Linie Lotnicze DEX AIRLINES

Lotnisko w Nowym Brzegu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Linie Lotnicze DEX AIRLINES

Post autor: Ronon Dex »

Obrazek
W związku z definitywną przeprowadzką do Palatynatu Leocji postanowiłem wznowić tutaj działalność polegającą na transporcie lotniczym – zarówno pasażerskim, jak i towarowym.

Dotychczas zarządzałem własnymi liniami lotniczymi w Republice Bialeńskiej (Volcan’Air), jak również państwowymi liniami lotniczymi Air Bialenia i Air Nan Di (terytorium zależne Brodrii). Jednak definitywny „rozwód” z Republiką Bialeńską spowodował w zasadzie zawieszenie działalności mojego przedsiębiorstwa – z którego odzyskałem kilka samolotów (pozostałe przejęły siłowo władze mojego dawnego kraju).

Jednak ogólnie ewakuowałem z Bialenii większą część mojego prywatnego majątku, a że będąc właścicielem kilkunastu w sumie przedsiębiorstw (w tym bardzo dużych) zgromadziłem wystarczającą ilość „środków finansowych” by rozpocząć nową działalność tego rodzaju w Palatynacie Leocji. Nie wspominając, że jestem przecież właścicielem reaktywowanych tutaj Zakładów lotniczych „Ronon Air Tech”… co daje mi „pewne” możliwości w pozyskiwaniu nowych statków powietrznych. Zresztą niektóre samoloty, które były w czasie mojego opuszczania Bialenii ukończone i oblatane w RAT również odleciała ze mną poza Bialenię, a wiele elementów i mniejszych maszyn wywiozłem moją flotą statków, która zawinęła do Oceanii Leockiej – ten sprzęt również dopłynął już na Wyspę Leocką.

Nie zamierzam się natomiast "użerać" w kwestii praw autorskich do mojego dawnego przedsiębiorstwa lotniczego - niech sobie je tam zatrzymają... to co z niego zostało.

W dniu dzisiejszym uruchamiam więc nowe prywatne przedsiębiorstwo lotnicze:
Linie Lotnicze Dex Airlines
W chwili obecnej trwa remanent posiadanego i zdatnego do dalszego użytkowania sprzętu lotniczego, gotowe do natychmiastowej eksploatacji maszyny zostały przekazane do Zakładów RAT w celu dokonania przeglądu i naniesienia nowych barw. Część przywiezionego sprzętu musi być poddana remontom, a brakujące samoloty zostały zlecone do produkcji w Zakładach Lotniczych „Ronon Air Tech” - będą one wchodziły do eksploatacji sukcesywnie.

Wkrótce rozpocznie się procedura rejestracyjna samolotów Dex Airlines w Palatynacie Leocji, a w ślad za tym zaczniemy uruchamiać pierwsze połączenia lotnicze... począwszy od regularnego połączenia lotniczego pomiędzy Wyspą Leocką, a wyspami Oceanii Leockiej. Planowane są również regularne połączenia lotnicze do krajów, z którymi Leocja współpracuje obecnie i z którymi utrzymuje przyjazne stosunki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Linie Lotnicze DEX AIRLINES

Post autor: Ronon Dex »

Przedsiębiorstwo otrzymało z Zakłąów Lotniczych RAT pierwsze samoloty pasażerskie... Zdecydowano się na wybór samolotu typu PH-772 (w wersji pasażerskiej i towarowej) oraz PH-773 (jest to PH-772 z wydłużonym kadłubem).

Ze względu na położenie Leocji na środku oceanu i dużych odległości pomiędzy państwami Mikroświata, koniecznym warunkiem dla takiej maszyny jest duży zasięg lotu. Jednocześnie Palatynat Leocji jest niewielkim państwem, a więc ilość przewożonych jednorazowo pasażerów nie musi musi być wielka. Nie ma więc sensu eksploatowanie bardzo dużych samolotów czterosilnikowych, któe mogą przewozić 400, 500 czy więcej pasażerów. W zupełności wystarcza samolot, który może zabrać około 300 (PH772) i 360 (PH773) pasażerów, ale ekonomiczny w eksploatacji i o odpowiednim zasięgu.

