego mikroświata moim zdaniem mega zabiłoby to przejrzystość obecnego mikroświata przez "osoby postronne" i utrudniło takim osobom wyobrażenie sobie takich jednostek bez chociażby nie czytania odpowiednich wątków etc. etc.
Oczywiście, mam tu na myśli jednostki funkcjonujące   r ó w n o l e g l e ,   wyłącznie dla potrzeb narracyjnych. (Tradycyjnie nieprecyzyjne wypowiedzi pozdrawiają). Nikt poczytalny nie przeliczałby stopni Celsjusza, kilometrów ani sekund, godzin i minut na jednostki pochodzenia pollińskiego.
No to tak, ale widziałem gdzieś (chyba nawet właśnie od Roberta ale mogę się mylić) zmianę/przebudowę układu okresowego czego nigdy fanem nie byłem, ponieważ uważam że nauka ogólnie przyjęta do wiadomości i powszechnie akceptowalna powinna zostać niezmieniona
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

PROGRAM PROGNOZOWANIA POGODY

Post autor: Helwetyk Romański »

Damiano Windsachen pisze:
24 paź 2023, 22:51
Helwetyk Romański pisze:
24 paź 2023, 22:37
Damiano Windsachen pisze:
24 paź 2023, 22:27
Robert Drenin pisze:
24 paź 2023, 22:00
Helwetyk Romański pisze:
24 paź 2023, 21:57
Mnie naszła inna refleksja. Akurat konwersja między stopniami Celsjusza a kelwinami jest trywialna, ale… czy w historii nauki Pollinu istnieli Anders Celsius i William Thomson? (W zasadzie tę samą uwagę można odnieść do pozostałych jednostek miar).
To odpowiedź jest prosta, trzeba zmodyfikować jak Układ Okresowy Pierwiastków! :D
To samo w sumie tyczyłoby się Watów, Voltów, Amperów itd.
Nie! Proszę nie mieszajmy jakichś jednostek do obecnego mikroświata moim zdaniem mega zabiłoby to przejrzystość obecnego mikroświata przez "osoby postronne" i utrudniło takim osobom wyobrażenie sobie takich jednostek bez chociażby nie czytania odpowiednich wątków etc. etc.
Oczywiście, mam tu na myśli jednostki funkcjonujące   r ó w n o l e g l e ,   wyłącznie dla potrzeb narracyjnych. (Tradycyjnie nieprecyzyjne wypowiedzi pozdrawiają). Nikt poczytalny nie przeliczałby stopni Celsjusza, kilometrów ani sekund, godzin i minut na jednostki pochodzenia pollińskiego.
No to tak, ale widziałem gdzieś (chyba nawet właśnie od Roberta ale mogę się mylić) zmianę/przebudowę układu okresowego czego nigdy fanem nie byłem, ponieważ uważam że nauka ogólnie przyjęta do wiadomości i powszechnie akceptowalna powinna zostać niezmieniona.
Mnie się akurat podobają pollińskie   n a z w y   pierwiastków (zwłaszcza te pochodzące od nazw geograficznych albo nazwisk aż się proszą o zamienniki). Czego nie jestem entuzjastą, to swobodnego podejścia do praw fizyki, bo później tego nie sposób wyklepać.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

PROGRAM PROGNOZOWANIA POGODY

Post autor: Apolinary Montserrat »

Franklin Garamond pisze:
17 paź 2023, 21:42
Niezależnie od prac nad globalnym systemem prognozowania, ten na stronie Leocji możemy zaktualizować i dodać miejscowości. To wiele roboty nie będzie, jak pamiętam swój kod.
Najczcigodniejszy melduję najuprzejmiej, że excel już się tworzy... 😁
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

PROGRAM PROGNOZOWANIA POGODY

Post autor: Franklin Garamond »

Apolinary Montserrat pisze:
08 gru 2023, 16:12
Franklin Garamond pisze:
17 paź 2023, 21:42
Niezależnie od prac nad globalnym systemem prognozowania, ten na stronie Leocji możemy zaktualizować i dodać miejscowości. To wiele roboty nie będzie, jak pamiętam swój kod.
Najczcigodniejszy melduję najuprzejmiej, że excel już się tworzy... 😁
Niech Matka Prokrastynacja Was strzeże i umacnia!
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

PROGRAM PROGNOZOWANIA POGODY

Post autor: Apolinary Montserrat »

Franklin Garamond pisze:
08 gru 2023, 17:47
Apolinary Montserrat pisze:
08 gru 2023, 16:12
Franklin Garamond pisze:
17 paź 2023, 21:42
Niezależnie od prac nad globalnym systemem prognozowania, ten na stronie Leocji możemy zaktualizować i dodać miejscowości. To wiele roboty nie będzie, jak pamiętam swój kod.
Najczcigodniejszy melduję najuprzejmiej, że excel już się tworzy... 😁
Niech Matka Prokrastynacja Was strzeże i umacnia!
Jakoś tak to idzie dość ciężko... Postaram się zaraz po świętach, a może uda się w drugi dzień świąt, dokończyć i przesłać. 🤐
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakład Biosfery, Geografii i Meteorologii”