Takie warunki spełniły proponowane przez RAT maszyny PH-772 i PH-773, a jednocześnie ten pierszy został zaoferowany także w wersji towarowej jako PH-772C.

Obrazek
PH-772

Obrazek
PH-772C

Obrazek
PH-773

Samoloty zostaną wkrótce zarejestrowane i rozpoczną regulane loty do różnych miejsc Mikroświata. Linie Lotnicze Dex Airlines czekają jeszcze na samoloty mniejsze... o ile bowiem duże samoloty mogą przewozić pasażerów na międzynarodowe lotniska to potrzebny jest jeszcze transport wewnętrzny w Oceanii Leockie. Dex Airlines ma zamiar proponować kompleksową usługę przewozu na wyspy Oceanii - pasażerowie, którzy przylecą samolotem na głowne lotnisko, będą mieli możliwość przesiadki do mniejszych samolotów, którymi mogą się dostać na poszczególne wyspy.

Będzie też konieczność nabycia odpowiednich maszyn by zapewnić komunikację z Wyspą Palmową - tam nie wyląduje żąden większy samolot. Trzeba będzie mieć niewielkie samoloty, które mając odpowiedni zasięg nie będę wymagające pod względem pasa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Linie Lotnicze DEX AIRLINES

Post autor: Ronon Dex »

Sprawa działania w praktyce DEX AIRLINES "trochę" się przeciągnęła... ale wreszcie zaczynamy działać i to w rozszerzonej formie, bo zaczynamy tworzyć Grupę Dex Airlines.

Samoloty leockiego przedsiębiorstwa DEX AIRLINES to maszyny dalekiego zasięgu i główny oddział linii lotniczych zajmować się będzie właśnie lotami pasażerskimi i towarowymi o zasięgu międzykontynentalnym.

W między czasie posiadane samoloty otrzymały nowe barwy - uznaliśmy, że poprzednia stylistyka, której kolorystyka wywodziła się z flagi Oceanii nie bardzo pasuje... szczególnie, że te samoloty i tak do Oceanii latać nie będą. Przyczyna jest prozaiczna - nie ma tam lotnisk cywilnych o odpowiednio długich drogach startowych. Najdłuższe mają w tej chwili 1500 m (tylko wojskowe mają DS-y o długości ok. 3000 m)...

Obecne kolory samolotów firmy to granatowy (ciemno niebieski) oraz biały:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są to te same maszyny (bo DA ma zamiar na tym typie, w różnych odmianach bazować), ale po prostu otrzymały nowe barwy.

Jednocześnie będą się tworzyły pomniejsze przedsiębiorstwa zrzeszone w Dex Airlines - na początek zostanie utworzona linia Air Oceania, która będzie zajmowała się transportem lokalnym - pomiędzy wyspami oraz lotami do Nowego brzegu, gdzie można się przesiąść będzie do samolotu Dex Airlines i polecieć dalej.

Planowane jest uruchomienie na początek połączeń do Nan Di - w pierwszej kolejności do stolicy czyli do Wiecznego Miasta (NNWM) oraz do stolicy Nowej Ordy - Bundżadaru (NOBR).


Obrazek


Tą trasę będzie można pokonać samolotami PH-772 lub 773...


Obrazek

Obrazek

Obrazek


... a z chwilą uruchomienia Air Oceania będzie można małym samolotem PR-170 ...


Obrazek


...dolecieć na Wyspę Paku (PLOP) lub Moku (PLOM) bo tam są lotniska z drogami startowymi od długości 1500 m. Do mniejszych wysp będą latały mniejsze samoloty (też z możliwością lądowania na wodzie) i ewentualnie śmigłowce.

Natomiast w Nan Di zamierzamy nawiązać współpracę z powstającymi liniami lotniczymi LUFROMANOW, które mają świadczyć też usługi lotów regionalnych oraz utworzyć własne przedsiębiorstwo należące do Grupy Dex Airlines świadczące usługi typu "Air Taxi", bo Luftromanow nastawia się tam raczej na loty do większych lotnisk.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Interoceaniczny Port Lotniczy”